Read More

Паметни куќи на стравот: Смарт уредите овозможија нов тип на злоставување

Луѓето се во страв и мислат дека ја загубиле контролата над своите домови во кои музиката сама се засилува, светлата се палат и гаснат, греењето е поставено на максимум во текот на жештините, ѕвончето
Read More

Хороскоп за 3 јули 2018

Овен   Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја личност која ја почитувате ќе предизвика голем отпор. Токму туѓите инсистирања ќе направат да почнете да раз
Read More

Каролина во Антички театар во Охрид

Поп-ѕвездта Каролина Гочева и нејзиниот бенд ќе имаат двочасовен open air концерт во Охрид на 11-ти август во Античкиот театар. На концертот Каролина ќе ги отпее сите песни од албумот „Извор“, кој го
Read More

(Видео) Мартинија е музата на Лозано

Поп-пејачот Влатко Лозановски го промовираше видеото за новата песна „Јако, јако“ . Автори на песната се Лазар и Магдалена Цветковски . Спотот се снимаше во аквва паркот „Фантази“ во  Кушадаси – Турци
Read More

Руски политичар со коњ доаѓа на работа

Рускиот народ се крена на протестни акции против високите цени на горивата. Локалните политичари од Камачатка, Михаил Пучковски во знак на протест против виските цени го продал својот автомобил и купи
Read More

Даниел Субашиќ: Јас повеќе не сум Србин

Ѕвездата на хрватската репрезентација голманот Даниел Субашиќ повторно се најде во жижата на јавноста поради своето потекло, но и поради својата преубава сопруга. По победата над Данците, во јавноста
Read More

Panasonic ќе инвестира во Gigafactory на Tesla

Panasonic ќе ја разгледа идната инвестиција во т.н. Gigafactory на Tesla, ако таков предлог е направен од страна на американскиот производител на електрични возила. Ова го откри директорот на јапонски
Read More

Лоба во бапски „купаќи“ на Санторини

Поп-пејачкта Викторија Лоба е на одмор во Грција. Таа деновиве постојано споделува фотографии и видеа од одморот во Санторини. Лоба се пофали со сè, од тоа каде шета, каде се сунча, каде лежи…..
Read More

Америка ќе плати скапо ако се обиде да го украде пазарот со нафта на Иран

Првиот потпретседател на Иран, Есках Џахангири, изјавил денеска дека иранските власти ќе дозволат на приватните компании да извезуваат сурова нафта со цел да им помогнат во надминувањето на проблемит
Read More

Новите роботи на Disney изведуваат акробации како летачки суперхерои (ВИДЕО)

Компанијата Disney произведе нови роботи кои изгледаат како летачки суперхерои, а ќе служат за да ги забавуваат посетителите во тематските паркови и одморалишта на Disney. Според коментарите на техно
Read More

(Фото) Mинијатурни бикини хит за летото

Хит на плажата за ова лето ќе бидат минијатурните бикини, кои оваа сезона се препорачуваат на многу модни брендови. Експертите од светот на модата препорачуваат дека овој модел сепак не е за сите жени
Read More

(Фото) Децата на Енрике и Ана во различни дресови додека играа Русија и Шпанија

Во домот на Енрике Иглесијас и Ана Курникова владее навивачки амбиент додека трае Светското првенство во фудбал, а особено кога се натпреваруваат нивните родни земји. 37-годишната поранешна тенисерка
Read More

(Видео) Колинда влезе во соблекувалната на фудбалерите на Хрватска    

Откако ја победија Данска, пласманот на Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство меѓу првите го честиташе претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која влезе во соблекувалнта на
Read More

Глобуларните кластери се 4 милијарди години помлади отколку што се мислеше

Глобуларните кластери можат да се до 4 милијарди години помлади отколку што претходно мислевме, откри ново истражување. Составени од стотици илјади ѕвезди густо собрани на едно место, за глобуларните
Read More

Убиен е познатиот рапер Смоук Дог

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти. Смоук Дог е најпознат по преработката на хитот „Trap
Read More

Тажна свадба на Ванеса Паради

Шармантната француска актерка, пејачка и модел Ванеса Паради (45) се омажи со филмскиот продуцент Самоил Бенчетри (45). Таа претходно беше 14 години во љубов со Џони Деп, со кого има две деца. Свршува
Read More

(Фото) Се омажи Сузана Манчиќ

По 18 години врска, познатата водителка Сузана Манчиќ вчера се омажи со грчкиот банкар Симеон Оцомокос. Вечавката беше во црква на островот Пилион. Манчиќ  изјавила за српските медиуми дека нема да го
Read More

Роби Вилијамс: „Имам психичко нарушување“

Роби Вилијамс признал во интервју за лондонско „Радио 2“ дека е убеден дека има психичко нарушување, пишува „Дејли мејл“. „Нешто дефинитивно ми недостастува. Не знам дали станува збор за аутизам или А
Read More

Хороскоп за 2 јули 2018

Овен Во текот на оваа недела ќе преовладуваат измешани чувства кај вас. Еден ден едвај ќе чекате да го видите партнерот, а веќе наредниот ќе ви оди на нерви. Пробајте да ги избалансирате работите и оп