Read More

(Фото) Ена Веко си дојде во Скопје

Првата македонска рап-пејачка Ена Веко, која долги години живее во Сиднеј, Австралија, си дојде во Скопје. Дека е тука, дознавме од нејзината фризерка Наталија, која се пофали дека Веко е во Скопје и
Read More

Актерот Мајкл Кејн оди во пензија

Холивудскиот актер Мајкл Кејн најави дека ќе ја заврши филмската кариера. 85-годишниот британски глумец кој има снимено 167 филмови, вели дека е време да престане да работи и да ужива со сопругата во
Read More

Дневен хороскоп за 14 август

Овен  На професионално поле, ќе се најдете во конфликтна ситуација од која ќе понесете многу нервози. Оние овни кои се во брак целосно ќе се посветат на партнерот и ќе му овозможат незаборавни мигови.
Read More

Се разведува Елена Велевска

По десет години брак, фолк-пејачката Елена Велевска се разведува од сопругот Маријан, тврдат нивни блиски за „Репортер“. Изминативе неколку дена во Охрид, каде што живее Велевска, на големо се зборува
Read More

(Фото) Емина и Мустафа се смирија

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се повторно заедно, јавија турските медиуми. Двојката која неодамна се разведе, заедно се сликани  деновиве на јахта. Откако се појави фотографијата, медиумите веднаш бе
Read More

Ана Ивановиќ си ја врати совршената фигура

По породувањето, поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ бргу си ја врати совршената линија. На социјалните мрежи Ана објави фотографија во зелен фустан и розова маица, комбинирана со розови штикли
Read More

(Видео) Жени се степаа за селфи среде Рим

Две жени се степаа пред Фонтана ди Треви во Рим, оти двете сакале да се фотографираат од исто место покрај една од најпознатите туристички атракции во градот. 19-годишна Холанѓанка и 44-годишна Америк
Read More

Станија гола во Мајами

Српската старлета Станија Добројевиќ летово го минува на плажите во Мајами. Во црна танга, без градник, свртена со грб се прошета низ крајбрежјето. „Моја слобода“, напишала Станија под фотографијата.
Read More

„Визер“ укинува летови од Скопје и од Охрид

Нискобуџетскиот авиопревозник „Визер“ ја укинува продажбата на билети за двe од своите авионски линии надвор од Македонија една седмица откако Владата го поништи тендерот за доделување финансиска подд
Read More

(Фото) Нина Бадриќ се здебели

Хрватската пејачка Нина Бадриќ викендов одржа концерт во Шибеник, на летната сцена на тврдината Св. Миховил. На концертот Бадриќ беше облечена во долг бел фустан кој ја следи линијата на телото, но ст
Read More

(Фото) Селма Хаек секогаш е секси

Актерката Селма Хаек повторно покажа дека е секи. Таа објави фотографии од летниот одмор на кој е со сопругот, францускиот милијардер Франсоа Хенри Пинаулт. Најголемо внимание првивлече фотографија на
Read More

(Фото) Мелита се смири со Виктор

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ се смири со неколку години помладото момче Виктор Ѓоршевски. Двојката, наводно се смирила неодамна, а биле заедно и на концертот на Цеца во Охрид. Дека се повтор
Read More

(Фото) Ирена Спировска летува во шатор

ТВ-водителката Ирена Спировска летува во шатор. Таа сподели неколку фотографии на својот инстаграм-профил. Идејата да кампува покрај море ја поздравија нејзините обожаватели кои беа воодушевени од ово
Read More

Како изгледа денес Сакис Рувас

Поп-пејачот Сакис Рувас скоро 20 години е еден од омилените ѕвезди во Грција. Најголемата слава ја стекна во 2004 година кога со песната Shake Shake настапи на „Евровизија“ во Истанбул. Иако не вооду
Read More

Антонија Шола без облека на јахта

Антонија Шола го минува летото низ брегот на Јадранот на јахта, во друштво на нејзините пријатели,Кристијан, Антонио и Андрија. „Се опуштаме секогаш кога имаме време за дружба, капење, летување, забав
Read More

Зошто нема ѕвезди на фотографиите од слетувањето на Месечината? (ВИДЕО)

На 20 јули 1969 година астронаутите од „Аполо 11“, Нил Армстронг и Баз Олрдин, успеале први да зачекорат на Месечината. Барем така било претставено. Меѓутоа, мал број луѓе веруваат дека слетувањето на
Read More

Брена барала попуст за ручек во кафана

Фолк-пејачка Лепа Брена се однесувала како разгалена дива за време на одморот во Црна Гора, пишуваат српските медиуми. Со сопругот и неколку пријатели таа била на ручек во познат ресторан на црногорск
Read More

Арета Френклин во болница, се бори за живот

Кралицата на соул музиката, Арета Френклин, е тешко болна, а лекарите во болницата во Детроит се борат за нејзиниот живот, пишуваат американските медиуми. 76-годишната Френклин со години се мачи со ср
Read More

Дневен хороскоп за 13 август

Овен   Ќе започнете со подготовки да заминете на кратко патување. Послушајте го советот од некоја постара личност од вашето семејство. Во вечерните часови ќе бидете поканети на забава. Ако можете, одб