Author: Александра Георгиев

Read More

Јадел само компири и за една година симнал 50 килограми

Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца, пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во текот на една година тој јадел само компири и тврди дека…

Текстот Јадел само компири и за една година симнал 50 килограми е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Танцова точка на аеродром во Лондон во чест на Фреди Меркјури

Персоналот задолжен за носење багаж на лондонскиот аеродром „Хитроу“ организираше танцова точка во чест на починатата музичка ѕвезда Фред Меркјури, фронтменот на култната рок-група „Квин“. Додека не станал познат под името Фреди Меркјури, Фарок Булсара,…

Текстот (Видео) Танцова точка на аеродром во Лондон во чест на Фреди Меркјури е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Танцова точка на аеродром во Лондон во чест на Фреди Меркјури

Персоналот задолжен за носење багаж на лондонскиот аеродром „Хитроу“ организираше танцова точка во чест на починатата музичка ѕвезда Фред Меркјури, фронтменот на култната рок-група „Квин“. Додека не станал познат под името Фреди Меркјури, Фарок Булсара,…

Текстот (Видео) Танцова точка на аеродром во Лондон во чест на Фреди Меркјури е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најдобри пријатели во Зодијакот

Само  трите хороскопски знаци важат за најдобри пријатели според Зодијакот. Прочитајте зошто… Вага Од сите знаци, Вагите се најфини и најмирни личности. Тие никогаш нема да ве повредат со причина. Не прават напор никому да…

Текстот Најдобри пријатели во Зодијакот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најдобри пријатели во Зодијакот

Само  трите хороскопски знаци важат за најдобри пријатели според Зодијакот. Прочитајте зошто… Вага Од сите знаци, Вагите се најфини и најмирни личности. Тие никогаш нема да ве повредат со причина. Не прават напор никому да…

Текстот Најдобри пријатели во Зодијакот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дунавка му се додворува на Димитров

Откако медиумите објавија дека ќерката на Никола Димитров добила стипендија од 40 000 долари за студии во Холандија, по многуте негативни коментари, моделот и бизнисменка Дунавка Трифуновска се јави со јавна поддршка. Таа на својот…

Текстот Дунавка му се додворува на Димитров е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роби Вилијамс стана татко

Роби Вилијамс и неговата сопруга Аида Филд станаа родители по трет пат. Парот утрово објави на Инстаграм фотографија која изненади многумина, ако се земе во предвид дека Аида не била бремена. Тие станале родители благодарение…

Текстот Роби Вилијамс стана татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Шакира среде концерт го расплака својот татко

На концертот во Калифорнија, 41-годишната Шакира со порака и песна му го честиташе роденденот на својот татко Вилијам кој седеше во публиката покрај нејзините две синчиња. „Денес е 87-миот роденден на мојот татко. Среќен роденден…

Текстот (Видео) Шакира среде концерт го расплака својот татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кралицата реши, повеќе пари од наследството за Хари

Принцовите Вилијам и Хари како наследници на монархијата се животно обезбедени. За тоа се погрижила нивната прабаба, која им оставила 18 милиони долари. Но, според пишувањата на Би-Би-Си  на прицот Хари му припаднале повеќе пари.…

Текстот Кралицата реши, повеќе пари од наследството за Хари е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заев кани на журка

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил ги покани граѓаните на журка во дворот пред Влада на Денот на независноста. „Дојдете в сабота од 18 часот да го прославиме Ден на независноста – 8 Септември во…

Текстот Заев кани на журка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Адријана Лима шик на ревијата на Том Форд

Ревијата на Том Форд го најави почетокот на Њујоршката модна недела и привлече голем број ѕвезди. За Адријана Лима беше резервирано место во првиот ред на модното шоу за прикажувањето на колекцијата пролет/лето 2019. Привлечната…

Текстот Адријана Лима шик на ревијата на Том Форд е превземен од Reporter.mk.

Read More

Каролина кума, се мажи Ана од „Антена 5“

Каролина Гочева ќе и биде кума на водителката и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиноска, која ќе се мажи за стоматологот Гордан Лазаревски. Свадбата е в сабота, мала и интимна, само за најблиските пријатели…

Текстот Каролина кума, се мажи Ана од „Антена 5“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Норвешка го гради највисокиот облакодер од дрво

Норвешка ја заврши конструкциската рамка на највисокиот облакодер во светот кој ќе биде еколошки и отпорен на оган. Дрвениот облакодер Мјос ќе се гради во близина на истоименото езеро што се наоѓа 100-ина километри северно…

Текстот Норвешка го гради највисокиот облакодер од дрво е превземен од Reporter.mk.

Read More

Штербик се врати во Скопје

Поранешниот голман на ракометниот клуб Вардар, Арпад Штербик, дојде повторно во Скопје. Тој го посети својот соиграч Столе Стоилов и заедно се дружеа во кафулето на македонскиот ракометар. Столе и Штербик играа заедно во Вардар,…

Текстот Штербик се врати во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган и Хари ги израдуваа болните деца

Принцот Хари заедно со сопругата Меган ги израдуваа болните деца во Лондон, кога дојдоа на настан организиран од WellChild. Тој и неговата сопруга беа официјални гости на церемонијата на доделувањето на добротворната организација. Меган и…

Текстот Меган и Хари ги израдуваа болните деца е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ареа предгрупа на „Тексас“

Македонскиот музички состав „Ареа“ ќе биде предгрупа на концертот на „Тексас“ кој ќе се одржи на 28 септември во СРЦ Кале. Гостиварскиот бенд „Ареа“ беа ексклузивци на „Авалон“, но тие ја прекинаа соработката. Во 2000…

Текстот Ареа предгрупа на „Тексас“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Казна од 300 евра за таткото на Марко оти го следел со кајче додека го препливуваше езерото   

Таткото на Марко Пејчиноски, момчето кое со инфаркт на нозете го преплива Охридското Езеро на само 12 години, добил казна од 300 евра поради тоа што го следел својот син со нерегистрирано кајче, пренесува Охрид…

Текстот Казна од 300 евра за таткото на Марко оти го следел со кајче додека го препливуваше езерото    е превземен од Reporter.mk.

Read More

Влатко те чувам во срцето!

Поп-пејачката Тамара Тодевска објави емотивна порака за својот другар и музички колега, сега веќе починат, Влатко Илиевски. Таа вели дека Влатко ѝ недостасува и му посвети неколку реченици. „Ти благодарам за сите убави сеќавања што…

Текстот Влатко те чувам во срцето! е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сара Џесика Паркер како Кери на ревијата во Верона

Сара Џесика Паркер од првиот ред ја следеше ревијата на „Интимисими“ во Верона, Италија. 53-годишната ѕвезда од „Сексот и градот“ изгледаше модерно во тиркизно здолниште и бел горен дел од тантела. Својот изглед познатата актерка…

Текстот Сара Џесика Паркер како Кери на ревијата во Верона е превземен од Reporter.mk.

Read More

Парфемот на Фата го опи судот

Парфемот на Фатиме Фетаи денеска во старата зграда од кривичниот суд беше главна тема на муабет откако обвинителката помина покрај присутните во чекалницата. Денеска му се судеше на Сашо Мијалков за предметот „Титаник 2“. Пред…

Текстот Парфемот на Фата го опи судот е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Фчерашни новости“ си отидоа од Телма

Популарната хумористична емисија „Фчерашни новости“ си замина од телевизија Телма, каде беше три сезони. Новата, четврта сезона ја почнува на „Канал 5“ телевизија. В недела, на 9 септември, почнува првата емисија, а следните ќе се…

Текстот „Фчерашни новости“ си отидоа од Телма е превземен од Reporter.mk.

Read More

Натали Портман едноставно убава

Натали Портман во црн фустан со наметка од „Диор“ во Венеција, покажа дека убавината е во едноставноста, велат модните критичари. 37-годишната актерката го засили гламурот на Филмскиот фестивал во Италија. Таа се појави на прес…

Текстот Натали Портман едноставно убава е превземен од Reporter.mk.

Read More

Каква ви е свекрвата, дознајте според хороскопот

Кој хороскопски знак е вашата свекрва? Прочитајте го овој забавен хороскоп и дознајте нешто повеќе за нејзиниот карактер. Овен Сака да наредува, па кога ќе се истресе на сопругот и децата, на ред сте вие.…

Текстот Каква ви е свекрвата, дознајте според хороскопот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Каква ви е свекрвата, дознајте според хороскопот

Кој хороскопски знак е вашата свекрва? Прочитајте го овој забавен хороскоп и дознајте нешто повеќе за нејзиниот карактер. Овен Сака да наредува, па кога ќе се истресе на сопругот и децата, на ред сте вие.…

Текстот Каква ви е свекрвата, дознајте според хороскопот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бремената Пипа Мидлтон на плажа во Италија

Пипа Мидлтон има мирна бременост што не ја спречува да се одмора во Италија со нејзиниот сопруг Џејмс Метјуз. Папараците ја сликаа сестрата на Кејт со заоблениот стомак во костим за капење. Пипа, опуштена на…

Текстот Бремената Пипа Мидлтон на плажа во Италија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Забава во дворот на Владата за Денот на независноста

Денот на независноста, 8 Септември, ќе биде одбележан во дворот на Владата, под отворено небо. Како што соопшти владиниот портпарол Миле Бошњаковски, предвидена е богата програма, а поканети се сите граѓани. „В сабота во 18…

Текстот Забава во дворот на Владата за Денот на независноста е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Тамара со нов спот се врати на сцената

Тамара Тодевска го објави спотот за новата песна која ѝ ја посвети на малата ќерката  Хана. Со песната „Довидување таго“, 33-годишната пејачка се враќа на македонската сцена по тригодишна пауза. Видеоспотот е снимен на островот…

Текстот (Видео) Тамара со нов спот се врати на сцената е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ламбе се вработи на аеродром

Некогашниот пејач Ламбе Алабаковски, работи како обезбедување на аеродром во САД. Тој веќе подолго време живее во Детроид со сопругата Магдалена и синот Михаил. Новото работно место иако не е врзано со музиката и нешто…

Текстот Ламбе се вработи на аеродром е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пензионер умре среде секс со кукла на дување

Пензионерот Валери М. (66) од Санкт Петербург починал додека имал сеск со кукла на дување. Полицијата го пронашла безживотното тело на Валери во неговата куќа, откако соседите пријавиле неподнослива смрдеа која се ширела од станот.…

Текстот Пензионер умре среде секс со кукла на дување е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќе се снима ново продолжение на комедијата „Полициска академија“

Актерот Стив Гутенберг објави на „Твитер“ дека се подготвува ново продолжение за „Полициска академија“. Првиот филм беше прикажан во 1984 година, а потоа беа снимени уште шест продолженија. Последниот филм „Полициска академија: Мисија во Москва“…

Текстот Ќе се снима ново продолжение на комедијата „Полициска академија“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мира Шкориќ потврди дека Милан е геј

По веста дека Милан Станковиќ е фотографиран на геј-плажа во Шпенија се јави српската пејачка Мира Шкориќ, која вели не ја чуди ова и дека од авион се гледа дека Милан е геј. „Ја видов…

Текстот Мира Шкориќ потврди дека Милан е геј е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Средбата на татко и син со Даунов синдром ги разнежни срцата ширум светот

Емотивна средба на 88-годишниот татко и неговиот 53-годишен син со Даунов синдром ги разнежни луѓето ширум светот. Малком Колбринк и неговиот син Мет многу ретко се разделуваат, а сега не се виделе 5 дена, што…

Текстот (Видео) Средбата на татко и син со Даунов синдром ги разнежни срцата ширум светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маријан Бенеш, боксерскиот шампион, во тешки маки го загуби последниот меч

Вчера почина боксерскиот шампион Маријан Бенеш, за кого се велеше дека е југословенскиот Роки Балбоа. Имаше 67 години. Поради специфичниот стил на спуштен гард (одбрана) и неверојатната храброст, го нарекуваа најголемиот коцкар во рингот. Спортскиот…

Текстот Маријан Бенеш, боксерскиот шампион, во тешки маки го загуби последниот меч е превземен од Reporter.mk.

Read More

И чадорот на кралицата мора да е шик

Од 1993 година кралицата Елизабета носи проѕирен чадор за сите настани. Но она што сигурно не сте го забележале е дека лентата во боја на него мора да е склад со комбинацијата што ја носи.…

Текстот И чадорот на кралицата мора да е шик е превземен од Reporter.mk.

Read More

Љупка и Спејко за 100 илјади евра во „Задруга“

Дарко Спејко и Љупка Митрова деновиве прославија годишнина од својата врска, па објавија и видео на „Инстаграм“ во кое ја раскажаа нивната љубовна приказна. Иако периодов на големо се зборува дека планираат да влезат во…

Текстот Љупка и Спејко за 100 илјади евра во „Задруга“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Никол Шерцингер ја пофали Антонија Гиговска

  Антонија Гиговска изминатиов период престојуваше во Романија, каде што учествуваше на  јубилејното 50. издание на популарниот романски фестивал „Златен елен“ кој се одржува во градот Брешов. Младата пејачка, која беше една од 18-те странски…

Текстот Никол Шерцингер ја пофали Антонија Гиговска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ѕвездата на „50 нијанси” лежарно и без шминка замина од Венеција

Дакота Џонсон беше во Венеција на 75. филмски фестивал по повод премиерата на новиот филм „Суспириа”, на италијанскиот режисер Гвадањино. Прекрасната актерка воодушеви со изборот на гардероба во која се појавиза наградите во Венеција, на…

Текстот Ѕвездата на „50 нијанси” лежарно и без шминка замина од Венеција е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Ноќ со Пачино“-холивудскиот актер се враќа во театар

Холивудскиот актер Ал Пачино ќе одржи две соло претстави во Париз следниот месец, за да се присети на неговите времиња во театар, кога имал поинтимни средби со публиката. Во интервју за францускиот весник „Фигаро“, 78-годишниот…

Текстот „Ноќ со Пачино“-холивудскиот актер се враќа во театар е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Матеј остана сам во училницата

Познатиот актер и шоумен Игор Џамбазов го пречека единственото прваче во село Маврово. Игор сподели видео на социјалните мрежи, од вчерашниот прв училишен ден на првачето Матеј, кој пристгна со родителите, додека наставничката со ѕвонче…

Текстот (Видео) Матеј остана сам во училницата е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Скриени страсти на Катарина

Македонскиот топ-модел Катарина Ивановска викендов беше во Охрид. Таа објави слика додека бордаше на вода и уште еднаш покажа дека е зависна од адреналин. Не е тајна дека ужива во спортовите, па редовно споделува фотографии…

Текстот (Фото) Скриени страсти на Катарина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Моника Левински стана од интервју откако ја прашаа за сексот со Клнтон

И по 20 години од секс аферата на Моника Левински и поранешниот преседател Бил Клинтон, јавноста се уште ја интересира нивната врска. Неодмана, Левински го прекина интервјутона телевизија во Израел откако водителката поставила и поставила…

Текстот Моника Левински стана од интервју откако ја прашаа за сексот со Клнтон е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Боки облече сукња

Бојан Јовановски или Боки 13 облече црна сукња и се пофали со својот изглед на „Инстаграм“. Не заборавил и да укаже дека здолништето што го носи е од брендот „Александар Меквин“, блузата на „Живанши“, а…

Текстот (Фото) Боки облече сукња е превземен од Reporter.mk.