Author: Александра Георгиев

Read More

Манекенка ја продава невиноста за да купи куќа на мајка си

Успешната манекенка Махбуба Мамаџада (23) одлучила да ја продаде својата невиност за минимум 100.000 евра, бидејќи, како што вели, „сака нејзината мајка да биде горда на неа“. – Мојата мајка направи се за мене, сега…

Текстот Манекенка ја продава невиноста за да купи куќа на мајка си е превземен од Reporter.mk.

Read More

Повторно сум онаа старата, вели Туцаковиќ

Авторката на многуте хитови, Марина Туцаковиќ, во јануари дозна дека боледува од рак на градата, по што беше оперирана во Клиниката во Белград, а лекувањето го продолжи во Германија. Изминатиов период, таа не се појавуваше…

Текстот Повторно сум онаа старата, вели Туцаковиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заев се збогуваше со Ванчо

Покрај колегите и познатите јавни личности кои на социјалните мрежи не престануваат да се збогуваат со доајенот на македонското глумите, порака напиша  и премиерот Зоран Заев . Тој се збогува од актерот преку неговиот профил…

Текстот Заев се збогуваше со Ванчо е превземен од Reporter.mk.

Read More

Петрушевски загинал додека заварувал на метална скала

Вчера во селото Орешани, од струен удар загина актерот Ванчо Петрушевски. Актерот загинал додека заварувал качен на метална скала со електричен заварувач на пластични цевки. Го удрило струен удар и тој починал на лице место.…

Текстот Петрушевски загинал додека заварувал на метална скала е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Со огномет се женеше Јоце Панов

Вчеравечер се ожени македонскиот пејач Јоце Панов со неговата долгогодишна девојка Марина Начевска. Свадбената веселба беше во ресторанот „Ла Тана“. Пејачи, спортисти, манекенки, водителки,  беа на свадбата , на Панов. Gepostet von Damir Sat am…

Текстот (Видео) Со огномет се женеше Јоце Панов е превземен од Reporter.mk.

Read More

Врати се Тоше, вели сестрата на поп-ѕвездата

Сестрата на Тоше Проески, Дора на својот профил на Фејсбук постојано објавува фотографии и песни од нејзиниот брат. Последно што го сподели е емотивен статус од српска фан страна насловена „Тоше Проески – Балкански анѓел“.…

Текстот Врати се Тоше, вели сестрата на поп-ѕвездата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Боби од Куманово ја остави мигрантката Нора оти родила болно дете

Кога пред две години беше објавена приказната за граничниот полицаец Боби Додевски од Куманово и мигрантката Нора од Ирак, речиси немаше некој кој не веруваше во тоа дека нивната  љубовна прикзана е како од романите.…

Текстот Боби од Куманово ја остави мигрантката Нора оти родила болно дете е превземен од Reporter.mk.

Read More

Лекарот на Принс е крив за смртта, тврди семејството на музичарот

Семејството на американскиот музичар Принс, кој почина во 2016 година од предозираност со лекови против болки, поднесе тужба против неговиот личен лекар Мајкл Шуленберг за несоодветно лекување на музичарот. Според тужбата, која беше поднесена во…

Текстот Лекарот на Принс е крив за смртта, тврди семејството на музичарот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Колегите се збогуваат од Ванчо Петрушевски

По веста дека најверојатно загинал од струен удар, во куѓата во Орешани, колегите на актерот Ванчо Петрушевски почнаа да се збогуваат  од него. Иако со неверување ја примиле веста, за смртта на својот колега, веќе…

Текстот Колегите се збогуваат од Ванчо Петрушевски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се ожени поранешниот сопруг на Моника Белучи

Францускиот актер Венсан Касел и манекенката Тина Кунаки се венчаа во францускиот град Бидару, после двегодишна врска. Педесетиедногодишниот Касел, поранешен сопруг на Моника Белучи, се ожени со својата 30 години помладата Тина Кунаки. Тина и…

Текстот Се ожени поранешниот сопруг на Моника Белучи е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маж ми збесна кога слушна дека сум сексуално малтретирана, вели Селма Хајек

Салма Хајек е на насловната стрна на италијанското списание GQ. Актерката снимаше фото-сесија со модниот фотограф Ален фон Уверт, исто така, давајќи интервју. “Го сакам најдоброто”, вели бринетата. Детали за интервјуто не се откриваат, но…

Текстот Маж ми збесна кога слушна дека сум сексуално малтретирана, вели Селма Хајек е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се ожени Јоце Панов

Македонскиот пејач Јоце Панов денес се ожени со својата долгогодишна девојка Марина Начевска. По 10 години врска, пејачот прави свадба, а само пред неколку дена го сними и спотот во кој Марина ја има главната…

Текстот Се ожени Јоце Панов е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џенифер Анистон во љубов со тренерот по бокс

По двебракa – со Бред Пит и Џастин Теру, Џенифер Анистон замина кај пријателите на Тахити и почна да се занимава со боксот. Во медиумите, гласините почнаа дека ѕвездата од серијата Пријатели всушност била во…

Текстот (Фото) Џенифер Анистон во љубов со тренерот по бокс е превземен од Reporter.mk.

Read More

Од струен удар загина Ванчо Петрушевски

Македонскиот актер и доајен на Драмскиот театар Ванчо Петрушевски почина денеска на 67-годишна возраст. Од МВР за Макфакс велат дека денеска добиле повик од Итна медицинска помош за смрт кај лице во Орешани и дека…

Текстот Од струен удар загина Ванчо Петрушевски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Криси Тајган ја прати двегодишната ќерка на школо

“Првата недела на училиште”. Ова го напиша Криси Тајган на Инстаграм и стави слика од нејзината ќерка Луна. Двегодишната девојка има ранец на рамениците и има книга со нејзиното име. Детето се одделува од своите…

Текстот Криси Тајган ја прати двегодишната ќерка на школо е превземен од Reporter.mk.

Read More

Слаткар го откри роденденот на Сања

Некогашната Мис на Македонија, Сања Николиќ наполни 36 години и пред два дена го прослави роденденот. Нејзиниот сопруг, раперот Марко Маринковиќ -Слаткар не пропушти и јавно да ѝ го честита роденденот со порака на Инстаграм…

Текстот Слаткар го откри роденденот на Сања е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Гавазова без шминка како од поплава извадена

Популарната фолк -пејачка Сузана Гавазова, изненади со фотографијата на која е без шминка. Откако ја објави на социјалните мрежи, имаше различни кометари. Едни велат дека и без шминка е убава, други пак и пишуваа „…

Текстот (Фото) Гавазова без шминка како од поплава извадена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Аца Лукас падна на шармот на Сања Барбика

Македонската фолк- пејачката Сања Барбика успеа да го фати Аци Лукса по неговиот настап и да се сликаат заедно во Охрид. Пејачкта се пофали на својот Инстаграм профил и ја објави нивната заедничка фотографија. Барбика…

Текстот (Фото) Аца Лукас падна на шармот на Сања Барбика е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сајмон Коуел доби ѕвезда на Булеварот на славните

Сајмон Коуел, креаторот на многу успешни реалити формати, како што се X Factor и „Америка бара талент“, ја доби својата ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните Конечно, неговите долгогодишни напори како телевизиски продуцент се исплатеа.…

Текстот Сајмон Коуел доби ѕвезда на Булеварот на славните е превземен од Reporter.mk.

Read More

Панчо усреќи сиромашна продавачка

„Пред неполн час поминував Тафталиџе и на самата улица веднаш до семафорот седеше една бабичка која продаваше цвеќе. Додека седев на семафорот и чекав да ми се уклучи зелено, ја погледнав и видов чесна жена…

Текстот Панчо усреќи сиромашна продавачка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бил Клинтон ќе говори на погребот на Арета Френклин

Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше пријателски односи со кралицата на соул музиката Арета Френклин, ќе биде меѓу говорниците на нејзиниот погреб на 31 август, пренесоа американски медиуми. Другите говорници ќе бидат поранешниот…

Текстот Бил Клинтон ќе говори на погребот на Арета Френклин е превземен од Reporter.mk.

Read More

Убиена познатата манекенка Кристина Крафт

Моделот Кристина Карлин Крафт била убиена во нејзиниот стан во близина на Филаделфија, а полицијата се обидува да го реши случајот. Во средата, полицијата го пронашла телото на Крафт (36) во својот кревет во Ардмор.…

Текстот Убиена познатата манекенка Кристина Крафт е превземен од Reporter.mk.

Read More

Северина има порно и со Игор, стравува дека и тоа ќе се појави во јавноста

По скандалот со голите слики, српските медиуми не престануваа да пишуваат за Северина. Најновата вест која ја пренесе српкиот Ало, е дека Серина се плаши дека наскоро ќе се појави и домашниот порно филмот, кој…

Текстот Северина има порно и со Игор, стравува дека и тоа ќе се појави во јавноста е превземен од Reporter.mk.

Read More

По еден век, прва венчавка во црквата „Света Петка“ во селото Осој

По еден век конечно, во црквата „Света Петка“ во селото Осој, Кичевско се случи првата вечавка. Се венчаа Горан Грозданоски и Елена Ангелеска. Пред голем број роднини и пријатели ги венчаше свештеникот од Кичевскиот храм,…

Текстот По еден век, прва венчавка во црквата „Света Петка“ во селото Осој е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) И Бојана цела на ботокс, не личи на себе

Поп-пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровска го промени  изгледот. Таа објави фотографија, за која многумина велат дека веќе не личи на себе. Од јапонските веги, црни и впечатливи, коментираат на социјалните мрежи, до зголемените усни…

Текстот (Фото) И Бојана цела на ботокс, не личи на себе е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тајлер му забрани на Трамп да пушта песни од „Аеросмит“

Пејачот на рок групата „Аеросмит“, Стивен Тајлер, повторно побара од претседателот на САД, Доналд Трамп, да престане да ги пушта нивните песни на митинзи. Адвокатот на Тајлер испратил писмо до Трамп, откако на митинг во…

Текстот Тајлер му забрани на Трамп да пушта песни од „Аеросмит“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тажен крај на љубовта меѓу мигрантката Нора од Ирак и Боби од Куманово

Кога пред две години беше објавена приказната за граничниот полицаец Боби Додевски од Куманово и мигрантката Нора од Ирак речиси сите веруваа дека нивната љубовна приказна е како од романите. За нив пишуваше целиот регион.…

Текстот Тажен крај на љубовта меѓу мигрантката Нора од Ирак и Боби од Куманово е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како да носите тексас облека во сезоната што доаѓа?

Тексасот е материјал кој секогаш е актуелен, па и оваа есен. Еве неколку предлози како да го носите… Комбинација на стилови Комбинирањето на стилови секогаш е возможно кога станува збор за тексасот. Оваа комбинација потсетува…

Текстот Како да носите тексас облека во сезоната што доаѓа? е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Роденденско изненадување за Катарина

Македонскиот топ модел Катарина Ивановска, денес полни 30 години. Вчеравечер, само неколку  часа пред полноќ, нејзините најдобри другарки, поп-пејачката Тамара, Силвија и Бела и направија роденденско изнендување, дознава Репортер. Вечерта, пред да одат во диско,…

Текстот (Фото) Роденденско изненадување за Катарина е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Роденденско изненадување за Катарина

Македонскиот топ модел Катарина Ивановска, денес полни 30 години. Вчеравечер, само неколку  часа пред полноќ, нејзините најдобри другарки, поп-пејачката Тамара, Силвија и Бела и направија роденденско изнендување, дознава Репортер. Вечерта, пред да одат во диско,…

Текстот (Фото) Роденденско изненадување за Катарина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Викенд хороскоп за 25 и 26 август

Овен Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални моменти за зближување кое во минатиот период ви недостасуваше.Во добра форма сте, а со тоа расте и вашиот оптимизам. Идеално време е…

Текстот Викенд хороскоп за 25 и 26 август е превземен од Reporter.mk.

Read More

(ФОТО) Најгрдата невеста стана убава и згодна

Кога пред седум години оваа Русинка се омажи, фотографиите од венчавката брзо се проширија на социјалните медиуми и целиот свет се шегуваше со нејзиниот изглед. Таа беше нарекувана „најгрда невеста во светот“, поради што парот…

Текстот (ФОТО) Најгрдата невеста стана убава и згодна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дуа Липа ги покажа градите

Најпопуларната албанска пејачка Дуа Липа на својот инстаграм-профил сподели неколку фотографии од својата забава за 23. роденден кој неколку дена го славеше на Ибица. Сликите имаа речиси два милиони лајкови и многу комплименти, а Дуа…

Текстот (Фото) Дуа Липа ги покажа градите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Полицијата уапси 93-годишна старица за најзиниот роденден

Една од најстрасните, но и највозраснa љубителкa на реалното шоу „Полицајци“ беше уапсена за нејзиниот 93. роденден. За Симон Думон, која цел живот навива за момците во сино, местенката беше доживување што дефинитивно ѝ го…

Текстот Полицијата уапси 93-годишна старица за најзиниот роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

 „Марвел“ најави три филмски спектакли

За следниве години се најавени неколку филма на кои продукцијата „Марвел“ работи во меѓувреме. Еве што да очекуваме во 2019 година. Капетан Марвел (2019) Датум на премиера: 8 март 2019 Шокантно и изненадувачки (можеби кај…

Текстот  „Марвел“ најави три филмски спектакли е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Хурем стана бринета, фановите не ја бендисаа

Турската актерка Мерием Узерл го смени имиџот, па повеќе не е русокоса, туку бринета. Фотографиите ги сподели на својот инстаграм-профил, а обожавателите ѝ пишуваат дека и вака е убава, но, сепак, да си ја врати…

Текстот (Фото) Хурем стана бринета, фановите не ја бендисаа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фотографите со разголената Северина се фотомонтажа

Адвокатите на хрватската пејачка Северина тврдат дека фотографиите се фотомонтажа. По четири дена откако првпат фотографиите излегоа во јавност, адвокатите на популарната пејачка излегоа со соопштение. „Споменатите фотографии не се веродостојни, односно тие се плод…

Текстот Фотографите со разголената Северина се фотомонтажа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќерката на Ума Турман во новиот филм на Тарантино

Маја Хок, ќерката на актерката Ума Турман и актерот Итан Хок, не е познато име во Холивуд, но, сепак, таа ќе игра во новиот филм на  Квентин Тарантино Once Upon a Time in Hollywood. Нејзината…

Текстот Ќерката на Ума Турман во новиот филм на Тарантино е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија ) Џенифер Лопез го покажа домот

Поп-ѕвездата и актерка Џенифер Лопез (49) со партнерот Алекс Родригез и децата ужива во новиот луксузен дом од 15 милиони долари, лоциран во највисоката зграда со апартмани во Њујорк. Домот ги има сите луксузи за…

Текстот (Галерија ) Џенифер Лопез го покажа домот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Полицајка доеше напуштено бебе

Полицајката Селесте Ајала од Аргентина стана интернет-сензација откако подои напуштено бебе додека беше на должност. Taa доби и унапредување за својот хуман гест. Ајала била на работа во една детска болница во близина на Буенос…

Текстот Полицајка доеше напуштено бебе е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шон Пол е „лажов“, организаторите брука, реагира излажаната публика

Вчеравечер требаше да се одржи концертот на Шон Пол. Организаторите, „Фјужн продукција“, само три часа пред концертот јавија со соопштение дека Шон Пол нема да дојде, иако целата негова екипа била веќе дојдена во Скопје…

Текстот Шон Пол е „лажов“, организаторите брука, реагира излажаната публика е превземен од Reporter.mk.

Read More

Снуп Дог издава книга за готвење со рецепти за пушачи на марихуана   

Раперот Снуп Дог реши да издаде книга за готвење со рецепти за подготвување пилешко, лосос и слатки десерти. Оваа идеја ја доби откако неговото готвачко шоу со Марта Стјуарт доби номинација за Еми награда. Неговата…

Текстот Снуп Дог издава книга за готвење со рецепти за пушачи на марихуана    е превземен од Reporter.mk.