Author: Александра Георгиев

Read More

Англичанка го убеди дечкото од Лондон да се венчаат во Охрид

Британската двојка Луси и Џони се венчаа во Охрид. Тие специјално за оваа пригода допатувале во Охрид, заедно со нивни блиски роднини и пријатели од различни делови на Англија, но и од Австралија, Дубаи, Сингапур…

Read More

Џорџина Родригез му направи роденденска журка на најголемиот син на Роналдо

Додека Кристијано Роналдо е посветен на ангажманите околу Светското првенство во фудбал, Џорџина Родригез ги презеде семејните обврски и му организира роденденска забава на најголемиот син. Својот осми роденден Кристијано Џуниор го прослави покрај базен…

Read More

Јатрвите во војна

Кејт Мидлтон решила веќе да не ѝ помага со совети на својата јатрва Меган Маркл, особено не за тоа како да се однесува на кралските церемонии, пишуваат британските медиуми. Според пишувањата, доказ за тоа било и…

Read More

Груевски ќе стане доктор

Експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација. Темата на докторатот е „Економските ефекти на различните видови меѓународни текови на капитал, со посебен осврт на…

Read More

 Бригит Нилсен на 55 години по петтипат стана мајка

Данската манекенка и актерка Бригит Нилсен го роди своето петто дете. Според магазинот „Пипл“, ова е прво дете за Бригит во бракот со Матие Десие. 55-годишната Бригит ридила здраво женско бебе во една приватна болница…

Read More

Почина скопската легенда Жабарот

Почина скопската урбана легенда Илија Саздов, но за скопјани познат како Жабарот. Тој беше сопственик на гостилницата „Кај Жабарот“ на кејот на Вардар. Култното кафеанче во Скопје, она на Жабарот, беше главното свртилиште не само…

Read More

(Видео) Возбуден пар се сексале во авион

Брачен пар од САД во задниот дел од авионот на лет за Мексико се надевале на мирен и пријател лет, но биле сведоци на секс на пар кој седел позади нив. Љубовниците, кои биле сместени…

Read More

Изложба на подводни фотографии во Охрид

По повод Денот на Охридско Езеро, денеска на градскиот плоштад во Охрид  се отвори изложба на подводни фотографии, во организација на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид. На изложбата беа презентирани 30 фотографии од подводниот свет…

Read More

 „Госпоѓа министерка“ вечерва на „Гола месечина“

На третата вечер од фестивалот на комедијата „Гола месечина“, вечерва во 21 часот на отворената сцена во спорсткиот центар „Ново Лисиче“ ќе биде изведена претставата „Госпоѓа министерка“, гостување на Народниот театар од Ниш. Режисер на…

Read More

Македонски спортисти ќе се дружат со фановите на „Шампиоините за вас“

Кошаркарот Перо Антиќ, ракометарите Дејан Манасков, Филип Миркуловски и Филип Кузмановски, европските шампиони во карате, Дејан Недев и Аљоша Недев, како и кошаркарката и бикини фитнес шампион Едина Муса, ќе бидат дел од спортското-хумано дружење…

Read More

Ваучер за гумени чизми

Скопјанки вчера сосе чевли минуваа низ водата, за да се влезат  во автобусот на ЈСП, кој застана на „Југодрво“. Фотографијата која вчера беше споделена на социјалните мрежи, го впери прстот во скопскиот градонначалник Петре Шилегов.…

Read More

(Фото) Заев крал на северот

По вчерашната објава на премиерот Зоран Заев, дека е постигнат договор со Грција, а Македонија ќе стане Северна Македонија, твитерџиите, ја искористија “Играта на тронови“ за да се шегуваат. Па така, главта на Заев ја…

Read More

Квин симфони шоу во Градски парк

Град Скопје, Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар, го најавуваат најголемото „Квин симфони шоу!“ На 22 јуни во Градскиот парк, на отворено, со почеток во 21,30 часот, ќе настапи познатиот „QUEEN REAL TRIBUTE“ бенд, заедно…

Read More

Кога сакаш да глумиш чаирчанец

Пиштолот во фармерки, ставен одзади додека цевката излегла низ дупката на џинсот. Фотографијата која кружи на социјалните мрежи, им стана супер забава на твитерџиите, кој во објавата напишаа: „Кога сакаш да глумиш чаирчанец , а…

Read More

(Галерија) Нина Бадриќ рапуваше со публиката

Хрватската поп-пејачка Нина Бадриќ, вчеравечер беше вистинско освежување за скопската публика. Иако, Нина не успеа да ја наполни „Македонската филхармонија“, па имаше многу прази места, сепак, хрваткста пејачка направи концерт за кој долго ќе се…

Read More

Галичка свадба прогласена за најтрадиционален свадбен фестивал во Европа

Светски познатото списание „Нешенл џиографик“ ја прогласија Галичката свадба за најтрадиционален свадбен фестивал во Европа.  Претходно и  магазинот „Њујорк тајмс“ одреди девет европски фестивали кои им ги препорачува на секој турист, а меѓу нив е…

Read More

(Фото) Баба Рада лекува неверство со чај

Познатата треварка баба Рада, која е позната по телевизиите оти лекува секакви болести со тревки и чаеви, го најде лекот и за неверство. Барам така велат твитерџиите, кој споделија интересен рацепт за лек против неверство.…