Author: Александра Георгиев

Read More

Време е за џинс-јакна

Секогаш џинс… но, дефинитивно нивна сезона е почетокот на есента. Џинсот е феномен што никогаш не губи од својата популарност, единствено ја менува формата и дизајнот, соодветни на актуелните трендови, ама основата е незаменлива. Така…

Текстот Време е за џинс-јакна е превземен од Reporter.mk.

Read More

Британско шоу со Том Одел во Скопје

Познатиот музичар Том Одел е првото првото светско име што во 2019 година доаѓа во Скопје, објави „Авалон продукција“ . Шоуто на Том Одел е на 13 февруари, во СРЦ Кале. „Со задоволство одиме понатаму…

Текстот Британско шоу со Том Одел во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Калиопи ја изгуби жената заради која почнала да пее

Поп-дивата Калиопи на својот Инстаграм профил емотивно се збогува со својата тетка, жената заради која ја засакала музиката и која прв пат во животот ја однела на опера. „Ти беше таа што за прв пат…

Текстот Калиопи ја изгуби жената заради која почнала да пее е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џорџина Родригез го заведува Роналдо на јахта

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се на одмор во Сардинија.  Славниот пар деновите ги минуваат на луксузна јахта заедно со најголемиот син. Џорџина во црни бикини уште еднаш покажа дека има одлична фигура, а фотографиите…

Текстот (Фото) Џорџина Родригез го заведува Роналдо на јахта е превземен од Reporter.mk.

Read More

Италијанскиот милијардер има 16-годишна девојка

Џанлука Ваки (51), италијанскиот плејбој и милионер, е во врска со 16-годишната Гиневра Мавила. Во една од неговите објави на „Инстаграм“ тој сподели неколку зборови за ова девојче: „Таа ми е како ќерка. Тешко ми…

Текстот Италијанскиот милијардер има 16-годишна девојка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ева Лонгорија снима серија со синот  

  Два месеца по породувањето, Ева Лонгорија им се врати на професионалните обврски. Холивудската ѕвезда се појави на снимањето на новата серија Grand Hotel, за која влегува во улогата на продуцентка и режисерка. 43–годишната актерка…

Текстот Ева Лонгорија снима серија со синот   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Никол Кидман -гламур на изложбата на часовниците Omega

Како бренд амбасадор на Omega, Никол Кидман беше специјална гостинка на отворањето на изложбата на луксузниот бренд насловена „Her Time“, која ја раскажува историјата на создавањето на женските часовници. На свеченоста во Санкт Петербург, холивудската…

Текстот Никол Кидман -гламур на изложбата на часовниците Omega е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сопругот со романтично изненадување за Селма Хајек

Селма Хајек доби романтично изненадување од својот сопруг Франсоа Анри-Пинот. За време на нивниот летен одмор, 56-годишниот милијардер тајно организирал церемонија за обвновување на заветите со 51-годишната актерка.   Фотографиите од интимната прослава ги објави…

Текстот Сопругот со романтично изненадување за Селма Хајек е превземен од Reporter.mk.

Read More

Еминем без најава објави нов албум на полноќ

Еминем без најава го објави новиот албум „Камиказа“ на полноќ. Тој во песните од албумот ги напаѓа Доналд Трамп, Харви Вајнстин и Греми наградите. Последниот албум излезе само неколку месеци по неговиот последен албум „Преродба“.…

Текстот Еминем без најава објави нов албум на полноќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ана Ивановиќ шик на прошталниот натпревар на Швајнштајгер

Бастијан Швајнштајгер се збогува со Баерн Минхен со проштален натпревар кој се одржа во Минхен. „Јас сум еден од вас и секогаш ќе бидам“ – им рече 34-годишниот фудбалер на фановите на Баерн. На пријателскиот…

Текстот (Фото) Ана Ивановиќ шик на прошталниот натпревар на Швајнштајгер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Коки имал женска убавина

Македонскиот музичар Коки Јанков од “Тајфата“ евоцираше спомени, па на Инстаграм сподели фотографија кога бил дете. Под сликата си напишал:Чив син си ти бе мали?. Неговите обожавталеи велат дека дека не личи на себе на…

Текстот (Фото) Коки имал женска убавина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Груевски и на роденденот во суд

Денес, експремиерот Никола Греувски, слави роденеден. Тој полни 48 години. Но, и покрај роденденот , Груевски  е во кривичниот суд каде што се решава за неговата затворската казна од две години, за сучајот за набавката…

Текстот Груевски и на роденденот во суд е превземен од Reporter.mk.

Read More

Панчо го исплука министерот за здравство

Панчо од ДНК, јавно на својот Фејсбук профил го исплука министерот за здрвство  Венко Филипче, велејќи дека здраството ни е катастрофа, лут, затоа што со приоритетен упат чекал скоро два часа за да влезе во…

Текстот Панчо го исплука министерот за здравство е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заеви денес слават годишнина од брак

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица денес прославуваат 23 години брак. Тоа се поклопува со денот на референдумот, кога Македонците одлучуваат дали да се промени името. Заеви, кои се имењаци, се заедно уште од…

Текстот Заеви денес слават годишнина од брак е превземен од Reporter.mk.

Read More

Концерт на ДНК за почеток на школската година

Дуото ДНК ќе има концерт утревечер (31 август) со почеток во 1 часот по полноќ во летниот клуб „Икс-ел“ (XL Summer Club). Настанот е со два поводи – првиот промоција на последниот албум The Best…

Текстот Концерт на ДНК за почеток на школската година е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се венчаа на јахта Нил Јанг и актерката Дерил Хана

Познатиот кантавтор Нил Јанг и актерката Дерил Хана се венчале викендов на мала церемонија во Калифорнија, пренесоа светските медиуми. Веста ја потврди гитаристот Марк Милер, честитајќи ѝ на двојката, но кажа дека не присуствувал на…

Текстот Се венчаа на јахта Нил Јанг и актерката Дерил Хана е превземен од Reporter.mk.

Read More

Здравко Чолиќ со концерт во Скопје

Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ на 10 ноември ќе има концерт во Скопје. Концертот е во Вип Арената „Борис Трајковски“, во организација на „Прагма Продукција“. По четири години од последниот концерт во Скопје, публиката повторно…

Текстот Здравко Чолиќ со концерт во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Гавазова им одржа лекција на поп-пејачките

Фолк-пејачката Сузана Гавазова повторно го сврте вниманието на јавноста. Овој пат, новата професионална фотосесија, во која е провокативна и секси. Фотографиите се најава за нејзините новитети во музичка кариера. Во план е пајечката наскоро да…

Текстот Гавазова им одржа лекција на поп-пејачките е превземен од Reporter.mk.

Read More

Алек Болдвин се откажа, нема да го глуми таткото на Бетмен

Улогата на Томас Вејн никогаш не била спектакуларно прикажана на филмското платно, но Алек Болдвин немаше време ниту да се израдува за фактот дека е избран да биде новиот филмски татко на Бетмен, бидејќи се…

Текстот Алек Болдвин се откажа, нема да го глуми таткото на Бетмен е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Шамарите во Центар Фатиме ги освежи со лимон костумче

Во лимон боја пантолони и исто такво сако, специјалнта јавна обвинителка, денес дојде во кривичниот суд, каде беше судењето за шамарите во Ценар. Ова е прво појавување на обвинителката по подолг перод. Фетаи и овој…

Текстот (Фото) Шамарите во Центар Фатиме ги освежи со лимон костумче е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонци во Грција успиени со гас па ограбени

Утрово во вилата Ангелика во Неа Врасна во Грција биле ограбени четири македонски семејства. Крадците, ги ограбиле додека тие спиеле, откако им прснале гас под вратата за доплнително да ги зашеметат, велат ограбените македонски туристи.…

Текстот Македонци во Грција успиени со гас па ограбени е превземен од Reporter.mk.

Read More

Денеска почнува Венецискиот филмски фестивал

Седумседет и петтото издание на Венецискиот филмски фестивал почнува денеска, со премиерата на „Првиот човек“ на оскаровецот Демиен Шазел за Нил Армстронг. На свеченото отворање британската актерка Ванеса Редгрејв ќе добие „Златен лав“ за животно…

Текстот Денеска почнува Венецискиот филмски фестивал е превземен од Reporter.mk.

Read More

Стилистката што ме облекува е кучка, не знам како да ја отпуштам, се пожали Блејк Лајвли

Актерката Блејк Лајвли важи за една од холивудските дами со најдобар стил, а не е тајна дека таа нема ангажирано стилист. 31-годишната актерка го користи своето изострено чувство за мода во комбинациите за секое свое…

Текстот Стилистката што ме облекува е кучка, не знам како да ја отпуштам, се пожали Блејк Лајвли е превземен од Reporter.mk.

Read More

Катица поцрне на Каликратија

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, исончана, денес присуствуваше на настан организиран од ОБСЕ. Јанева е тазе вратена од море, а неофицијално, „Репортер“ дознава дека таа била во Грција, во туристичкото место Неа Каликратија. Обвинителката се…

Текстот Катица поцрне на Каликратија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Гола Милица Тодоровиќ продава еротика на кров  

Српската пејачка Милица Тодоровиќ последните денови од летото ги минува топлес и во танга, додека се разладува во базен на кров. Пејачката сподели фотографии на социјалните мрежи, па нејзините обожаватели освен комплименти, и пишуваат невредливи комнетри.…

Текстот (Фото) Гола Милица Тодоровиќ продава еротика на кров   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бекамови на одмор во Франција со Елтон Џон  

Семејството Бекам е на одмор во Франција заедно со семејството на Елтон Џон. 43-годишниот поранешен фудбалер и 44-годишната дизајнерка заедно со децата Бруклин, Ромео, Круз и Харпер се релаксираа на француската ривиера со 71-годишниот пејач,…

Текстот Бекамови на одмор во Франција со Елтон Џон   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Милена во бикини го прослави првиот роденден на ќерката

Македонската водителка Милена Антовска го прослави првиот роденден на својата ќерка Лана Марија. Роденденот го прославија на одмор, од каде Милена со костим за капење и роденденска торта сподели фотографија. „Една година нова димензија на…

Текстот (Фото) Милена во бикини го прослави првиот роденден на ќерката е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Игор Џамбазов на зурли и тапани во Гари

Актерот Игор Џамбазов, вчера беше во мијачкото село Гари, за празникот Голема Богородица. Од таму тој сподели и видео дека ужива во убавината на селото. За Богородица, во Гари е вистинска фешта. Со зурли и…

Текстот (Видео) Игор Џамбазов на зурли и тапани во Гари е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Соња бара спас на гробот на Богородица во Ерусалим

Фолк -пејачката Соња Трчуловска, заедно со сопругот Јохан, еден од обвинетите за упадот во Собрание на 27 април, беа на гробот Богородица, во Ерусалим. Со бела шамија на глвата, фолк пејачката сподели слика од малата…

Текстот (Фото) Соња бара спас на гробот на Богородица во Ерусалим е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина пејачот Кајл Павоне

Почина Кајл Павоне пејачот на рок бендот „We Came as Romans“. Имаше 28 години. „Трагичното заминување на Кајл дојде прерано. Сите сме тажни поради загубата.Ќе ни недостасува неговата насмевка, искреноста, неговата грижа за другите и…

Текстот Почина пејачот Кајл Павоне е превземен од Reporter.mk.

Read More

Познатата српска новинарка од „Куќа од срце” се бори за живот

Познатата српска новинарка и продуцентка на емисијата „Куќа од срце”, Сандра Денда, денеска доживеа тешка сообраќајна несреќа, во околината на Ковин, Србија. Таа се наоѓа на интензивна нега и докторите се обидуваат да ја спасат.…

Текстот Познатата српска новинарка од „Куќа од срце” се бори за живот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Лоба затна нос со рака за нуркање

Познатата пејачка Викторија Лоба на својот Инстаграм профил постојано споделува фотографии од летниот одмор. Од тоа како си поминува, со кого се дружи, какви се бикини има…Најновото видео со рипањето во море од карпа, ги…

Текстот (Видео) Лоба затна нос со рака за нуркање е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Миа Костова топлес од мерак за силиконите

Откако стави силиконски гради, па се пофали дека едвај чека да дојде лето за да облече маица без градник, Миа Костова, дочека и да го покаже ефектот по операцијата. Некогашната водителка, на својот Инстаграм профил,…

Текстот (Фото) Миа Костова топлес од мерак за силиконите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Градоначалникот на Дебарца сам го косеше стадионот, дечките од клубот ги мрзело да помогнат

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, мораше сам да ја коси тревата на локалниот стадион, оти никој од клубот не се појавил на договорената кација. Тој и јавно се пожали од „дечките од клубот“. “Со дечките…

Текстот Градоначалникот на Дебарца сам го косеше стадионот, дечките од клубот ги мрзело да помогнат е превземен од Reporter.mk.

Read More

Опра Винфри од Хрватска на одмор и во Црна Гора

Опра Винфри изминатите денови уживаше во Дубровник, а вчера пристигна во Црна Гора. Познатата американска водителка со пријателите стигнала во Црна Гора со луксузната јахта на италијанскиот бизнисмен Џанкарло Џамети, а во нивно друштво се…

Текстот Опра Винфри од Хрватска на одмор и во Црна Гора е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лузната на главта на Кејт повторно главна вест во Англија

Принцезата кејт Мидлтон е фотографирана многу пати, а една нејзина фотографија објавена уште во 2011 година на која се гледа дека на левата страна на главата има светла линија од лузна ги покрена гласините. Во меѓувреме…

Текстот (Фото) Лузната на главта на Кејт повторно главна вест во Англија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Старлетата Белен раскажа за сексот пред огледало со фудабелери на Барса и Раел

Старлетата Белен Рока се најде во центарот на вниманието на шпанската јавност поради едно интервју во кое зборуваше за неколку фудбалери. Рока не сакаше да ги открива имињата на играчите со кои имала секс, но…

Текстот Старлетата Белен раскажа за сексот пред огледало со фудабелери на Барса и Раел е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џорџ Клуни со 239 милиони долари годишно, најплатен актер

Џорџ Клуни е на врвот на листата на највисоко рангираните актери на годината, составена од списанието Форбс за САД, објави ТАСС. За 12 месеци, 57-годишниот Клуни заработил 239 милиони долари. Покрај надоместоците за кино, актерот…

Текстот Џорџ Клуни со 239 милиони долари годишно, најплатен актер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Малиот Љуба и ја отпеаа „Бато“ на Калиопи

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестогодишниот Љуба Станковиќ го освои регионот со својот талент за музика.  Со неговата изведаба на „Бато“ од македонската поп пејачка Калиопи го освои жирито, но самата и Калиопи. Букле периодов е…

Текстот (Видео) Малиот Љуба и ја отпеаа „Бато“ на Калиопи е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Среде лето падна снег во Словенија и Италија

Силен бран од северозападниот дел на континентот му донесе на алпското подрачје неочекуван скок од лето во зима. Во италијанското туристичко место за скијање Алта Бадиа падна 30 сантиметри свеж и влажен снег. Местото се…

Текстот (Видео) Среде лето падна снег во Словенија и Италија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Девојче ги копира стајлинзите на познатите ѕвезди

Стефани е четири  годишно девојче од Турција, кое воодушевува со креативни фотографии. Таа заедно со својата мајка, изработуваат копии на облека од познати актерки и пејачки, а тоа го прават навистина професионално. Покрај тоа што…

Текстот (Галерија) Девојче ги копира стајлинзите на познатите ѕвезди е превземен од Reporter.mk.

Read More

Моето срце и припаѓа на Лора, вели зетот на Турунџиева

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева на големо се спрема за свадбата не ќерката Лора која ќе се мажи со нејзиното момче Филип. „Моето срце ти припаѓа тебе, Лора Турунџиева“, вели Филип, кој реши…

Текстот Моето срце и припаѓа на Лора, вели зетот на Турунџиева е превземен од Reporter.mk.