Author: Александра Георгиев

Read More

Од секс злоставување до навреди дека се дебели и безвредни, уште шест танчерки ја обвинуваат Лизо

Откако минатата недела три танчарки ја обвинија за сексуално вознемирување и навреди, пејачката Лизо (35) се најде на мета на нови сериозни обвинувања, пишува порталот …
Од секс злоставување до навреди дека се дебели и безвредни, уште шест танч…

Read More

Дино Мерлин: Судот утврди дека никогаш не сум ги навредил Србите и мило ми е што ја тргнаа петицијата

Дино Мерлин досега има распродадено три концерти во Старк Арена (18, 19 и 21 ноември), а продажбата е во тек за четвртиот, за 22 ноември …
Дино Мерлин: Судот утврди дека никогаш не сум ги навредил Србите и мило ми е што ја тргнаа петицијата Про…

Read More

Микрофонот што Карди Би го фрлила кон обожавателка се продаде за 100.000 долари

Микрофон што раперката Карди Би наводно го фрлила кон обожавателка за време на концерт на крајот на минатиот месец, се продаде на e Bay во …
Микрофонот што Карди Би го фрлила кон обожавателка се продаде за 100.000 долари Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

Ријана има нова линија на долна облека за бремени жени

Ријана има нова линија на долна облека за бремени жени. Пејаката моментално го очекува своето второ дете со раперот A$AP Rocky, а нејзиниот нов деловен …
Ријана има нова линија на долна облека за бремени жени Прочитај повеќе »
Текстот Ријана им…

Read More

Ева Лонгорија на море во Марбела, очајната домаќинка згодна и во петата деценија

Ева Лонгорија (48) е на одмор во Марбела, Шпанија. Ѕвездата од серијата „Очајни домаќинки“ беше фатена како се релаксира на плажа со семејството, а нејзиното …
Ева Лонгорија на море во Марбела, очајната домаќинка згодна и во петата деценија Про…

Read More

И младите и повозрасните колеги се простија од актерката Катина Иванова

Денес почина истакнатата актерка Катина Иванова, која повеќе од четири децении беше дел од Македонскиот народен театар. Веста ја споделија официјално од МНТ, нејзината матична …
И младите и повозрасните колеги се простија од актерката Катина Ив…

Read More

(Галерија) Жерар Пике и Клара Чиа Марти среќни и вљубени

Жерар Пике и Клара Чиа Марти беа уловени на улиците во Барселона, додека одееа на  ручек во ресторан. На фотографиите, 36-годишниот фудбалер и неговата 26-годишна …
(Галерија) Жерар Пике и Клара Чиа Марти среќни и вљубени Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

Редовен секс ме одржува во топ форма и на 63 години, открива Ѓоле Џогани

Еден од најпопуларните изведувачи на деведесеттите Ѓоле Џогани и по три децении изгледа одлично и открива како се‘ уште е во топ форма. Неговата „Идемо …
Редовен секс ме одржува во топ форма и на 63 години, открива Ѓоле Џогани Прочитај повеќе »…

Read More

Почина големата актерка Катина Иванова

Денес почина истакнатата актерка Катина Иванова, која  повеќе од четири децении беше дел од Македонскиот народен театар. Веста ја споделија и официјлано од МНТ, нејзината …
Почина големата актерка Катина Иванова Прочитај повеќе »
Текстот Почина…

Read More

Илина не ја преболе љубовта со Игор: И вака и така тагувам

Актерот и шоумен Игор Џамбазов објави дел од својата нова книга „Книга што самата се напиша“. Но, вниманието со неговиот цитат овој пат и го …
Илина не ја преболе љубовта со Игор: И вака и така тагувам Прочитај повеќе »
Текстот Илина не ја преб…

Read More

Лајла првпат објави фотка од Билбилов откако кажаа дека се во љубвна врска

Инструкторка по јога, Лејла Рамковска и музичарот Роберт Билбилов веќе неколку месеци се во љубовна врска. Двојката веќе не ја крие љубовта. По објавата дека …
Лајла првпат објави фотка од Билбилов откако кажаа дека се во љубвна врска Прочитај …

Read More

Меџик Џонсон во Дубровник: Храна е вкусна, а поглед на тврдината прекрасен

Легендарниот кошаркар и еден од најдобрите НБА играчи на сите времиња Меџик Џонсон повторно е на одмор во хрватски град Дубровник. Со неговата сопруга Куки …
Меџик Џонсон во Дубровник: Храна е вкусна, а поглед на тврдината прекрасен Прочитај по…

Read More

Маријана е убиена, се наоѓа на патека 9 каде ја влечеле по падината: Нови детали за исчезната победничката од реалното шоу „Големиот брат“

На 28 април загрепската полиција почна потрага по Маријана Ковачевиќ, победничката во регионалното реално шоу „Големиот брат“ од 2011 година. Нејзиното исчезнување во полиција го …
Маријана е убиена, се наоѓа на патека 9 каде ја влечеле по пади…

Read More

Витни Хјустон и нејзината ќерка починаа на ист начин, една по друга: Трагедијата на една од најголемите музички ѕвезди

Витни Хјустон  вчера ќе наполнеше 60 години. Таа беше една од најголемите музички ѕвезди,  најнаградуваната пејачка на сите времиња, чии хитови се уште се пеат …
Витни Хјустон и нејзината ќерка починаа на ист начин, една по друга: Трагедијата н…

Read More

(Видео) Теа Таировиќ пламна од возбуда, па со газот мешаше легната на сцена

Српската пејачка Теа Таировиќ сигурно ќе остане запаметена по необичниот настап кој го изведе, пред публиката додека се тркалаше низ сцената. Иако  на настапите никогаш …
(Видео) Теа Таировиќ пламна од возбуда, па со газот мешаше легната на сце…

Read More

Бев луд по Синди Крафорд, а таа ми рече, или ќе ме ожениш или си одам: Како пропадна бракот на Ричард Гир и најславната манекенка

Синди Крафорд и Ричард Гир беа еден од омилените парови во Холивуд, во центарот на медиумското внимание во текот на 90-тите. Каде и да се …
Бев луд по Синди Крафорд, а таа ми рече, или ќе ме ожениш или си одам: Како пропадна бракот на Ричард Ги…

Read More

(Видео) Женски одмор во Сплит: Каролина на се откажува од традицијата

Поп-ѕвездата Каролина Гочева повторно е на одмор со женско друштво. Овој пат таа сподели видео од Сплит, каде е со внуките, со мајка и Светлана …
(Видео) Женски одмор во Сплит: Каролина на се откажува од традицијата Прочитај повеќе »
Текстот (В…

Read More

Филмот за Марија Калас со Анџелина Џоли ќе се снима есенва во Будимпешта

Филмот за оперската дива Марија Калас-„Марија“ во режија на Пабло Лараин ќе почне да се снима наесен, во октомври, во Унгарија. Анџелина Џоли ќе ја …
Филмот за Марија Калас со Анџелина Џоли ќе се снима есенва во Будимпешта Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Сузана Спасовска: Народе македонски, нашата слобода е поважна од сите пари на овој свет

Фолк дивата Сузана Спасовска ја отпеа безвременската „Народе македонски”, една од оние песни кои во себе носат порака и голема вистина за трагичното минато на …
Сузана Спасовска: Народе македонски, нашата слобода е поважна од сите пари на овој …

Read More

По разводот со косовскиот пејач Бериша, Туна Сејдиу на одмор со синовите

Поп-пејачката Туна Сејдиу е на летување во Бодрум, каде замина со синовите Тиан и Зен. Дека се забавува во Турција пејачката сподели неколку фотографии. „Состанок …
По разводот со косовскиот пејач Бериша, Туна Сејдиу на одмор со синовите Прочит…

Read More

Александар Маленко пред 30 години стана најмладиот учесник во историја на маратонско пливање во светот

Некогашниот пливач Александар Маленко со неколку  фотографии од 1993 година потсети дека пред 30 години Македонија го доби најмладиот учесник во историја на маратонско пливање …
Александар Маленко пред 30 години стана најмладиот учесник во исто…

Read More

Скопско кафуле ги предупреди гостите: Внимание, на шанкерот му е прв ден добиено

Интересна објава на таблата за промоции и мени осамна во едно скопско кафуле. Фотката ја има на Твитер, а на таблата пишува : Внимание, на …
Скопско кафуле ги предупреди гостите: Внимание, на шанкерот му е прв ден добиено Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

На туристи во Италија им наплатите две евра за да им го исечат тостот на пола

Туристи во италијанското гратче Џера Ларио платиле две евра за да им го пресечат тостот на пола. Муштеријата објавил фотографија од фискалната сметка на „Трипадвајзор“ …
На туристи во Италија им наплатите две евра за да им го исечат тостот на п…

Read More

Васил Гарванлиев: Домот ми е Чикаго, со мојот партнер Џејсон и трите ќерки

Евровизискиот претставник Васил Гарванлиев  кој живее во Чикаго, ќе настапи на сцената на Долни Сарај. Вели дека настапот му предизвикува турбуленција 1000 пати поголема од онаа …
Васил Гарванлиев: Домот ми е Чикаго, со мојот партнер Џејсон и т…

Read More

Маж од публика и фрли гаќи на Северина, таа ги си собра од сцена, ги помириса, а потоа почна да ги врти преку глава

Хрватската пејачка Северина имаше интересна реакција откако еден маж од  публика и ги фрли своите боксерите на сцената. И реакцијата на Северина не е за …
Маж од публика и фрли гаќи на Северина, таа ги си собра од сцена, ги помириса, а потоа по…

Read More

Почина партнерот на Сандра Булок, Брајан Рандал на 57 години

Партнерот на Сандра Булок, Брајан Рандал, почина на 57-годишна возраст, по тригодишната битка со амиотрофична латерална склероза АЛС. Булок (59) го запозна Рендал на роденденската …
Почина партнерот на Сандра Булок, Брајан Рандал на 57 години П…

Read More

Почина Вилијам Фридкин, режисерот на „Француската врска“ и „Истерувач на ѓаволот

Режисерот Вилијам Фридкин, најпознат по оскаровскиот филм „Француската врска“ и блокбастерот „Истерувач на ѓаволот“, почина во Лос Анџелес на 87 години. Веста за неговата смрт …
Почина Вилијам Фридкин, режисерот на „Француската врска“ и „Истеру…

Read More

Овации за „Чувари на формулата“ на Драган Бјелогрлиќ на филмскиот фестивал во Локарно

На најголемиот европски отворен филмски фестивал во Локарно, Швајцарија, пред речиси 8.000 гледачи премиерно беше прикажан новиот филм на Драган Бјелогрлиќ „Чувари на формулата“. На …
Овации за „Чувари на формулата“ на Драган Бјелогрлиќ на филм…

Read More

(Фото) Јелена Јованова по танга во Сплит

Актерката Јелена Јованова-Периќ е на одмор во Сплит, од каде објави и фотографија. И овој пат ги изненади своите следбеници на Инстаграм, оти на фотката …
(Фото) Јелена Јованова по танга во Сплит Прочитај повеќе »
Текстот (Фото) Јелена Јованова…

Read More

(Видео) Рајан Гослинг ја изненади за роденден Грета Гервиг чии филм Барби руши рекорди на киноблагајните

Рајан Гослинг смисли незаборавна прослава за режисерката на „Барби“, Грета Гервиг, за да го одбележи нејзиниот роденден . Подарокот на актерот вклучуваше група Барбики и …
(Видео) Рајан Гослинг ја изненади за роденден Грета Гервиг чии филм Барб…

Read More

(Видео) Маж од Хрватска во детски базен веслаше до кај соседот: Браво, комшија

Маж од Хрватска стана хит на социјалните мрежи откако решил да дојде до соседот користејќи го базенот на своите деца како чамец за време на …
(Видео) Маж од Хрватска во детски базен веслаше до кај соседот: Браво, комшија Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

(Видео) Џанлука Ваки наполни 56 години: интимна прослава за италијанскиот милионер

Италијанскиот бизнисмен и милионер, Џанлука Ваки, наполни 56 години. Роденденот го прослави со својата партнерка Шерон Фонсека,  (28) која му приреди интимна роденденска прослава. „Го …
(Видео) Џанлука Ваки наполни 56 години: интимна прослава з…

Read More

Антониа Гиговска: Роберт е прекрасен татко

Поп-пејачката Антониа Гиговска веќе неколку месеци е во брак со музичарот Роберт Спасенцовски со кого го имаат синот Каин. За разлика од времето кога беше …
Антониа Гиговска: Роберт е прекрасен татко Прочитај повеќе »
Текстот Антониа Гиговска: …

Read More

Џеф Безос и Лорен Санчез славеа веридба на јахта, им дојде и Бил Гејтс

Џеф Безос и Лорен Санчез се верија овој мај, а вчера имаа ексклузивна забава на  јахта , се за да ја прослават веридбата. Џеф Безос …
Џеф Безос и Лорен Санчез славеа веридба на јахта, им дојде и Бил Гејтс Прочитај повеќе »
Текстот Џеф Безос и Л…

Read More

Бобан Мирковски под небо во Охрид ќе ги изведе најпознатите македонски евергрини

Македонски пијанист, Бобан Мирковски на  5 август  во  „Долни Сарај“, под отворено небо  во пијано ќе ги изведе најпознатите македонски евергрини, создадени во периодот од …
Бобан Мирковски под небо во Охрид ќе ги изведе најпознатите македонски…

Read More

Лејла Рамковска за љубовта со Билбилов: Среќни сме заедно

Инструкторка по јога, Лејла Рамковска потврди дека е во љубовна врска  со познатиот музичар Роберт Билбилов. „Да, вистина е дека сме заедно. Среќни сме и …
Лејла Рамковска за љубовта со Билбилов: Среќни сме заедно Прочитај повеќе »
Текстот Лејл…

Read More

Бијонсе ги понижи фановите, им понуди да седат зад сцена за 157 долари

Поради огромната популарност на турнејата, пејачката решила на своите фанови да им понуди билети „само за слушање“. За 157 американски долари, обожавателите сега можат да …
Бијонсе ги понижи фановите, им понуди да седат зад сцена за 157 долари …

Read More

Гвинет Палтроу ја издава својата куќа на „Airbnb“ на двајца среќни обожаватели

Гвинет Палтроу објави дека ја издава својата куќа во Монтесито на сајтот „Airbnb“. Палтроу ја објави веста на Инстаграм во вторникот, велејќи дека двајца среќни …
Гвинет Палтроу ја издава својата куќа на „Airbnb“ на двајца среќни обожаватели Пр…

Read More

Марго Роби со кисела зелка се подготвувала за улогата на Барби

Откако филмот Барби се појави во кината, исхраната на Маргот Роби е еден од најпребаруваните поими на Google. За оваа тема интересот  се зголеми за …
Марго Роби со кисела зелка се подготвувала за улогата на Барби Прочитај повеќе »
Текстот Марго…

Read More

Роберт Билбилов во љубовна врска со Лејла Рамковска

Познатиот музичар Роберт Билбилов наводно е во љубовна врска со инструкторка по јога, Лејла Рамковска. Двојката беа пријатели повеќе од 15 години. Нивни блиски тврдат …
Роберт Билбилов во љубовна врска со Лејла Рамковска Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

Калиопи: Ми се остварија соништата

Поп-дивата Калиопи Букле објави колаж селфи фотки на својот Фејсбук профил. Вели дека е среќна оти соништата почнале да ѝ се остваруваат. Во моментов таа …
Калиопи: Ми се остварија соништата Прочитај повеќе »
Текстот Калиопи: Ми се остварија со…

Read More

По Тимчо ѝ Мицковски купи 30 билети за Вардар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, купи 30 сезонски билети за настапите на фудбалскиот клуб Вардар. Картите ќе ги даде на навивачи, за како вели,  да покажеме дека …
По Тимчо ѝ Мицковски купи 30 билети за Вардар Прочитај повеќе »…