Author: Александра Георгиев

Read More

(Видео) Американец со тројца Босанци оди на море додека растура „Кад замиришу јорговани“

Американскиот тиктокер Џустус Рид објави видео кое е топ реклама за тоа како е на Балканот. На видеото тројца Босанци го носат Џустус на море …
(Видео) Американец со тројца Босанци оди на море додека растура „Кад замиришу јорговани“ Прочитај по…

Read More

Со концерт на Горан Папаз во четврток започнува Охридскиот џез фестивал

Охридскиот џез фестивал ќе биде свечено отворен со концерт на Горан Папаз и Ансамбл „Билјана“ во четврток на 31-ви август, а како гости на истиот …
Со концерт на Горан Папаз во четврток започнува Охридскиот џез фестивал Прочитај повеќе »
Тексто…

Read More

(Фото) Дара Бубамара излезена како од порно филм

Дара Бубамара ги искористи неколкуте слободни денови меѓу настапите за да отпатува на Миконос, од каде редовно објавува фотографии на Инстаграм. Таа позираше во провокативно …
(Фото) Дара Бубамара излезена како од порно филм Прочитај повеќе »
Т…

Read More

Пере од „Нокаут“ со сите четири ќерки на море

Пере од „Нокаут“ е со сите 4 ќерки на одмор. Најмалата ќерка Ирис има само неколку месеци. Пејачот сподели фотографии дека ужива со своите дами …
Пере од „Нокаут“ со сите четири ќерки на море Прочитај повеќе »
Текстот Пере од „Нокаут“ со сите ч…

Read More

Џоан Колинс на 90 години во бикини ужива со својот 32 години помлад маж

Џоан Колинс на 90 години во бикини ужива на базен со нејзиниот петти сопруг Перси Гибсон кој е помлад од неа 32 години. Спасот од …
Џоан Колинс на 90 години во бикини ужива со својот 32 години помлад маж Прочитај повеќе »
Текстот Џоан Колинс на…

Read More

Кошаркарот на Партизан, Никола Пековиќ доживеа срцев удар

Поранешниот кошаркар и актуелен претседател на Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора, Никола Пековиќ, имал благ срцев удар, поради што неколку дена поминал во Заводот за …
Кошаркарот на Партизан, Никола Пековиќ доживеа срцев удар Прочитај повеќе »
Т…

Read More

„Срцето ми е полно“, вели Цеца откако ја омажи ќерката Анастасија

Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот на Севиља Немања Гудељ се венчаа во манастирот Ражиновац во близина на Белград. Цеца Ражнатовиќ за Информер.рс проговори за венчавката на …
„Срцето ми е полно“, вели Цеца откако ја омажи ќерката Анастасија Про…

Read More

Сузана Спасовска слави 59.роденден: Нека ми се множат годините

Фолк пејачката Сузана Спасовска денес слави роденден. Таа полни 59 години, а и сама објави на социјалните мрежи, дека во ист ден слави и роденден …
Сузана Спасовска слави 59.роденден: Нека ми се множат годините Прочитај повеќе »
Текстот Сузана …

Read More

Тори Спелинг во инвалидска количка излезе од болница

Актерката Тори Спелинг излезе од болница откако 5 дена била под надзор на лекари. Актерката ја напушти болницата во неделата во инвалидска количка, а пријател …
Тори Спелинг во инвалидска количка излезе од болница Прочитај повеќе »
Текстот Тори…

Read More

(Видео) Зуица Лазова ја испеа „Земјо мила“: Ова е убава можност песната да ја засакаат и помладите генерации

Претпоследната нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме“, е во изведба на Зуица Лазова, а станува збор за безвременска „Земјо мила“. Оригиналната верзија на …
(Видео) Зуица Лазова ја испеа „Земјо мила“: Ова е убава можност песната да ја…

Read More

Со легендарниот „стокец“ накај Јадранско море: Жител на Копривница стана хит на автопатот во Хрватска

Натоварен стокец кој вози кон Јадранското море осамна на босанскиот портал Bjelovar.liive,  и разбуди еден куп спомени кај сите оние кои навистина некогаш патува вака …
Со легендарниот „стокец“ накај Јадранско море: Жител на Копривница стана хи…

Read More

(Фото) Весна Змијанац со бајпас пееше во Бугарија, пејачката ослабена по операцијата

Пет месеци по операцијата откако и вградија бајпас, Весна Змијанац за првпат имаше свој настап. Таа пееше во Бугарија, иако расположена, сепак не беше тешко …
(Фото) Весна Змијанац со бајпас пееше во Бугарија, пејачката ослабена по операцијата …

Read More

Земјоделката Ременски: Микс од три сорти домати исти како маицата и лакот

Професорката Фросина Ременски, објави земјоделска фотографија, на која носи домати рака. Доматите совршено и одговараат и со маицата и со лакот на ноктите. Се на …
Земјоделката Ременски: Микс од три сорти домати исти како маицата и лакот Прочит…

Read More

Хуманитарна акција вечер пред ТЦ Бисер со Панчо и Андреј од срце за Лео

Вечерва (23.08) Панчо и Андреј од ДНК од 20 до 22 часот ќе бидат позиционирани во трговскиот центар “Бисер” (Аеродром) пред самите централни скали  каде …
Хуманитарна акција вечер пред ТЦ Бисер со Панчо и Андреј од срце за Лео Прочитај повеќе »…

Read More

Том Круз наводно веќе не е дел од  Скиентологијата

Светките медиуми пренесуваат дека Том Круз наводно веќе не е дел од  Скиентологијата и дека престанал да го посетува седиштето на  британската заедница, додека престојува …
Том Круз наводно веќе не е дел од  Скиентологијата Прочитај повеќе »
Те…

Read More

(Фото) Тарик Филиповиќ ужива во луксузната вила на Истра

Тарик Филиповиќ  летото го минува на Пореч, на Истра, каде што купи куќа. Тарик е тука со сопругата Лејла, нивниот син Арман и нејзиниот син …
(Фото) Тарик Филиповиќ ужива во луксузната вила на Истра Прочитај повеќе »
Текстот (Фото) Тарик Филип…

Read More

„Идем у Дубаи, идем у Дубаи“….Лила со песна се качи на авион

Водителката и инфлуенсерка, Лила Филиповска, повторно замина на одмор. Пред да замине таа објави стори на Инстаграм каде со песната од Теа Таировиќ,  „Идем у …
„Идем у Дубаи, идем у Дубаи“….Лила со песна се качи на авион Прочитај повеќе »…

Read More

Ведран Андонов е првиот шампион на Македонија во „Катан“

Ведран Андонов е првиот шампион на Македонија во „Катан“ откако заврши на врвот меѓу 62 играчи на Државното првенство кое се одржа на 20 август …
Ведран Андонов е првиот шампион на Македонија во „Катан“ Прочитај повеќе »
Текстот Ведран Андонов …

Read More

Ријана роди син и ова е второ дете на пејачката со раперот Роки

Пејачката Ријана роди син и ова е нејзиното второ дете со раперот АСАП Роки. Според американските медиуми, бебето се родило на почетокот на овој месец. …
Ријана роди син и ова е второ дете на пејачката со раперот Роки Прочитај повеќе »
Текстот …

Read More

Бергузар Корел со нов имиџ за серијата „Јазол“ и се враќа на глумата

После подолго време турската актерка Бергузар Корел се враќа на сетот. Таа ќе игра во новата серија „Јазол“ зад која стои OGM Pictures. Ова е …
Бергузар Корел со нов имиџ за серијата „Јазол“ и се враќа на глумата Прочитај повеќе »
Текстот Бергу…

Read More

Мишел Фајфер ја имаа онаа безвременска убавина и на 65. без шминка

Со пуштена коса и обична сива маичка Мишел Фајфер изгледа содема опуштено.  Следбениците во коментарите на 65-годишната актерка ѝ порачаа дека едноставноста ѝ одговара и …
Мишел Фајфер ја имаа онаа безвременска убавина и на 65. без шминка Прочи…

Read More

Мајкл Џексон сексуално се изживувал врз момчиња, oбновени се обвиненијата против мртвиот пејач

Апелациониот суд во Калифорнија ги обнови тужбите на Вејд Робсон и Џејмс Сафечак против Мајкл Џексон, за кои тврдат дека сексуално ги злоставувал со години …
Мајкл Џексон сексуално се изживувал врз момчиња, oбновени се обвиненијата против мртви…

Read More

Тања Кочовска: Со Љац бев најдобра другарка, па останав бремена од него

Денес на 60 години почина актерот Владимир Ендровски-Љац. Веста ја објави Македонскиот народен театар (МНТ). Тој  беше во брак со актерката Тања Кочовска со која …
Тања Кочовска: Со Љац бев најдобра другарка, па останав бремена од него Прочитај…

Read More

Почина актерот Владимир Ендровски-Љац

Денес на 60 години почина актерот Владимир Ендровски-Љац. Веста ја  објави Македонскиот народен театар (МНТ). „Замина нашиот колега Владимир, нашиот пријател Љац, ненадминливиот актер и …
Почина актерот Владимир Ендровски-Љац Прочитај повеќе »

Read More

На Горан Бреговиќ му забранија влез во Моладвија и го вратија од аеродром

 На познатиот музичар Горан Бреговиќ не му било дозволено да влезе во Молдавија,  иако тој веќе слетал на аеродромот во Кишињев. Организаторите на Гитарскиот музички …
На Горан Бреговиќ му забранија влез во Моладвија и го вратија од аеродром Пр…

Read More

Милена Дравиќ и Драган Николиќ се венчаа додека снимаа филм: Љубов од четири ипол децении

За Милена Дравиќ и Драган Николиќ, се велело дека се најубавиот актерски пар во поранешна Југолславија. Во тоа време кога се сретнле , таа веќе …
Милена Дравиќ и Драган Николиќ се венчаа додека снимаа филм: Љубов од четири ипол децении Прочитај…

Read More

Андријана Јаневска на Тиквешки гроздобер ќе ја пее „Ми заплакало село Ваташа“

Андријана Јаневска повторно доаѓа во Кавадарци да ја отпее песната „Ми заплакало село Ваташа“. Таа ќе биде дел од изведувачите на првата вечер на манифестацијата …
Андријана Јаневска на Тиквешки гроздобер ќе ја пее „Ми заплакало село Ваташа“ Пр…

Read More

Памела Андерсон: Стареам, па си велам, леле, ова навистина ми се случува

Ѕвездата на Baywatch откри како ја донела одлуката откако да не се шминка откако нејзината шминкерка Алексис Фогел починала од рак на дојка. „Таа беше …
Памела Андерсон: Стареам, па си велам, леле, ова навистина ми се случува Прочитај повеќе »

Read More

И го украде мажот на својата колешка, а месец дена по породувањето загина со бебето во раце: Животната приказна на Ена Беговиќ

Животната приказна на Ена Беговиќ е полна со интересни детали, а голема трагедија и стави крај на животот.  Една од најубавите југословенски актерки  без сомение …
И го украде мажот на својата колешка, а месец дена по породувањето загина со беб…

Read More

(Видео) Мадона правеше роденденска журка на брод, од среќа дека е жива

Мадона направи роденденска забава на брод. Журката била на едрилица, а според медиумите, со пејачката имало околу 100 гости. „Прекрасно е да се биде жив, …
(Видео) Мадона правеше роденденска журка на брод, од среќа дека е жива Прочитај повеќе »…

Read More

(Видео) Хајди Клум знае како се одржува брак, по градник играше секси среде вечера со сопругот

Манекенката Хајди Клум (50) со својот 17 години помлад сопруг Том Каулиц уживаа во вечерта на која се појави во секси стил. Таа сподели видео …
(Видео) Хајди Клум знае како се одржува брак, по градник играше секси среде вечера со сопругот Прочи…

Read More

(Видео) Симон Трпчевски од падините на Беласица: Дојдете на концерт во родното место на мојата мајка

Македонскиот и светски пијанист Симон Трпчески објави видео во кое ги покани сите на неговиот настап во селото Секирник, родното место на неговата мајка Нетка. …
(Видео) Симон Трпчевски од падините на Беласица: Дојдете на концерт во родното ме…

Read More

Андријана Јаневска освои прво место за најдобра пејачка на натпревар во САД

Поп-пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска го освои првото место на натпреварот организиран од ЗАДА рекордс (САД). На овој натпревар се избираше најдобар пејач …
Андријана Јаневска освои прво место за најдобра пејачка на натпрева…

Read More

Да се биде мајка на Бојан е одговорност, но јас сум најгордата мајка на овој свет, вели Јасмина Јовановска за роденденот на Боки13

Бојан Јовановски или во јавноста познат како Боки 13, денес полни 37 години. Неговата мајка, Јасмина, сподели емотвна роденденска порака за својот син, кој сè …
Да се биде мајка на Бојан е одговорност, но јас сум најгордата мајка на овој свет, …

Read More

Од срам не сакав да го објавам видеото кое го снимав во 20 верзии: Интервју со Теона Сима, скопјанката која презентираше вести на 8 јазици

Дваесетгодишната студентка Теона Сима, за кратко време стана позната во јавноста, откако сними откачени видеа на Инстаграм и ТикТок. Особено последното на кое чита вести …
Од срам не сакав да го објавам видеото кое го снимав во 20 верзии: Интер…

Read More

Џеф Безос со Кети Пери, Орландо Блум и Ашер вечераат близу Мљет во Хрватска

Фотограф ја фотографирал јахтата Кора на Безос во заливот Полаче во близина на островот Мљет. Безос е во друштво со  Кети Пери, Орландо Блум и …
Џеф Безос со Кети Пери, Орландо Блум и Ашер вечераат близу Мљет во Хрватска Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

Се расипаа банкоматите во Ирска, луѓето подигаа и по 1000 евра и со нула салдо на нивните сметки

Банката на Ирска се соочи со криза откако многу нејзини клиенти се собраа на банкоматите обидувајќи се да го искористат компјутерски дефект. Илјадници луѓе се …
Се расипаа банкоматите во Ирска, луѓето подигаа и по 1000 евра и со нула салдо на н…

Read More

Милчо Манчевски: „Кајмак“ е филм за неконвенционалните еротски врски и вечната потрага по љубов

Режисерот Милчо Манчевски беше во Сараево на промоција на својот филм “Кајмак’.  Тој вели дека негов следен филм ќе биде „Збогум Копакабана“,a  дека актуелниот „Кајмак“ …
Милчо Манчевски: „Кајмак“ е филм за неконвенционалните еротски врск…

Read More

Каролина растури во Битола, играше, пееше, седна на под и наздрави со публиката

Во секси стил, опуштена и спонтана поп-ѕвездата Каролина Гочева вчера пееше во својот роден град, Битола. Голем концерт во Голд Фелициа, каде ги пееше своите …
Каролина растури во Битола, играше, пееше, седна на под и наздрави со публиката Проч…

Read More

(Видео) Јелена Розга се симна од бина за да бакне фан во публика

Јелена Розга е една од најпопуларните пејачки во регионот. Таа неодамна пееше во Будва, каде стотици нејзини обожаватели дојдоа да уживаат во нејзините песни. А, …
(Видео) Јелена Розга се симна од бина за да бакне фан во публика Прочитај повеќе…

Read More

Четирите најславни супермодели заедно на насловната на „Вог“

Супермоделите од деведсетите, Кристи Тарлингтон, Наоми Кембел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста – позираа заедно за насловната страница на септемврискиот број на Вог. Тие зборуваа …
Четирите најславни супермодели заедно на насловната на „Вог“ …

Read More

Драган Мијалковски се враќа на музичката сцена, ќе ја пее „Чекај ме, мила моја“

Пред платото на Офицерскиот дом во Битола на 24 август ќе се одржи фестивал на македонската староградска песна „Ех, таа серенада“. На овој фестивал се враќа и легендарниот …
Драган Мијалковски се враќа на музичката сцена, ќе ја пее „Чекај ме, м…