Author: Александра Георгиев

Read More

Mила Кунис и Ештон Качер го подржаа актерот Дени Мастерсон осуден за силување на две жени

Актерите Mила Кунис и Ештон Качер испратија писмо со поддршка до нивниот колега Дени Мастерсон, пред изрекувањето на неговата пресуда. Мастерсон беше обвинет за силување …
Mила Кунис и Ештон Качер го подржаа актерот Дени Мастерсон осуден за сил…

Read More

(Видео) „Дојди Лено на перниче бело“, ја крена публиката на нозе во Крушево: Драган Мијалковски слави 60 години јубилеј

Во Крушево, на 8. септември, легендата на македонската песна Драган Мијалковски имаше  настап и со тоа се врати на музичката сцената во полн сјај. Во …
(Видео) „Дојди Лено на перниче бело“, ја крена публиката на нозе во Крушево: Драган Мијалко…

Read More

(Видео) Пораснав со твоите филмови, сакаш да се боксуваме: Папата и Сталоне во Ватикан

Актерoт Силвестер Сталоне, го посети Ватикан и се сретна со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско. Актерот во придружба на сопругата, трите ќерки Софија, Систин …
(Видео) Пораснав со твоите филмови, сакаш да се боксуваме: Папата…

Read More

Откачете ја Че, ја уништи серијата: небинарниот лик им преседна на фановите на „Сексот и градот“

И покрај негативните критики, „Ејч-би-о макс“ ја потврди третата сезона од серијата „И едноставно така…“   За продолжението на „Сексот и градот“ на интернет има …
Откачете ја Че, ја уништи серијата: небинарниот лик им преседна на фановите на „С…

Read More

Кога слушна од кој град сум, ми даде пари и храна за да успеам: Војин Ќетковиќ за почетоците со глумата и помошта од актерката Рада Савиќевиќ

Војин Ќетковиќ почнал да глуми во Крушевац, каде што е роден, а таму играла неговата постара колешка, познатата актерка Радмила Савиќевиќ. Тој вели дека никогаш …
Кога слушна од кој град сум, ми даде пари и храна за да успеам: Војин Ќетковиќ з…

Read More

(Видео) Пајак и Таско имаат нова песна и спот

На социјалните мрежи беше објавена новата песна на Пајак и Таско, која носи наслов „Намерно“.  Музиката и текстот е нивно дело, додека аранжманот го направи …
(Видео) Пајак и Таско имаат нова песна и спот Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Пајак…

Read More

Влатко Стефановски Трио ќе има концерт во Гостивар

Во Центарот за култура „АСНОМ“ во Гостивар, вечерва ќе настапи Влатко Стефановски Трио. Концертот е во знак на одбележување на државниот празник „8 Септември“ и …
Влатко Стефановски Трио ќе има концерт во Гостивар Прочитај повеќе »
Текстот Влат…

Read More

Тања и Новица го откажаа настапот за 8.септември: Ни кажаа дека е концерт за фолк емисија, а не настан за партиски цели

Откако фолк пејачот Јордан Митев го откажа настапот во Пеленица за Денот на независноста, затоа што не му било кажано дека е за партиски цели, …
Тања и Новица го откажаа настапот за 8.септември: Ни кажаа дека е концерт за фолк емисија, а не нас…

Read More

(Видео) Жени се степаа во тоалет која прва да оди на мочање

Социјалните мрежи се преплавени со снимка од тепачката која се случила за време на концертот на Морган Волен во Питсбург, САД. Како што објави Times …
(Видео) Жени се степаа во тоалет која прва да оди на мочање Прочитај повеќе »
Текстот (Видео)…

Read More

Белграѓанка го фати сопругот со швалерка на спалв на Сава па ги објави на Инстаграм

 која е сопственичка на сплав преку снимките од безбедносните камери на сплавот на Сава го фатила сопругот како ја изневерува со девојка вработена на нивниот …
Белграѓанка го фати сопругот со швалерка на спалв на Сава па ги објави на Инстаграм …

Read More

Семејството ме моли да станам, ама џабе, дојдов да победам: Уште трае натпреварот во лежење во Црна Гора

Во селото Брезна, недалеку од Никшиќ во Црна Гора, се одржува натпревар во лежење, а 14 од 21 натпреварувач што беа таму, на почетокот се …
Семејството ме моли да станам, ама џабе, дојдов да победам: Уште трае натпреварот во лежење во Црна Гора…

Read More

Штип ечеше од родољубиви песни, за Македонија се пееше во еден глас

Вчеравечер во Штип на плоштадот „Слобода“  беше претено да ги спобере љубителите кои дојдоа на караванот „Македонијо во срце те носиме“. На сцената публиката во …
Штип ечеше од родољубиви песни, за Македонија се пееше во еден глас Прочитај пове…

Read More

Сè уште ги носам своите фармерки, не верувам дека ќе полнам 80, вели вечно младата Шер

Познатата пејачка Шер во мај наполни 77 години, а  вели дека се уште се чувствува многу младо. Таа со својата харизма и енергија редовно ги …
Сè уште ги носам своите фармерки, не верувам дека ќе полнам 80, вели вечно младата Шер Прочитај повеќе…

Read More

Кајли Џенер и Тимоти Шаламе се бакнуваат на концерт и потврдија дека се во врска

Во понеделникот вечерта на стадионот SoFi во Лос Анџелес, Бијонсе одржа концерт како дел од нејзината светска турнеја. Заедно со Кајли и Тимоти, во VIP-делот …
Кајли Џенер и Тимоти Шаламе се бакнуваат на концерт и потврдија дека се во врска Про…

Read More

Легендарните „Ролинг стоунс“ по 18 години ќе објават нов албум

Легендарниот бенд „Ролинг стоунс“ го најави објавувањето на својот прв албум по 18 години. Последниот албум „A Bigger Bang“ го објавија во 2005 година, а …
Легендарните „Ролинг стоунс“ по 18 години ќе објават нов албум Прочитај повеќе »
Текстот…

Read More

Лнда Евангелиста се бори со рак на дојката: Малку луѓе знаеја, оти не сакав медиумите да ми спијат пред врата

Супермоделот од 90-тите Лнда Евангелиста која се врати на голема врата на модната сцена со насловната на  „Вог“ откри дека во последните пет години двапати …
Лнда Евангелиста се бори со рак на дојката: Малку луѓе знаеја, оти не сакав медиумите …

Read More

Авион кој летал за Барселона се вратил во САД заради силен пролив на еден патник

Авион на американската компанија „Делта“ кој летал  Атланта-Барселона се вратил назад откако еден патник имал експлозивен пролив. Авионот бил два часа во воздух кога пилотот …
Авион кој летал за Барселона се вратил во САД заради силен пролив на…

Read More

(Видео) Седумминутен аплауз за „Маестро“ на Бредли Купер

Биографската драма за животот на познатиот композитор Леонард Бернштајн доби седумминутни овации на светската премиера во театарот „Сала гранде“. Купер, кој го глуми Бернштајн и …
(Видео) Седумминутен аплауз за „Маестро“ на Бредли Купер Прочита…

Read More

(Видео) Секси спот на Даниел Крстески за новата песна „Остани“

Пејачот Даниел Крстески пред неколку дена ја објави најнова песна „Остани“, на која тој е и  автор. Музиката, текстот и аранжманот се негово дело, додека …
(Видео) Секси спот на Даниел Крстески за новата песна „Остани“ Прочитај повеќе »
Текстот…

Read More

Бојан Велевски: Време е и комичарите да прават големи работи, а не само настанчиња за 60-70 луѓе

Актерот  Бојан Велевски имаше промоција за неговата стенд-ап турнеја, насловена како „Све ли ја да мислам?, која ќе има свое деби во Прилеп, на 13. …
Бојан Велевски: Време е и комичарите да прават големи работи, а не само настанчиња за 60-70 лу…

Read More

Присила Присли дојде на пресот за филмот „Присила“ во Венеција: Немав секс со Елвис кога се запознавме

Еден од најочекуваните филмови на годинешниот филмски фестивал во Венеција е Присила, последниот на Софија Копола за врската помеѓу Присила Присли (Кејли Спени) и рокенрол …
Присила Присли дојде на пресот за филмот „Присила“ во Венеција: Немав …

Read More

(Видео) За 10 минути Грашо наплати 2.000 илјади евра на свадбата на Дарко Лазиќ

Петар Грашо пред неколку дена беше специјален гостин на свадбата на пејачот Дарко Лазиќ и за првиот танц ја отпеа песната „Јел ти река ко“. …
(Видео) За 10 минути Грашо наплати 2.000 илјади евра на свадбата на Дарко Лазиќ Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

Француски актер Матје Касовиц тешко повреден во сообраќајна несреќа

Познатиот француски актер, режисер и сценарист Матје Касовиц (56) е тешко повреден во сообраќајна несреќа со мотор, во поширокото подрачје на Париз, пишуваат француските медиуми. …
Француски актер Матје Касовиц тешко повреден во сообраќајна нес…

Read More

Тања Савиќ ќе ја менува верата заради Мухамед, мајка ѝ ја исфрлила од дома

Пејачката Тања Савиќ наводно решила да премине во ислам поради нејзиниот вереник Мухамед Бешлиќ, пилот кој живее во Америка и е 11 години помлад од …
Тања Савиќ ќе ја менува верата заради Мухамед, мајка ѝ ја исфрлила од дома Прочитај повеќе »
Т…

Read More

Роденденска журка за Една, ќерката на актерот Атанас Атанасовски

Ќерката на познатиот актер Атанас Атанасовски викендов славеше роденден. Една на полни две години, па нејзините родители споделија фотографија од роденденската журка. Една е второ …
Роденденска журка за Една, ќерката на актерот Атанас Атанасовс…

Read More

Келвин Клајн два пати се женеше оти не сакал да признае дека геј, а 50 години помладиот дечко кој скоро му го уништи животот

Модниот дизајнер Келвин Клајн има 80 години и е во пензија од 2004 година. Оттогаш само талка низ светот уживајќи во животот додека друштво му …
Келвин Клајн два пати се женеше оти не сакал да признае дека геј, а 50 години помладиот дечко кој с…

Read More

(Видео) Тања Кочовска испраќа бакнежи додека сурфа на даска

Актерката Тања Кочовска е на одмор во Хрватска. Таа сподели видео на кое е на даска за сурфање и додека весла праќа бакнежи до сите …
(Видео) Тања Кочовска испраќа бакнежи додека сурфа на даска Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Тања Кочовска ис…

Read More

Лепа Брена била дадилка, Нина Бадриќ продавачка, а Емина Јаховиќ синоптичар: Познатите пред да станат славни

Патот до успехот е трнлив, а за тоа говори и фактот дека многу јавни личности пред да станат познати морале да се занимаваат со разни …
Лепа Брена била дадилка, Нина Бадриќ продавачка, а Емина Јаховиќ синоптичар: Познатите пред да станат славни…

Read More

На почетокот на врската не зборувавме ист јазик, ама затоа се разбиравме со телата: Љубовната приказна на Шон Конери и Французинката Мишелин

Холивудскиот актер Шон Конери почина на 90-годишна возраст на 31 октомври 2020 година, а неговата Мишелин беше неговата најголема животна поддршка четири децении. Шон и …
На почетокот на врската не зборувавме ист јазик, ама затоа се разбиравме …

Read More

(Видео) Младата Михаела од Гостивар промовира песна и е ново име на музичката сцена

Седумнаесетгодишната гостиварка Михаела Антеска го објави спотот за песната „Insecurities“, со која дебитираше во музичкиот свет како кантавтор. “Многу внимание и време посветивме во изработката …
(Видео) Младата Михаела од Гостивар промовира п…

Read More

По разводот, Анета Молика во Крива Паланка се најави со моминското презиме

Фолк пејачка Анета Молика по разводот од сопругот Џими го смени своето презиме на Инстаграм и го врати моминското, па сега во своите соло настапи, …
По разводот, Анета Молика во Крива Паланка се најави со моминското презиме Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Сопругот на Тања Савиќ не и дава развод, а таа сака да се мажи со 11 години помладиот Мухамад

Пејачката Тања Савиќ среќата ја најде покрај пилотот Мухамед Муки Бешиќ, кој е 11 години помлад, но наводно нејзиниот поранешен сопруг Душан Јованчевиќ не сака …
Сопругот на Тања Савиќ не и дава развод, а таа сака да се мажи со 11 години помлад…

Read More

Маја Глигоровска за посетата на Острог: Тука ја смирувам душата кога ми е најтешко

Поранешната манекенка Маја Глигоровска, сега наставник во одделенска настава во основното училиште „Браќа Миладиновци“, неодамна беше во манастирот „Свети Василије Острошки“ во Црна Гора. Не …
Маја Глигоровска за посетата на Острог: Тука ја сми…

Read More

Бојан Маровиќ колабираше на сцена, пејачот е однесен во болница

Пејачот Бојан Маровиќ заврши во болница откако му се слоши среде проба на концерт. Летово го помина со многу настапи, па тоа е една од …
Бојан Маровиќ колабираше на сцена, пејачот е однесен во болница Прочитај повеќе »
Текстот Бојан Маровиќ кол…

Read More

Иде Дунав…нема крај на досетките на Стојанче Ангелов ѝ среде пожар

Нема крај на досетките на директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов. Откако направи селфи со пожарникари кои вчеравечер го гасеа огнот кај с. Бељаковце и с. …
Иде Дунав…нема крај на досетките на Стојанче Ангелов ѝ среде пожар Прочитај повеќе »

Read More

Маргот Роби на море во Грција се качи на локален траект и не глуми ѕвезда

Австралиската глумица Маргот Роби конечно може да здивне и да направи пауза по глобалниот успех на „Барби“ кој и донесе милиони на банкарската сметка. Таа …
Маргот Роби на море во Грција се качи на локален траект и не глуми ѕвезда Прочитај пове…

Read More

Бекам и Модриќ со семејствата заедно на островот Шипањ во Хрватска

Дејвид Бекам и Лука Модриќ со своите семејства го посетија островот Шипањ во Хрватска. Познатиот пензиониран фудбалер и капитенот на хрватската фудбалска репрезентација и играч …
Бекам и Модриќ со семејствата заедно на островот Шипањ во Хрватск…

Read More

Да не беше мајка ми, можеби немаше никогаш да ја испеам „Македонија“: Дадо Топиќ слави јубулеј во Охрид

Легендарниот Дадо Топиќ  на јубилејното издание на „Охрид фест“, во Интернационалната вечер на 2 септември, ќе ја добие наградата за ширење музика на Балканот. Инаку, …
Да не беше мајка ми, можеби немаше никогаш да ја испеам „Македонија“: Дадо …

Read More

Турскиот актер Бариш Ардуч меѓу сопругата и бившата девојка

Турскиот актер Бариш Ардуч, почнува со снимање на нова серија, за која се очекува да има популарност, како „Изнајмена љубов“ со која ј стекна својата …
Турскиот актер Бариш Ардуч меѓу сопругата и бившата девојка Прочитај повеќе »
Текстот Турски…

Read More

Висар Вишка: Прв роденден на мојата принцеза

Актерот Висар Вишка и неговата партнерка го прославија првиот роденден на ќерката Хана. Забавата беше со пријателите и најблиските на отворено со торта на два ката и многу, многу забава. Хана Вишка, е второ дете …
Висар Вишка: Прв роденден на м…

Read More

Хајди Клум има 62,5 килограми, рече дека не држи диети за топ форма

Хајди Клум неодамна одговараше на прашањата на своите следбеници на Инстаграм, а еден од нив се интересираше колку килограми има позната манекенка. Таа без двоумење …
Хајди Клум има 62,5 килограми, рече дека не држи диети за топ форма Прочитај …

Read More

Здрвко Чолиќ и пееше за роденден на Катарина Ивановска

Топ-моделот Катарина Ивановска наполни 35 години. Овој пат роденденската журка беше во Хрватска во Пула, каде таа веќе неколку дена е на одмор во друштво со …
Здрвко Чолиќ и пееше за роденден на Катарина Ивановска Прочитај повеќе »
Текстот Здрв…