Category: Фраер(к)и

Read More

Џош Думел раскина со 17 години помладата девојка

Холивудскиот глумец Џош Думел по пет месеци врска раскина со 17 години помладата актерка Еиза Гонзалез. Иако неколку месеци се шпекулираше дека се во врска, глумците потврдија дека се заедно пред еден месец. Но, поради…

Текстот Џош Думел раскина со 17 години помладата девојка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Разбојници го киднапирале и ограбиле дедото на Јелена Џоковиќ

Новак Џоковиќ и неговата сопруга Јелена се огласија по грабежот и киднапирањето на нејзиниот дедо Милослав. Семејството е во шок поради новонастанатата ситуација. Милослав Радисављевиќ (85) на кого синоќа во домот му упаднале разбојници, го…

Текстот Разбојници го киднапирале и ограбиле дедото на Јелена Џоковиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Екстелохранител на Макрон тврди дека имал љубовна врска со францускиот претседател

Француските медиуми пишуваат дека претседателот Макрон бил во љубовна врска со неговиот поранешен телохранител Александар Бенала. Самиот Бенала им ја понудил својата приказна на медиумите, откако минатата недела беше отпуштен од работа. Тој тврди дека…

Текстот Екстелохранител на Макрон тврди дека имал љубовна врска со францускиот претседател е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пријовиќ повредена на одморот, Филип ја однел во болница

Српските медиуми пишуваат дека пејачката Александра Пријовиќ доживеала помала повреда додека со сопругот Филип Живојиновиќ летувале во Црна Гора. Таа се лизнала додека била на јахта и се исекла на држачот од скалите, а заради…

Текстот Пријовиќ повредена на одморот, Филип ја однел во болница е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лејди Гага кралица на плажите

Лејди Гага важи за кралица на екстравагантнот аутфит, црвен тепих и сцената. Ова лето ја доби титулата кралица на плажата. Популарната пејачка имала голема акција на плажата во Малибу, каде се сликата за еден едиторијал.…

Текстот (Фото) Лејди Гага кралица на плажите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дајана го украла принцот на сестра ѝ

Принцезата Ана, ќерката на кралицата Елизабета II, својот прв сопруг Марк Филипс го запознала на Олимпијада. Некои од приказните за запознавањето на кралските двојки, се реално неостварливи меѓу обичните луѓе. Сепак, како монархијата станува се…

Текстот Дајана го украла принцот на сестра ѝ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Цукеро ја освои Самоиловата тврдина

Светската ѕвезда Цукеро вчеравечер одржа концерт во Охрид за кој ќе се раскажува долго. Неколку часа пред концертот популарниот музичар се прошета во градот, а се качи и на Самоиловата тврдина, па објави слика на…

Текстот (Видео) Цукеро ја освои Самоиловата тврдина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хилари Клинтон ќе се глуми себеси во „Госпоѓа државен секретар“

Поранешниот државен секретар на САД, Хилари Клинтон, ќе се глуми себеси во политичката драма „Госпоѓа државен секретар“, објави „Си-би-ес“. Освен Клинтон, во првата епизода од петтата сезона на популарната серија ќе глумат и поранешните државни…

Текстот Хилари Клинтон ќе се глуми себеси во „Госпоѓа државен секретар“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Каролина како турист низ Охрид

Во црвен фустан со вез и патики, поп-пејачката Каролина Гочева се прошета низ Охрид. Таа се сликаше покрај езерото и во старата чаршија, па сликите ги објави на „Инстаграм“. „Охрид е рај“, напиша покрај фотографиите.…

Текстот (Фото) Каролина како турист низ Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Кети Прајс сака да заработи од голите слики на плажа?

Британската реална ѕвезда и поранешен модел Кети Прајс (40) во моментов одмора со дечкото, фитнес тренерот Крис Бојсон (29) на плажите во Тајланд. Папараците ги забележале на плажа. Британските медиуми пишуваат дека старлетата ја наместила…

Текстот (Фото) Кети Прајс сака да заработи од голите слики на плажа? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Скопјани утрово ги разбуди звукот на сирените

Со звукот на сирените во 5:17 часот, Скопје утрово се потсети на катастрофалниот скопски земјотрес од 26 јули 1963 година. Група урбани уметници од Центарот за современи уметности ја реализираа аудиоакцијата „Разбуди се Скопје“ и точно во…

Текстот Скопјани утрово ги разбуди звукот на сирените е превземен од Reporter.mk.

Read More

Миле Кузмановски подготвува нов албум

Фолк-пејачот Миле Кузмановски подготвува нов албум. Тој деновиве ја промовира новата песна „Во име на љубовта“, која ќе се најде на албумот. Автор на песната е Бобан Василевски кој ги направи музиката, текстот и аранжманот.…

Текстот Миле Кузмановски подготвува нов албум е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Обожавателки го опколија Врсаљко додека сопругата трпеливо го чекаше

По освоеното второ место на мундијалот во Русија, и спектакуларниот пречек на „коцекстите“, Шиме Врсаљко (26) со сопругата Матеа заминаа на одмор во Дубровник. Фудбалскиот репрезентативец и неговата поубава половина, уживале во летните радости, романтичната…

Текстот (Фото) Обожавателки го опколија Врсаљко додека сопругата трпеливо го чекаше е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Хју Џекман на одмор во Шпанија

Австралискиот актер Хју Џејмен ги поминува своите слободни денови разладувајќи сe во водите на Средоземното Море во Шпанија. Папараците го уловија австралискиот актер кој меѓу жените е познат како голем заводник. Сепак, Џекман веќе од…

Текстот (Фото) Хју Џекман на одмор во Шпанија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тајна свадба на Џо Вилфред Цонга

Францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга во саботата тајно се ожени со својата долгогодишна девојка Нура, без присуство на медиуми и со налку најблиски роднини и пријатели. Дури по свадбата познатиот тенисер објави неколку слики од свадбата…

Текстот Тајна свадба на Џо Вилфред Цонга е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Фудбалската елита на свадбата на Фабрегас

Фудбалерот на „Челзи“ Сеск Фабрегас направи гламурозна свадба во приватната вила на Ибица. Тој и неговата 12-години постара сопруга Даниела Семан се венчаа во мај, но свадбата ја направија завчера. На свадбата на Фабрегас дојде…

Текстот (Галерија) Фудбалската елита на свадбата на Фабрегас е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Северина на сцената во тренерки и штикли

Северина (46) во клубот Аурора ја забавувала публиката до раните утрински часови. На сцената се појави на неспоива комбинација. Во тренерки и штикли. „За нејзините колешки летото е одлично алиби да се појават во кратки…

Текстот (Фото) Северина на сцената во тренерки и штикли е превземен од Reporter.mk.

Read More

Данило Брестовац е нов тренер на „Металург“

Данило Брестовац, актуелниот селектор на младата ракометна репрезентација на Македонија, потпиша тригодишен договор со „Металург“. Со ова тимот од Автокоманда стави крај на ерата на Лино Червар, откако хрватскиот тренер минатата сезона речиси и не…

Текстот Данило Брестовац е нов тренер на „Металург“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пријател на Лука ѝ се заканил на Наташа Беквалац

Пејачката Наташа Беквалац добила закани од другар на нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ, додека била во центарот за социјална работа. Пејачката ја однела ќерката Катја за да се види со нејзиниот татко. Лазукиќ според наредбата на…

Текстот Пријател на Лука ѝ се заканил на Наташа Беквалац е превземен од Reporter.mk.

Read More

Британската кралица има комплициран однос со децата

Eкспертите за говор на тело, го анализираат однесувањето на кралицата Елизабета II. Како таа се однесува за време на јавните појавувања и гестикулациите кои ги прави. Можат да се забележат многу таинствени пораки од нејзината…

Текстот Британската кралица има комплициран однос со децата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бред Пит и Леонардо ди Каприо се вратија во шеесеттите

Леонардо ди Каприо и Бред Пит одлично се забавуваат на сетот на снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“, проект на Квентин Тарантино. Папараците ги сликале двајцата за време на пауза на снимањето. Фановите биле…

Текстот Бред Пит и Леонардо ди Каприо се вратија во шеесеттите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонски планинар се искачи брзински на Мон Блан

Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски на 23 јули се искачи на највисокиот алпски врв Мон Блан (4810 метри надморска висина) од потешката и подолга италијанска страна на патеката. Брзинското соло искачување на планината,…

Текстот Македонски планинар се искачи брзински на Мон Блан е превземен од Reporter.mk.

Read More

Јоко Оно подготвува албум на 85 години

Вдовицата на Џон Ленон, Јоко Оно, објави дека ќе издаде нов албум оти нејзините вечни мировни пораки му се потребни на светот во 2018 година. Албумот на 85-годишната Оно, „Воена зона“, ќе излезе на 19 октомври,…

Текстот Јоко Оно подготвува албум на 85 години е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонскиот филм „Еклер“ најдобар на фестивал во Приштина

Македонскиот краток филм „Еклер”, по сценарио и режија на Марко Ѓоковиќ ја доби наградата за најдобар филм во категоријата на среднометражни филмови на годинашното десетто издание на Меѓународниот филмски фестивал во Приштина, ПриФест. „Еклер” претходно…

Текстот Македонскиот филм „Еклер“ најдобар на фестивал во Приштина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иванка Трамп ја затвора модната компанија, ги отпушти сите вработени

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка, објави дека ја затвора својата модна компанија, а дека сите вработени ќе добијат отказ. „Њујорк пост“ објави дека компанијата ќе биде затворена што е можно побргу. Како што вели…

Текстот Иванка Трамп ја затвора модната компанија, ги отпушти сите вработени е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тужба за плагијат за победникот на „Ѕвездите на Гранд“

Победникот на претпоследната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Ибро Бублин, доби тужба за плагијат за песната „Ќе ти дадам се“ што за него ја направил Саша Лазиќ. Ибро, откако ја снимил, самиот се потпишал како…

Текстот Тужба за плагијат за победникот на „Ѕвездите на Гранд“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се вери топ-моделот Карли Клос

Моделот Карли Клос по шест години врска се сврши со Џошуа Кушнер. Џошуа е помалиот брат на Џаред, сопругот на Иванка Трамп. Карли е една од најангажираните манекенки на денешницата, ангел на „Викторијас сикрет“ и…

Текстот Се вери топ-моделот Карли Клос е превземен од Reporter.mk.

Read More

Герет Бејл ја откажа венчавката

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл нема да се венча со својата долгогодишна девојка Ема Рис Џонс. Бејл ја откажа свадбата што требаше да се случи летово во еден италијански дворец, бидејќи тој и Ема…

Текстот Герет Бејл ја откажа венчавката е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Турунџиева се разголе во Преспа

Пејачката, водителка и писателка, Сузана Турунџиева, летува во Преспа со ќерката Матеа. Иако на своите профили на социјалните мрежи секојдневно споделува фотографии од одморот, најголемо внимание предизвика со сликите на кои е во бикини. „Зарем…

Текстот (Галерија) Турунџиева се разголе во Преспа е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Џеј Ло, Иглесијас, Стинг и Бијонсе пееле на свадба на руски милијардер

Рускиот милијардер Михаил Гуцеријев потрошил богатство за венчавката на својот син Саид Гуцеријев. Михаил ги донел на забавата светските музички имиња Џенифер Лопез, Стинг, Енрике Иглесијас, Бијонсе и Елтон Џон. Само настапот на Елтон Џон…

Текстот (Видео) Џеј Ло, Иглесијас, Стинг и Бијонсе пееле на свадба на руски милијардер е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќерката на Милиќ Вукашиновиќ најдена мртва

Маја Авдибеговиќ, ќерка на босанскиот музичар Милиќ Вукашиновиќ, синоќа е пронајдена мртва во сараевската населба „Језеро“. Според босанските медиуми, Маја во станот на пронашла пријателка која веднаш повикала Брза помош, но лекарите само констатирале смрт. Според…

Текстот Ќерката на Милиќ Вукашиновиќ најдена мртва е превземен од Reporter.mk.

Read More

Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг Жељко, кои во моментов се на летување во Атина, просведочеа за големите пожари кои ја зафатија Грција. „Ние се наоѓаме во делот на градот каде нема никаква опасност.…

Текстот Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Касандра се сонча на плажите во Барселона

Венецуелската актерка Кораима Торес, која се прослави во улогата на Касандра, денеска има 45 години и своите фанови ги поздрави од плажите во Барселона. Фановите со пофални коментари и ласкаа дека никогаш не изгледала подобро. El…

Текстот (Фото) Касандра се сонча на плажите во Барселона е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите

Ќерката на Раде Шербеџија, дваесетгодишната Милица, објави фотографија во топлес издание на која фановите можат да ја видат во нејзиниот природен изглед. 🐢 A post shared by Mimi Šerbedžija (@rareformofmimerz) on Jul 19, 2018 at…

Текстот (Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џенифер Лопез го прослави 49 роденден

Џенифер Лопез го прослави својот 49 роденден со семејството и пријателите на Бахами. „Моментална роденденска ситуација“, напишала пејачката под фотографијата со која се пофали на Фејсбук. Честитки и пристигнале од милион фанови. Current birthday situation……

Текстот (Фото) Џенифер Лопез го прослави 49 роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

На Кија и годи поддршката од Цеца

Кристина Кија Коцкар гостувала во емисијата „Народот прашува“, каде раскажала за односот кој го имала со Цеца. Кија зборувала и за допишувањето со фолк ѕвездата и потоа раскажа за поддршката која ја добила од фолк-ѕвездата.…

Текстот На Кија и годи поддршката од Цеца е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Беквалац ја уреди собата на ќерките Хана и Катија

Наташа Беквалац на Инстаграм објави фотографија од собата на нејзините две ќерки Хана и Катија. Пејачката ја уредила собата како во бајка. Во коментарите обожавателите имале само пофални зборови. Напишале дека собата изгледа волшебно. „Ние…

Текстот (Фото) Беквалац ја уреди собата на ќерките Хана и Катија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Деми Ловато се предозирала со хероин

Американската пејачка Деми Ловато (25) завршила во болница. Наводно се предозирала со хероин, јавуваат американските медиуми. Како што пренесува ТМЗ, Ловато од својот дом во Холивуд, била однесена во болница каде била подложна на лекарски…

Текстот Деми Ловато се предозирала со хероин е превземен од Reporter.mk.

Read More

Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа

Бугарскиот пливач Јане Петков денеска во Охридското Езеро постави Гинисов рекорд откако преплива 3.380 метри во вреќа и врзан со ланци. 64-годишниот Петков почна да плива утрово во 9:30 од плажата Горица 3, а на охридскиот кеј…

Текстот Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа е превземен од Reporter.mk.