Category: Фраер(к)и

Read More

(Видео) Шварценегер со тенк уништи луксузна лимузина

Арнолд Шварценегер за потребите на емисијата Garage Thursday на водителот Џеј Лено, со својот тенк М-47 Patton од 1951 година мина преку луксузна лимузина. Арнолд објаснил дека неговиот тенк е истиот што го користел додека…

Текстот (Видео) Шварценегер со тенк уништи луксузна лимузина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Светската диџеј елита на „Охрид колинг“

Од 1 до 4 август на стадионот „Билјанини извори“ ќе се одржи третото издание на музичкиот фестивал „Охрид колинг“. Годинава на фестивалот ќе настапат некои од најдобрите светски диџеи во моментов, Димитри Вегас и Лајк…

Текстот Светската диџеј елита на „Охрид колинг“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

На Зорица и Кемиш им нудат 100.000 евра да влезат „Задруга“

Српската фолк-пејачка Зорица Брунцлиќ и нејзиниот маж, хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш добиле понуда од 100.000 евра за да влезат во втората сезона на реалното шоу „Задруга 2“, пишува „Курир“. Зорица веќе  учествуваше во реалното…

Текстот На Зорица и Кемиш им нудат 100.000 евра да влезат „Задруга“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Милена Дравиќ: Мојот живот е во рацете на Бога

Српската глумица Милена Дравиќ, по смртта на нејзиниот маж Драган Николиќ призна дека е болна и дека оди на лекување во болница и по неколку недели, но за јавноста не сака да открие од што…

Текстот Милена Дравиќ: Мојот живот е во рацете на Бога е превземен од Reporter.mk.

Read More

Оливер ќе биде погребан во родната Вела Лука

Хрватскиот музичар Оливер Драгојевиќ ќе биде погребан во среда во неговата родна Вела Лука на Корчула. Последното испраќање ќе почне ден порано, во Сплит, во црквата Св. Франо, каде што ќе можат да дојдат сите…

Текстот Оливер ќе биде погребан во родната Вела Лука е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ристе Ристески ја љуби Ана

Пејачот Ристе Ристески по едногодишна врска, во јавноста ја покажа девојката Ана. Тој на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии и видеа нивното летување, од журка на базен, каде што беа со уште неколку пријатели. Ристе,…

Текстот (Фото) Ристе Ристески ја љуби Ана е превземен од Reporter.mk.

Read More

Гнасни шеги на сметка на смртта на Оливер Драгојевиќ

Смртта на Оливер Драгојевиќ предизвика силни реакции во Србија. Повеќето се простија од пејачот на достоинствен начин, но има и такви кои пишуваа одвратни шеги. На некои од коментарите кои ги затекна на порталите, реагирал…

Текстот Гнасни шеги на сметка на смртта на Оливер Драгојевиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фудбалерката Наташа Андонова се дружеше со Џулија Робертс

Холивудската ѕвезда Џулија Робертс беше специјална гостинка на фудбалерките на „Барселона“, меѓу кои е и Македонката Наташа Андонова. Таа го гледаше натпреварот меѓу „Барселона“ и „Тотенхем“, доби дрес со своето име од првиот човек на…

Текстот Фудбалерката Наташа Андонова се дружеше со Џулија Робертс е превземен од Reporter.mk.

Read More

Синот на Оливер: На крајот тато само заспа

Најстариот син на Оливер Драгојевиќ, Дино, по смртта на неговиот татко за „24 сата“ рекол дека татко му умрел мирно. „Беше се полошо и полошо. На крајот само заспа. Не умираше во болки ниту во…

Текстот Синот на Оливер: На крајот тато само заспа е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Лина Пејовска сними песна на македонски и српски

16-годишната Лина Пејовска ја промовира новата песна „Топло ладно“. Текстот е на Елена Ристеска и Дарко Димитров, а тој ги направи и музиката и аранжманот. Песната на Лина има и српска верзија, оти таа стана популарна…

Текстот (Видео) Лина Пејовска сними песна на македонски и српски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Аца Лукас: И јас можам да бидам старлета

Фолк-пејачот Аца Лукас викендов е во Црна Гора, каде што имаше неколку настапи во летните дискотеки на црногорското приморје. „Помеѓу два настапа тој одмораше на базенот од хотелот каде што беше сместен и цело време…

Текстот Аца Лукас: И јас можам да бидам старлета е превземен од Reporter.mk.

Read More

Поранешниот на Гоца Тржан стана татко

Иван Маринковиќ, поранешниот маж на Гоца Тржан вчера стана татко вторпат. Миљана Кулиќ, која ја запозна во реалното шоу „Парови“, и која остана трудна за време на шоуто, се породи вчера во Ниш. Таа на…

Текстот Поранешниот на Гоца Тржан стана татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Нејмар шизи на свадба

Најскапиот фудбалер на сите времиња, Нејмар, пред неколку дена на својот профил на „Твитер“ објави кусо видео од свадба во Бразил на кое шизи со својот син. Видеото го сними неговата девојка Бруна Маркезоин. Ѕвездата…

Текстот (Видео) Нејмар шизи на свадба е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мирно море наш галебе, пријателите се простуваат од Оливер

Веста за смртта на музичка ѕвезда Оливер Драгојевиќ хрватската јавност ја дочека со неверување. Од „стариот морски волк“ преку социјалните мрежи се простија многу негови пријатели, музичари, спортисти, дури и политичари. Тие оставија емотивни пораки…

Текстот Мирно море наш галебе, пријателите се простуваат од Оливер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) На Сара ѝ се присакаа мекици, Димитар ги испржи

Телевизискиот водител Димитар Атанасовски покажа дека го бива во кујната. Тој на инстаграм-профилот се пофали дека правел мекици, а од пријателите доби коментари дека е мајстор за готвење. „Срце, ти не си цар, ти си…

Текстот (Фото) На Сара ѝ се присакаа мекици, Димитар ги испржи е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Цеца доцнеше два часа на концертот во Охрид

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ вчера одржа голем концерт на „Билјанини извори“ во Охрид. Неколкуилјадната публика под отворено небо уживаше во двочасовното шоу на една од најголемите ѕвезди на Балканот. Тие со Цеца ги пееја во еден…

Текстот (Видео) Цеца доцнеше два часа на концертот во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Луксуз во домот на Анета Наковска

Фолк-пејачката Анета Наковска откако се омажи за бизнисменот Спиро Крлевски, живее на релација Македонија-Америка. Тие имаат семејна куќа во охридското село Велгошти, изградена од камен. Во куќата на два ката доминираат белата боја и дрвото. Просторот…

Текстот (Галерија) Луксуз во домот на Анета Наковска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Скромното момче од Корчула стана најголема музичка ѕвезда во Хрватска

Еден од омилените хрватски музичари, Оливер Драгојевиќ, почина утрово во Сплит. Скромен, човек со големо срце, секогаш насмеан и позитивен, велат за него пријателите. Популарниот Далматинец со децении пленеше со својата ведрина и непосредноста. Неговите…

Текстот Скромното момче од Корчула стана најголема музичка ѕвезда во Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

На Серена ѝ се јаделе шпагети, сопругот ја одвел на вечера во Италија

Алекс Охенијан, сопругот на Серена Вилијамс, ја одвел познатата тенисерка на вечера во Италија, оти му рекла дека ѝ се јадат шпагети. „Наместо како секој нормален пар да порача италијанска храна или да и зготви…

Текстот На Серена ѝ се јаделе шпагети, сопругот ја одвел на вечера во Италија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Прв трејлер од документарецот за починатиот глумец Пол Вокер

На интернет се појави  првиот трејлер за филмот насловен I Am Paul Walker, документарен филм кој го следи животот и кариерата на глумецот Пол Вокер кој загина во 2013 година. Ѕвездата од филмовите „Брзи и бесни“…

Текстот (Видео) Прв трејлер од документарецот за починатиот глумец Пол Вокер е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина Оливер Драгојевиќ

Утрово во 5 часот во болница во Сплит почина музичката легенда Оливер Драгојевиќ. Пејачот имаше 71 година. Тажната вест за смртта на Оливер ја соопшти неговото семејство. Драгојевиќ зад себе остави бројни музички записи и…

Текстот Почина Оливер Драгојевиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Уапсен киднаперот на дедото на Јелена Ѓоковиќ

Полицијата во Србија синоќа го уапсила Бранислав М. од Сремска Митровица, кој се сомничи дека извршил кривично дело на изнуда во обид, односно го киднапирал дедото на Јелена Ѓоковиќ во Љиг, соопштил денеска министерот за…

Текстот Уапсен киднаперот на дедото на Јелена Ѓоковиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кејти Холмс се вози во метро

39-годишната глумица Кејти Холмс, наместо со такси, во Њујорк се вози во метро. Иако на почетокот не ја забележале, неколку луѓе што седеле спроти неа ја сликале, па фотографиите се појавија во американските таблоиди. Во…

Текстот Кејти Холмс се вози во метро е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Алан Вокер сними спот во поранешните ЈУ-републики

Норвешкиот продуцент и диџеј, Алан Вокер, објави нов спот за синглот Darkside, соработка со Ау/Ра и Томин Харкет. Спотот е снимен во предели од Хрватска, Босна и Херцеговина и Црна Гора, а претставува спој на…

Текстот (Видео) Алан Вокер сними спот во поранешните ЈУ-републики е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Гордана Јанкулоска го покажа синот Петар

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и објави прва слика од синот Петар. На двете фотографии, таа е во дрес на „Ливерпул“ – на едната во поодмината бременост, а на другата со едномесечниот Петар,…

Текстот (Фото) Гордана Јанкулоска го покажа синот Петар е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Се омажи ќерката на Талат Џафери

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја омажи ќерка си Бесијана. Таа и нејзиното момче Лабинот Беќири, со кого била во врска неколку години, се венчаа вчера, па направија веселба во еден познат гостиварски ресторан. Свадбената…

Текстот (Галерија) Се омажи ќерката на Талат Џафери е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тина Тарнер се прости од синот, ја расфрли неговата пепел во океан

Музичката ѕвезда Тина Тарнер вчера ја расфрли пепелта на нејзиниот син Крег Рејмонд Тарнер во океан, откако тој се самоуби пред помалку од еден месец. Таа на социјалните мрежи објави слика, на која роднини и пријатели…

Текстот Тина Тарнер се прости од синот, ја расфрли неговата пепел во океан е превземен од Reporter.mk.

Read More

Влатко сака дует со Анета „Молика“

Фолк-пејачот Влатко Миладиноски сака да сними дует со Анета Молика. Тие неодамна имаа заеднички настап во Битола на „Иселеничка средба“ каде пееја пред голем број Македонци од дијаспората. На фотографијата што Влатко ја објави на социјалните мрежи…

Текстот Влатко сака дует со Анета „Молика“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пирс Броснан подготвува изложба на слики

Холивудскиот глумец Пирс Броснан откри дека веќе некое време слика и дека планира кон крајот на годината да отвори изложба на слики. 65-годишниот актер вели дека првите обиди ги имал уште кога глумеше со Рене…

Текстот Пирс Броснан подготвува изложба на слики е превземен од Reporter.mk.

Read More

Злато и кожа во новата колекција на „Џими Чу“

Познатиот бренд за чевли и чанти „Џими Чу“ ја претставува колекцијата есен/зима 2018 во која доминираат златната боја, нитните, кожата и змиските мотиви. Брендот ги ангажираше Роузи Хантингтон-Вајтли, Лили Олдриџ и Џоан Смолс како заштитни…

Текстот Злато и кожа во новата колекција на „Џими Чу“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Шоу на Северина во Охрид со македонски песни

Хрватската поп-ѕвезда Северина вчеравечер одржа концерт во Охрид. Пред македонската публика таа направи вистинско шоу што траеше повеќе од два часа. Од нив, пак, доби позитивни коментари и за концертот, ама и за изгледот. Тие…

Текстот (Видео) Шоу на Северина во Охрид со македонски песни е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Се ожени Александар, синот на Тони Михајловски

Актерот Александар Михајловски се ожени со својата долгогодишна девојка Ангела, која е исто така глумица. Александар е посариот син на глумецот Тони Михајловски. Тој и Ангела лани добија дете, син, а свадбата ја направија една…

Текстот (Галерија) Се ожени Александар, синот на Тони Михајловски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко

Поранешниот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко. Тој и сопругата Симона чекаат ќерка. Пред две недели, пратеникот ги почестил со благо своите колеги пратеници во Собранието, заради радосната вест и…

Текстот Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Водителката на „Практична жена“ зборуваше за проблемите во бракот

Наташа Павловиќ, водителката на популарната емисија „Практична жена“, веќе неколку години е во брак со српскиот продуцент Предраг Павловиќ. Во едно скорешно интервју таа одговараше на приватни прашања, па кажа и за проблемите во бракот.…

Текстот Водителката на „Практична жена“ зборуваше за проблемите во бракот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото/Видео) Коњаниците тргнаа од Скопје за Крушево

Во  пресрет на големиот македонски празник Илинден денеска коњаниците облечени во комитско руво тргнаа од Скопје за Крушево. Илинденскиот марш 2018 тргна пред околу еден час од паркот Јане Сандански во Аердром. Градоначалникот Марин им…

Текстот (Фото/Видео) Коњаниците тргнаа од Скопје за Крушево е превземен од Reporter.mk.

Read More

Венеса Редгрејв со награда за животно дело на фестивалот во Венеција

Британската глумица Венеса Редгрејв е добитничка на наградата „Златен лав“ за животно дело на годинашниот филмски фестивал во Венеција. Во Венеција секоја година се доделуваат две филмски награди за животно дело, една за режисер, а друга…

Текстот Венеса Редгрејв со награда за животно дело на фестивалот во Венеција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Саша Ковачевиќ мерка јахта

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ сака да купи јахта. Тој неодамна настапувал во Будва, па додека бил во Црна Гора разговарал со неколку сопственици на јахти, но и со градските власти за да се распраша за…

Текстот Саша Ковачевиќ мерка јахта е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќе се снима продолжение на филмот „Сам дома“

Рајан Рејнолдс работи на ново продолжение на филмот „Сам дома“, но верзијата за возрасни ќе биде под наслов Stoned Alone. Deadline пишува дека приказната ќе го следи животот на едно момче кое е склоно кон…

Текстот Ќе се снима продолжение на филмот „Сам дома“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кристен Стјуарт ќе глуми во „Чарлиевите ангели“

Кристен Стјуарт, Наоми Скот и Ела Балинска ќе глумат во новата верзија на култната серија „Чарлиевите ангели“. Режисерка на филмот ќе биде глумицата Елизабет Бенкс. Таа е и ко-сценаристка и продуцентка, а ќе го глуми…

Текстот Кристен Стјуарт ќе глуми во „Чарлиевите ангели“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сара Џесика Паркер воодушевена од изгледот на „Ѕверката“

Легендарната Кери Бредшо од серијата „Сексот и градот“, актерката Сара Џесика Паркер (53), упати комплимент на сметка на физичкиот изглед на колегата Крис Нот (63), познат под надимакот Ѕверката. Актерите на една од најпопуларните љубовни…

Текстот Сара Џесика Паркер воодушевена од изгледот на „Ѕверката“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Бијонсе ги покажа близнаците

Скоро една година откако ги роди близнаците Сер и Руми Картер, светската музичка ѕвезда Бијонсе објави нивна фотографија. Сликите се направени на семејниот одмор во Италија, на кој е целото семејство Картер, Бијонсе, Џеј Зи,…

Текстот (Фото) Бијонсе ги покажа близнаците е превземен од Reporter.mk.