Category: Фраер(к)и

Read More

(Галерија) Хрватска под хипноза, чекаат финале

Цела Хрватска е во еуфорија, сите како да се хипнотизирани пред финалето на Мунијалот, што хрватската резентација го игра против Франција. Дуќаните во целата земја затворија во 16 часот, кафулињата се преполни, од автомобилите се…

Read More

(Видео) Секси Бразилец ја заведе Анастасија Ражнатовиќ

Шест месеци откако најавои дека ја снимила првата песна „Совршен пар“, Анастасија Ражнатовиќ денес го промовира спотот. Видеото за неполн час има преку 18.000 прегледи. „Песната е вистински летен хит“, „Како за мене да е…

Read More

(Фото) Брена секси баба во проѕирен комбинезон

Фолк-пејачката Лепа Брена вчеравечер одржа голем концерт во Бања Лука. Таа на сцената се појави во проѕирен комбинезеон во месо боја со пердуви и ја воодушеви публиката со својот изглед. „Секси баба“, „Брено, ти нема…

Read More

(Фото) Расел Кроу здебелен и остарен

Холивудската ѕвезда Расел Кроу изгледа непрепознатливо, пишуваат американските медиуми. Тие го сликале глумецот во Дизниленд, остарен и со бела брада, а неговиот изглед го опишале како „за жалење“. Австралијанецот со години беше еден од најпосакувните мажи…

Read More

Хоакин Феникс ќе го глуми Џокер

Холивудскиот глумец Хоакин Феникс ќе ја толкува улогата на Џокер во новиот филм. Сценаристите велат дека ова ќе биде многу помрачен филм од неговите претходници. Филмот ќе го режира Тод Филипс, а тој е и сценарист…

Read More

Аки повторно ќе пее

Откако во април годинава доживеа помал мозочен удар, Аки Рахимовски наскоро ќе им се придружи на момците од својот бенд „Парни ваљак“ и на 31 август ќе го одржи својот прв концерт по неколкумесечна пауза. Аки и…

Read More

(Фото) Меланија на куглање во штикли и фустан од 1.500 евра

Првата дама на САД, Меланија Трамп, и Филип Меј, сопругот на британската премиерка, куглаа на трева  пред детската болница „Челзи“ додека чекаа да заврши официјалната средба на нивните сопружници Доналд Трамп и Тереза Меј. На…

Read More

(Фото) Нивес гола со фудбалскиот тим на Хрватска

Како неколкупати досега, Нивес Целзијус и пред финалето на Мундијалот во Русија објави провокативна слика за поддршка на хрватската репрезентација во фудбал. Нивес со црвен кармин на телото ги испиша имињата на сите хрватски репрезентативци…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ, бебе со лакирани нокти и розе машни

Во српските медиуми деновиве се појавија фотографии од Марија Шерифовиќ кога била бебе. 33-годишната пејачка на едната од сликите има неполна година, а сепак многу личи на себе денес. Сликите предизвикаа бројни коментари на социјалните…

Read More

Лозано се пишмани, на пееше на концертите за поканата во НАТО

Поп-пејачот Влатко Лозаноски на својата фејсбук фан-страна утрово објави дека вчера не пеел на концертот во Охрид организиран по повод поканата на Македонија за влез во НАТО. Причината за тоа, вели, биле реакциите на публиката…

Read More

(Видео) Пред 28 години Лука Модриќ чувал овци

Павле Баленовиќ, поранешен музичар и филмски каскадер, го посветил својот живот на проучување на Велебит и неговиот животински свет, пред се волците, кои на таа планина ги има во голем број. Во еден документарен филм за…

Read More

Карлеуша ја спаси Вики од отказ во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ, сопственикот на „Гранд продукција“, сакал да ја отпушти Вики Миљковиќ пред почетокот на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, но нејзината ривалка Карлеуша не му дозволила, пишуваат српските медиуми. Во новиот концепт на…

Read More

(Видео) Масимо фантастичен во Охрид

Хрватската музичка легенда Масимо Савиќ вечерва го одржа својот прв концерт на Антички театар во Охрид. Странецот во ноќта за мерак и уживање на бројната македонска публика ги испеа своите најголеми хитови, песни со кои…

Read More

Јатрвите заедно на Вимблдон

Кејт Мидлтон и Меган Маркл денес во Лондон ќе го гледаат женското финале на Вимблдон во кое ќе игра Серена Вилијамс, блиска пријателка на војвотката од Сасекс. Ова е првпат јатрвите да се појават заедно…

Read More

Колинда навива за Новак

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ му посака среќа на Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето со Рафаел Надал што почна да се игра вчеравечер, а продолжи денес. Таа на својот инстаграм профил објави слика со српскиот тенисер.…

Read More

(Фото) Наташа Малинкова згодна и поцрнета

Македонската поп-пејачка Наташа Малинкова деновиве одмора во Грција. Таа на својот инстаграм-профил објави слика во бикини и се пофали со потемнетиот тен. „Лето, сонце, море, опуштање“, напиша Наташа на сликата. Во Грција останува уште денес,…

Read More

Прабабата на Хурем султан била од Хрватска

Турската глумица Мерјем Узерли, најпозната по улогата на Хурем од серијата „Величенствениот“ е на летување во Дубровник. Таа на инстаграм објави слика од летувањето и напиша дека нејзината прабаба е по потекло од Хрватска. „Дали…

Read More

(Фото) Иванна Хаџиевска стана русокоса

Шефицата на протоколот на премиерот Зоран Заев, Иванна Хаџиевска, го смени имиџот. Поранешната тв-водителка и модел на своите профили на социјалните мрежи објави слика на која косата ѝ е руса. Ивана седи пред книжарницата во…

Read More

Синовите на Брена работеле како келнери

Во едно скорешно интервју фолк-ѕвездата Лепа Брена откри дека нејзиниот син Стефан и посинокот Филип додека студирале во Америка работеле во ресторани како келнери. „Сакаа сами да заработуваат. Многу нивни пријатели немаа доволно средства за…

Read More

Рада му го прости неверството на Харис

Фолк-пејачката Рада Манојловиќ му го прости неверството на своето момче Харис Берковиќ. Таа на својот инстаграм-профил објави кусо видео од неговиот најнов спот за песната „Лош“, со коментар дека сите треба да ја слушнат неговата…

Read More

Ќе ечат тапани во Галичник

Денеска во селото Галичник почнува 45. Галичката свадба. Младенци на годинашната манифестација се Тања Лепческа која има потекло од Галичник и Златко Димовски, кои се избрани во конкуренција од четири пара. Тања од својата петта година…

Read More

На Меган Маркл ѝ недостига глумата

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за време на посетата на Даблин признала дека ѝ недостига улогата на Рејчел Зејн во популарната серија Suits. Ова го открила Фиона Мур, девојка која разговарала со Маркл за време…

Read More

(Фото) Бекамови на плажа на Свети Стефан

Викторија и Дејвид Бекам заедно со своите деца вчера пристигнаа на островот Свети Стефан во Црна Гора каде што ќе го поминат одморот. На интернет веќе се појавија првоите слики од славниот пар кој е…

Read More

(Галерија) Лила го покажа домот

Популарната водителка Лила Филиповска на својот инстаграм-профил честопати објавува фотографии и видеа од својот дом во Чаир. Таа со своите следбеници споделува слики за тоа како ги поминува викендите, ама и како се одмора, или…

Read More

Миранда собра 65000 потписи, ќе се кандидира за гувернер на Њујорк

Американската глумица Синтија Никсон, која се прослави со улогата на Миранда во серијата „Сексот и градот“, собра доволно потписи за да се кандидира за гувернер на американската сојузна држава Њујорк. На Синтија ѝ беа доволни…

Read More

Карлеуша до Хрватите – Доста со примитивизам

Не прекинува комшиското препукување по пласманот на Хрватите во финалето на Мундијалот во Русија. Откако многумина јавно се огласија по повод некои од немилите сцени како пеењето на агресорски песни во соблекувалнит, на Твитер се…

Read More

Меланија на вечера во фустан од 7000 долари

Првата дама на САД многумина ја сметаат за модна икона, а што и да облече Меланија Трамп веднаш се распродава. Тоа се случи и со жолтиот фустан, креација на  францускиот дизајнер Ж Мандел, што таа го…

Read More

Панче Касапски ја промовира девојка си во новиот спот

Поп-пејачот Панче Касапски деновиве ја промовира новата песна „Намини ноќва“. Песната со брз диско ритам, џез и фанк призвук ја напиша самиот Касапски, а текстот го направи Маја Оџаклиевска. Аранжер и продуцент е Иле Спасев. За песната Панче…

Read More

Сајмон Ле Бон обвинет за сексуално вознемирување

Пејачот на „Дуран дуран“, Сајмон Ле Бон, е обвинет за сексуално вознемирување. Неговата наводна жртва, Шерон Харири тврди дека Ле Бон ја допрел за гениталиите во 1995 година додека давал автограми на фановите во продавница…

Read More

Кошаркарот Тајлер Ханикат извршил самоубиство

Полициската управа од Шерман Оукс, излезе со соопштение во кое се наведува дека познатиот кошаркар Тајлер Ханикат, кој бил пронајден мртов пред неколку дена во својата куќа во Америка, извршил самоубиство. Пред неколку дена како…

Read More

(Галерија) Филип и Александра во секс-предигра на јахта

Еден месец по свадбата, Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ заминаа на кусо летување во Црна Гора, каде што се заедно со Брена и со Боба. Папараците ги снимија сопружниците како уживаат на јахтата што неодамна…

Read More

„Ролинг стоунс“ слават 56 роденден

Пред 56 години на 13 јули „Ролинг стоунс“ го имаа својот прв настап, па денешниот ден бендот го слави како свој роденден. Тие и по повеќе од пет ипол децении се едни од најпопуларните рокенрол…

Read More

Цеца остана без својот домашен миленик

Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ преку својот Инстаграм објави тажна вест за нејзиното куче Вито кое починало. Цеца објави негова фотографија заедно со потресна порака со која ги известила нејзинте фанови за загубата. Кучето на Ражнатовиќ…

Read More

Памела ќе се мажи за фудбалерот Адил Рами

Поранешната глумица и Плејбој зајачица Памела Андерсон ќе се мажи за францускиот фудбалски репрезентативец Адил Рами, пишува USA Today. Додека го гледаше полуфиналето на Светското првенство меѓу Франција и Белгија, 51-годишната Памела беше сликана на…

Read More

(Фото) Тијана и Тамара на семејно бањање

Сестрите Тамара и Тијана се на заедничко летување во Грција. Тијана на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира со синот Вук, со сестра си Тамара и нејзиното семејство и со најдобрата пријателка. На сликата…

Read More

Деми Мур ограбена за 144.000 евра

Холивудската актерка Деми Мур (55) била жртва на голема измама, бидејќи и била украдена кредитната картичка. Еден маж кој го сторил ова кривично дело, во март пријавил дека на актерката и била изгубена картичката. Кога…

Read More

(Фото) Инди доживеала сообраќајна несреќа

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди доживеала сообраќајна несреќа во верижен судар во Белград. Во сударот учествувале три автомобили, од кои едниот бил на пејачката. За среќа никој во несреќата не е повреден. Пејачката по тој повод…

Read More

(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си

Ристе Ристески, ланскиот победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави фотографија со својата помала сестра Анастасија и ги изненади фановите. Иако доби многу лајкови на сликата на „Инстаграм“, некои од нив му оставија…

Read More

Раперката Карди Би стана мајка

25-годишната раперка Карди Би стана мајка. Таа пред два дена  се  пофали на „Инстаграм“ дека родила ќерка, која ќе се вика Калчр. Девојчето е прво дете на популарната раперка и на нејзиниот маж Офсет. Двојката…

Read More

Меланија диктира мода на Самитот на НАТО

Во нежен бел фустан со вез и тул во комбинација со крем салонки, Маланија Трамп беше една од најубаво облечените дами вчера во Брисел, на Самитот на НАТО. Фотографиите кои кружат низ социјалните мрежи беа…