Читам само: Орвел

Read More

Научници предупредуваат на супербура

Светски научници кои ја следат климата на светско ниво, предупредуваат дека светот наскоро би можел да се соочи со нова застрашувачка супербура. Во меѓународните институции за следење на времето, се
Read More

Принцезата Дајана била бремена кога умрела

Еден од најпознатите светски паталози доктор Ричард Шепард, се сомнева дека принцезата Дајана била бремена во моментите кога го загубила животот во тешката сообраќајна несреќа. Во текот на својата кар
Read More

Кина воведува застрашувачки надѕор над луѓето – животот ќе им зависи од бодови

Секој кој некогаш читал дистописки роман, кој го опишува 24 часовниот надѕор над целата популација, нелагодно ќе ја прими веста која доаѓа од Кина. Дека Кина е земја со помалку лична слобода од повеќе
Read More

Нобеловка го спроведува најголемиот геноцид и етничко чистење во 21 век

Нобеловците повторно се најдоа на удар на критичката јавност, по молкот на премиерката на Мјанмар Аунг Сан Су Чи за извршените злосторства на тамошната војска врз цивилното население. Зборот геноцид д
Read More

Елтон Џон: Балканот е многу хомофобен и ЛГБТ-заедницата тешко живее

Британскиот музичар и пејач Елтон Џон смета дека земјите на Балканот и Русија се премногу хомофобни во однос на ЛГБТ-заедницата на овие простори. Џон заедно со принцот Хари најавија нова меѓународна ф
Read More

Чак Норис се бори против запрашувањето

Легендата на боречките вештини Чак Норис ги обвинува злосторниците од Воздухопловството на САД дека водат тајна војна со јавноста, пишува Infowars. Актерот и активист Чак Норис во своето најново обраќ
Read More

Германски јасновидец тврди Третата светска војна ќе почне на Балканот

Јасновидецот Алојз Ирлмајер од Германија, пред својата смрт предвидел дека ќе има Трета светска војна. Според неговите предвидувања таа ќе се води на Медитеранот и Блискиот исток, а ќе почне со убиств
Read More

Меланија Трамп користи двојничка во јавност

Првата дама на Соединетите Американски Држави и сопруга на претседателот Доналд Трамп, Меланија, наводно користи двојничка што ја менува во јавноста. За време на патувањето со сопругот во Охајо најмно
Read More

Виетнам го тужи „Монсанто“

Државата Виетнам ќе го тужи „Монстанто“ поради отровот Agent Orange кој светската прехрамбена компанија го произведувала за потребите на американската војска во периодот додека траела виетнамската вој
Read More

Стиви Вондер со прст кон луѓето одговорни за смртта на Арета Френклин

Смртоносниот облик на рак на панкреасот што ја уби Арета Франклин може да се препише делумно на оние кои не веруваат во глобалното затоплување, вели музичката легенда Стиви Вондер. Вондер за време на
Read More

Инженерка добива закани од американската војска оти јавно зборува за запрашувањето

Кристен Меган, поранешна вработена во Военото воздухопловство на САД, се соочува со страшни закани по нејзиниот и животот на нејзината ќерка. Меган излезе во јавноста со информации за геоинженерингот
Read More

„Гугл“ ги шпионира своите корисници

„Гугл“ ги шпионира своите корисници. Ова го открива американската агенција „Асошиетед прес“ во своето најново истражување. „Гугл“ го следи движењето преку мобилните телефони, дури и ако експлицитно му
Read More

Се самоуби момчето кое откри дел од педофилскиот прстен во Холивуд

Човекот кој ги обвини истакнатите холивудски филмски могул дека управува педофилски прстен, Брајан Клафлин  загина во подземна железничка станица во Берлин. 33 годишното момче заврши на шините под еде
Read More

(Видео) Американец тврди дека снимил НЛО

Американецот Скот Варинг тврди дека снимил НЛО за време на заоѓањето на сонцето на Филипините. Својата снимка ја испратил на страницата UFO Sightings Daily. „Ова неверојатно НЛО се крие зад облаците
Read More

„Јутјуб“ го забрани документарецот „Како банките го ограбија светот“

„Како банките го ограбија светот“ е документарец забранет од страна на „Јутјуб“. Исклучителен документарец кој тешко може да се најде со превод. Во документарецот на интересен начин се објаснува како