Читам само: Орвел

Read More

Француски вирусолог-нобеловец тврди дека Ковид-19 е создаден во лабораторија

Францускиот вирусолог, добитник на Нобеловата награда за физиологија и медицина во 2008 година за изолирањето на вирусот на ХИВ, Лук Монтањие, тврди дека Ковид-19 нема природно потекло и дека е создад
Read More

Француски вирусолог-нобеловец тврди дека Ковид-19 е создаден во лабораторија

Францускиот вирусолог, добитник на Нобеловата награда за физиологија и медицина во 2008 година за изолирањето на вирусот на ХИВ, Лук Монтањие, тврди дека Ковид-19 нема природно потекло и дека е создад
Read More

Владата на Трамп ќе испитува дали коронавирусот е настанат во лабораторија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата влада се обидува да одреди дали вирусот „Ковид-19“ настанал во лабораторија во кинескиот град Вухан, пренесува „Ројтерс“. Додека американск
Read More

Руска пратеничка смета дека коронавирусот настанал како резултат на лабораториски експеримент

Пратеничката Наталија Поклонска смета дека коронавирусот можно е да настанал како резултат на лабораториски експеримент. „Новата инфекција на коронавирусот можно е да се појавила во текот на некое л
Read More

Американска агенција ја обвини Кина дека шест дена криела од јавноста дека избила коронавирусот

Моќната и угледна новинска агенција „Асошиетед Прес“ тврди дека имала увид во интерни документи, според кои кинеските власти шест дена ги задржувале информациите за тоа да ја сокријат епидемијата од
Read More

И следната зимата ќе седиме повторно дома- тврдат експерти за лечење на Ковид -19

Човештвото нема да може целосно да се справи со пандемијата на коронавирусот ова лето, а нов бран на болести е можен во ноември, иако нема да биде толку сериозен, пишува порталот „Хуанкајо“, повикувај
Read More

Во Шведска нема мерка карантин, а бројот на заболени од коронавирус се намалува

Шведска во последните два дена забележа најмал број на смртни случаи од коронавирус. Вчера од коронавирус во оваа земја починаа 17 луѓе, додека денес овој број е уште помал, само дванаесетмина. Ова е
Read More

Тајни снимки и фустанот на Левински за малку ќе го срушеа Клинтон, приказна за најголемата афера во американската политичка историја

Целата јавност во Америка, па и пошироко на големо го следеа ријалити поглавјето од Белата Куќа, кое се одвиваше во 1998 година, односно негирањето на претседателот Бил Клинтон дека имал афера со Мони
Read More

(Видео) Асанж добил два сина со неговата адвокатка, додека бил во амбасадата на Еквадор

Адвокатот на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Стела Морис откри дека му родила два сина додека тој престојувал во амбасадата на Екадор во Лондон. Стела вели дека поднела барање за негово ослоб
Read More

Четири планети цврсто стојат, влезени сме лош циклус, пандемијата се уште ќе трае, познат британски атролог за кризата со коронавирусот

Познатиот британски астролог Бернард Фикалтера вели дека кризата со коронавирусот ќе заврши во текот на летото. Тој вели дека целата оваа криза е поврзана со циклусот Сатурн-Плутон и дека вакви појави
Read More

Како коронавирусот стигна од Вухан до Њујорк и Рим, а ги заобиколи Пекинг и Шангај

Голем број теоретичари на заговор шират разни теории за тоа како коронавирусот успеал од Вухан, градот од каде изби опасниот вирус, тој да стигне до Њујорк и Рим, а истовремено да ги заобиколи Пекинг
Read More

Додека светот се занимава со коронавирусот, тајните служби имаат поинакви планови

Додека короната претставува доминантна тема во цела Европа, малкумина во јавноста забележаа дека 21 земји членки на Европската Унија заедно со Велика Британија и Норвешка покренаа нова платформа за по
Read More

(Видео) Починатите од коронавирус во Њујорк се погребуваат на остров

Беспилотни летала снимиле работници во затштини оддела како спуштаат ковчези во масовна гробница во градот Њујорк, каде секој ден расте бројот на починати како последица од коронавирусот. На снимките
Read More

(Видео) Коронавирусот може да потрае со години, преселбата во бункери за некои Америкнаци не е лоша идеја

Дел од Американците се исплашени дека пандемијата со опасниот коронавирус може да трае со години, па затоа уште сега се подготвуваат и превземаат екстремни мерки за да се заштитат. Некои од нив за д
Read More

Село во Германија во кое се наоѓа центар за обука на НАТО нема корона, мештаните веруваат ги штити ветување на предците

Во германското село Обермаргау, во кое се наоѓа центарот за обука на НАТО, еден од најголемите во светот, нема ниту еден случај регистриран на заболен од коронавирус. Мештаните веруваат дека ветување
Read More

(Видео) Уште една мистериозна смрт во семејството Кенеди, најдено телото на внука му

Полицијата го пронајде телото на внуката на покојниот Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Тансенд Мекин (40), која заедно со нејзиниот син мистериозно исчезнаа во петокот. Полицијата сеуште трага по осумго
Read More

(Видео) Дајте ми лабораторија и ќе најдам лек за коронавирусот, осуден фармацевт бара да излезе од затвор

Мартин Шкрели, познат и како „Фарма Бро“, поради неговата одлука да ја зголеми цената на лекови кои спасуваат живот, побара да биде ослободен од затвор, за да може да работи на пронаоѓање на лекот за
Read More

Коронавирусот поголем неуспех отколку 11 септември, сите во САД знаеле, но ги игнорирале предупредувањата со месеци

За известувачките разузнавчки агенции во САД, пандемијата со коронавирусот и начинот на кој властите се справуваат со истата претставува поголем неуспех, од најголемите терористички напади во 2001 го
Read More

(Видео) Во Велика Британија се палат 5Г-кули поради теории на заговор за коронавирусот

Британците почнаа да ги палат 5Г-кулите, поради теориите на заговор за коронавирусот кои се шират низ земјата. Луѓето сметаат дека телекомуникациската мрежа 5Г ја предизвикува и ја влошува оваа зараза
Read More

Во Америка уапсен човекот кој се смета дека го произвел и го продал коронавирусот

Доктор Чарлс Либер, професор од Харвард, е уапсен вчера поради економска шпионажа и кражба на територијата на САД, пренесоа американските медиуми. Но, теоретичарите на заговор веруваат дека Либер е то
Read More

Коронавирусот има за цел да ја намали популацијата на една милијарда, смета руски полковник

Познатиот аналитичар во рускиот центар за воено-стратешки истражувања при Генералштабот на РФ полковник Владимир Кватков вели дека корнавирусот е вештачки создаден со цел да се намали светската попула
Read More

Коронавирусот не излегол од лабраторијата во Вухан, светски вирусолог ги негира сите заговори

Познатиот светски вирусолог Алексеј Потекин открива десетици лаги кои се шират по социјалните мрежи за опасниот коронавирус. Тој тврди дека најголемата лага за опасниот вирус е таа дека истиот успеал
Read More

Коронавирусот не излегол од лабраторијата во Вухан, светски вирусолог ги негира сите заговори

Познатиот светски вирусолог Алексеј Потекин открива десетици лаги кои се шират по социјалните мрежи за опасниот коронавирус. Тој тврди дека најголемата лага за опасниот вирус е таа дека истиот успеал
Read More

(Видео) НЛО ги исплаши жителите на САД

Жителите во американските дражви Вашингтон и Тексас забележале на небото мистериозни црвени топки за кои се посомневале дека се НЛО. Тие ги снимиле мистериозните објекти, а видеата ги објавиле на соци
Read More

По коронавирусот светот ќе биде поделен без војна, тврди Лукашенко

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко во интервју за телеканалот „Мир“ на темата на коронавирус вели дека истиот бил ослободен од страна на светските моќници, со цел да го променат и подела
Read More

Баба Ванѓа го предивдела коронавирусот

Познатата бугарска пророчница, Нешка Стеанова Робева, позната како баба Ванѓа, ја предвидела коронавирусот, непосредно пред нејзината смрт во 1996 година. „Сегде околу нас ќе биде корона!“, кажала таа
Read More

Баба Ванѓа го предивдела коронавирусот

Познатата бугарска пророчница, Нешка Стеанова Робева, позната како баба Ванѓа, ја предвидела коронавирусот, непосредно пред нејзината смрт во 1996 година. „Сегде околу нас ќе биде корона!“, кажала таа
Read More

Кина ја крие бројката на мртви од коронавирус, дознава Белата куќа од свои шпиони

Кина ја крие вистинската бројка на мртви од коронавирус во нејзината земја, стои во класифицираниот извештај во Белата куќа, направен врз база на податоци добиени од американска разузнавачка агенција.
Read More

(Видео) Мистериозно градче во Италија во кое досега никој не заболел од коронавирус

Во градот Ферара Ербоњоне на северот на Италија, во срцето на Ломбардија, на 45 километри оддалеченост од Милано, досега не се заболел ниту еден жител од вкупно 1200-те, од коронавирус. Жителите од о
Read More

Зошто морнарицата крие за коронавирусот од екипажите во подморниците

Екипажот на подморниците кои крстарат низ океаните во тајми мисии, можеби се меѓу ретките луѓе на планетата кои сеуште не се свесни дека постои пандемија на коронавирус. Морнарите на нуклеарните подмо
Read More

Јапонија не сакала да ја откаже Олимпијадата, па го криела бројот на умрени од коронавирус

Теоретичарите на заговор сметаат дека властите во Јапонија намерно ги сокривале бројките на заразени од коронавирусот, само за да не се одложи Олимпијадата, која требаше да почне на 24. јули годинава.
Read More

Воениот врв на САД поради коронавирусот се забарикадира во бункер под планина

Дел од Северната команда на американската војска, задолжен за националната безбедност се изолираше во бункер во планината Чејен во Колорадо во близина на Колорадо Спрингс, додека коронавирусот се раши