Читам само: Орвел

Read More

Италијанците снимиле емисија во 2015 година – тврдат Кинезите создале вирус кој ги напаѓа белите дробови

Од појавата на новиот коронавирус досега се раширија голем број теории на заговор за тоа како вирусот настанал. Но, ова го дополни една стара италијанска емисија која за многу кратко време се рашири
Read More

Нов вирус се појави во Кина, хантавирусот преминал на човекот од глушец

Синоќа главна тема на социјалните мрежи беше новиот, хантавирус од кој досега почина еден човек во Кина. Мажот почина како последица на хантавирус, пренесуваат тамошните медиуми. Веднаш во јваноста по
Read More

Мајкл Џексон го предвидел коронавирусот

Некогашниот член на обезбедувањето на Мајкл Џексон, Мет Фидес, откри дека кралот на поп-музиката своевремено носел заштитна маска и ракавици додека беше жив, затоа што се плашел од ширење на вирус кој
Read More

(Видео) На познатите им се плаќа да зборуваат дека имаат коронавирус, вели раперката Карди Би

Познатата американска раперка Карди Би вели дека на познатите лица им се плаќа да зборуваат по социјалните мрежи дека се заразени со опасниот вирус, коронавирус. Ваквите теории на заговор ги почна ток
Read More

(Видео) Документарецот „Пандемски лаги“ за големиот број епидемии и пандемии

На социјалните мрежи голем број теоретичари на заговор го споделуваат документарниот филм „Пандемски лаги“ во кој зборуваат руски аналитичари, експерти, новинари, лекари кои откриваат кој навистина ст
Read More

Кога Јапонија ќе ја добие организацијата на Олимпијадата во светот настанува хаос

Кога Јапонија ќе ја добие организацијата на Олимписките игри, во светот настанува голем хаос, било да е тоа војна или некаква пандемија и поради тоа голем број теоретичари на заговор, сметаат дека То
Read More

Коронавирусот е дело на милијардерите Бил Гејтс, Блумберг и новиот Сорос, Пјер Омидјар

Коронавирус е дело на познатите милијардери Бил Гејтс, Мајкл Блумберг и Пјер Омидјар, познат како новиот Сорос, сметаат некои теоретичари на заговор. Низ светот молскавично проструи наизглед неверојат
Read More

„Дизни“ го предвидел коронавирусот во анимираниот цртан за „Златокоса“

Голем број теоретичари на заговор сметаат дека „Дизни“ го предвидел коронавирусот уште во 2010 година, кога продукциската куќа го направи анимираниот филм Tangled. Станува збор за класика делумно бази
Read More

Коронавирусот е спој на два вируси од лилјак и панголин, сметаат теоретичарите

Според некои теореричари на заговор, коронавирусот, кој го нападна за кратко време целиот свет, е спој на два претходни постоечки вируса кои го нападнаа човекот. Станува збор за близок вирус на корона
Read More

На интернет се шири лажна вест за тоа дека Путин пуштил 500 лавови на улица

На интернет се шири лажна вест за тоа дека рускиот претседател Владимир Путин пуштил 500 лавови низ улиците на Москва, за да ги натера граѓаните на целосна изолација во земјата. Со веста на социјални
Read More

Тајни кинески владини документи покажуваат дека 30% од заразените се без симптоми и го шират вирусот

Бројот на „тивки преносители“, односно луѓе кои се заразени со новиот коронавирус, но покажуваат одложени симптоми или се без симптоми, може да порасне за третина од луѓето кои се тестирани и биле поз
Read More

Путин ги крие заболените од коронавирус, тврдат теоретичари на заговор

Голем број теоретичари на заговор сметаат дека станува збор за голема измама кога е во прашање бројката на заболени од коронавирус во Русија. Според нив невозможно е толкава земја, која 2600 километри
Read More

Коронавирус ќе трае повеќе од 18 месеци, открива таен документ на американската влада

Пандемијата коронавирус ќе трае и повеќе од 18 месеци, стои во документ на сојузната американска влада кој е напишан на 100 страни, а до кој дојдоа и новинарите на весникот „Њујорк тајмс“. Наредните г
Read More

Операција масовно прислушкување на мобилните поради коронавирусот

Израелската влада одобри итни мерки со кои и се овозможува на безбедносната агенција во оваа земја „Шин бет“, во наредниот период да има пристап до податоците на мобилните телефони на граѓаните, за да
Read More

Лукашенко: Коронавирусот е психоза, на крајот некој ќе профитира, а некој ќе пати

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко ја осуди психозата поврзана за панедмијата и болеста COVID-19, наведувајќи дека светот би можел да пати многу повеќе од паниката која се создава, отко
Read More

Врската меѓу тајните служби и коронавирусот

На прв поглед, шпионажата и пандемијата со коронавирусот немаат никаква врска едно со друго, но според голем број теоретичари на заговор, главните светски известувачки агенции, сепак ги имаат на радар
Read More

Човек на Путин заради нарушен углед ќе ги тужи САД за 50 милијарди долари

Мешањето на Русија во изборите во САД во 2016 година е лажна вест, а тоа го покажува откажувањето на Американското министерство за правда од судско гонење на руските компании поврзани со Евгениј Приго
Read More

Решена мистеријата, тим на научници откриваат како настанал коронавирусот

И покрај гласините кои се шират на интернет за новиот коронавирус дека настанал и бил крериран во некоја лабораторија, тим на научници по детално испитување, утврдиле дека истиот настанал по природен
Read More

Американски научници тврдат дека имаат решение за лечење на коронавирусот

Американски научници велат дека го имаат решението за лечење од опасниот коронавирус. Тие предложиле во лечењето на епидемијата се искористат антитела од крвта на оние пациенти кои веќе биле заразени
Read More

Кинезите го развиле коронавирусот како биолошко оружје против Америка, пет теории на заговор

Глобалната пандемија на коронавирусот ги разбуди голем број теоретичари на заговор кој почнаа на социјалните мрежи да шират разни теории и објанувања за тоа како вирусот настанал, на кој начин почнал
Read More

(Видео) Америка сака прва да дојде до вакцината против коронавирусот, Германија очајнички се обидува да ја спречи

Берлин се обидува по секоја цена да го спречи Вашингтон да дојде прв и да ја открие вакцината против коронавирусот. Властите во Германија се обидуваат да ги спречат американските колеги да убедат нив
Read More

(Видео) Коронавирусот е дојден од вселената, тврди британски научник

Британскиот професор и научник Чандра Викрамасинж од Бакингемскиот центар за астробиологија тврди дека коронавирусот го донел метеор кој експлодирал во Кина уште во месец октомври минатата година. То
Read More

На секои 100 години човештвото е соочено со ужасна епидемија, сè почна со чумата од 1720 година

Голем број  љубители на заговор шират теории за тоа дека на секои 100 години светот се соочува со ужасна епидемија која одземе голем број животи. Европа првпат се соочила со слична епидемија како  кор
Read More

Британски експерт тврди дека ако Југославија не се распаднеше денес ќе беше светска сила

Британскиот експерт Фил Батлер, во својот авторски текст тврди дека ако Југославија не се распаднеше, таа унија денес би била светска сила, а Белград главен град на Европа. Батлер објаснува дека порад
Read More

(Видео) Благодарение на коронавирусот, малкумина станаа милијардери преку ноќ

Мал број на Американци поради епидемијата на опасниот вирус, коронавирусот, преку ноќ станаа милијардери. Оттка се јавија голем број теоретичари на заговор, кои тврдат дека овој вирус намерно бил пуш