Читам само: Зезалица

Read More

Чадор за Путин, Колинда и Макрон накиснаа

Во моментот кога претседателите на Франција и Хрватска почнаа да им ги даваат медалите на  фудбалерите што играа во финалето, во Москва почна да истура. Организаторите во моментот извадија само еден ч
Read More

Џиновска санта мраз плови кон село на Гренланд, населението евакуирано

Огромна санта мраз се движи кон селото Инаршуит во западниот дел на Гренланд, поради што властите наредиле евакуација на населението, во случај големото парче мраз да ги зафати домовите. Властите вела
Read More

Дневен хороскоп за 15 јули

Овен Бидете подготвени за компромис. Партнерот можеби ќе ви каже нешто што не сакате да го слушнете. Бидете силни и не ги сфаќајте работите премногу драматично. Земајте повеќе течности. Бик Компромис
Read More

Маж уапсен оти ѝ украл бубрег на сопругата

Човек од Индија бил уапсен кога неговата сопруга Рита Саркар открила дека ѝ недостига еден бубрег и го обвинила за кражба и за продажба, објавија светските медиуми. Полицијата во западен Бенгал ги уа
Read More

(Видео) Трамп на мака, го згреши протоколот со кралицата Елизабета

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера се сретна со британската кралица Елизабета Втора во замокот Видзор во Лондон и двапати го згреши протоколот, пишува „Индепендент“. Додека поминуваа пред га
Read More

Вдовиците живеат помалку стресно

Долго се веруваше дека бракот добро влијае врз двата сопружника „и во добро и во зло, во здравје и болест“, но новата студија на италијанските научници покажала дека вдовиците живеат со помалку стрес
Read More

Џејмс Бонд доби музеј на Алпите

На австриските Алпи е отворен мултимедијален музеј посветен на тајниот агент Џејмс Бонд, „007 елементи“. Во музејот може да се види како се снимале повеќето филмови за британскиот агент. Последниот фи
Read More

Викенд хороскоп за 14 и 15 јули

Овен Сè се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите, благодарение на својата внимателна работа. Врската во која се наоѓате е по малку проблематична, а вие размислувате да ј
Read More

(Видео) Лемурите од ЗOO Скопје го прогнозираа победникот на Светското првенство

Лемурите од скопска Зоолошка градина прогнозираа победник  на Светското првенство. Постојано слушаме за животни од целиот свет кои предвидуваа победници на светски и европски првенства во фудбал. Најп
Read More

(Видео) Меркел превртува очи и бега од Тереза Меј оти се исто облечени

На фејсбук деновиве се споделува видео од Самитот на НАТО во Брисел на кое германската канцеларка Ангела Меркел превртува со очи и бега од премиерката на Британија Тереза Меј оти се облечени исто. „Ле
Read More

(Видео) Коцка мермер на патот кон Плетвар

На фејсбук страницата на „Ѕид на сообраќајниот срам“, е постирано видео од коцка мермер која веројатно паднала од камион на средина на патот кој води кон Плетвар. Во подолните коментари фановите пишув
Read More

Дневен хороскоп за 13 јули

Овен  Денес посветете се на учење нешто ново. Дури и на прв поглед ви се чини дека нема што да се извлече од информациите – наскоро ќе сфатите дека не е така. Бик Овој петок, бидете сигурни во в
Read More

(Видео) Китоловци убија редок вид на кит

Светската јавност е згрозена од снимката на која се гледа како група на китоловци убиваат син кит. Овој редок вид на кит е убиен, исецкан и подготвен како деликатес во Јапонија, пренесуваат медиумите
Read More

Дневен хороскоп за 12 јули

Овен Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без разлика дали ќе кажете премногу или премалку, или пак погрешните зборови на погрешни лица. Сакате да откриете некој