Read More

(Видео) Коцка мермер на патот кон Плетвар

На фејсбук страницата на „Ѕид на сообраќајниот срам“, е постирано видео од коцка мермер која веројатно паднала од камион на средина на патот кој води кон Плетвар. Во подолните коментари фановите пишуваат дека парчето мермер…

Read More

Цеца остана без својот домашен миленик

Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ преку својот Инстаграм објави тажна вест за нејзиното куче Вито кое починало. Цеца објави негова фотографија заедно со потресна порака со која ги известила нејзинте фанови за загубата. Кучето на Ражнатовиќ…

Read More

Роденденска торта била спас за 12-те момчиња во Тајланд

Роденденската торта на едно од децата кое славело родеден додека биле заробени во пештерата на северот на Тајланд, била спас за животите на неговите другари. Како што наведуваат децата тие ги јаделе парчињата роденденска торта…

Read More

Памела ќе се мажи за фудбалерот Адил Рами

Поранешната глумица и Плејбој зајачица Памела Андерсон ќе се мажи за францускиот фудбалски репрезентативец Адил Рами, пишува USA Today. Додека го гледаше полуфиналето на Светското првенство меѓу Франција и Белгија, 51-годишната Памела беше сликана на…

Read More

Две третини од Русите сметаат дека постои глобална светска влада

Околу две третини од Русите веруваат во постоење на светска влада во сенка, а повеќето од нив веруваат дека таа непријателски се однесува кон нивната земја. Ова го покажува неодамнешно истражување на американската агенција за…

Read More

(Фото) Тијана и Тамара на семејно бањање

Сестрите Тамара и Тијана се на заедничко летување во Грција. Тијана на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира со синот Вук, со сестра си Тамара и нејзиното семејство и со најдобрата пријателка. На сликата…

Read More

Дневен хороскоп за 13 јули

Овен  Денес посветете се на учење нешто ново. Дури и на прв поглед ви се чини дека нема што да се извлече од информациите – наскоро ќе сфатите дека не е така. Бик Овој петок,…

Read More

Деми Мур ограбена за 144.000 евра

Холивудската актерка Деми Мур (55) била жртва на голема измама, бидејќи и била украдена кредитната картичка. Еден маж кој го сторил ова кривично дело, во март пријавил дека на актерката и била изгубена картичката. Кога…

Read More

(Фото) Инди доживеала сообраќајна несреќа

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди доживеала сообраќајна несреќа во верижен судар во Белград. Во сударот учествувале три автомобили, од кои едниот бил на пејачката. За среќа никој во несреќата не е повреден. Пејачката по тој повод…

Read More

(Видео) Китоловци убија редок вид на кит

Светската јавност е згрозена од снимката на која се гледа како група на китоловци убиваат син кит. Овој редок вид на кит е убиен, исецкан и подготвен како деликатес во Јапонија, пренесуваат медиумите. Фотографиите од…

Read More

Метеор падна на американско тло

Во последните дваесет години, забележан е најголемиот метеор кој паднал на американско тло. Откако му била утврдена локацијата на падот, тим на научници се обиделе да ги состават сите делови од вселенската карпа. Жителите во…

Read More

Загадувањето придонесува за нови 3.2 милиони случаи на дијабетес секоја година

Загадувањето на воздухот во 2016.година придонесе за нови 3.2 милиони случаеви на дијабетес. Честички исфрлени од автомобили, фабрики како и

The post Загадувањето придонесува за нови 3.2 милиони случаи на дијабетес секоја година appeared first on USB.mk.

Read More

(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си

Ристе Ристески, ланскиот победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави фотографија со својата помала сестра Анастасија и ги изненади фановите. Иако доби многу лајкови на сликата на „Инстаграм“, некои од нив му оставија…

Read More

Раперката Карди Би стана мајка

25-годишната раперка Карди Би стана мајка. Таа пред два дена  се  пофали на „Инстаграм“ дека родила ќерка, која ќе се вика Калчр. Девојчето е прво дете на популарната раперка и на нејзиниот маж Офсет. Двојката…

Read More

Меланија диктира мода на Самитот на НАТО

Во нежен бел фустан со вез и тул во комбинација со крем салонки, Маланија Трамп беше една од најубаво облечените дами вчера во Брисел, на Самитот на НАТО. Фотографиите кои кружат низ социјалните мрежи беа…

Read More

Денеска почнува „Пивофест 2018“

Денеска во Прилеп почнува „Пивофест 2018“, кој ќе трае до недела. На триесетина локации на булеварот Гоце Делчев ќе бидат наместени штандови. На денешниот, прв фестивалски ден ќе настапат домашните ѕвезди: Бени и „Нон стоп“,…

Read More

По 13 години раскинаа Ирена Спасовска и Орце Гелевски

Фолк-пејачката Ирена Спасовска се раздели од новинарот Орце Гелевски по 13-годишна врска. Според порталот „7 дена“, пејачката наводно веќе три години била во врска со друг музичар, Амети Мухамедали – Мухи, а Орце пред десетина…

Read More

Првпат во Македонија вградено целосно вештачко срце

На 46-годишен маж од Штип со исклучителна срцева слабост денеска му е вградено целосно вештачко срце во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во

The post Првпат во Македонија вградено целосно вештачко срце appeared first on USB.mk.

Read More

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумицата Сања Арсовска, најпозната по улогата во детската серија „Пет + фамилија“ и филмот „Балканот не е мртов“ со статус на Фејсбук ги поттикна глумците од Македонија заедно да го исчистат Клинички центар Скопје од…

Read More

Фондацијата „Никола Јанчев“ им додели стипендии на најдобрите

Фондацијата „Никола Јанчев“ која е основана оваа година на 14 ти февруари од страна на актуелниот градоначалник на Општина Кавадарци, г-дин Митко Јанчев, денес ги доделува првите стипендии за учениците од основните и средните училишта…

Read More

Кокев ја облече Шеќеринска во Брисел

Македонската модна дизајнерка Тања Кокев ја дотера министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, за вчерашниот Самит на Нато во Брисел. Дизајнерката се пофали ѝ на својот Фејсбук профил дека нејзиниот потпис стои зад облеката на Шеќеринска.…

Read More

(Фото) Нивес Целзиус со голи гради прослави за Хрватска

Изминативе денови хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус е една од најгласните навивачи на хрватската репрезентација. Таа не пропушти да го прослави пласманот на финалето на „коцкестите“ со провокативна фотка на социјалните мрежи. (Фото) Нивес…

Read More

Кајли Џенер е најмладата милијардерка

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џенер кланот „тежи“ 900 милиони…

Read More

Принцот Вилијам ги тешеше расплаканите Англичани

После вчерашниот пораз на Англија од Хрватска на Светското првенство во фудбал, принцот Вилијам, инаку голем обожавател на овој спорт, почувствувал потреба да и се обрати на разочараната и расплакана британска нација преку официјалниот Твитер…

Read More

Македонската архитектура промовирана во Њујорк

Во Музејот на модерната уметност (МоМА) во Њујорк пред два дена се отвори изложбата Towards a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia 1948-1980, која прикажува некои од најголемите и највпечатливи архитектонски дела на просторот на поранешна…

Read More

Облечете се деловно како Викторија Бекам

Една од најуспешните дизајнерки која за десет години успеа да изгради вистински бренд од својата модна етикета, Викторија Бекам, истовремено важи и за една од најдобро облечените деловни дами во модниот бизнис. Таа е заштитно…

Read More

Белгиската телевизија користеше холограм за да го доведе Азар во студиото (ВИДЕО)

Белгиската телевизија La Uno покажа иновативен начин на интервјуирање, откако со користење на холограм го “донесе” белгискиот фудбалски репрезентативец Еден

The post Белгиската телевизија користеше холограм за да го доведе Азар во студиото (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

(Галерија) Цеце Орешкова позира разголена неколку дена пред породувањето

Неколку дена пред да се породи македонската манекенка Цеце Орешкова се соблече во долна облека и го покажа трудничкиот стомак. Таа по примерот на светските ѕвезди направи фотосесија заедно со сопругот Кристијан Георгиев, исто така…

Read More

Уапсена порно актерката која имаше афера со Трамп

Порно глумицата Сторми Даниелс, која пред неколку месеци беше актуелна поради својата наводна афера со американскиот претседател Доналд Трамп, е уапсена завчера за време на настап во стриптиз клуб во Колумбус, Охајо. Причина за апсењето,…

Read More

NASA подготвува 17-годишно девојче да биде првата личност која ќе стапне на Марс

Додека многумина од нас можат само да сонуваат за вселенско патување, Американката Алиса Карсон е подучувана од страна на НАСА

The post NASA подготвува 17-годишно девојче да биде првата личност која ќе стапне на Марс appeared first on USB.mk.

Read More

„Ватрена“ ги насмеа Заев и Димитров

На Самитот за Нато, вчера во Брсел, преседателката на Хрватска, Колинда Грабар -Китаровиќ, беше вистинска атракција. Облечан во хрватскиот дрес го славеше влезот на Хрватска во финале. Речиси сите се сликаа со неа. Фотографија сподели…

Read More

Најинтересните твитови за мечот Англија – Хрватска

Твитерџиите не потфрлија ни како фудбалски фанови. Додека траеше полуфиналето меѓу Англија и Хрватска, тие отворено навиваа за својот омилен тим, повеќето од нив за Хрватска. Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови за…

Read More

(Фото) Беквалац во чипка, конечно насмеана

Поп- пејачката Наташа Беквалац која пред два месеци доживеа драма , откако нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ физичка ја нападна, таа конечно си доаѓа на себе, пишуваат српските медиуми. Поп-пејачкта вчеравечер се појави на Ада Циганлија,…

Read More

Хрватските министри во дресови дојдоа на седница

Откако репрезентацијата на Хрватска влезе во финалето на Светското првенство во фудбал, министрите од хрватската влада денес на седница дојдоа облечени во хрватски дерсови. Медиумите пишуваат дека двајца министри дошле во неоригинални дресови, еден носел…

Read More

(Видео) Необјавен спот на Влатко Илиевски

Вчера постхумно беше објавена новата песна и спот на починатиот пејач Влатко Илиевски, со наслов „До крајот“. Спотот бил снимен од „Фабрика продукција“, кои го објавија на нивниот профил на Facebook. „Премиерно! Последната соработка со…

Read More

(Фото) Мелита со влакна под пазуви!

Поранешнта водителка Мелита Ракичевиќ повторно сподели фотографија на својот Инстаграм профил. Овој пат таа направила селфи, за кое фановите ѝ коментираат дека е убава. Сепак, некои од нив напишаа дека на сликата и се гледале…

Read More

(Фото) Шиме Врсаљко го покажа синот

Хрватскиот репрезентатативец Шиме Врсаљко на својот инстаграм-профил објави фотографија од едномесечниот син Бруно. „Малиот веднаш во копачки“, стои во коментарите што фудбалерот ги доби на фотографијата. „Малиот ќе биде ист како татко му и ќе…