Read More

(Видео) Асфалтот во Британија ги голта возилата

Велика Британија би можела наскоро да достигне нови рекордни температури. Деновиве се забележани 32 степени, што е доволно да асфалтот почне да ги голта возилата. Оваа земја е сред нејзиниот најдолг топлотен бран од 1976…

Read More

Бебе Трамп во пелени ќе прелета над Лондон

Британците кои се против доаѓањето на американскиот претседател во Лондон, подготвуваат посебен подарок за Доналд Трамп. Огромен балон од Доналд Трамп како бебе, кое носи пелени, ќе прелета преку престолнината на 13 јули. Американскиот претседател…

Read More

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ одмора на плажите во Солун

Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија во бикини од одморот во Солун. Ќерката на српската пејачка Цеца, покрај тоа што ги посетува плажите, ужива и во ноќниот живот и специјалитетите. На своите многубројни обожаватели редовно ги споделува највпечатливите…

Read More

Владо Јаневски го промовираше спотот за „Главен град на тагата“

Пејачот Владо Јаневски вчера ја имаше промоцијата на неговиот нов спот насловен „Главен град на тагата“. Музиката и текстот ги напиша самиот Јаневски, додека за аранжманот се погрижи Роберт Билбилов. Продукцијата е дело на Дарко…

Read More

Почнува „Д фестивал“ во Дојран

Во Дојран вечер почнува осмото издание на „Д Фестивал“, кој ќе трае до 8 јули. Арт поп ѕвездата од светската авангарда Севдализа, култната наша група „Архангел“, популарниот амстердамски бенд „Мај бејби“ и ди џејот Пол…

Read More

Пронајдените момчиња во пештерата во Тајланд: Не се грижете, силни сме!

Заробените момчиња во пештерата во Тајланд им пишале на нивните родители писма, во кои им порачуваат да не се грижат и дека се многу силни. Во пораките тие побарале специфична храна која им ја подготвувале…

Read More

Јелена Карлеуша се сликаше гола во кампања за заштита на животните

Пејачката Јелена Карлеуша се соблекла гола во кампањата за заштита на животните. Таа порачала дека попрво би одела гола, отколку да носи крзно на себе. Карлеуша е првата личност од балканските простори која позирала за…

Read More

Бехрами до Федерер – Гледај си ја својата работа

Албанецот од редовите на репрезентацијата на Швајцарија, Валон Бехрами, му одговори на Роџер Федерер, кој по елиминацијата на фудбалската репрезентација од мундијалот во Русија ги критикуваше фудбалерите од својата земја. Федерер бил разочаран од играта…

Read More

Викенд хороскоп за 7 и 8 јули

Овен   Во моментот најважно е да ги смирите вашите мисли и чувства, но и да го задржите достоинството пред личноста која добро ве познава. Не му се доверувајте на секого, одбирајте ги луѓето со…

Read More

Силно невреме ќе ја погоди Македонија

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно и нестабилно особено во претпладневните периоди кога се очекува на повеќе места да започне да се развива нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и…

Read More

Исландски научници предвидуваат земјотреси со помош на оптички кабли

Исландски научници велат дека конструирале точен и прецизен апарат за предвидуање земјотрес, кој работи со помош на кабел со оптички

The post Исландски научници предвидуваат земјотреси со помош на оптички кабли appeared first on USB.mk.

Read More

(Галерија) Најсмешни твитови за докторатот на Груевски

Инспирирани од одбраната на докторатот на ексминистерот Никола Груевски, твитерџиите, како и секогаш искрени, напишаа што мислат на новиот доктор на науки. Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најсмешните твитови за докторатот на Груевски, што…

Read More

Повеќе од половина жени се жалат дека немаат редовен секс

Емоционалната блискост е најважна за добар секс, според жените. Ова го покажуваат податоците од новото истражување објавено во „Индипендент”. Стресот од секојдневието најверојатно може да стави крај на секакви сексуални авантури. Ново истражување одлучи да…

Read More

Крис Браун уапсен на Флорида

Пејачот Крис Браун е уапсен вчера на Флорида, во Вест Палм Бич, пред да го одржи својот концерт во рамки на американската турнеја. Од канцеларијата на шерифот откриле дека 29-годишниот пејач е уапсен на основа…

Read More

Доналд и Вивијен прославија 80 години брак

Доналд и Вивијен од Мичиген минатата недела прославиле 80 години брак! Тие се венчале кога и двајцата имале по 19 години. „За бракот е добро ако се смеете заедно. Смејте им се на заедничките шеги, но не …

Read More

Поранешната на Лозано му се додворува на „Фејсбук“

Моделот Савка Грачанин, којашто му беше свршеница на поп-пејачот Влатко Лозаноски, и по раскинувањето на свршувачката не заборави да му честита роденден. Таа на својот фејсбук-профил напиша: „Ти честитам затоа што си поискусен. Не сум…

Read More

(Фото) Кајли Миног заљубена

Австралиската поп-ѕвезда Кајли Миног откри дека веќе некое време е во врска со креативниот директор на магазинот GQ, Пол Соломонс. Таа со Пол се запознала преку заеднички пријател пред неколку месеци. Кајли неодамна ја објави…

Read More

(Фото) Ања Ветерова го истопори газот

Младата пејачка Ања Ветерова, која сними дует со групата „Паркети“, а ја претставуваше Македонија и на Детската евровизија објави фотографии на „Инстаграм“ на кои е во жолто бикини. Нејзините обожаватели ја пофалија  дека убаво изгледала,…

Read More

(Фото) Ерзана си дојде во Скопје

Поп-пејачката Елена Ристеска на својот инстаграм-профил се пофали дека е во еден скопски ресторан со поранешната музичка ѕвезда Ерзана. Таа објави заедничка слика и ги праша своите следбеници „Се сеќавате ли на Ерзана? Ја обожавам“.…

Read More

Боркица на му дојде Груевски  

Експремиерот Никола Груевски денеска го бранеше докторатот на Економскиот факултет во Скопје.Со него во придружба беа неговите две ќерки и неговата мајка Нада, но на бранањето не дојде неговата сопруга Боркица. Професорот пак, пед кој…

Read More

Сан Франциско ќе има само електрични автобуси до 2035. година

Сан Франциско планира во следните 15 години, во потполност да го електрифицира градскиот автобуски возен парк. Агенцијата за сообраќај на

The post Сан Франциско ќе има само електрични автобуси до 2035. година appeared first on USB.mk.

Read More

Победничката на „Задруга“ е нова пејачка во „Министарке“

Кија Коцкар, победничката на првата сезона на реалното шоу „Задруга“, потпиша договор со групата „Министарке“, од каде што неодамна си отиде Едита Арадиновиќ. „Точно е, снимавме песна што ќе излезе за десетина дена. Кристина е…

Read More

Изабел Голарт се вери со голамнот Кевин Трап

Светскиот модел Изабел Голарт го прифати предлогот за брак на Кевин Трап. Убавата Бразилка сподели дека славниот голман ја побарал за жена со видео во кое го покажува блескавиот прстен. 33-годишниот модел, кој редовно соработува…

Read More

(Видео) Груевски скоцкан за докторатот

Во костум и елегантна кошула, дотеран од глава до петици експремиерот Никола Груевски денеска ќе ја брани докторската дисертација на Економскиот факултет во Скопје. Со него во придружба се неговите две ќерки и неговата мајка…

Read More

Модел од Индија е копија на Ријана

Рене Кујур, топ модел во индиската држава Чатисгар, е копија на светсата ѕвезда Ријана. Нејзината боја на кожата е иста како на Ријана, а и позира исто како пејачката од Барбадос. Во едно скорешно интервју…

Read More

Фудбалот е повеќе од спорт

Две мајки ги дојат своите бебиња за време на еден од фудбалските натпревари на кои игра тимот на Аргентина. Фотографијата на која мајките навиваат на трибините и во исто време ги дојат своите бебиња измами…

Read More

Соларно училиште произведува енергија за себе и околните куќи

Дрвената зграда на основното училиште и градинка во Швајцарија, која ја има дизајнирано архитектонската фирма „Скоп“ од Цирих е многу

The post Соларно училиште произведува енергија за себе и околните куќи appeared first on USB.mk.

Read More

(Фото) Семејна идила на Јохан и Соња

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска сподели фотографија на која е со сопругот Јохан и нивните три деца. Семејството се пофали дека ужива во зедничка прошетка со трите деца, Мелани, Младен и Јоана. Пејачката изминативе години постојано беше…

Read More

Биба Додева тажна, пати по починатата мајка

Македонската пејачка Биба Додева на својот фексбук-профил објави фотографија со својата почината мајка Олгица и емотивна порака со која ја одбележа првата годишнина од нејзината смрт. „Година помина, ама некои денови тешко врват. Ми фалиш…

Read More

(Фото) Се здебели Омер

Турскиот актер Бариш Ардуч, кој со ликот на дизајнерот Омер Ипликчи од хит-серијата „Изнајмена љубов“ ѝ стана миленик на публиката, е на одмор во Мармарис. Фотографиран е на јахта, а откако фотографиите беа споделени на…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ во бикини

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на својот инстаграм-профил објави видео како скока во базен. „Отсекогаш сакав да бидам карате кид“, напиша таа на видеото. Српските портали презедоа фотографии од видеото, па ја пофалија и напишаа дека…

Read More

Под Арктичкиот океан се крие нешто што целосно може да не уништи! (ВИДЕО)

Руските научници го открија најлошото оружје за масовно уништување на светот, кое ги шокира истражувачите. Лидерот на тимот рекол дека

The post Под Арктичкиот океан се крие нешто што целосно може да не уништи! (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Британец е во љубовна врска со својата секс-кукла

Британец платил 2 000 фунти за секс-роботот Ејприл со кој спие четири пати во неделата кога неговата жена се грижи за својата болна мајка, пишува „Дејли мејл“. 58-годишниот Џејмс рекол дека со Ејприл спие, излегува со неа на…

Read More

Луѓето од средната класа наскоро ќе може да патуваат во вселената, тврди италијански астронаут

Патувањето во вселената за петнаесетина години би требало да стане возможно и за оние кои не се многу богати, изјави

The post Луѓето од средната класа наскоро ќе може да патуваат во вселената, тврди италијански астронаут appeared first on USB.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 6 јули

Овен  Ве очекува повик од личност која го повредила вашето его во минатото, па денеска ќе имате можност да ги израмните сметките. Посветете повеќе внимание на вашето семејство, во последен период поради вашите љубовни проблеми…

Read More

Човештвото направи Вештачка Невронска Мрежа составена од ДНК

Научници во приватната компанија Калтек направија вештачка невронска мрежа составена од ДНК. Таа е способна лесно да го реши еден

The post Човештвото направи Вештачка Невронска Мрежа составена од ДНК appeared first on USB.mk.