Read More

Архангел и Пол Ван Дајк ѕвезди на „Д фестивал“

Од 6 до 8 јули во Дојран ќе се одржи осмото издание на „Д Фестивал“. На четирите сцени во Дојран ќе настапат македонската група „Архангел“, популарниот диџеј Пол Ван Дајк и амстердамскиот бенд „Мај бејби“, Дуке…

Read More

(Видео) Фатиме на цврсто

Откако вечера ѝ се скрши штиклата на обвинителката Фатиме Фетаи среде судењето на Латас за викендичките во Зелениково, денес обвинителката е стабилна. Таа дојде на судење облечена во црна комбинација-елегантни панталони и палто во комбинација…

Read More

Големо невреме за викенд

Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија најавува дожд и локална појава на град во текот на викендот. Најголемо невреме се очекува во источните делови од земјата. Во овој момент во источните предели од континентот се…

Read More

(Фото) Татијана Стефановска со тетоважа над интимата

Фолк-пејачката Татијана Стефановска објави слика во црно бикини на плажа во Грција и ја покажа тетоважата над интимата, односно во долниот дел од стомакот. „Добри бикини“ ѝ оставија коментар следбениците на „Инстаграм“, ама ѝ дадоа…

Read More

На Пријовиќ кариерата ѝ е поважна, се скараа со Филип

Популарната двојка Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ наводно се скарале, пишуваат српските медиуми. Биле видени како се караат пред настапот на пејачката, а проблем било каде да живеат. Филип инсистирал на неколку месеци да го…

Read More

(Галерија) Ѕвезди кои го зголемија задникот

Липофилингот е едноставна козметичка процедура која во последно време ги заменува силиконските импланти, па ѕвездите на овој начин ги зголемат посакуваните делови од телото. Но, не секогаш крајниот резултат изгледадобро. Конкретно, ова освен Кик Кардашијан,…

Read More

Пациент кашлал како куче, докторот од Кичево растргнат на социјалните мрежи

„Пациентот кашла како куче“, напишал лекар од Кичево во анамнезата која ја дал за својот пациент и најверојатно се работи за дете. Ваквиот опис на лекарскиот наод предизвика реакции на социјалните мрежи и ги подели…

Read More

Дани и Миле Кузмановски на „Три круши“

На локалитетот „Три круши“ во Драчево викендов ќе се одржат три концерти во рамките на културното лето на општина Кисела Вода. Вечерва (четврток) концерт ќе одржи Александар Митевски, а по неговиот концерт диџеј сет ќе има…

Read More

Стадионот на Ајакс се напојува од 148 батерии на електрични автомобили (ВИДЕО)

На стадионот Јохан Кројф во Амстердам почна со работа најголемиот систем за акумулирање енергија во комерцијален објект во Европа. Рециклираните

The post Стадионот на Ајакс се напојува од 148 батерии на електрични автомобили (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Колоси на слободата

Во скопскиот Жена парк две ромски деца, голи се разладуваат со шие со вода.  Кога ќе го зафати Скопје топлото време и летните горештини не ретко има бањаање по градските фонтаните. Голите ромчиња измамија насмевки…

Read More

(Фото) Ќерката на Јана Бурчевска модерно бебе

Македонската претставничка на Евровизија,  Јана Бурческа, се пофали дека е на море. Таа сподели фотографија од ќерката Дона, која за неколку месеци ќе наполни една година. Пејачката доби комплименти за ќерка си, дека е и…

Read More

Победничката песна на Евровизија е плагијат

Компанијата „Универзал мјузик студиос“ од САД испратила опомена пред тужба за плагијат до композиторите на победничката песна на Евровизија Toy на Нета Барзилај. Тие тврдат дека таа е копија на песната Seven nation army која…

Read More

Научниците спуштија камера 300 метри под мразот на Антарктикот (ВИДЕО)

Намалувањето на ледената покривка на Земјата е еден од најголеми показатели за климатските промени. Сепак, група научници од Нов Зеланд

The post Научниците спуштија камера 300 метри под мразот на Антарктикот (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Владо Јаневски ќе пее во Охрид

По пауза од скоро 10 години Владо Јаневски ќе одржи концерт во Охрид. Концертот во организација на „Авалон“ ќе се одржи на Антички театар на 2. август. Владо ќе ги испее своите најголеми хитови, а…

Read More

Дневен хороскоп за 5 јули

Овен   Доколку некој ги критикува вашите идеи, покажете дека имате доволно слух да ги прифатите сите критики. Не занемарувајте го вашето милениче, потребно му е вашето присуство. Потрудете се да го испочитувате договорот со…

Read More

Анистон меѓу двајца

Само неколку месеци откако се разведе со Џастин Теро, холивудската ѕвезда Џенифер Анистон веќе има двајца додворувачи, откриваат анонимни извори за „Ас Викли“. Имињата не се откриваат, но списанието објавува дека едниот од нив е…

Read More

Џенан Лончаревиќ гостин на концертот на Цеца во Охрид

Српскиот пејач Џенан Лончаревиќ ќе биде специјален гостин на концерот на Цеца Ражњатовиќ на концерот на 28 јули во Охрид, на стадионот „Билјанини извори”. Цеца и Џенан ќе приредат повеќечасовен музички настап, а концерот ќе…

Read More

Концерт на Шон Пол во Скопје

Шон Пол, светската реге и хип-хоп ѕвезда, на 23 август ќе одржи концерт на стадионот на АРМ во Скопје. Концертот е во организација на „Фјужн продакшн“ и на „Акаша букинг“ и тоа ќе биде единствениот настап…

Read More

Кевин Спејси обвинет дека злоупотребил тројца мажи

Холивудскиот актер Кевин Спејси е обвинет за нови три сексуални злоупотреби. Скотланд Јард во истрагата наведува дека Кевин нападнал мажи во Велика Британија, а покрај ова стојат и претходни обвинувања на сметка на Спејси. Со…

Read More

Бобан Рајовиќ ги исмеја Џака и Шаќири

Од поразот на Швајцарија против Шведска и испаѓањето од Мундијалот, особено задоволен бил српскиот пејач Бобан Рајовиќ. Швајцарската фудбалска репрезентација го заврши своето учество на Светското фудбалско првенство во Русија, во осминафиналето, по поразот од…

Read More

(Видео) Снимил светлина на небото за време на силна бура

Додека Американецот Соло Доло на „Фејсбук“ во живо го снимал почетокот на бурата, на небото меѓу облаците забележал  нешто што се поместува. На снимката се гледа како бурата се приближува до едно гратче во Алабама.…

Read More

Ексклузивно со Масимо Савиќ: Во време на војна чекав бебе

Во далечната 1983 демоснимките на бендот „Дориан Греј“ почнаа да кружат низ Загреб. По излегувањето на демоалбумот „Сјај во темнина“, Масимо Савиќ стана херој на новата сцена. И така повеќе од 25 години за публиката…

Read More

Ексклузивно со Цукеро: Да не беше учителката, никогаш немаше да бидам Цукеро

Таткото на италијанскиот блуз, Цукеро, на 25 јуни првпат ќе настапи во Македонија. Тој ќе одржи концерт на Антички театар во Охрид, кој е во организација на „Авалон продукција“. Роден е како Аделмо Форнилиари, а…

Read More

(Фото) Се сончала среде свадба

Една девојка го уништила фотографирањето на еден венчан пар откако одбила да се тргне од местото на кое се сончала. Бесот на гостите воопшто не ја вознемирил девојката во бикини. Таа лежела на пешкирот и…

Read More

Се омажи Пени од „Бубалици“

32-годишната глумица Кајли Куоко, најпозната по улогата на Пени од серијата „Бубалици“, се омажи за Карл Кук. Глумицата се пофали на „Инстаграм“ дека се омажила и објави слика од венчавката. Таа носи панталони од тантела,…

Read More

ЦИА знаеше за распадот на СФРЈ, а сега предвидува и крај на ЕУ

ЦИА и американската невладина организација Стратфор прогнозирале распад на денешната ЕУ на неколку групи. Стара и нова Европа. Новата треба да се насочи кон САД и да претставува сојуз на православни земји. Западниот блок или…

Read More

Поради Латас ѝ се скрши потпетицата на Фатиме

Се скрши потпетицата на обвинителката Фатиме Фетаи денеска за време на судењето на Драган Павловиќ – Латас во кривичниот суд во Скопје за предметот за бесправно изградени викендички во Зеленико. Обвинитеклата се најде затечена откако…

Read More

На небото во ист ден ќе прелетаат 202 000 авиони

На страницата FlightRadar24 е објавен неверојатен податок дека на 30 јуни во светот ќе бидат забележани повеќе од 202 000 летови, а на небото истовремено ќе прелетаат 19 000 авиони. Споменатата страница ги следи сите…

Read More

Телохранителот на Черчил на смртната постела открил тајна за НЛО

Голем број теоретичари на заговор тврдат дека Винстон Черчил наредил специјален тим да го истражи зголемениот број пријавени летечки чинии на небото, но дека резултатите од овие истраги бие скриени. Черчил основал специјален тим познат како…

Read More

Audi се вклучува во проектот за воздушнo такси во Инголштад

Audi ја пренесува мобилноста во третата димензија. Минатата недела во Берлин беше потпишан посебен документ за намерите на компанијата. Брам

The post Audi се вклучува во проектот за воздушнo такси во Инголштад appeared first on USB.mk.

Read More

Пенелопе Круз заштитно лице на Шанел

Пенелопе Круз стана бренд-амбасадор на Шанел. Беше објавено дека таа е главната ѕвезда од рекламните фотографии за колекцијата 2019. „Тоа е толку иконски бренд и Карл е гениј и му се восхитувам за сè што…

Read More

Научниците пронајдоа вознемирувачки знаци на дното на океанот (ВИДЕО)

Научниците од Универзитетот во Њукасл, дошле до шокантно открие за време на истражувањето на долината Челенџер Дип во Маријанскиот канал,

The post Научниците пронајдоа вознемирувачки знаци на дното на океанот (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Мила Кунис: Двапати годишно се разведувам

Актерката Мила Кунис изјави за „Космополитен“ дека е вознемирена поради шпекулациите за развод од нејзиниот сопруг Ештон Качер. „Не читам ништо за себеси. Не знам што точно пишуваат, но јас сега барем еднаш годишно ‘сум…

Read More

Дневен хороскоп за 4 јули

Овен   Запомнете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете повеликодушни кога станува збор за пријателството, љубовта и секојдневните работи. Денеска направете нешто ново што ќе ви прерасне во понатамошна…

Read More

Опра Винфри: Претседателската функција ќе ме убие

Американската водителка Опра Винфри потврдила за британски „Вог“ дека нема да се кандидира за претседателските избори во САД во 2020 година, велејќи дека тоа би ја убило. „Во таа политичка структура, сите лаги, ср**а, ужаси,…

Read More

Деведесет проценти од светскиот отпад доаѓа од 10 реки

Научниците откриле дека 90% од светскиот пластичен отпад пристигнува од само 10 реки, Осум се од Азија, а две од Африка. Светските влади ширум светот се занимаваат со глобалните проблеми со пластичното загадување во океаните,…