Read More

(Видео) Падна снег во Бугарија

Вчера во бугарскиот град Смолијан падна првиот снег. На „Фејсбук“ веднаш се појавија видеа од виулицата со коментари „Среќна Нова година. Од утре со скии на работа“. Освен во Бугарија, снег среде јуни падна и…

Read More

(Фото) Нема зима за Мелита, тигрести бикини во поплавена Грција  

Некогашната водителка Мелита Ракичевиќ, се пофали дека не и смета ладното време во Грција. Таа објави неколку фотографии и се пофали дека има нови бикини со животински принт. И овој пат го сврте вниманието на…

Read More

Цела ноќ служеа пијачки за децата со посебни потреби

Елена Ристевска, Дани, Весна Петрушевска , Билјана Петровска, Анкица Стојановска, Горан од Ар-ен-си бенд, Лена и Бојан Маротов, вчеравечер беа  келнерки и ги служеа гостите во познатиот скопски ресторан „Еквилибриум“. Цела ноќ наплаќаа пијачки и мезе,…

Read More

Спотот на Анастасија Ражњатовиќ сниман во Скопје за 20 илјади евра

Анастасија Ражнатовиќ пред месец дена во Скопје го сними спотот за својата прва песна. Во спотот се појавува и манекен од Бразил. Сето ова чинело 20 000 евра. „Целото сценарио го смисли самата Анастасија, која…

Read More

(Видео) Прв дует на Малинкова и Јанева

Поп-пејачките Александра Јанева и Наташа Малинкова снимија заедничка песна, „Еуфорија“. Ова е прв дует на долгогодишните пријателки. Песната е со модерен, брз ритам во аренби стил, а ја направи композиторот Столе Аврамов. Тој и Јанева го напишаа…

Read More

Сулејман го седна Зоки Фаци на сепаре

Новинарот Зоран Василевски, или познат како Зоки Фаци, се дружеше со актерот Халит Ергенч, познат по улогата на султанот Сулејман од серијата „Величествениот“. Се запознале во дискотеката „Сорти“ во Истанбул, Турција. Зоки ни раскажа за…

Read More

Преку ноќ ме откачија од „Гранд“, се пожали Милица Тодоровиќ

Српската пејачка Милица Тодоровиќ и некогашна победничка во „Ѕвездите на Гранд“ раскажа во јавноста како забраниле нејзината музика да се пушта во „Гранд“ продукција. „Немав настапи, морав сама да ги барам. „Гранд“ никогаш не ми даде…

Read More

Канје Вест сакал да се самоубие

Популарниот рапер и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест, за „Њујорк тајмс“ признал дека размислувал да се самоубие. Исплашен дека неговата сопруга ќе го остави поради тоа што сакал да се убие, им се јавил…

Read More

Синот на Тарик Филиповиќ наполни 15 години

Со фотографија на Инстаграм, хрватскиот глумец и водител Тарик Филиповиќ му го честиташе роденденот на постариот син, Дино. „Мојата роденденска среќа… 15“, напиша Тарик покрај сликата, па доби бројни честитки од пријателите. Тарик од 2007…

Read More

Лето од недела

Од недела ќе биде претежно сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, главно во планинските подрачја. Минималната температура ќе достигне 16, а максималната 32…

Read More

(Галерија) Емили Ратајковски на плажа во Грција

Моделот Емили Ратајковски летува во Грција. Папараците ја сликаа 27-годишната девојка на Миконос во друштво на пријателка додека се капе во морето и како ужива на плажата. Тие и претходно направија неколку фотографии од Ратајковски…

Read More

Арманд Aсанте падна на шармот на новинарката Тања Трајковска

Тања Трајковска, познатата телевизиска новинарка, се пофали на социјалните мрежи дека актерската ѕвезда Араманд Aсанте (68) ѝ ветил дека ќе дојде во Скопје. Тања и Асанте деновиве се сретнале на островот Хвар во Хрватска. Но,…

Read More

Јелена и Душко прославија 10-годишнина

Српската фолк-ѕвезда Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ вчера прославија 10 години во брак. Пејачката на своите профили на социјалните мрежи објави слика со која се потсети на свадбата. „На Душко му ја честитам годишнината…

Read More

(Фото) Манакенка се сликаше гола пред Ѕидот на плачот во Ерусалим

Белгиската манекенка е притворена од полицијата во Египет бидејќи позирала гола пред древните храмови, нешто слично направила и’ покрај Ѕидот на плачот во Ерусалим за изложба која е неодамна отворена во нејзината земја. Фотографијата на…

Read More

Презимето ги скара Филип и Александра

Неколку месеци пред свадбата Александра Пријовиќ ги закажала настапите за летниот период со моминското презиме. Но, Филип од неа барал да го земе неговото презиме и да настапува како Александра Живојиновиќ. Двојката долго време разговарала…

Read More

Руски музичар неподносливо смрдел во авион, морале принудно да слетаат  

Рускиот музичар Андреј Сучилин предизвикал принудно слетување на авион на компанијата „Трансавија“ поради неподносливата миризба што се ширела од него. „ Мирисаше како да не се избањал со недели. На неколкумина патници им се слоши“,…

Read More

Мартија од „Пинкови ѕвездички“ има нова песна

Тинејџерката Мартија Станојковиќ има нова песна. Поп-баладата „Те сакам“ е комплетно авторско дело на Александар Масевски. Тој ги направи музиката, текстот, аранжманот и продукцијата, а акустична гитара ја свири Иле Спасев. Спотот за песната го…

Read More

Дневен хороскоп за 29 јуни

Овен Запомнетете го добро овој ден бидејќи ќе бидете среќни во секој момент. Венера ќе ви донесе насмевка на лицето, оптимизам и желба за уживање. Токму тој оптимизам кој ќе ве обземе, ќе направи да…

Read More

Добри сме со бебето

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска роди син. Породувањето било во една од скопските болници, а синот го доби името Петар. “Добри сме со бебето. Изборот на името е моја и на сопругот желба,…

Read More

(Видео) Најзгодните навивачки на Мундијалот во Русија

На интернет се појави видео со најубавите и најзгодните навивачки на Светското првенство во Русија. Видеото го направил фудбалски фан кој преку социјалните мрежи собрал слики од згодните девојки што беа на трибините на стадионите…

Read More

Ограбена пејачката Кристина Арнаудова

Пејачката Кристина Арнаудова вчера била ограбена на Клиниката во Скопје додека нејзината баба ја сместувала во една од собите на Клиничкиот центар. Додека ја сместувале нејзината баба ѝ ја украле чантата во која имало паричник…

Read More

(Галерија) Тантела и свила во новата колекција на Зухаир Мурад

Либанскиот дизајнер Зухаир Мурад ја претстави својата нова ресорт колекција за 2019 година. Во моделите доминираат сината, белата и црната боја, пастелни нијанси, но и принтови со флора и фауна и морнарски униформи. Фустаните, кратките…

Read More

(Фото) Кардашијан пак се разголе, новото селфи собра 4 милиони лајкови

Иако вети дека веќе нема да објавува провокативни фотографии, Ким Кардашијан (38) повторно не издржа. Старлетата објави ново селфи во бикини поради кое собра над 4 милиони лајкови, кратко откако ја објави фотографијата. Таа претходно…

Read More

(Фото) Ќерката на Хурем иста како мајка си

Славната турска актерка која се прослави со улогата на Хурем Султан во серијалот за Сулејман Величествениот, Мерјем Узерли, секој слободен момент во животот го поминува со својата ќеркa.   Мерјем досега ја криеше малата Лара…

Read More

(Видео) Немале пари да му купат албум „Русија 2018“, па си направил сам

Осумгодишно дете од Бразил само ги нацрта албумот и сликичките со фудбалери што настапуваат на Светското првенство во Русија оти мајка му не можела да му го купи оригиналниот албум од „Панини“ и да му…

Read More

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Холивудските ѕвезди Кејти Холмс и Џејми Фокс раскинаа по петгодишна врска. Кејти и Џејми долги години криеја дека се во врска поради предбрачниот договор на Кејти со Том Круз. Заедно се од 2013 година, а…

Read More

Јапонска принцеза се откажа од круната за да се мажи со трговец

Јапонската принцеза Ајако, ќерката на покојниот принц Такамодо, одлучила да се омажи за трговецот Кеиј Морију и поради тоа мора да се откаже од титулата, но за возврат ќе добие помош во вредност од неколку…

Read More

Брајам Адамс проговори за пријателството со принцезата Дајана

Канадскиот музичар Брајан Адамс демантира дека бил во врска со принцезата Дајана. Во интервју за британските медиуми тој рекол дека со покојната принцеза биле само пријатели. Јавноста сакаше да дознае во каков однос биле принцезата…

Read More

Џенифер Лопез опуштено на семеен одмор

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се заедно повеќе од 1 година и многу често го поминуваат времето заедно со своите деца. Овој пат тие сите заедно уживаат на одмор, а Џеј Ло е забележана како…

Read More

Докторираше каратистот Дејан Недев

Најдобриот македонски каратист Дејан Недев вчера ја одбрани докторската дисертација на Државниот универзитет „Св. Климент Охридски“ во Софија. Тој докторираше на тема „Истражување на зависностите помеѓу антропометринските показатели, моторните способности и вештини на 15-годишни учесници во…

Read More

Се породи Гордана Јанкуловска

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска роди син. Породувањето било во една од скопските болници, а бебето и мајката биле добри. Бебето, по желба на двајцата родители, ќе го носи името Петар. Ова е…

Read More

Александра Пријовиќ откри за малерот пред свадбата

Пејачката Александра Пријовиќ, која пред една недела се омажи за Филип Живојиновиќ, на српските медиуми им раскажа дека неколку дена пред свадбата била многу нервозна оти имало проблем со велот што требало да стигне од…

Read More

(Фото) Драгана Мирковиќ се потсети кога била невеста

Српската пејачка Драгана Мирковиќ пред 19 години се омажи за Тони Бјелиќ, а фотографиите од нивната свадба се појавија дури по неколку години. Неодамна на инстаграм-профилот Носталгија се појави фотографија од српската пејачка. Таа се…

Read More

(Галерија) Рурик од Исланд е најзгодниот фудбалер на Мундијалот

Исландскиот фудбалер Рурик Гисласон е најзгодниот фудбалер на Светското првенство во Русија. Жените го опишуваат 30-годишниот Исланѓанец како комбинација од Крис Хемсфорт, Ченинг Тејтум и Бред Пит, па му ја доделија титулата Мистер на Мундијалот.…

Read More

Пит и Дикаприо, прва слика од снимањето на првиот заеднички филм

Леонардо Дикаприо објави слика на неговиот инстаграм-профил на која тој и неговиот колега од филмот, Бред Пит, изгледаат како дел од „хипи Холивуд“ периодот кој се случуваше во Холивуд во времето кое го обработува Once…

Read More

Богдановиќ е смрдеж, газдите лути оти градоначалникот им го руши „Бастион“

Денеска во Центар почна рушењето на терасата на познатиот кафе-бар „Бастион“. Со шампањ, кој симболочно го отворија во знак на револт, и маици на кои беше напишано  „Имаме план за живот во Центар“, вработените од…

Read More

Синот на Џони Деп е тешко болен

Синот на Џони Деп и Ванеса Паради, Џон Кристофер Деп Трети, е тешко болен, пишуваат американските медиуми. Џон веќе неколку недели е во болница, а неговата мајка е постојано покрај него. Таа поради состојбата на синот не…

Read More

Ќерката на Том Круз продава лимонада

Сури, ќерката на Том Круз и Кетји Холмс, продаваше лимонада на денот на Парадата на гордоста во Њујорк. Таа и нејзините пријатели продаваа лимонада за 2 долари по чаша, а нудеа и колачи од ориз.…

Read More

Почина таткото на Мајкл Џексон

По долга борба со ракот на панкреасот, на 89-годишна возраст почина Џо Џексон, таткото на Мајкл Џексон. Џо почина во болница во Лас Вегас. Тој е основач на групата „Џексон 5“. „Сонцето изгрева кога ќе…