Read More

Хороскоп за 3 јули 2018

Овен   Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја личност која ја почитувате ќе предизвика голем отпор. Токму туѓите инсистирања ќе направат да почнете да размислувате за некои лоши…

Read More

Каролина во Антички театар во Охрид

Поп-ѕвездта Каролина Гочева и нејзиниот бенд ќе имаат двочасовен open air концерт во Охрид на 11-ти август во Античкиот театар. На концертот Каролина ќе ги отпее сите песни од албумот „Извор“, кој го промовираше зимата,…

Read More

(Видео) Мартинија е музата на Лозано

Поп-пејачот Влатко Лозановски го промовираше видеото за новата песна „Јако, јако“ . Автори на песната се Лазар и Магдалена Цветковски . Спотот се снимаше во аквва паркот „Фантази“ во  Кушадаси – Турција, а го режираше…

Read More

Руски политичар со коњ доаѓа на работа

Рускиот народ се крена на протестни акции против високите цени на горивата. Локалните политичари од Камачатка, Михаил Пучковски во знак на протест против виските цени го продал својот автомобил и купил коњ. Сега животното го…

Read More

Меланија заработила милион долари од своите фотографии

Меланија Трамп по стапувањето на нејзиниот сопруг на должност на претседателското место на САД заработила илјадници долари на основа на договорот со фотоагенцијата „Гети имиџис“, според кој водечките медиуми индиректно му плаќаат на семејството Трамп,…

Read More

Пронајдени исчезнатите момчиња во пештера во Тајланд

Дванаесетте момчиња и нивниот фудбалски тренер кои се загубија во пештера во Тајланд беа пронајдени живи, објави тамошниот регионален гувернер. „Сите се на безбедно. Тие се лоцирани од специјални единици“, изјави Наронгсак Осотанакорн. Децата сѐ уште…

Read More

Даниел Субашиќ: Јас повеќе не сум Србин

Ѕвездата на хрватската репрезентација голманот Даниел Субашиќ повторно се најде во жижата на јавноста поради своето потекло, но и поради својата преубава сопруга. По победата над Данците, во јавноста повторно почнаа да се раскажуваа приказни…

Read More

Џиџи Хадид и Емили Ратајковски на одмор во Миконос

Светските модели Џиџи Хадид и Емили Ратајковски летните топли денови ги минуваат на грчкиот остров Миконос. Двете беа поканети по повод отворањето на луксузен шопинг центар. Додека престојуваа на грчкиот остров, тие не пропуштија да…

Read More

Приватна јапонска ракета експлодира по полетувањето (ВИДЕО)

Ракета која ја произведе јапонската старт ап компанија, која требаше да одлета во вселената 100 километри, експлодира по само неколку

The post Приватна јапонска ракета експлодира по полетувањето (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

(Видео) Елена Андоновска ги оживеа песните на Васка Илиева

Пејачката Елена Андоновска го промовираше својот нов музички проект “Кој што ме чуе да пеам”. Албумот содржи десет песни кои се преработки на македонски народни песни испеани од познатите македонски доајени Васка Илиева, Вања Лазарова,…

Read More

Марија Шерифовиќ го наполни стадионот Кошево во Босна

Преку 50000 фанови од цела Босна и Херцеговина присуствуваа на Кошево на концертот на Марија Шерифовиќ. Пејачката поради лошите временски услови беше принудена да го помести големиот спектакл за еден ден, но дождот и во…

Read More

Лоба во бапски „купаќи“ на Санторини

Поп-пејачкта Викторија Лоба е на одмор во Грција. Таа деновиве постојано споделува фотографии и видеа од одморот во Санторини. Лоба се пофали со сè, од тоа каде шета, каде се сунча, каде лежи…..Фановите постојано ѝ…

Read More

Америка ќе плати скапо ако се обиде да го украде пазарот со нафта на Иран

Првиот потпретседател на Иран, Есках Џахангири, изјавил денеска дека иранските власти ќе дозволат на приватните компании да извезуваат сурова нафта со цел да им помогнат во надминувањето на проблемите со санкциите кои САД повторно ги…

Read More

Последната сезона од „Игра на тронови“ ќе биде најкрвава досега

Софи Тарнер им навести на фановите да очекуваат многу крв во последната сезона на „Игра на тронови“. Дваесет и двегодишната британска актерка, која осум сезони ја игра Санса Старк, откри дека финалето на серијата ќе…

Read More

Новите роботи на Disney изведуваат акробации како летачки суперхерои (ВИДЕО)

Компанијата Disney произведе нови роботи кои изгледаат како летачки суперхерои, а ќе служат за да ги забавуваат посетителите во тематските

The post Новите роботи на Disney изведуваат акробации како летачки суперхерои (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Љубовницата на Ескобар открила како нарко-босот ја освоил

Вирџинија Ваљехо е една од најпознатите љубовници на прочуениот нарко-бос Пабло Ескобар. За својата љубов кон Ескобар, Вирџинија пишува во својата книга Loving Pablo, Hating Escobar (преведена како „Го сакам Пабло“). Ескобар постојано бил цел…

Read More

(Фото) Mинијатурни бикини хит за летото

Хит на плажата за ова лето ќе бидат минијатурните бикини, кои оваа сезона се препорачуваат на многу модни брендови. Експертите од светот на модата препорачуваат дека овој модел сепак не е за сите жени, особено…

Read More

(Фото) Децата на Енрике и Ана во различни дресови додека играа Русија и Шпанија

Во домот на Енрике Иглесијас и Ана Курникова владее навивачки амбиент додека трае Светското првенство во фудбал, а особено кога се натпреваруваат нивните родни земји. 37-годишната поранешна тенисерка сподели фотографии од нивните деца дза време…

Read More

(Видео) Колинда влезе во соблекувалната на фудбалерите на Хрватска    

Откако ја победија Данска, пласманот на Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство меѓу првите го честиташе претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која влезе во соблекувалнта на фудбалерите. Секому поединечно со гушкање, Колинда им оддаде…

Read More

Доналд Трамп ветил дека ќе го распушти НАТО сојузот

Челниците на Европската унија се подготвуваат за скорешен распад на својата воена глобална воена сила – НАТО сојузот. Ова го истакнал претседателот на ЕУ, Доналд Туск. „И покрај нашите неуморни настојувања да го одржиме единството…

Read More

Прва средба на Беквалац со сопругот кој ја истепа  

Денеска почна судењето на Лука Лазукиќ, по повод обвинувањата дека извршил семејно насилство, кога ` нанел телесни повреди на Наташа Беквалац. Лазукиќ се товари дека на пејачката ` нанаел лесни телесни повреди ноќта меѓу 12…

Read More

(Фото) Дарко Димитров опуштено со ќерката на Цеца

Македонски текстописец, композитор и музички продуцент Дарко Димитров ` ја направи првата песна на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца. Неодамна споделија и заедничка фотографија, кога Анастасија заедно со Цеца дојдоа во Скопје заради снимањето на…

Read More

Почина бугарскиот историчар Божидар Димитров

На 72-годишна возраст вчера пред зградата во која живее ненадејно починал поранешниот директор на Националниот историски музеј, Божидар Димитров, пренесуваат бугарските медиуми. Историчар по образование, Божидар бил министер без ресор. Тој бил одговорен за Бугарите…

Read More

Глобуларните кластери се 4 милијарди години помлади отколку што се мислеше

Глобуларните кластери можат да се до 4 милијарди години помлади отколку што претходно мислевме, откри ново истражување. Составени од стотици

The post Глобуларните кластери се 4 милијарди години помлади отколку што се мислеше appeared first on USB.mk.

Read More

Убиен е познатиот рапер Смоук Дог

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти. Смоук Дог е најпознат по преработката на хитот „Trap House”, за кој…

Read More

Тажна свадба на Ванеса Паради

Шармантната француска актерка, пејачка и модел Ванеса Паради (45) се омажи со филмскиот продуцент Самоил Бенчетри (45). Таа претходно беше 14 години во љубов со Џони Деп, со кого има две деца. Свршувачката беше во…

Read More

(Фото) Се омажи Сузана Манчиќ

По 18 години врска, познатата водителка Сузана Манчиќ вчера се омажи со грчкиот банкар Симеон Оцомокос. Вечавката беше во црква на островот Пилион. Манчиќ  изјавила за српските медиуми дека нема да го менува своето презиме…

Read More

Роби Вилијамс: „Имам психичко нарушување“

Роби Вилијамс признал во интервју за лондонско „Радио 2“ дека е убеден дека има психичко нарушување, пишува „Дејли мејл“. „Нешто дефинитивно ми недостастува. Не знам дали станува збор за аутизам или Асперегеров синдром“, изјавил Роби…

Read More

Хороскоп за 2 јули 2018

Овен Во текот на оваа недела ќе преовладуваат измешани чувства кај вас. Еден ден едвај ќе чекате да го видите партнерот, а веќе наредниот ќе ви оди на нерви. Пробајте да ги избалансирате работите и…

Read More

Каменот од Месечината, кој вреди половина милион долари, е лажен

„Каменот од Месечината“, кој во име на НАСА астронаутите Нил Армстронг и Баз Oлдрин ѝ го подариле на Холандија, всушност е безвреден камен од Земјата. Ова го тврдат геолози од холандски универзитети. „Истражувачите од универзитетите…

Read More

(Фото) Пријовиќ и Беквалац настапија во Инѓија

Александра Пријовиќ заедно со Наташа Беквалац и Стефан Живоиновиќ настапиле на фестивал во Инѓија. Во публиката Александра добила поддршка и од својот сопруг Филип Живоиновиќ. Пријовиќ на себе носела црн фустан со тантела. Била забележлива…

Read More

Дванаесет деца и фубдалски тренер се загубиле во пештера

Нуркачи од Тајланд веќе десет дена се во потрага по 12 деца и нивниот тренер по фудбал кои исчезнале во пештера пред повеќе од една недела. Специјалните единици во Тајланд на својот фејсбук-профил напишале дека…

Read More

Што ќе се случи кога кралицата Елизабета ќе почине?

Британските медиуми објавиле текст со наслов „Што ќе се случи кога ќе умре англиската кралица“. Пред три дена од Бакингемската палата било соопштено дека кралицата Елизабета II ќе ја пропушти службата во катедралата Свети Павле…