Read More

Се породи Гордана Јанкуловска

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска роди син. Породувањето било во една од скопските болници, а бебето и мајката биле добри. Бебето, по желба на двајцата родители, ќе го нос
Read More

Богдановиќ е смрдеж, газдите лути оти градоначалникот им го руши „Бастион“

Денеска во Центар почна рушењето на терасата на познатиот кафе-бар „Бастион“. Со шампањ, кој симболочно го отворија во знак на револт, и маици на кои беше напишано  „Имаме план за живот во Центар“, вр
Read More

Синот на Џони Деп е тешко болен

Синот на Џони Деп и Ванеса Паради, Џон Кристофер Деп Трети, е тешко болен, пишуваат американските медиуми. Џон веќе неколку недели е во болница, а неговата мајка е постојано покрај него. Таа поради со
Read More

Ќерката на Том Круз продава лимонада

Сури, ќерката на Том Круз и Кетји Холмс, продаваше лимонада на денот на Парадата на гордоста во Њујорк. Таа и нејзините пријатели продаваа лимонада за 2 долари по чаша, а нудеа и колачи од ориз. „Бе
Read More

Почина таткото на Мајкл Џексон

По долга борба со ракот на панкреасот, на 89-годишна возраст почина Џо Џексон, таткото на Мајкл Џексон. Џо почина во болница во Лас Вегас. Тој е основач на групата „Џексон 5“. „Сонцето изгрева кога ќе
Read More

Дневен хороскоп за 28 јуни

Овен  Ќе чувствувате многу енергија во себе, па нема да ви биде проблем цел ден да се забавувате. Тоа и не е така лошо, но внимавајте, не запоставувајте ги и секојдневните обврски и работата. Срамежли
Read More

(Фото) Златан Ибрахимовиќ се соблече гол

Една од најголемите фудбалски ѕвезди и моментално член на ЛА Галакси, Златан Ибрахимовиќ ќе биде една од 16-те спортски ѕвезди кои се соблекуваат голи за „ЕСПН“. Ибрахимовиќ позираше потполно гол и ќе
Read More

Два хороскопски знака ќе се збогатат во јули

Астролозите им предвидуваат голема финансиска добивка на два хороскопски знака. Овен Јули ќе ви донесе многу изненадувања. Едно од нив ќе биде голема финансиска или материјална добивка од игри на среќ
Read More

(Видео) Архангел има нова песна

Македонскиот музички бенд „Архангел“ по неколку години има нов сингл, „Пинокио“. Песната првпат ја испеаја во живо на „Таксират“ пред две години, а сега го промовираат видеото. Музиката и текстот се н
Read More

Путин има вонбрачна ќерка!

Рускиот преседател, Владимир Путин, имал и трета ќерка од неговата врска со гимнастичарка Кабаева, пишуваат некои светски медиуми. Но, ова не е официјално потврдено, како што не е потврдена и неговата
Read More

Обложувалниците „Моцарт“ ќе донираат современа медицинска опрема на Клиниката за детски болести – Скопје

Спортските обложувалници „Моцарт“  и  Универзитетската клиника за детски болести во Скопје потпишаа меморандум за соработка според кој обложувалниците се обврзуваат сите средства од донаторската кампа
Read More

(Видео) Тоше пее песна од Павароти

Деновиве на социјалните мрежи се појави снимка направена во ресторан во Бугарија, каде Тоше Проески придружуван од музичарите во ресторанот ја пее италијанската песна Torna a Surrientо. Оваа песна е н
Read More

(Фото) Гвинет Палтроу целата со целулит

Холивудската ѕвезда Гвинет Палтроу е на летување во Италија со свршеникот Бред Фелчак и со нејзините деца. Семејството летува на јахта, но папараците успеаја да ја сликаат познатата актерка во бикини.
Read More

Коментатор почина од срцев удар по натпреварот Египет-Саудиска Арабија

Поранешниот египетски фудбалер и спортски коментатор Абдел Рахим Мохамед почина веднаш по завршувањето на натпреварот помеѓу Египет и Саудиска Арабија. Според медиумите, тој доживеал срцев удар кога Е
Read More

Ако Србија го победи Бразил, ќе трчам гола

Српската пејачка Јелена Карлеуша, сопруга на српскиот фудбалски репрезентативец Душко Тошиќ, на социјалните мрежи напиша дека доколку Србија вечерва го победи Бразил, натпревар кој се игра вечерва на
Read More

Ѓоко Танески поплавен на Халкидики

Поп-пејачот Ѓоко Танески преку својот фејсбук-профил се пожали дека не му се погодило летувањето на Халкидики. Тој објави видео од големото невреме што вчера ја зафати Грција. Снимката ја направи од т
Read More

(Видео) Северина сними дует со 5-годишно дете

Хрватската поп-ѕвезда Северина го промовира спотот за новата песна „Туториал“ во која ѝ гостува 5-годишниот Љуба Станковиќ. Љуба е еден од годинашните учесници на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“ и м
Read More

(Фото) Лоба бринета

Поп-пејачката Викторија Лоба на Мундијалот во Русија навива за Аргентина. Таа на социјалните мрежи сподели фотографија стара 17 години, облечена во сино-бел дрес, со топка во рацете и долга темна коса
Read More

Дневен хороскоп за 27 јуни

Овен Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна не е вишок. Попладневното кафе со
Read More

Ајнштајновата теорија на релативност потврдена дека важи и на космички дистанци

Уште една победа на Ајнштајновата теорија за гравитација. Ново истражување покажува дека општата теорија на релативност на Ајнштајн важи и за преку огромни дистанци. Според извештајот објавен на 22. ј
Read More

Дали сепак сме сами во универзумот?

Научниот труд на кој се потпишаа Андерс Сандберг, Ерик Дрекслер и Тод Орд, тројца научници од Институтот за човечка иднина на Универзитетот во Оксфорд, предлагаат нов модел кој предвидува многу мали ш