Read More

(Видео) Антониа Гиговска: Пресреќна сум што се вратив во „Пинкови ѕвездички“

Македонската пејачка Антониа Гиговска настапува последна во третата емисија од музичкото шоу „Пинкови ѕвездички олстарс“ што ќе се прикажува вечерва и кај нас. Таа, со песната I Will Survive од мјузик
Read More

Љубовен хороскоп за 2019 година

Овен Овните во првиот дел од годината ќе бидат напнати во семејните и интимните односи. Работите може и да излезат надвор од контрола. Бидете подготвени да ја држите контролата во ваши раце, дури и ко
Read More

Кејт Аптон стана мајка

Американскиот модел и актерка, Кејт Аптон, роди ќерка. Ова е нејзино прво дете со бејзбол играчот Џастин Верландер, со кого таа се омажи пред една година. Девојчето ќе се вика Џеневив Аптон Верландер,
Read More

Мишел Обама: Бракот со Барак не е совршен

Мишел Обама, поранешната прва дама на Америка, ја промовиира својата биографија која треба да се појави во продажба оваа недела. Во книгата таа открива дека како девојка имала спонтан абортус, а дека
Read More

(Видео) Деца првпат пробуваат газиран сок

Децата обожаваат газирани сокови. Најмногу сакаат да пијат газирано кога се мали и не смеат. Погледнете го видеото со реакциите на неколку деца кога првпат пробуваат газиран сок. (Видео) Деца првпат
Read More

(Фото) Одморете од политика, седум илјади жени врескаат на концертот на Чолиќ во Скопје

Повеќе од 7000 жени со врескање и овации го пречекаа Здравко Чолиќ во распродадената арена “Борис Трајковски” во Скопје. Балканската ѕвезда скромно и со насмевка им се заблагодари. „Добров
Read More

Автономните возила може да се претворат во бордели на четири тркала

Внатрешноста на автономните возила ќе биде целосно поинаква од сегашните автомобили и во нив ќе има место за кауч или кревет, па ваквите автомобили би можеле да станат и места за проституција. Повеќе
Read More

(Видео) Џенифер Лопез секси во новиот спот

Светската ѕвезда Џенифер Лопез вчера го промовираше новиот спот за песната Te Guste, која ја сними во соработка со Бад Бани. Песната за еден ден има преку 7 милиони прегледи. „Џенифер нема 50, туку 25
Read More

Личните предмети на Стивен Хокинг продадени за повеќе од 1,8 милиони фунти

Личните предмети на фасцинантниот ум на нашето време Стивен Хокинг, кои беа понудени на онлајн аукција од 31 октомври до 8 ноември, беа продадени за повеќе од 1,8 милиони фунти, објави аукциската куќа
Read More

Во пожар изгоре вилата на Кејтлин Џенер

Во пожарите што деновиве горат во Малибу, Калифорнија, изгоре и вилата на Кејтлин Џенер, вредна 3,5 милиони долари. Таа вилата од 3.500 квадратни метри ја има од 2015 година. Заради пожарот од областа
Read More

Викенд хороскоп за 10 и 11 ноември

Овен Ќе се најдете во друштво на непознати луѓе, но одлично ќе се вклопите. Вашата страст ќе ви помогне да го освоите вниманието, иако нема многу да се трудите да го постигнете тоа. Не се обидувајте
Read More

(Фото) Додека Грујо го чекаат да се појави во Шутка, на интернет кружи слика од неговата свадба

Додека го чекаат Никола Груевски да се појави во затворот Шутка за да ја издржува 2-годишната казна за случајот „Тенк“, на социјалните мрежи кружи стара фотографија од неговата свадбата со Боркица. Ек
Read More

(Видео) Најмалите македонски танчери освоија злато на меѓународен танцов натпревар

Групата „Пчелички“, најмалите танчери од клубот „Брејк-а-лег“ освоија златна медала на Интернационалниот танцов натпревар Dance off, што викендов се одржува во спортскиот центар „Јане Сандански во Ско
Read More

„Миле ми текна, у Шутка влагам со орце“, твитерџиите за притворот на Камчев

Откако на бизнисменот Орце Камчев му беше изречен 30-дневен притвор во Шутка, твитерџиите почнаа да го коментираат неговото одење во затвор. Тие пишуваат дека на Орце требало на време да му текне да г
Read More

Сателити ќе ја скенираат Земјата и ќе „ловат” пирати, шверцери и дилери (ВИДЕО)

Pathfinder може да детектира радио сигнали со моќноста над 1 watt. И пред да се загрижите дека би можеле да ги прислушкува разговорите преку мобилните телефони, од HawkEye 360 истакнуваат дека сигнали
Read More

Откриени тајните дневници на Јасер Арафат

Во изводите на дневникот на покојниот палестински лидер Јасер Арафат пишува дека тој направил таен договор со Италија за мир, односно ненапаѓање на земјите. Лидерот на Палестина дневник го пишувал це
Read More

Кралицата Елизабета пиеше македонско вино

Кралицата Елизабета Втора пиеше вкусно македонско вино. Таа вчера првпат се сретна со амбасадорката на Република Македонија во Обединетото Кралство, Александра Миовска. Од амбасадорката на подарок доб
Read More

Виетнамци создадоа уред што воздухот го претвора во вода за пиење

Виетнамските научници од Универзитетот Хо Ши Мин за природни ресурси и екологија создадоа високотехнолошка инсталација која произведува вода за пиење од воздух. Како што рече шефот на развојниот тим,
Read More

(Видео) Игор Џамбазов: Хејтери, жив сум

„Хејтери, благодарам што се сетивте на мене. Умрениот човек е жив, ќе почекате за мојата умирачка“, вели шоуменот Игор Џамбазов во видео-порака што ја објави доцна вчера и демантира дека е во болница.