Read More

Алекс Родригез луд по Џенифер Лопез

Американскиот безбол-играч Алекс Родригез не крие дека го возбудува телото на неговата девојка, пејачката Џенифер Лопез. Вели дека го обожава нејзиното тело и постојано објавува фотографии од неа на с
Read More

(Видео) Ален Хасановиќ ја бендиса Антонела

Ексклузивецот на „Гранд продукција“ и поранешен победник на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Ален Хасановиќ, ја промовира новата песна „Судбина то зна“. За песната Ален сними и спот. „Новата песна е во малк
Read More

(Фото) Лидија Вукичевиќ си фати фудбалер

Српската актерка Лидија Вукичевиќ своите ноќни забави ги минува во друштво на своето ново момче, фудбалерот Лазар Јеремиќ. Актерката на социјалните мрежи објави селфи што го направи во една од белград
Read More

Синот на Миа Костова прваче

Водителката Миа Костова го испрати синот Андрија во прво одделение. На фотографијата што ја објави на социјалните мрежи, таа му посака многу среќа. „Каде бе ти волку голем? Среќно мајка!“, стои покрај
Read More

NASA објави натпревар со кој ќе им помогне на астронаутите да се навикнат на Марс

NASA објави натпревар каде бара решенија за јаглеродот диоксид да се претвори во молекули, што би можело да им помогне на астронаутите да ја издржат тешката атмосфера на Марс. Натпреварот за “Конверзи
Read More

Звукот може да се користи за печатење на капки кои претходно не можеа да се испечатат

Научници од Универзитетот Харвард развија нов метод за печатење кој користи звучни бранови за да генерира капки од течности со невиден спектар на композиција и вискозитет. Оваа техника може да овозмо
Read More

Кили, Ранко и Гаро го чистеа Водно

Сопственикот на „Радио Бубамара“, Ранко Петровиќ, на својот фејсбук-профил објави неколку слики дека заедно со Гаро Тавитјан и Кирил Поп Христов – Кили го чистат Водно. Под мотото „Не се давај С
Read More

Клер Дејнс вторпат стана мајка

Актерката Клер Дејнс и нејзиниот сопруг, британскиот глумец Хју Денси, станаа родители вторпат. Глумицата роди син, но за сега не го откриваат неговото име. Дејнс и Денси го имаат петгодишниот син Сај
Read More

Боно на 13 ноември се враќа на сцената

Фронтменот на рок-групата „Ју ту“, Боно, најави дека ќе ја продолжи турнејата откако истата ја прекина поради проблеми со гласот. Боно во Берлин беше принуден по третата песна, Red Flag Day, да ја нап
Read More

(Видео) Фановите го исмеаја Игор Џамбазов

Актерот Игор Џамбазов, кој во изминатиот период е многу активен на социјалните мрежи, по последното објавено видео доби еден куп критики на своја сметка. Познатиот шоумен објавува видеа на „Фејсбук“ п
Read More

Пејачот Зоран Илиев стана татко

Македонскиот пејач Зоран Илиев стана татко. Тој и неговата сопруга Анѓелка добија ќерка, а девојчето ќе се вика Бисера. Веста за раѓањето на девојчето пејачот ја сподели преку социјалните мрежи и доби
Read More

Дневен хороскоп за 3 септември

Овен   Веројатно денес ќе ви се намали самодовербата, па затоа ќе бидете малку емотивни. Обидете се да се опуштите со малку музика во текот на денот, како и со неколку паузи помеѓу извршувањето на сек
Read More

(Видео) Анастасија позира во бикини

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ во бикини ужива покрај крајбрежјето на Монте Карло. Ќерката на Цеца е среќна и на социјалните мрежи објави видео кое го направи на една од плажите во градот на кнежеств
Read More

Уште една принова во семејството на Раста

Познатиот балкански рапер Стефан Џуриќ Раста стана вујко. Неговата сестра Јелена на свет донесе здраво машко бебе, а веста Раста со голема радост ја сподели со своите фанови. „Мојата сестра, најголеми
Read More

(Фото) Лејди Гага нема мир од папараците

Светската поп-пејачка Лејди Гага го привлекува вниманието каде и да се појави. Папараците ја следат во секој чекор, а таа со крајни сили успева да се ослободи од нив. Музичката ѕвезда сака малку мир и
Read More

Франка и Чорлука славеа роденден на Оскар

Хрватскиот фудаблер Ведран Чорлука и неговата сопруга хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ го прославија четвртиот роденден на нивниот миленик Оскар. По тој повод на своето куче му подг
Read More

(Фото) Цеца некогаш на страниците на Playboy

Српската фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ пред повеќе од една деценија се сликаше за наслвоната страна на магазинот Playboy. Пејачката вели дека се решила на ваков чекор, не поради својот изглед, туку по
Read More

Братот на Чолиќ познат по правењето најдобри ќебапи во цел Белград

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ многу наликува на својот брат. Но, во светот на бизнисот двајцата се во различни светови. Додека Здравко е познат во јавноста по честите гостувања, фотографира
Read More

Американски и руски космонаути се скараа на Меѓународната вселенска станица

Американски астронаут се нашол во непријатна ситуација со своите руски колеги, на Меѓународната вселенска станица, откако не можеле да најдат заедничко решение за проблемот со истекувањето на кислород