Read More

Ирфан Менсур ограбен во Белград

Српскиот глумец Ирфан Менсур вчера сред бел ден бил ограбен во центарот на Белград. Тој околу 14 часот пиел кафе и читал весник во кафуле, кога кон него се стрчала група од четворица малолетници. Тие
Read More

(Видео) Боба заплака на свадбата на синот

Поранешниот српски тенисер Боба Живојиновиќ не ги криеше емоциите на свадбата на неговиот најстар син Филип. Таткото на младожнецот најпрво заплака во црквата „Св. Василиј Острошки“, додека попот ги в
Read More

(Фото) Заев шизеше на музика на „Квин“

Премиерот Зоран Заев вчеравечер се дружеше со градоначалниците на Атина Јоргон Каминис, на Загреб Милан Бандиќ, на Приштина Шпенд Ахмети и со скопскиот градоначалник Петре Шилегов на рок концерт во Ск
Read More

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите

Поранешната пејачка Ноне Неделковска од своите пријатели и следбеници на Инстаграм побара совет дали да ги истетовира градите. Таа објави слика на која има нацртано мало срце на едната града и прашува
Read More

(Фото) Емина на плажа со синовите

Пејачката Емина Јаховиќ е на летување со своите синови Јаман и Јавуз. Ова е прв семеен одмор на Емина со децата откако неодамна и официјално се разведе од сопругот Мустафа Сандал. Пејачката на својот
Read More

Игор ѝ го скрши мобилниот на Северина

Северина и Игор Којиќ имаат проблеми во бракот, пишува српскиот таблоид „Скандал“. Според блиски пријатели на семејството, Игор и Северина неодамна присуствувале на семејна прослава кај фолк-пејачот Д
Read More

Будимир демантира дека деца од нејзиниот камп се степале со Грци заради името

Поранешната ракометарка Андријана Будимир демантира дека тинејџери кои учествувале на нејзиниот летен подготвителен ракометен камп во Неи Пори, Грција, се испотепале со грчките врсници поради името. Т
Read More

(Видео) Возбуден пар се сексале во авион

Брачен пар од САД во задниот дел од авионот на лет за Мексико се надевале на мирен и пријател лет, но биле сведоци на секс на пар кој седел позади нив. Љубовниците, кои биле сместени во последниот ред
Read More

Изложба на подводни фотографии во Охрид

По повод Денот на Охридско Езеро, денеска на градскиот плоштад во Охрид  се отвори изложба на подводни фотографии, во организација на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид. На изложбата беа презентирани
Read More

Фејсбук молитва за Иванов

Со молитва која давала храброст и одлучност, домот на молитва House of Prayer од Скопје, решија да му помогнат  на преседателот Ѓорге Иванов. Тие на својата фан-страна на Фејсбук ги повикаа и сите сво
Read More

Одложен концертот на „Тексас“ во Скопје

Концертот на бендот „Тексас“ кој требаше да се одржи на 23 јуни во рамки на „Скопје колинг“ е одложен за 28 септември, најави организаторот „Авалон продукција“. „Со жалење ве информираме дека сме при
Read More

ТОП 20 автоголови од кои застанува здивот

Светското првенство досега донесе неочекуван број на автоголови, така што не е лошо да се потсетиме на една колекција на голови кои според авторот заслужуваат „Пушкаш награда“ на ФИФА за најдобар гол.
Read More

Ивана Поповска промовира нова книга

26-годишната поетеса и писател, Ивана Поповска наскоро ќе ја промовира новата книга „Утеши ме со вистината, не ме милувај со лаги“. Ова е нејзина шеста книга, овојпат збирка поезија во која има 154 пе
Read More

Македонски спортисти ќе се дружат со фановите на „Шампиоините за вас“

Кошаркарот Перо Антиќ, ракометарите Дејан Манасков, Филип Миркуловски и Филип Кузмановски, европските шампиони во карате, Дејан Недев и Аљоша Недев, како и кошаркарката и бикини фитнес шампион Едина М
Read More

(Видео) „Една љубов“ во Скопје

Во градски парк Скопје денес се одржа првиот од осумте концерти наречени „Една љубов“. „Една љубов“ се одржува вторпат и на едно место го претстави најкарактеристичното од културата, уметноста, музика
Read More

Забава во Струга со електронска музика

Утре, 15 јуни, во хангарот на Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга настап ќе одржи Иниго Кенеди. Иниго Кенеди претставува икона во светот на електронската музика со над 100 музички изданиј
Read More

Ваучер за гумени чизми

Скопјанки вчера сосе чевли минуваа низ водата, за да се влезат  во автобусот на ЈСП, кој застана на „Југодрво“. Фотографијата која вчера беше споделена на социјалните мрежи, го впери прстот во скопски