Author: Љубисав Владимиров

Read More

Кортни Кардашијан имала итна операција на која лекарите ѝ го спасиле животот бебе

Американската ѕвезда Кортни Кардашијан откри имала итна операција и дека лекарите го спасиле животот на нејзиното бебе. Кортни на „Инстаграм“, каде објави црно бела фотографија …
Кортни Кардашијан имала итна операција на која лекарите ѝ го спас…

Read More

Најсреќниот роденден за Панчев

Легендарниот македонски фудбалер Дарко Панчев денес го прослави 58 роденден, а најубавата честитка ја доби од ќерките Надица и Марија кои објавија заедничка фотографија. За …
Најсреќниот роденден за Панчев Прочитај повеќе »
Текстот Најсреќниот …

Read More

Министерството за одбрана на САД отвори сајт за неидентификувани феномени

Министерството за одбрана на САД отвори сајт на кој се наоѓаат јавно достапни информации за неидентификувани аномалиски феномени, unidentified anomalous phenomena – UAP, претходно познати …
Министерството за одбрана на САД отвори сајт за …

Read More

„Бајага и инструктори“ во учебник за средно училиште, ќе се учат акордите на хит од 1997 година

Српската група „Бајага и инструктори“, ја има во учебникот по Музичка култура за четврта година од општествено јазичниот курс во средните училишта во Србија, објави …
„Бајага и инструктори“ во учебник за средно училиште, ќе се учат акордите на …

Read More

(Галерија) Пике и Клара изнајмија јахта во Хрватска па сурфаа на даска кај Дубровник

Поранешниот шпански фудбалер Џерард Пике и неговата девојка Клара Чиа Марти деновиве се на одмор во Хрватска. Ја изнајмиле јахтата „Азимут“, а папараците ги снимија …
(Галерија) Пике и Клара изнајмија јахта во Хрватска па сурфаа на даска кај Ду…

Read More

Ал Пачино раскина со 54 години помладата девојка три месеци откако добија син

Актерот Ал Пачинои неговата девојка Нур Алфала (29) раскинаа три месеци откако добија дете, пишува „Дејли Мејл“. Нур наводно поднела барање за старателство над синот, …
Ал Пачино раскина со 54 години помладата девојка три месеци откако добија с…

Read More

Јордан Митев го откажа настапот за 8. септември оти не му кажале дека e партиски одбележан

Фолк пејачот Јордан Митев нема да настапи во Пеленица 8-ми септември на Денот на независноста, иако неговото гостување беше најавено. Рече дека не му било …
Јордан Митев го откажа настапот за 8. септември оти не му кажале дека e партиски одбеле…

Read More

По срамот во Англија очекував Милевски да се повлече, но ФФМ место промени реши да ја доуништи оваа генерација, рече Пандев за „Кориере дело спорт“

Најдобриот македонски фудбалер и поранешен капитен Горан Пандев пред мечот со Италија, за италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, рече дека раководителот на Фудбалската федерација на …
По срамот во Англија очекував Милевски да се повлече, но…

Read More

(Фото) Милица Павловиќ и Цеца стигнаа први на роденденот на близнаците на „Ѕвездите од Гранд“, Петар Митиќ и Ивана Павковиќ

Бившите ѕвезди на „Гранд“, пејачот Петар Митиќ со сопругата Ивана Павковиќ, го организираа првиот роденден на близнаците Војин и Вук. На забавата им дојде комплетната …
(Фото) Милица Павловиќ и Цеца стигнаа први на роденденот на близнаците на „…

Read More

Арнолд Шварценегер: Дојде до компликации кога ми го оперираа срцето, можев да умрам

Поранешниот гувернер на Калифорнија, актерот и поранешен професионален бодибилдер Арнолд Шварценегер се потсети на времето кога лекарите му го оперирале срцето. На социјалните мрежи призна …
Арнолд Шварценегер: Дојде до компликации кога ми го о…

Read More

(Видео) Рада Манојловиќ ги испеа македонските традионални песни „Македонско девојче“ и „Јовано Јованке“

Српската пејачка Рада Манојловиќ на еден од нејзините последни настапи пееше македонски песни. Пејачката која е позната по енергичните настапи и жешката атмосфера, овој пат …
(Видео) Рада Манојловиќ ги испеа македонските традионални песни „Маке…

Read More

Мојата Емче замина на небото, Игор тагува по својата омилена мачка од која не се делеше ниту на јавни настапи

Игор Џамбазов денес објави дека неговата мачка Емилија Џамбазова – Бавчанска умрела. Двајцата беа неразделни, а глумецот често објавуваше видеа и фотографии со неа. „Денес …
Мојата Емче замина на небото, Игор тагува по својата омилена мачка од …

Read More

Јелена Карлеуша за својот бивши: Душко беше мојата животна грешка

Јелена Карлеуша во своето последно интервју зборуваше за својот нов албум, но и тешкиот период во животот и бракот со Душко Тошиќ. За албумите „Алфа“ …
Јелена Карлеуша за својот бивши: Душко беше мојата животна грешка Прочитај повеќе »
Текстот …

Read More

(Видео) Е ова ти е среќа, рече хрватскиот премиер Пленковиќ откако гулаб му го извалка синото одело додека држеше говор

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ доживеа мала незгода за време на неговиот говор пред новинарите на островот во Брач. Додека зборуваше за новиот пакет мерки што …
(Видео) Е ова ти е среќа, рече хрватскиот премиер Пленковиќ откако гулаб му го…

Read More

Италијанската полиција поведе истрага против Кание Вест и Бјанка за непристојно однесување на јавно место

Италијанската полиција подигна истрага против американскиот рапер Кание Вест и неговата сопруга Бјанка Ценсори, откако и двајцата неодамна привлегоа големо вниамние со нивното однесување и …
Италијанската полиција поведе истрага против Кание Ве…

Read More

(Видео) Девојка открила дека дечко ѝ ја изневерува па му се одмаздила на заедничкото патување низ Европа

Девојка му раскинала на својот дечко по 18 годишна врска, откако го фатила како ја изневерува. Но, пред да му раскине му подготвила одмазда на …
(Видео) Девојка открила дека дечко ѝ ја изневерува па му се одмаздила на заедничкото патување низ Е…

Read More

Нова студија открива дека луѓето речиси ќе изумреле пред 800.000 години

Луѓето речиси изумреле како вид пред речиси милион години, кога целата човечка популација броела само околу 1300 единки. Ова е објавено во новата студија во …
Нова студија открива дека луѓето речиси ќе изумреле пред 800.000 години Прочитај пове…

Read More

(Фото) Се повреди ѕвездата од „Игра на тронови“ Лена Хеди, па ќе паузира со снимање шест недели

Ѕвездата од „Игра на тронови“ Лена Хеди доживеа незгода по која ќе мора да паузира со снимањето шест недели. Глумицата објави дека ја повредила десната …
(Фото) Се повреди ѕвездата од „Игра на тронови“ Лена Хеди, па ќе паузира со снимање шест н…

Read More

(Видео) Кавгата меѓу Хари и Бекамови и натаму трае, принцот само ги одмина Бруклин и Никол Пелтц на стадион во Лос Анџелес

Дека односите меѓу принцот Хари и семејството Бекамови не се идеални покажа и последното видео од стадионот во Лос Анџелес, каде принцот иако ги виде, …
(Видео) Кавгата меѓу Хари и Бекамови и натаму трае, принцот само ги одмина Бруклин и Никол …

Read More

Мајка ѝ ја наговорила Ким Картал да се врати во улогата на Саманта: Таа е мојот идол

Актерката Ким Катрал се врати во улогата на Саманта во втората сезона на серијата „Сексот и градот“. Иако се појави само за кратко, за неа …
Мајка ѝ ја наговорила Ким Картал да се врати во улогата на Саманта: Таа е мојот идол Прочитај повеќе »

Read More

Кортни Кардашијан завршила во болница, а Тревис ја одложил турнејата за да биде со неа

Кортни Кардашијан завршила во болница, а нејзиниот партнер ја откажал турнејата за да биде со неа, пренесоа американските медиуми. People пишува дека состојбата со американската …
Кортни Кардашијан завршила во болница, а Тревис ја одложил турне…

Read More

Ролинг Стоунс неделава објавуваат нов албум, прв по 18 години

Легендарниот рок бенд „Ролинг Стоунс“ по 18 години ќе објави нов албум, прв по смртта на долгогодишниот член, тапанарот Чарли Вотс. Мик Џегер, Кит Ричардс …
Ролинг Стоунс неделава објавуваат нов албум, прв по 18 години Прочитај повеќе »
Текстот…

Read More

Огњен Амиџиќ со 17 години помладата девојка ќе станат родители

Водителот Огњен и неговата девојка Мина ќе станат родители. Парот дознале за ова пред еден месец, но им откриле само на најблиските, а веста сега …
Огњен Амиџиќ со 17 години помладата девојка ќе станат родители Прочитај повеќе »
Текстот Огњен А…

Read More

Маријан Стојановски стана татко по третпат, ќерката доби име Кирјана

Маријан Стојаноски стана татко по трет пат. Со сопругата Наташа ја добија ќерката Кирјана. „Ти благодарам Господе. Добре ни дојде ќерко, Кирјана. Да си ни …
Маријан Стојановски стана татко по третпат, ќерката доби име Кирјана Прочитај повеќе »

Read More

Кевин Костнер се договори со бившата околу сумата за алиментација

Холивудскиот глумец Кевин Костнер го доби случајот против неговата поранешна сопруга Кристин Баумгартнер. Двајцата водеа правна битка за алиментација, откако Кристин барала 175.000 долари за издржување …
Кевин Костнер се договори со бившата око…

Read More

Почина познатиот пејач Стив Харвел од американскиот бенд „Смеш моут“

Пејачот на американскиот бенд Smash Mouth, Стив Харвел, почина на 56-годишна возраст, пренесува американскиот портал „Ти-ем-зи“. Веста ја објави неговото семејство и менаџер кој рекоа …
Почина познатиот пејач Стив Харвел од американскиот бенд „…

Read More

(Видео) Столе во дресот на Буфон на средбата со Милевски

Македонскиот голман Столе Димитриевски се појави со дресот на Џанлуиџи Буфон на денешната средба со фудбалерките и селекторот Благоја Милевски. Милевски ги собра репрезентативците во …
(Видео) Столе во дресот на Буфон на средбата со Милевски Пр…

Read More

(Видео) Верверичка се појави на теренот додека се играше тенис на УС Опен

Верверичка се појави на теренот на УС Опен за време на мечот во двојки меѓу Звонарева и Зигемунд со Монтгомери и Енгоне. По краткото шоу …
(Видео) Верверичка се појави на теренот додека се играше тенис на УС Опен Прочитај повеќе »
Текстот (Виде…

Read More

Иџе победи на трката во Словенија ѝ постави нов рекорд

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе победи на првата трка во Илирска Бистрица во Словенија и постави нов рекорд во првата трка. „Сè поблиску до Европската …
Иџе победи на трката во Словенија ѝ постави нов рекорд Прочитај пов…

Read More

(Фото) Додека Меган танцуваше принцот Хари се досадуваше на концертот на Бијонсе

Принцот Хари со сопругата Меган Маркл беа на концертот на Бојонсе во Лос Анџелес. И додека Меган танцуваше, Хари се досадуваше. На моменти рацете му …
(Фото) Додека Меган танцуваше принцот Хари се досадуваше на концертот на Бијонсе Прочитај пов…

Read More

Деветгодишниот Јован Кутаноски освои злато на државното меѓународно првенство во акватлон во Австрија

Деветгодишниот Јован Кутаноски освои злато на 36. меѓународно првенство во акватлон „Австрија Триатлон Подерсдорф“. Се натпреваруваше во конкуренци од 34 натпреварувачи од Австрлија, Словачка, Словенија, …
Деветгодишниот Јован Кутаноски освои з…

Read More

(Видео) Хју Џекман му испрати поддршка на слеп тинејџер кој почна да оди во средно школо

Австралискиот актер Хју Џекмен (54), на страницата на здружението кое ги промовира правата на слепите и слабовидите, „Наша слепа страна“, побара од нив да го …
(Видео) Хју Џекман му испрати поддршка на слеп тинејџер кој почна да оди во средно ш…

Read More

По срамните фотографии Кание и Бјанка добија доживотна забрана да се возат на брод

Раперот Кание Вест со сопругата Бјанка Ценсори добија доживотна забрана да се возат на брод откако беа видени низ Венеција. Раперот беше со соблечени панталони, …
По срамните фотографии Кание и Бјанка добија доживотна забрана да се возат на бро…

Read More

Чи Кели е жената која објави нови досега невидени фотографии од чудовиштето од Лох Нес

Чи Кели објавила нови фотографии од чудовиштето Ненси во шкотското езеро Лох Нес, митскиот ѕвер за кој многумина веруваат дека не постои. Чи фотографиите ги …
Чи Кели е жената која објави нови досега невидени фотографии од чудовиштето од Лох Не…

Read More

Три дами се појавија во истиот црн фустан на „Сен Лорен“ на филмскиот фестивал во Венеција

Вечерва започна филмскиот фестивал во Венеција и голем број на холовудски глумци и глумици се појавија на црвениот тепих и покрај штрајкот кој во моментов …
Три дами се појавија во истиот црн фустан на „Сен Лорен“ на филмскиот фестивал во Венец…

Read More

Љубоморна жена ја нападнала Ивана Кнол затоа што нејзиниот партнер не можел да го тргне погледот од неа

Најпознатата хрватска навивачка Ивана Кнол била нападната во локал во Грција. Рече дека ја нападнала 40 годишна жена додека пиела со пријателите. Жената била љубоморна …
Љубоморна жена ја нападнала Ивана Кнол затоа што нејзиниот партнер не може…

Read More

Кевин Костнер додека води судска битка за алиментацијата ја обвини бившата дека е во врска со негов пријател

Бившата сопруга на холивудскиот глумец Кевин Костнер, Кристин Баумгартнер е во врска со негов пријател, пренесоа американските медиуми. Актерот кој беше во брак 19 години …
Кевин Костнер додека води судска битка за алиментацијата ја обвини бивш…

Read More

Ѕвездата на Гранд која усмрти пешак нема да оди во притвор

Поранешниот пејач во „Ѕвездите на Гранд“, Махир Петровиќ, кој е осомничен дека на 31 јули во Горњи Вакуф усмртил пешак со „ауди“ и побегнал од …
Ѕвездата на Гранд која усмрти пешак нема да оди во притвор Прочитај повеќе »
Текстот Ѕвездата на Гр…

Read More

Рики Мартин и неговиот 13 години помлад сопруг постигнаа договор околу разводот

Популарниот пејач Рики Мартин и неговиот 13 години помлад сопруг, шведскиот сликар Џуан Јосеф постигнаа договор за развод. Според судските документи до кои дојде ТМЗ, поранешната …
Рики Мартин и неговиот 13 години помлад сопруг постигнаа догово…

Read More

Не е добар, не знам што да им кажам на децата, рече Ким за однесувањето на Кание и неговата девојка во Италија

Кание Вест со новата сопруга Бјанка Ценсори, деновиве е на одмор во Италија, а фановите, особено оние во Италија коментираат дека се згрозени од однесувањето. …
Не е добар, не знам што да им кажам на децата, рече Ким за однесувањето на Кание и …

Read More

(Видео) Девојка стана хит на Тик ток откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со розова коса

Емили Беншотер од Џорџија стана хит на „ТикТок“ откако сподели видео со нејзините перики откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со розова коса. …
(Видео) Девојка стана хит на Тик ток откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со роз…

Read More

Ќерката на Бојана Скендеровска стана прваче

Поп пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровска ја испрати ќерка сѝ Искра во прво одделение. Таа се пофали на „Фејсбук“ ѝ сподели фотографии и видео. …
Ќерката на Бојана Скендеровска стана прваче Прочитај повеќе »
Текстот Ќерката на Бојана Ске…