Author: Љубисав Владимиров

Read More

Дејан Георгиевски освои сребро на турнир по таеквондо во Белград

Најдобриот македонски таеквондист Дејан Георгиевски освои сребрен на Меѓународниот турнир „Галеб Белград трофеј – Србија опен“ кој се одржа во Белград, Србија, од Г-1 серијата. …
Дејан Георгиевски освои сребро на турнир по таеквондо во Белград …

Read More

Хулк Хоган се ожени по третпат на 70 години

Американската боречка легенда Хулк Хоган се ожени по трет пат на 70 години. Неговата последна сопруга се вика Скај Дејли, а венчавката ја направија на …
Хулк Хоган се ожени по третпат на 70 години Прочитај повеќе »
Текстот Хулк Хоган се ожени п…

Read More

Наполи му честиташе роденден на Елмас

Од италијанскиот клуб Наполи му го честитаа 24 роденден на македонскиот фудбалер Елиф Елмас. Елмас четири години игра за Наполи, тимот со кој минатата сезона …
Наполи му честиташе роденден на Елмас Прочитај повеќе »
Текстот Наполи му честиташе …

Read More

Ашер ќе настапи на Супербоул

Американската поп ѕвезда Ашер ќе настапи на полувремето на педесет и осмото издание на Супербоул, што ќе се одржи на 11 февруари 2024 година во …
Ашер ќе настапи на Супербоул Прочитај повеќе »
Текстот Ашер ќе настапи на Супербоул е превземен од…

Read More

Игор Стефановски Иџе по третпат стана европски шампион

Најдобриот автомобилист Игор Стефановски Иџе, по третпат стана европски шампион и ја потврди титулата во Европскиот шампионат за ридско-планински трки. Последните две трки ги возеше …
Игор Стефановски Иџе по третпат стана европски шампион Прочи…

Read More

Бијонсе за роденденот изнајмила 11 вили за семејството и пријателите

Пејачката Бијонсе направи пауза од турнејата Renaissance за да го прослави роденденот. TMZ пренесе дека го прославила во луксузното одморалиште The Brando во Франција со …
Бијонсе за роденденот изнајмила 11 вили за семејството и пријателите Про…

Read More

(Видео) Мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Бермудскиот триаголник е една од најголемите мистерии на модерното време. Познат и како ѓаволскиот триаголник, се наоѓа во северниот дел на Атлантскиот Океан, помеѓу Бермудите, …
(Видео) Мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да г…

Read More

Пандев го гледаше Елмас во Наполи

Поранешниот капитен на Македонија, Горан Пандев присуствуваше на натпреварот во Џенова, меѓу неговиот поранешен клуб и Наполи. Имаше можност да го гледа својот наследник во …
Пандев го гледаше Елмас во Наполи Прочитај повеќе »
Текстот Пандев го…

Read More

Милош Биковиќ со девојка си Ивана го чекаат првото дете

Српскиот актер Милош Биковиќ со девојка си Ивана Малиќ го чекаат првото дете, пренесе PulsOnline.rs. Двајцата се веќе неколку години во врска, а веста за …
Милош Биковиќ со девојка си Ивана го чекаат првото дете Прочитај повеќе »
Текстот Милош …

Read More

Актерот Расел Бенд обвинет за силување

Британскиот актер и комичар Расел Бренд е обвинет за силување, сексуални напади и емоционална злоупотреба. Четири жени го обвинија за сексуални напади меѓу 2006 и …
Актерот Расел Бенд обвинет за силување Прочитај повеќе »
Текстот Актерот Расел …

Read More

Аца Лукас со новата девојка на забава кај Ацо Пејовиќ

Фолк пејачот Аца Лукас има нова девојка, пишуваат српските медиуми. Пејачот бил виден со неа во луксузен хотел во Белград на забава кај колегата Ацо …
Аца Лукас со новата девојка на забава кај Ацо Пејовиќ Прочитај повеќе »
Текстот Аца Лукас со …

Read More

Пајак откриен во Австралија го доби името по глумецот Том Харди

Нов тип на пајак открин во Австралија го доби името по британскиот глумец Том Харди, кој го глуми антихеројот Веном, во истоимениот филм на „Марвел“. …
Пајак откриен во Австралија го доби името по глумецот Том Харди Прочитај повеќе »
Текстот Па…

Read More

(Видео) Цензурираната реклама на Мадона за Пепси конечно објавена по 34 години

Цензурираната реклама на Мадона за „Пепси“ конечно е објавена по 34 години. Рекламата беше откажана бидејќи се сметаше за контроверзна. Сега премиерно беше прикажана во …
(Видео) Цензурираната реклама на Мадона за Пепси конечно објавена по 34 г…

Read More

Една од најдобрите македонски кошаркарки Јелена Антиќ, стави крај на кариерата

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ и официјално објави крај на играчката кариера на свои 32 години. И покрај квалитетот, поради бројните повреди не …
Една од најдобрите македонски кошаркарки Јелена Антиќ, стави крај на карие…

Read More

Новинар открил вонземјани во Перу и ги претставил во националниот Конгрес во Мексико Сити

Во националниот Конгрес во Мексико Сити, на првата седница се појавија, новинарот Хозе Хаиме Маусан претстави две кутии со човеколики скелети за кои тврдат дека …
Новинар открил вонземјани во Перу и ги претставил во националниот Конгрес во Мекс…

Read More

(Видео) Телохранител му ја бришеше столицата на Ким пред средбата со Путин

Севернокорејскиот и руски претседател Ким Џонг Ун и Владимир Путин се сретнаа во средата на космодромот Восточни на рускиот Далечен Исток. На социјалните мрежи се …
(Видео) Телохранител му ја бришеше столицата на Ким пред средбата со Путин Проч…

Read More

Jордан Симонов ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Ристо Шишков“

Актерот Јордан Симонов ја доби наградата за најдобро актерско остварување на 31. издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“, кој синоќа заврши во Струмица. …
Jордан Симонов ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Ристо Ши…

Read More

Четкар сними нов спот во Охрид

Македонскиот џез музичар, Владимир Четкар, денеска го промовираше новиот музички спот за песната A New Day. Видеото го сними режисерот Бојан Симјаноски на повеќе локации …
Четкар сними нов спот во Охрид Прочитај повеќе »
Текстот Четкар сними но…

Read More

Најмоќниот телескоп на НАСА открил знаци на живот на далечна планета

Вселенскиот телескоп на НАСА Џејмс Веб ги откри првите докази за знаци на живот на далечна планета. Наводно е откриена молекула наречена диметил сулфид која …
Најмоќниот телескоп на НАСА открил знаци на живот на далечна планета Прочитај повеќе …

Read More

Се скараа Давид Давидовски со Марија Луиса, се разочарал од нејзиното однесување

Познатиот јутјубер и водител на емисијата „Ти реков ми рече“, Давид Давидовски и пејачката Марија Луиса повеќе не се пријатели. Ова ни го откри негов …
Се скараа Давид Давидовски со Марија Луиса, се разочарал од нејзиното однесување Прочитај по…

Read More

Маја Хоук повторно ќе снима со татко си, глумецот е обвинет за непотизам

Откако снимаше со мајка си Ума Турман, Маја Хоук сега повторно ќе соработува со нејзиниот татко Итан Хок, Двајцата ќе го снимаат новиот филм „Дива …
Маја Хоук повторно ќе снима со татко си, глумецот е обвинет за непотизам Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

Леонардо ди Каприо сам на раат го гледаше финалето меѓу Ѓоковиќ и Медведев

Леонардо ди Каприо е виден во Њујорк во финалето на тенискиот турнир УС Опен на кој играа Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев. Беше сам без …
Леонардо ди Каприо сам на раат го гледаше финалето меѓу Ѓоковиќ и Медведев Прочитај повеќе »
Текстот Леонар…

Read More

Се ожени Крис Еванс, еден од најсекси мажи во светот

Актерот Крис Еванс се ожени со актерката Алба Баптиста. Венчавката ја направија викендот, во нивниот заеднички дом во близина на Бостон, пренесе Page Six. Организирале …
Се ожени Крис Еванс, еден од најсекси мажи во светот Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Каролина со ракија и макало тераше празник во Охрид

Поп пејачката Каролина Гочева за празникот беше во Охрид. Уживаше во задјисонцето и добрата храна, а со чашка ракија и охридско макало рече дека си …
Каролина со ракија и макало тераше празник во Охрид Прочитај повеќе »
Текстот Каролина со раки…

Read More

Игор и Гуру Харе со концерт во Филхармонија ќе слават 60 роденден на глумецот и 30 години пријателство

Игор Џамбазов и Гуру Харе на 21 Октомври во Македонската филхармонија ќе имаат концерт на кој ќе го објават новиот материјал од албумот „Првите триесет“ …
Игор и Гуру Харе со концерт во Филхармонија ќе слават 60 роденден на глумецот и 30 години…

Read More

Жерновски славеше годишнина брак со сопругата Олгица

Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски прослави 22 годишнина брак со сопругата Олгица. „22 години“, напиша Жерновски кој со Оглица се запознал уште во …
Жерновски славеше годишнина брак со сопругата Олгица Прочитај повеќе…

Read More

(Видео) Дончиќ ги пцуеше судиите на Светско, заборавајќи дека се од Босна и Хрватска и можат да го разберат

Кошаркарот на Словенија, Лука Дончиќ ги пцуеше судиите за време на мечот против Италија, на Светското, заборавајќи дека едниот е од Босна, а другиот од …
(Видео) Дончиќ ги пцуеше судиите на Светско, заборавајќи дека се од Босна и Хрватска и мож…

Read More

Се омажи српската глумица Анѓелка Прпиќ

Српската глумица Анѓелка се омажи со својот партнер Марко Жугиќ. На свадбата присуствуваа само мал број луѓе, а Анѓелка гостите ги однесе на ручек во …
Се омажи српската глумица Анѓелка Прпиќ Прочитај повеќе »
Текстот Се омажи српската глумица …

Read More

(Видео) Популарен јутјубер уништи Ламбурџини од 200.000 евра

Популарниот јутјубер Џејмс Доналдсон, познат и како господин Ѕвер, објави видео кое за само неколку дена има 80 милиони прегледи. Тој целосно уништи својот скап …
(Видео) Популарен јутјубер уништи Ламбурџини од 200.000 евра Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Ријана на синот му го даде името Риот Роуз Мајерс

Поп-ѕвездата Ријана со сопругот Асап Роки, го открија името на нивното второ дете, по неколку месеци откако го добија. Ријана се породи на први август, а …
Ријана на синот му го даде името Риот Роуз Мајерс Прочитај повеќе »
Текстот Ријана на си…

Read More

Рамбо Амадеус е осуден за сексуално вознемирување на новинарката Лејла Кашиќ

Музичарот Антоније Пушиќ, познат и како Рамбо Амадеус, е осуден за сексуално вознемирување на новинарката и продуцентка на емисијата „Дневница“ на Радио-телевизија на Црна Гора, …
Рамбо Амадеус е осуден за сексуално вознемирување на новинарката…

Read More

(Видео) Силвестер Сталоне се сретна со Папата ѝ го праша дали сака да боксуваат

Силвестер Сталоне се сретна со папата Франциск во Ватикан. Актерот беше во придружба на сопругата Џенифер Флавин, трите ќерки Софија, Систин и Скарлет и неговиот …
(Видео) Силвестер Сталоне се сретна со Папата ѝ го праша дали сака да боксуваат …

Read More

Џери Сајнфелд го бранеше Џими Фалон откако вработените го обвинија за мобинг

Комичарот Џери Сајнфелд застана на страната на својот колега и водител на Tonight Show Џими Фалон, кој беше обвинет од сегашните и поранешните вработени за …
Џери Сајнфелд го бранеше Џими Фалон откако вработените го обвинија за мобинг Прочитај …

Read More

Уапсен Сергеј Трифуновиќ затоа што го шетал кучето без поводник

Актерот Сергеј Трифуновиќ бил однесен во Општинскиот суд за прекршоци во Сплит, откако полицијата на плажата Каштелет добила дојва дека го шетал неговиот германски овчар …
Уапсен Сергеј Трифуновиќ затоа што го шетал кучето без поводник Прочитај…

Read More

Татјана и Новица промовираа две нови песни во Македонија

Татјана Лазаревска и Новица Вассилевски промовираа две нови песни „Љубов ни е име“ со која настапија на „Охрид фест“ и добија награда и „Жена хероина“. …
Татјана и Новица промовираа две нови песни во Македонија Прочитај повеќе »
Текстот Татјана…

Read More

Четири мајки се качија со своите бебиња на Водно

Сопругата на пејачот Павле Камилоски, планинарката Ирина, заедно со уште три нејзини пријателки, се искачија на врвот на Водно со нивните бебиња. „Дали денес видовте …
Четири мајки се качија со своите бебиња на Водно Прочитај повеќе »
Текстот Ч…

Read More

По разделбата со Антониа, Иван од „Либеро Бенд“ има нова девојка

Пејачот Иван Јованов од „Либеро Бенд“ има нова девојка. Заедно беа во едно скопско кафуле. Иван беше во врска со пејачката Антониа Гиговска. За потсетување, …
По разделбата со Антониа, Иван од „Либеро Бенд“ има нова девојка Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Атентатот на кралицата Елизабета е една од најголемите мистерии, од јавноста го криеле 40 години

Најдолговечниот британски монарх Елизабета Втора почина пред точно една година во Балморал, а веста за нејзината смрт тогаш беше објавена од Бакингемската палата. Оттаму објавија …
Атентатот на кралицата Елизабета е една од најголемите мистерии…

Read More

Ѕвездата од „Луди 70-ти“ Дени Мастерсон е осуден на 30 години затвор за силување

Американскиот актер Дени Мастерсон е осуден на затворска казна од 30 години до доживотно за силување на две жени. Мастерсон кој глумеше во популарната телевизиска …
Ѕвездата од „Луди 70-ти“ Дени Мастерсон е осуден на 30 години затвор за силувањ…

Read More

(Видео) Алиоски не ме пушташе во соба, а Несторовски ми викаше на терен: Елмас за почетоците во фудбалската репрезентација

Еден од најдобрите македонски фудбалери Елиф Елмас пред натпреварот со Италија отворено зборуваше за неговите почетоци во фудбалската репрезентација на Македонија. Се потсети кога првпат …
(Видео) Алиоски не ме пушташе во соба, а Несторовски ми…

Read More

Тажен е тој кој треба некого да понижи за да се издигне себеси, Душко со цитат од Иво Андриќ одговори на изјавата на Карлеуша дека ѝ бил животна грешка

Фудбалерот Душко Тошиќ ѝ врати на Јелена Карлеуша за интервјуто во кое таа рече дека ѝ бил животна грешка. Тој го објави цитатот на Иво …
Тажен е тој кој треба некого да понижи за да се издигне себеси, Душко со цитат од Иво Андриќ одговори на и…

Read More

(Видео) Жена се тушира не бензинска пумпа во Далмација

Случаен минувач сними жена како се тушира на бензиска пумпа во Каштела, во Далмација. Жената се истушира на местото означење за пумпање гуми, каде била …
(Видео) Жена се тушира не бензинска пумпа во Далмација Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Ж…