Category: Зезалица

Read More

Следува лето без пеколни температури

Можеби нема да има толку високи температури на какви што сме навикнати во летниот период, но, сепак, долгорочните прогнози најавуваат дека овој јули ќе биде сончев и топол. Иако прогнозите кои се однесуваат на подолг…

Read More

Циклонот Силвија вечерва засилува, многу дожд и пад на температурите

Вистинска есен на стартот на летото најавуваат синоптичарите. Метеоролозите најавуваат дека циклонот Силвија ќе се интензивира, а првиот воден „бран“ можеме да го очекуваме уште вечерва, и тоа во западните и јужните краеви на земјата.…

Read More

Неделен хороскоп од 25 јуни до 1 јули

Овен Поради обврските кои ќе ги имате неделава, можеби ќе немате толку слободно време за пријателите, нo треба да се потрудите секогаш да имате барем малку време за нив. Не постои нешто што релаксира повеќе…

Read More

Англичанка го убеди дечкото од Лондон да се венчаат во Охрид

Британската двојка Луси и Џони се венчаа во Охрид. Тие специјално за оваа пригода допатувале во Охрид, заедно со нивни блиски роднини и пријатели од различни делови на Англија, но и од Австралија, Дубаи, Сингапур…

Read More

Дневен хороскоп за 25 јуни

Овен  Вашата тврдоглавост нема да ве направи подобра личност, ниту да ви донесе плус поени кај другите. Потрудете се да го прифатите секој совет, како и секоја критика. Изненадете го партнерот со подготвување вкусна вечера,…

Read More

Што ги прави раковите посебни?

За ракот важи правилото дека е многу тешко да го запознаете и да го натерате да ве пушти во својот свет. Но, кога ќе го направи тоа, ќе имате пријател за цел живот. Ако сте успеале да стекнете…

Read More

Златен велосипед чини повеќе од Ферари

Лондонската компанија „Голдџини“ произведе машки тркачки велосипед покриен со 24-каратно злато. Ова е еден од најлуксузните велосипеди во светот и чини 250.000 фунти, што е поскапо од цената за некои модели на „Ферари“. Речиси секој сантиметар…

Read More

Пиштолот на Харисон Форд од „Војна на ѕвездите“ продаден на аукција

Оружјето на Хан Соло, ликот што Харисон Форд го глумеше во филмот „Војна на ѕвездите“ се продаде на аукција во Њујорк за 550 илјади долари. Пиштолот направен од дрво, изминатите 30 години беше во сопственост…

Read More

(Фото) Путин пред 28 години

Светските медиуми неодамна објавија слика од исечок од руски весник од 1990 година, а со натпис за Универзитетот во Санкт Петербург. Сликата и текстот во весниците се по повод проекција на филмот за Анатолиј Собчак,…

Read More

(Видео) Најсекси политичарки во светот

На Јутјуб се појави видео со десетте најсексапилни политичарки на светот. На неофицијалната листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија, Сетрид Геахе од…

Read More

Дневен хороскоп за 24 јуни

Овен Ќе ја забележите љубомората на партнерот и тоа не е најлошото што ве очекува. Можете да бидете жртва на нечија приказна и да се чувствувате многу лошо после тие озборувања. Можни стомачни проблеми. Бик Се…

Read More

(Видео) Возбуден пар се сексале во авион

Брачен пар од САД во задниот дел од авионот на лет за Мексико се надевале на мирен и пријател лет, но биле сведоци на секс на пар кој седел позади нив. Љубовниците, кои биле сместени…

Read More

Фејсбук молитва за Иванов

Со молитва која давала храброст и одлучност, домот на молитва House of Prayer од Скопје, решија да му помогнат  на преседателот Ѓорге Иванов. Тие на својата фан-страна на Фејсбук ги повикаа и сите свои следбеници да…

Read More

(Видео) Тинејџерка ја заглави главата во ауспух

19-годишната Кејтлин од Минесота, САД, била пијана кога се обложила со своите пријатели дека може да ја стави главата во ауспух на камион, ама потоа не успеала да ја извади. Пријателите повикале пожарникари, а тие…

Read More

(Видео) Мачор со боречки потег го совлада противникот

Некои домашни миленици обожаваат да гледаат ТВ. Често се случува да забележите куче како лае на „101 далматинец“, или мачка да ја следи „Мачка од високото друштво“. Овој мачор на снимката веројатно гледал боречки вештини.…

Read More

Ваучер за гумени чизми

Скопјанки вчера сосе чевли минуваа низ водата, за да се влезат  во автобусот на ЈСП, кој застана на „Југодрво“. Фотографијата која вчера беше споделена на социјалните мрежи, го впери прстот во скопскиот градонначалник Петре Шилегов.…

Read More

(Фото) Заев крал на северот

По вчерашната објава на премиерот Зоран Заев, дека е постигнат договор со Грција, а Македонија ќе стане Северна Македонија, твитерџиите, ја искористија “Играта на тронови“ за да се шегуваат. Па така, главта на Заев ја…

Read More

Кога сакаш да глумиш чаирчанец

Пиштолот во фармерки, ставен одзади додека цевката излегла низ дупката на џинсот. Фотографијата која кружи на социјалните мрежи, им стана супер забава на твитерџиите, кој во објавата напишаа: „Кога сакаш да глумиш чаирчанец , а…

Read More

(Видео) Одглуми срцев удар пред неговата хаска

Сопствениците на кучиња и мачки постојано снимаат моменти со своите миленици со намера да ја уловат нивната реакција. Често во таквите игри домашните миленици спонтано реагираат на некаква замка, но некогаш знаат и да го…

Read More

(Видео) Два километри возел во рикверц на преполн автопат

Безбедносните камери во Охајо забележале неверојатен потег на возач кој на преполн автопат решил да се исклучи а потоа повторно да се вклучи возејќи во рикверц, речиси два километри. Според времето забележано на снимката, овој…

Read More

(Фото) Ковчег на тркала

На социјалните мрежи се појави необична фотографија од момче што вози ковчег. Засега не е познато местото каде што е направена фотографијата, но многумина се пошегуваа во коментарите дека веројатно станува збор за новитет на…

Read More

Си-ен-ен се обиде да го напише зборот Русија на кирилица

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен направил грешка во пишувањето на зборот Русија (Rossiя) за време на директниот пренос. За време на емисијата во живо на мултимедијалниот екран зад грбот на телевизискиот водител требало да се појави…

Read More

(Видео) Му рече „Мрш“ пред матичарот

Нина Прлја и Младен Вулетиќ неодамна се венчале во Парови, но нивниот најубав ден и самиот чин на венчавката минаа и повеќе од хаотично. Проблемите почнале пред да застанат пред матичарот, а потоа и при…

Read More

Бразилец излепил „буба“ со сликички од Светското првенство

Енрике Педроти од Бразил го излепил својот автомобил „буба“ со 15.000 сликички од фубалери што ќе игаат на Светското првенство во Русија. За убаво да ја излепи колата му помогнале и пријателите. Тој за бразилските…

Read More

(Видео) Борец самиот се нокаутираше во рингот

Дебитантот во УФЦ Хозе Торес го совлада Џеред Брукс, а неговата победа може да се стави во категоријата „најбизарна“. Брукс имаше тотална иницијатива, го „кршеше“ ривалот, но кога го фрли на земја направи голема грешка.…

Read More

(Видео) Зоран продава роба за матура

Многу луѓе во Макаедонија сметаа дека К-15 се секогаш пред времето, а нивните сатирични скечови потајно секогаш ја предвидуваа иднината за земјава. К-15 на големо разочарување на обожавателите долго време веќе не постојат, но нивните скечеви…

Read More

(Видео) Рос Смит има откачена баба

Рос Смит за себе вели дека е професионален идиот и тоа е првата работа што ја пишува на неговиот инстаграм-профил. Тие што ја виделе баба му коментираат дека тоа што е „идиот“ му е наследна…

Read More

(Видео) Македонка го благослови новото „ауди“ на синот со света вода

Македонка од дијаспората стана хит на социјалните мрежи откако на нејзиниот син, Зоран Нацев, интернет постави видео на кое таа ја благословува неговата нова кола. Жената со осветена вода го прска новото „ауди“ однатре и […]

Read More

(Видео) Македонка го благослови новото „ауди“ на нејзиниот син со света вода

Македонка од дијаспората стана хит на социјалните мрежи откако нејзиниот син Зоран Нацев на интернет постави видео на кое таа го благословува неговиот нов автомобил. Жената со осветена вода го прска новото „ауди“ однатре и…

Read More

(Фото) Баба Рада лекува неверство со чај

Познатата треварка баба Рада, која е позната по телевизиите оти лекува секакви болести со тревки и чаеви, го најде лекот и за неверство. Барам така велат твитерџиите, кој споделија интересен рацепт за лек против неверство.…

Read More

(Видео) „Оh my goal“ се потсмева на дуелот меѓу Рамос и Салах

По неспортскиот потег на фудбалерот на Реал Мадрид Серхио Рамос, врз играчот на Луверпул Мохамед Салах, во финалето од ЛШ, низ социјалните мрежи почнаа да кружат смешни видеа. Многумина сметаат дека Рамос на теренот намерно…

Read More

(Фото) Во наддавањето за името стигнавме до Северина

Денеска во Њујорк министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, повторно преговараа за името на земјава. По средбата, медијаторот во преговорите Метју Нимиц изјави дека тие разговарале за неколку…

Read More

(Видео) Пародија на победничката песна на Евровизија

Амбасадата на Израел во Холандија поднесе официјална протестна нота поради пародија на израелската победничка песна на Изборот за песна на Евровизија, Тоy што ја пееше Нета, а за која критичарите рекоа дека е на граница…

Read More

(Видео) Астронаути на НАСА се борат со гравитацијата на Месечината

Нил Армстронг беше првиот човек кој зачекори по Месечината. Неговата реченица, – ова е мал чекор за човекот, но голем за човештвото! – беше врежана во сеќавањето како врв на историскиот поход. Сепак, освен тој…