Category: Зезалица

Read More

Си-ен-ен се обиде да го напише зборот Русија на кирилица

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен направил грешка во пишувањето на зборот Русија (Rossiя) за време на директниот пренос. За време на емисијата во живо на мултимедијалниот екран зад грбот на телевизискиот водител требало да се појави…

Read More

(Видео) Му рече „Мрш“ пред матичарот

Нина Прлја и Младен Вулетиќ неодамна се венчале во Парови, но нивниот најубав ден и самиот чин на венчавката минаа и повеќе од хаотично. Проблемите почнале пред да застанат пред матичарот, а потоа и при…

Read More

Бразилец излепил „буба“ со сликички од Светското првенство

Енрике Педроти од Бразил го излепил својот автомобил „буба“ со 15.000 сликички од фубалери што ќе игаат на Светското првенство во Русија. За убаво да ја излепи колата му помогнале и пријателите. Тој за бразилските…

Read More

(Видео) Борец самиот се нокаутираше во рингот

Дебитантот во УФЦ Хозе Торес го совлада Џеред Брукс, а неговата победа може да се стави во категоријата „најбизарна“. Брукс имаше тотална иницијатива, го „кршеше“ ривалот, но кога го фрли на земја направи голема грешка.…

Read More

(Видео) Зоран продава роба за матура

Многу луѓе во Макаедонија сметаа дека К-15 се секогаш пред времето, а нивните сатирични скечови потајно секогаш ја предвидуваа иднината за земјава. К-15 на големо разочарување на обожавателите долго време веќе не постојат, но нивните скечеви…

Read More

(Видео) Рос Смит има откачена баба

Рос Смит за себе вели дека е професионален идиот и тоа е првата работа што ја пишува на неговиот инстаграм-профил. Тие што ја виделе баба му коментираат дека тоа што е „идиот“ му е наследна…

Read More

(Видео) Македонка го благослови новото „ауди“ на синот со света вода

Македонка од дијаспората стана хит на социјалните мрежи откако на нејзиниот син, Зоран Нацев, интернет постави видео на кое таа ја благословува неговата нова кола. Жената со осветена вода го прска новото „ауди“ однатре и […]

Read More

(Видео) Македонка го благослови новото „ауди“ на нејзиниот син со света вода

Македонка од дијаспората стана хит на социјалните мрежи откако нејзиниот син Зоран Нацев на интернет постави видео на кое таа го благословува неговиот нов автомобил. Жената со осветена вода го прска новото „ауди“ однатре и…

Read More

(Фото) Баба Рада лекува неверство со чај

Познатата треварка баба Рада, која е позната по телевизиите оти лекува секакви болести со тревки и чаеви, го најде лекот и за неверство. Барам така велат твитерџиите, кој споделија интересен рацепт за лек против неверство.…

Read More

(Видео) „Оh my goal“ се потсмева на дуелот меѓу Рамос и Салах

По неспортскиот потег на фудбалерот на Реал Мадрид Серхио Рамос, врз играчот на Луверпул Мохамед Салах, во финалето од ЛШ, низ социјалните мрежи почнаа да кружат смешни видеа. Многумина сметаат дека Рамос на теренот намерно…

Read More

(Фото) Во наддавањето за името стигнавме до Северина

Денеска во Њујорк министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, повторно преговараа за името на земјава. По средбата, медијаторот во преговорите Метју Нимиц изјави дека тие разговарале за неколку…

Read More

(Видео) Пародија на победничката песна на Евровизија

Амбасадата на Израел во Холандија поднесе официјална протестна нота поради пародија на израелската победничка песна на Изборот за песна на Евровизија, Тоy што ја пееше Нета, а за која критичарите рекоа дека е на граница…

Read More

(Видео) Астронаути на НАСА се борат со гравитацијата на Месечината

Нил Армстронг беше првиот човек кој зачекори по Месечината. Неговата реченица, – ова е мал чекор за човекот, но голем за човештвото! – беше врежана во сеќавањето како врв на историскиот поход. Сепак, освен тој…