Category: Фраер(к)и

Read More

Мајкл Џордан против Донал Трамп

Кошаркарот Леброн Џејмс не одговори на прозивките на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој индиректно го нареше глупав, но заттоа кошаркарската легенда Мајкл Џордан го направи тоа. Трамп предизвика лавина од критики откако на Твитер…

Текстот Мајкл Џордан против Донал Трамп е превземен од Reporter.mk.

Read More

Љубовната приказната на најубавиот југословенски филмски пар

За Милена Дравиќ и Драган Николиќ, се велело дека се најубавиот актерски пар во поранешна Југолславија. Во тоа време кога се сретнле , таа веќе беше актерска ѕвезда, а тој на почетокот на својата кариера.…

Текстот Љубовната приказната на најубавиот југословенски филмски пар е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Ту челос“ во спомен за Оливер

„Ту челос“, односно Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер, подготвија спот во чест на Оливер Драгојевиќ, а во видеото тие раскажаа како го паметат славниот хрватски пејач. „Збогум наш убав ангеле, засекогаш те сакаат твоите Стјепан…

Текстот (Видео) „Ту челос“ во спомен за Оливер е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган Маркл го прослави 37. роденден

Меган Маркл и принцот Хари го прославија нејзиниот роденден, и тоа на свадбата на негов добар пријател. Кралскиот пар присуствуваше на црковната церемонија на денот кога Меган наполни 37 години. Војвотката од Сасекс носеше колор-блок…

Текстот Меган Маркл го прослави 37. роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Натали, најголемата љубов на Влатко прозборе како завршила нивната љубов

Натали Башоски е најголемата љубов на починатиот поп-пејач Влатко Илиевски. За неа тој напиша и песна, “Коса плава, луда глава“, и тоа беше една од оние девојки со кој тој јавно секаде се појавуваше и…

Текстот Натали, најголемата љубов на Влатко прозборе како завршила нивната љубов е превземен од Reporter.mk.

Read More

Владо вечер ќе слави јубилеј во Античкиот театар во Охрид

Вечерва, 5 август, во Античкиот театар во Охрид, Владо Јаневски ќе одржи голем концерт по повод 25 години соло-кариера, која започна со песната „Црно тиквешко“, а после која следеа безброј хитови. Концертот е во организација…

Текстот Владо вечер ќе слави јубилеј во Античкиот театар во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Катарина Ивановска во филмот на Мила Јовович

Македонскиот топ-модел, Катарина Ивановска објави интересна фотогрфија на својот Инстаграм профил, на која е со црвенската боја на коста. Нејзините пријатели и фанови, ја пофалија дека изгледа многу природно на сликата, и дека подеднаково убава…

Текстот (Фото) Катарина Ивановска во филмот на Мила Јовович е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Што е мое, тоа ќе дојде“, вели Дарио

Дарио Панковски го објави видео спот за песната „Што е мое, тоа ќе дојде“. Видеото го промовираше на Јутјуб каналот. „Ви благодарам на сите, од Америка преку цела Европа и нашиот Балкан, па се до…

Текстот (Видео) „Што е мое, тоа ќе дојде“, вели Дарио е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Порасна бебето на Милена Антовска

Популарната водителка Милена Антовска се врати на малите екрани, на утринската емисија “Здраво Македонијо”, по една година породилно отсутво. Таа и на социјалните мрежи се пофали дека веќе е на својт прв работен ден по…

Текстот (Фото) Порасна бебето на Милена Антовска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Коневски во куси гаќи го чува Воинот на коњ

Пранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски, во куси гаќи, се пофали дека го чува Скопје. Фотографиран пред Вониот на коњ, сегашниот адвокат, напиша „Некој мора Скопје да го чува„. Оваа слика дојде некако веднаш…

Текстот Коневски во куси гаќи го чува Воинот на коњ е превземен од Reporter.mk.

Read More

 „Синтезис“ со концерт за роденденот на „Охридско Лето“

Групата „Синтезис“ вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе одржи голем концерт со што ќе биде одбележан роденденот на фестивалот „Охридско лето“. Најавувајќи го концертот кој првично беше закажан во Антички театар, но поради…

Текстот  „Синтезис“ со концерт за роденденот на „Охридско Лето“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

На Шерифовиќ и падна шеќерот, го прекина концертот

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, вчеравечер одржа концерт за паметење во Охрид, на Стадионот „Билјанини извори“. Публиката во еден глас со неа ги пееше сите песни со кој таа реши вчера да се престави пред фановите.…

Текстот На Шерифовиќ и падна шеќерот, го прекина концертот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Аница Добра погодена во глава

Првиот настап на актерката Аница Добра во Црна Гора завршил многу лошо, откако била нападната на сцената. Додека пеела на фестивалот„ Бедем фест“, еден од посетителите фрлил по неа со чаша полна со пиво, која…

Текстот Аница Добра погодена во глава е превземен од Reporter.mk.

Read More

Деми Ловато уште е во болница, влошена состојбата од дрогата

Пејачката Деми Ловато повеќе од една недела е во болница во Лос Анџелес, во која завршила поради предозирање со непознат опијат, пишува “Mirror”. Иако се очекувало дека пејачката веќе ќе биде пуштена на домашно лекување,…

Текстот Деми Ловато уште е во болница, влошена состојбата од дрогата е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лила има дечко, гол со мускули

Познатата водителка Лила Филиповска има нов дечко. Таа објави фотографија на која е во прегратка на мускулест маж кому не му се гледа ликот. Но, во описот на фотографијата Лила ставила срце. Таа деновиве беше…

Текстот (Фото) Лила има дечко, гол со мускули е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина братот на фолк пејачката Адријана Кеш

Почина братот на познатата фолк пејака Адријана Ацевска, позната како Адријана Кеш. Таа пред две недели го изгуби својот брат Петар (43), кој со семејството живееше во Шведска, пишува 7дена.мк. Нејзиното семејство стравот од загуба…

Текстот Почина братот на фолк пејачката Адријана Кеш е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Глупав си“ му рече Трамп на најдобриот кошаркар Леброн Џејмс

Претседателот на САД Доналд Трамп, предизвика лавина од критики откако на Твитер индиректно го навреди еден од најдобрите кошаркари на денешницата Леброн Џејмс. Трамп реагираше на интервјуто на Џејмс дадено за Си-Ен-Ен во кое наведе…

Текстот „Глупав си“ му рече Трамп на најдобриот кошаркар Леброн Џејмс е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Елегантен Висар Вишка во црквата во Охрид

Познатиот македонски актер Висар Вишка, објави фотографија од отварањето на Фестивалот Охирдско лето. Облечен во елегантна комбинација, тој се сликаше во црквата „Св.Софија“ во Охрид. Вишка доби многу комплименти за изгледот, а пријателите го задеваа…

Текстот (Фото) Елегантен Висар Вишка во црквата во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Ме исмеваа во школо заради татко ми“, се пожали ќерката на Мајкл Даглас

Ќерката на холивудската двојка Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс – Карис го даде своето прво интервју во новиот број на списанието Town and Country. Таа откри дека била малтретирана во училиште бидејќи нејзиниот татко…

Текстот „Ме исмеваа во школо заради татко ми“, се пожали ќерката на Мајкл Даглас е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Страсен бакнеж за Кејти Холмс и Џејми Фокс

Кејти Холмс и Џејми Фокс беа сликани како страсно се бакнуваат на плажата. И двајцата потврдија дека гласините за нивната разделба се неодржливи, пишува US Weekly. Љубовниците беа фатени како го поминуваат своето време заедно…

Текстот (Фото) Страсен бакнеж за Кејти Холмс и Џејми Фокс е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Пред 12 дена се породив, како сакате да изгледам!

Ангелот на Victoria’s Secret, Кендис Сванапул изгледа одлично шест недели по раѓањето на второто дете. 29-годишниот модел беше фотографиран на плажа во Бразил три недели откако наиде на лоши критики за фигурата. Атрактивната Јужноафриканка уживаше…

Текстот (Фото) Пред 12 дена се породив, како сакате да изгледам! е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пријовиќ трудна ќе да пее по клубовите

Александра Пријовиќ по раскошната свадба со Филип Живоиновиќ, повторно ги израдува своите блиски, со веста дека ебремена. И додека честитките стигнуваа од сите страни, пејачката и понатаму продолжува со со настапите.  Александра се чувствува одлично.…

Текстот Пријовиќ трудна ќе да пее по клубовите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше

Поп-ѕвездата Тоше Проески, кој загина пред 10 години, во Хрватска, често ги пееше најпознатите хитови од Балканот. Меѓу нив и безвременската „Магдалена“ на Оливер Драгојевиќ. На оваа постара снимака слушнете како звучеше „Магдалена“ на Оливер…

Текстот (Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) На испраќањето на Оливер, Розга дојде како за на коктел

На комеморацијата на хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ се собра речиси целата хрватска естрада, а истото беше и на последното испраќање од Сплит за Вела Лука, на островот Корчула. Сепак, медиумите се фатија за пејачката Јелена…

Текстот (Фото) На испраќањето на Оливер, Розга дојде како за на коктел е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган Маркл и пркоси на кралицата Елизабета

Меган Маркл со тоа што стана војвотка од Сасекс, откако се омажи за принцот Хари, сега мора да се придржува до одредени и прилично остри правила, пренесува Glossy.rs. Но, сепак извор близок до кралското семејство,…

Текстот Меган Маркл и пркоси на кралицата Елизабета е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонски дизајнер ја облече во венчаница балиската принцеза

Македонскиот дизајнер Тони Матичевски ја направи венчаницата балиската принцеза Линди Клим која се омажи за својот вереник, британскиот инвеститор Адам Елис, организирајќи скромна прослава во Тоскана, Италија. Венчаницата била изработена, а за дизајнирање имал на…

Текстот Македонски дизајнер ја облече во венчаница балиската принцеза е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Тамара секси трудница, опуштено на плажа

Поп-пејачка Тамара Тодевска е во шестиот месец од бременоста и е на одмор во Охрид. Таа се пофали дека добро ја поднесува бременоста и сподели фотографија на која го покажа трудничкиот стомак. пејачката чека момче,…

Текстот (Фото) Тамара секси трудница, опуштено на плажа е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Од седативи не се будеше со денови“, Бети „Сикрет“ го исплука Сергеј Варошлија

Откако пред извесно време стилистот Сергеј Варошлија во своето шоу го коментираше физичкиот изглед на Бети Цонева, сопственичката на салонот за убавина „Студио сикрет“, поради фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, таа вчера му…

Текстот „Од седативи не се будеше со денови“, Бети „Сикрет“ го исплука Сергеј Варошлија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дескоска во Охрид, Филипче во Грција, останатите ќутат

Најголем дел од министрите во Владата заминуваат на годишен одмор, но не кажуваат каде ќе летуваат, кога и колку денови ќе бидат на годишен одмор, пренесе „Макфакс“. На прашањето одговорија само министерката за правда, Рената…

Текстот Дескоска во Охрид, Филипче во Грција, останатите ќутат е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кија флертувала со Аца Лукас во авион

Поранешната учесничка на „Задруга“ и пејачка Кија Коцкар на еден од своите настапи беше удостоена со посета на Аца Лукас. Таа по настапот откри за медиумите како се запознале со фолк-пејачот и раскажа за односот…

Текстот Кија флертувала со Аца Лукас во авион е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иванка Трамп: „И јас сум дете на мигрантка“

Иванка Трамп, иако во најголема мера е верна на политиката која ја води нејзиниот татко Доналд Трамп како претседател на САД, се огради од неговиот остар и контроверзен говор во врска со имиграција и медиуми.…

Текстот Иванка Трамп: „И јас сум дете на мигрантка“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Турбо-фолк на журката на Салваторе Ганачи во Охрид

Со светски хитови, песни од Балканот и перформанс во живо, Салваторе Ганачи ја крена на нозе  публиката на „Охрид колинг“. Светскиот диџеј направи вистинско шоу, испреплетено со балади, техно, турбо-фолк и хаус музика. Настапот го…

Текстот Турбо-фолк на журката на Салваторе Ганачи во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хурем меѓу 100 најубави жени во светот

Пет Турчинки, главно познати од турските телевизиски серии, влегоа во изборот на 100-те најубави жени во светот за 2018 година според американскиот портал „Топ бјути ворлд“ (Top Beauty World). Меѓу петте Турчинки на листата највисоко…

Текстот Хурем меѓу 100 најубави жени во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

За журката на Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители

  На журката на познатиот диџеј Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители, што би било рекорд до сега, велат од „Авалон продукција“, кои се организатори на „Охрид колинг“. „Задоволство ни е да ве…

Текстот За журката на Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Северина освои со новата песна

Северина ја промовираше својата нова песна „Магија“. Песната е направена во соработка со Јала Брато. Новата песна пејачката ја објави на својата фејсбук-страница. Спотот го режираше Анте Шкрубе. Северина и во новото видео покажа дека е…

Текстот (Видео) Северина освои со новата песна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се соблече Жаре  

Познатиот водител на емисијата „Еден на еден“, Жарко Димитриоски, се соблече до појас и сподели фотографија на која врти скара. Водителот со црвените гаќи ги расположи своите обожаватели, кои му коментираа дека добро изгледа ем…

Текстот (Фото) Се соблече Жаре   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лоба сака луксуз ѝ на езеро

Поп-пејачката Викторија Лоба е во Охрид од каде што сподели секси фотографија. Качена на јахта со македонското знаме позади неа, пејачката позираше среде езеро, и од таму го честиташе празникот Илинден. Викторија минатиот месец одмораше…

Текстот (Фото) Лоба сака луксуз ѝ на езеро е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Најубавата членка на кралското семејство шета топлес низ Ибица

Роднината на принцот Хари, лејди Амелија Виндзор, деновиве топлес ужива во Ибица. Амелија не обрнуваше премногу внимание на погледите на тамошните туристи и папараците. Магазинот „Татлер“ ја прогласи 22-годишната русокоса за најубава членка на кралското…

Текстот (Фото) Најубавата членка на кралското семејство шета топлес низ Ибица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Андријана „своја“ со синот на Иванов

Поп-пејачката Андријана Јаневска вчера беше во Крушево, на Илинден, од каде се пофали дека е во друштво со Иван Иванов, синот на претседателот Ѓорѓе Иванов. „Свои на своето“, напиша Јаневска под фотографијата што ја сподели…

Текстот (Фото) Андријана „своја“ со синот на Иванов е превземен од Reporter.mk.