Category: Фраер(к)и

Read More

„Од седативи не се будеше со денови“, Бети „Сикрет“ го исплука Сергеј Варошлија

Откако пред извесно време стилистот Сергеј Варошлија во своето шоу го коментираше физичкиот изглед на Бети Цонева, сопственичката на салонот за убавина „Студио сикрет“, поради фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, таа вчера му…

Текстот „Од седативи не се будеше со денови“, Бети „Сикрет“ го исплука Сергеј Варошлија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дескоска во Охрид, Филипче во Грција, останатите ќутат

Најголем дел од министрите во Владата заминуваат на годишен одмор, но не кажуваат каде ќе летуваат, кога и колку денови ќе бидат на годишен одмор, пренесе „Макфакс“. На прашањето одговорија само министерката за правда, Рената…

Текстот Дескоска во Охрид, Филипче во Грција, останатите ќутат е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кија флертувала со Аца Лукас во авион

Поранешната учесничка на „Задруга“ и пејачка Кија Коцкар на еден од своите настапи беше удостоена со посета на Аца Лукас. Таа по настапот откри за медиумите како се запознале со фолк-пејачот и раскажа за односот…

Текстот Кија флертувала со Аца Лукас во авион е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иванка Трамп: „И јас сум дете на мигрантка“

Иванка Трамп, иако во најголема мера е верна на политиката која ја води нејзиниот татко Доналд Трамп како претседател на САД, се огради од неговиот остар и контроверзен говор во врска со имиграција и медиуми.…

Текстот Иванка Трамп: „И јас сум дете на мигрантка“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Турбо-фолк на журката на Салваторе Ганачи во Охрид

Со светски хитови, песни од Балканот и перформанс во живо, Салваторе Ганачи ја крена на нозе  публиката на „Охрид колинг“. Светскиот диџеј направи вистинско шоу, испреплетено со балади, техно, турбо-фолк и хаус музика. Настапот го…

Текстот Турбо-фолк на журката на Салваторе Ганачи во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хурем меѓу 100 најубави жени во светот

Пет Турчинки, главно познати од турските телевизиски серии, влегоа во изборот на 100-те најубави жени во светот за 2018 година според американскиот портал „Топ бјути ворлд“ (Top Beauty World). Меѓу петте Турчинки на листата највисоко…

Текстот Хурем меѓу 100 најубави жени во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

За журката на Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители

  На журката на познатиот диџеј Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители, што би било рекорд до сега, велат од „Авалон продукција“, кои се организатори на „Охрид колинг“. „Задоволство ни е да ве…

Текстот За журката на Армин Ван Бурен се очекуваат 15 000 посетители е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Северина освои со новата песна

Северина ја промовираше својата нова песна „Магија“. Песната е направена во соработка со Јала Брато. Новата песна пејачката ја објави на својата фејсбук-страница. Спотот го режираше Анте Шкрубе. Северина и во новото видео покажа дека е…

Текстот (Видео) Северина освои со новата песна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се соблече Жаре  

Познатиот водител на емисијата „Еден на еден“, Жарко Димитриоски, се соблече до појас и сподели фотографија на која врти скара. Водителот со црвените гаќи ги расположи своите обожаватели, кои му коментираа дека добро изгледа ем…

Текстот (Фото) Се соблече Жаре   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лоба сака луксуз ѝ на езеро

Поп-пејачката Викторија Лоба е во Охрид од каде што сподели секси фотографија. Качена на јахта со македонското знаме позади неа, пејачката позираше среде езеро, и од таму го честиташе празникот Илинден. Викторија минатиот месец одмораше…

Текстот (Фото) Лоба сака луксуз ѝ на езеро е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Најубавата членка на кралското семејство шета топлес низ Ибица

Роднината на принцот Хари, лејди Амелија Виндзор, деновиве топлес ужива во Ибица. Амелија не обрнуваше премногу внимание на погледите на тамошните туристи и папараците. Магазинот „Татлер“ ја прогласи 22-годишната русокоса за најубава членка на кралското…

Текстот (Фото) Најубавата членка на кралското семејство шета топлес низ Ибица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Андријана „своја“ со синот на Иванов

Поп-пејачката Андријана Јаневска вчера беше во Крушево, на Илинден, од каде се пофали дека е во друштво со Иван Иванов, синот на претседателот Ѓорѓе Иванов. „Свои на своето“, напиша Јаневска под фотографијата што ја сподели…

Текстот (Фото) Андријана „своја“ со синот на Иванов е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Анистон: Не сум оштетена стока

Актерката Џенифер Анистон во своето неодамнешно интервју за медиумите се осврна на шпекулациите што со години кружат за неа. 49-годишната холивудска актерка даде искрено интервју за списанието InStyle. Таа зборувала за современите жени и дека…

Текстот Џенифер Анистон: Не сум оштетена стока е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Нинанајна“ на Елена доби турска верзија

  Евровизиската песна „Нинанајна“, која ја отпеа поп-пејачката Елена Ристевска, е преработена на турски јазик, а за неа е снимен и спот. Елена на својата официјална страница го пушти видеото од турската преработка, среќна што…

Текстот (Видео) „Нинанајна“ на Елена доби турска верзија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ријана е првата црномуреста жена на насловната на „Вог“

Светската пејачка Ријана стана првата црномуреста жена која се појавила на насловната страница на британското издание на магазинот „Вог“ во неговата 102-годишна историја. Откако беше објавено дека Бијонсе ќе биде на насловната страница на септемвриското…

Текстот Ријана е првата црномуреста жена на насловната на „Вог“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се самоуби „Зомби бој“

Рик Генест, моделот чие цело тело е покриено со тетоважи, почина во средата на 32-годишна возраст. Момчето кое доаѓа од Канада, познато под уметничкото име „Зомби бој“, се прослави во 2011 година во музичкиот спот…

Текстот Се самоуби „Зомби бој“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дарко Лазиќ зел пари да пее на свадба, ама не се појавил?

Дарко Лазиќ и неговиот возач Милјан Врачивиќ во средата вечерта се спасиле од засега непознати напаѓачи. Во нападот пејачот бил двапати застрелан со пиштол. „Влегоа во дворот за да се спасат“, вели Дуле Џорџевиќ, кој…

Текстот Дарко Лазиќ зел пари да пее на свадба, ама не се појавил? е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Франка Бателиќ со посветла коса

Евровизиската претставничка на Хрватска, Франка Бателиќ, во моментов е во посета на својот сопруг во Москва. Таа објави фотографија со нов имиџ. Франка ја осветли својата коса. S mužićem đir po Moskvi 🤗 #dejt #twoofus👫…

Текстот (Фото) Франка Бателиќ со посветла коса е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган никогаш нема да се смири со својот татко

Британски „Дејли мејл“ пишува дека Меган Маркл нема да се смири со својот татко Томас Маркл. Тој во медиумите пред неколку дена повторно се пожали дека ќерка му го исфрлила од нејзиниот живот. На новинарите…

Текстот Меган никогаш нема да се смири со својот татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Чарли Шин не може да плаќа алиментација

Американскиот актер Чарли Шин тврди дека не може да плаќа алиментација за своите четири деца. Магазинот„Пипл“ стигна до судски документи што го докажуваат неговото барање за модификација на плаќањето. 52-годишниот актер, кој има две ќерки…

Текстот Чарли Шин не може да плаќа алиментација е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ким Кардашијан со навредлив коментар кон геј популацијата

Откако гостувала во емисијата кај Џими Кимел, драстично ослабениот изглед на Ким Кардашијан повторно стана предмет на интерес во јавноста. Дури и нејзините сестри се најдоа на удар на критика од јавноста, поради нивната сестра…

Текстот Ким Кардашијан со навредлив коментар кон геј популацијата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Келвин Харис е најплатениот диџеј во светот

Магазинот „Форбс“ и оваа година состави листа на најплатени диџеи на светот. Електронската музика во последните години е на врвот на популарноста, а додека многумина говорат дека диџеите не се музичари, туку само стискачи на…

Текстот Келвин Харис е најплатениот диџеј во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дружба на сопругите на Срна, Модриќ и Ковачиќ

Сопругите на Дарио Срна, Лука Модриќ и Матео Ковачиќ, уживаат заедно на одмор. Иако многумина сметаат дека меѓу жените на фудбалерите постои ривалство, Изабел Ковачиќ, Мирела Фориќ Срна и Вања Модриќ, со својот пример тоа…

Текстот (Фото) Дружба на сопругите на Срна, Модриќ и Ковачиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Строгата диета на Кејт Мидлтон

И покрај трите бремености кои ги имала, Кејт Мидлтон успеала да ја сочува елегантната фигура, а по нејзината свекрва, принцезата Дајана, Кејт успеа во рекорден рок да ја врати својата линија. За разлика од својата…

Текстот Строгата диета на Кејт Мидлтон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Комшиите на Шабан загрижени за неговото здравје

Комшиите на српскиот фолк пејач Шабан Шаулиќ тврдат дека неговата здравствена состојба е сериозна. Шабан Шаулиќ со сопругата Гоца пред неколку години изградил вила на Дедиње, во која го минува најголемиот дел од времето. „Не…

Текстот Комшиите на Шабан загрижени за неговото здравје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Санчез и Ганачи го откажаа настапот на „Охрид колинг“, нашле друга тезга

Салваторе Ганачи Роџер Санчез го откажаа настапот на „Охрид колинг“, велат од Авалон продукција.И додаваат дека ова е втор пат да откажат веќе договорен наста Од продукцијата на социјалната мрежа Фејсбук, го изразија нивното разочарување…

Текстот Санчез и Ганачи го откажаа настапот на „Охрид колинг“, нашле друга тезга е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Наоми Кемпбел и Фарида Келфа уживаат во Дубровник

Наоми Кембел со друштво на пријатели плови низ Јадранот. Манекенката на јахтата и прави друштво француската глумица Фарида Келфа и нејзиното семејство. Додека Наоми и Фарида веслаа со кану околу јахтата, синот на француската глумица скијаше на…

Текстот (Видео) Наоми Кемпбел и Фарида Келфа уживаат во Дубровник е превземен од Reporter.mk.

Read More

Научници ја решија мистеријата со Бермудскиот триаголник?

Од подморските пирамиди до облаците и вонземјанските бази, научници и теоретичари на заговори во текот на долга низа години, се обидувале да истражат зошто исчезнуваат …
Научници ја решија мистеријата со Бермудскиот триаголник? Прочитај повеќе …

Read More

Публиката го „блокираше“ влезот за журката на Вегас и Мајк во Охрид

Преголемиот број публика на реномираните диџеј имиња од светската сцена Димитри Вегас и Лајк Мајк ги блокираа влезовите на Билјанини извори каде вчера имаше вистински спектакл. Публиката во еден глас ги пееше најголемите хитови како…

Текстот Публиката го „блокираше“ влезот за журката на Вегас и Мајк во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

Миле Кузмановски има нова песна „Во име на љубовта“

Пејачот Миле Кузмановски сними нов синл „Во име на љубовта“. Музиката и текстот се на Бобан Василевски. „Кога искуството и младоста ќе се спојат, квалитетот на производот е одличен“, вели пејачот. Песната ќе биде дел…

Текстот Миле Кузмановски има нова песна „Во име на љубовта“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хајди Клум со 16 години помлад дечко

Германскиот супермодел Хајди Клум, го привлекува вниманието кај јавноста поради својата врска со 16 години помладото момче, Том Каулиц, гитаристот од бендот „Токио Хотел“. Таа вели дека е среќна во љубовта без разлика на генерацискиот…

Текстот Хајди Клум со 16 години помлад дечко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Франка и Чорлука повторно заедно

Франка Бателиќ и Ведран Чорлука по венчавката се повторно заедно. Фудбалерот и пејачката по веселбата се разделија. Чорлука поради обврските мораше да патува за Москва, а евровизиската пејачка остана во Хрватска. Sunce, Moskva, ljeto –…

Текстот Франка и Чорлука повторно заедно е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сергеј Трифуновиќ: Олабавете со тоа дека Оливер не сакал да пее во Србија

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ го погоди смртта на Оливер Драгојевиќ. Трифуновиќ му посвети неколку објави на Инстаграм на пејачот, а објави и нивна заедничка фотографија направена за време на едно нивно дружење во Сплит. „Ќе…

Текстот Сергеј Трифуновиќ: Олабавете со тоа дека Оливер не сакал да пее во Србија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Светскиот диџеј Алан Вокер сними спот со познати југословенски симболи

Својот последен спот, за песната Darkside, светски познатиот диџеј Алан Вокер, го снимал во Хрватска, Босна и Херцеговина и Црна Гора. Спотот е прегледан повеќе од осум милиони пати за само четири дена. Во истиот…

Текстот Светскиот диџеј Алан Вокер сними спот со познати југословенски симболи е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Аца Лукас заврши во болница

Аца Лукас во средата попладнето заврши во болница на инфузија. Фолк пејачот во вторникот требало да пее во Будва. Лукас излегол на бината и по три испеани песни и се извинил на публиката и го…

Текстот (Фото) Аца Лукас заврши во болница е превземен од Reporter.mk.

Read More

Децата на принцот Хари нема да имаат исто презиме како тие на Вилијам

Откако се венчаа принцот Хари и Меган Маркл, Британците ги чекаат радосните вести за принова. Британските медиуми и обожаватели на кралското семејство, нестрпливо ги чекаат децата на славната двојка, а веќе почнаа да шпекулираат и…

Текстот Децата на принцот Хари нема да имаат исто презиме како тие на Вилијам е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мадона откри како е да се биде мајка на фудбалер и да се живее во Португалија

Освен што е кралица на поп музиката, Мадона е мајка на фудбалерот Давид. Поради најмладиот син, кој се прикручи на академијата за млади фудбалери на клубот Бенфика, целото семејство минатата година се пресели во Лисабон.…

Текстот Мадона откри како е да се биде мајка на фудбалер и да се живее во Португалија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Лопез прошета низ Њујорк без долна облека и високи чизми

Џенифер Лопез е снимена во Њујорк во интересен аутфит, во кој не била вклучена долната облека. Пејачката прошета со бела кошула и високи чизми кои се со потпис на брендот Версаче. Стајлингот бил потполнет со…

Текстот Џенифер Лопез прошета низ Њујорк без долна облека и високи чизми е превземен од Reporter.mk.

Read More

Застрелан пејачот Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ синоќа бил застрелал на веселба недалеку од Белград. Неидентификувани напаѓачи околу 23 часот го начекале пејачот на свадбата, го претепале, а потоа и го застрелале. Лазиќ е погоден со два куршуми, а неговата…

Текстот Застрелан пејачот Дарко Лазиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Оливер зад себе ги остави сопругата Весна, тројцата синови и пет внуци

Оливер Драгојевиќ зад себе ги остави сопругата Весна, тројца синови и пет внуци. Пејачот не криел колку е приврзан за семејството. Во својата педесет годишна кариера никогаш немал скандали. Во брак со Весна бил 4,5…

Текстот Оливер зад себе ги остави сопругата Весна, тројцата синови и пет внуци е превземен од Reporter.mk.