Author: Љубисав Владимиров

Read More

(Видео) Вељко Ражнатовиќ го нокаутираше италијанскиот противник во рингот

Кончарево во саботата вечерта беше центарот на боксерскиот спектакл во Србија, а најголемото внимание го привлече борбата меѓу Вељко Ражнатовиќ против Италијанецот Данило Стачонеа. Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан го нокаутираше…

Read More

(Видео) Фашистички испад на репрезентативците на Хрватска

Одбрамбениот играч на репрезентацијата на Хрватска Домагој Вида и поранешниот репрезентативец Огњен Вукојевиќ кој подолг период играа за тимот на Динамо Киев од Украина, викнаа фашистички поздрав „Слава Украина“, во видео обраќањето по победата во…

Read More

“Ослободете ги брадавиците” им порача Жан Пол Готје на жените

Француската модна икона Жан Пол Готје им порача на жените да ги ослободат брадавиците и на тој начин отвори нов фронт во битката против градниците. Со ваквата порака Жан и даде поддршка на една тинејџерка…

Read More

Децата заглавени во пештерата во Тајланд ќе бидат влечени со јаже

Тајландската Влада го објави планот за спасување на заробените деца во пештерата. Според него, двајца нуркачи ќе придружуваат по едно момче, а низ пештерата ќе ги влечат со јаже. Thai government releases graphic about #thamluangcaverescue…

Read More

(Видео) Колинда танцуваше пред Медведев

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ стана хит со своето танцување по голот на Домагој Вида, кој на крајот не се покажа како клучен за победата на Хрватите над Русија. Грабар-Китаровиќ, во друштво со претседателот на ФИФА, Џани…

Read More

Елена Ристеска за Влатко : Поздрави го Тоше и татко ми

Ненадејната смрт на пејачот Влатко Илиевски, беше шок за целата македонска јавност, естрада, негови пријатели и колеги. Влатко беше миленик меѓу помладата публика Пејачката Елена Ристеска сподели разговор кој го имала ден пред несреќата и…

Read More

Лука Лазукиќ ја изневерувал Беквалац со водителката Софија Рајовиќ

Сопругот на српската пејачка Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ, бил во врска со Софија Рајовиќ уште од 2015 година, а романсата ја обновиле кога Наташа ја добила ќеркичката Катја, пренесува српски „Блиц“. Лука за време додека…

Read More

Златан изгуби – треба да носи англиски дрес и да јаде „фиш енд чипс“

Златан Ибрахимовиќ официјално го загуби облогот со својот поранешен клупски колега Дејвид Бекам, и сега треба да се појави на натпревар на Англија на „Вембли“ во англиски дрес, но и да изеде „фиш енд чипс“, традиционалното…

Read More

Русинки полагаат курсеви за да „уловат“ богати мажи

Во Русија постојат курсеви на кои спонзорушите учат како да „уловат“ мажи милионери. Иако наводно не ги полагаат курсевите исклучиво за пари, фактот дека такви курсеви воопошто постојат, доволно говори само по себе. Една од…

Read More

Неподвижно и немо девојче го спаси братот

Деветгодишната Лекси Комо Дриздел која е парализирана и нема, со целиот глас почнала да вика поради тоа што нејзиниот брат кој имал само 18 месеци успеал да излезе од креветчето и да падне во базенот…

Read More

Прослава во Прага по повод 115 години од основањето на „Харли-Девидсон“

Денеска во Прага, повеќе од десетина илјади моторции се собраа со цел да ја одбележат 115 годишнината од основањето на најпознатиот американски производител на мотори „Харли-Девидсон“. Во Прага се наоѓа најстариот 90-годишен „Харли-Дејвидсон клуб“, па…

Read More

Џенифер Лопез се мажи по четврти пат

По се изгледа дека светската латино пејачка Џенифер Лопез нема намера да се откаже од бракот. По денот на прославата на денот на независноста на Америка, Џеј Ло објави фотографија на Инстаграм со нејзиното момче.…

Read More

Поранешен пилот отворено зборува за запрашувањето на небото

Ако луѓето во себе не го разбудат внатрешниот воен дух, ќе бидеме уништени! Ова го сметаат заговорниците кои постојано нагласуваат за опасните хемикалии кои се испуштаат низ небото, познати како хемитрејлс. Многупати луѓето имале можност…

Read More

Го тужела симфонискиот оркестар поради ниската плата

Главната флејтистка на Бостонскиот симфониски оркестар го тужела својот работодавец поради дискриминирачкото постапување, затоа што и исплаќал пониска плата отколку на машките колеги. Елизабет Роу, флејтистката на престижниот Бостонски симфониски оркестар од 2004 година, тврди…

Read More

Денеска е денот на чоколадото, најмногу се конзумира во Европа

Во целиот свет денеска се обележува Денот на чоколадата. Првото чоколадо во Европа се произвело во 1550 година. Светскиот ден на чоколадата се одбележува од 2009 година, пренесува „Хералд сан“ и додава дека Денот на…

Read More

Прошетките во вселената за 15 години ќе биде забава достапна за сите

Патувањето во вселената би требало за петнаесетина години да стане остварливо и за оние кои се неверојатно богати. Ова го изјавил италијанскиот астронаут Паоло Несполи, кој бил убеден дека вселенскиот туризам ќе го променел начинот…

Read More

Доналд Трамп има потреба од десетина конобари и кувари

На имотот Мар-е-Лаго американскиот претседател Доналд Трамо побарал од министерството за труд на САД да дозволи да вратботи странски работници за престојната сезона, која почнува во ноември. Според тоа барање, Трамп има намера да вработи…

Read More

Претседателот ќе си поднел оставка, само ако некој му донел селфи со Господ

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте, ветил дека ќе поднесе оставка доколку некој му докаже дека постои Господ. „Доколку постои и еден сведок кој може тоа да го докаже, дали со фотографија или селфи, во кое ќе…

Read More

Саманта сака да ја уништи Меган Маркл

Меган Маркл не прекинува да го интригира вниманието на јавноста, откако е објавена нејзината веридба со принцот Хари, а особено интересен бил нејзиниот семеен живот. По аферата со нејзиниот татко, сега во жижата на јавноста…

Read More

(Фото) Жешкиот асфалт му ја проголтал ногата

Во Њукасл во Велс едно момче можело да настрада, откако неговата нога потонала во длабокиот асфалт, кој почнал да се топи од премногу жешкото време. 24 годишното момче за време на паузата за ручек, згазнал…

Read More

Алиса ќе биде првиот човек кој ќе стапне на Марс

Младата Алиса Карсон од најмали нозе сонува за истражување на вселенските пространства и негува љубов кон вселената, особено по гледање на ТВ емисијата “The Backyardigans”. Неколку години подоцна, нејзиниот татко ја пријавил во вселенски камп,…

Read More

Бекам и Ибрахимовиќ направија кладба за мечот меѓу Шведска и Англија

Фудбалските репрезентации на Шведска и Англија ќе одиграат денес во 16:00 часот во четвртфиналниот меч на Светското првенство во Русија. Златан Ибрахимовиќ и Дејвид Бекам со нетрпение очекуваат да ги видат нивните репрезентации во пресметката…

Read More

Кејт Мидлтон повторно бремена?

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е повторно бремена, а таа и принцот Вилијам ќе станат родители по четврти пат, открива извор близот до парот. Само три месеци откако на свет го донесе третото дете, се…

Read More

Дејвид и Викторија Бекам во лежерно издание во Лондон

Дејвид и Викторија Бекам веќе 19 години уживаат во брачниот живот. Славната двојка непосредно пред годишнината од бракот беше во публиката на настан посветен на спортски активности за деца. Поранешниот фудбалер и популарната дизајнерка во…

Read More

Влатко утре ќе биде погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

Пејачот Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Неговото семејство, пријателите и фановите ќе се простат со пејачот од 11 часот во капелата на гробиштата. Илиевски синоќа беше…

Read More

Палашоска се лула на охридско кајче

Фолк пејачката Џесика Палашоска, летните денови ги минува во Охрид. Таа на Инстаграм објави фотографијa на која позира на чамец. Фолк пејачката за годинава најави дека има во план да направи голем проект, а во…

Read More

Влатко ја предосети смртта

Влатко Илиевски пред извесно време на својот Фејсбук профил објавил статус со кој како да си ја предосетил смртта. Илиевски бил пронајден мртов, вчера вечерта околу 23 часот во автомобил. Илиевски имаше 33 години. Влатко ја предосети…

Read More

Влатко е третиот македонски евровизски пејач кој почина

Македонскиот пејач Влатко Илиевски кој синоќа беше пронајден мртов во својот автомобил е третиот евровизиски претставник од Македонија што почина. Во 2011 година Влатко Илиевски ја претсавуваше Македонија на Евровизија во Германија со песната „Русинка“. Претходно Македонија прерано се збогуваше од…

Read More

На телото на Влатко немало траги на насилство

Основното јавно обвинителство Скопје ги расветлува причините за смртта на пронајдено починато машко лице Скопје, 07 Јули 2018 – Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на причините за смртта на…

Read More

Си отиде миленикот на „Славејчињата“

Влатко Илиевски изминатите неколку години беше заштитен знак на најголемиот фестивал Златно Славејче. Децата во публиката па и возрасните не криеја дека го сакаат водителот на детскиот музички фестивал, а и тој секогаш велеше дека…

Read More

Сино око мое, Тамара скршена по Влатко

Пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на пејачот Влатко Илиевски, се прости од својот колега со емотивна порака на Фејсбук. Тие заедно ги започнаа своите музички кариери уште во времето кога тој беше…

Read More

Пријателите се опростуваат од Влатко

Пријателите и познатите музички ѕвезди почнаа да се опростуваат од поп пејачот на социјалните мрежи. Секој од нив со своја приказна, а Марјана Станојковска која му беше многу добра пријателка стави црна слика на својот…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ во бикини

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на социјалните мрежи објави фотографии каде е облечена во бикини. На фотографиите Марија напишала дека отсекогаш посакувала да биде „карате кид“.   (Фото) Марија Шерифовиќ во бикини was last modified: July…

Read More

„Шарене пилуле“ напиша Влатко пред да го најдат мртов

Пејачот Влатко Илиевски кој синоќа околу 23 часот бил пронајден мртов на неговиот Фејсбук профил објавил фотографија под која напишал шарени пилуле за лилуле. Влатко пред пет дена го прослави својот 33 роденден, а денеска…

Read More

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

Македонскиот пејач Влатко Илиевски вчера бил пронајден мртов во неговиот автомобил во Скопје, потврдија од МВР за „Макфакс“. Пејачот бил пронајден по анонимна дојава, синоќа во 23 часот, а засега нема информации кои се причините…

Read More

(Видео) Асфалтот во Британија ги голта возилата

Велика Британија би можела наскоро да достигне нови рекордни температури. Деновиве се забележани 32 степени, што е доволно да асфалтот почне да ги голта возилата. Оваа земја е сред нејзиниот најдолг топлотен бран од 1976…

Read More

Бебе Трамп во пелени ќе прелета над Лондон

Британците кои се против доаѓањето на американскиот претседател во Лондон, подготвуваат посебен подарок за Доналд Трамп. Огромен балон од Доналд Трамп како бебе, кое носи пелени, ќе прелета преку престолнината на 13 јули. Американскиот претседател…

Read More

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ одмора на плажите во Солун

Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија во бикини од одморот во Солун. Ќерката на српската пејачка Цеца, покрај тоа што ги посетува плажите, ужива и во ноќниот живот и специјалитетите. На своите многубројни обожаватели редовно ги споделува највпечатливите…