Author: Љубисав Владимиров

Read More

Владо Јаневски го промовираше спотот за „Главен град на тагата“

Пејачот Владо Јаневски вчера ја имаше промоцијата на неговиот нов спот насловен „Главен град на тагата“. Музиката и текстот ги напиша самиот Јаневски, додека за аранжманот се погрижи Роберт Билбилов. Продукцијата е дело на Дарко…

Read More

Почнува „Д фестивал“ во Дојран

Во Дојран вечер почнува осмото издание на „Д Фестивал“, кој ќе трае до 8 јули. Арт поп ѕвездата од светската авангарда Севдализа, култната наша група „Архангел“, популарниот амстердамски бенд „Мај бејби“ и ди џејот Пол…

Read More

Пронајдените момчиња во пештерата во Тајланд: Не се грижете, силни сме!

Заробените момчиња во пештерата во Тајланд им пишале на нивните родители писма, во кои им порачуваат да не се грижат и дека се многу силни. Во пораките тие побарале специфична храна која им ја подготвувале…

Read More

Јелена Карлеуша се сликаше гола во кампања за заштита на животните

Пејачката Јелена Карлеуша се соблекла гола во кампањата за заштита на животните. Таа порачала дека попрво би одела гола, отколку да носи крзно на себе. Карлеуша е првата личност од балканските простори која позирала за…

Read More

Бехрами до Федерер – Гледај си ја својата работа

Албанецот од редовите на репрезентацијата на Швајцарија, Валон Бехрами, му одговори на Роџер Федерер, кој по елиминацијата на фудбалската репрезентација од мундијалот во Русија ги критикуваше фудбалерите од својата земја. Федерер бил разочаран од играта…

Read More

Викенд хороскоп за 7 и 8 јули

Овен   Во моментот најважно е да ги смирите вашите мисли и чувства, но и да го задржите достоинството пред личноста која добро ве познава. Не му се доверувајте на секого, одбирајте ги луѓето со…

Read More

Силно невреме ќе ја погоди Македонија

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно и нестабилно особено во претпладневните периоди кога се очекува на повеќе места да започне да се развива нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и…

Read More

Тања Лепческа и Златко Димовски годинашни младоженци на Галичка Свадба

Тања Лепческа и Златко Димовски се годинашните главни протагности во рамки на годинашното 45-то издание на „Галичка свадба“, која ќе се одржи од 13 јули и ќе трае до 15 јули во преубавото амбиент на…

Read More

Кевин Спејси обвинет дека злоупотребил тројца мажи

Холивудскиот актер Кевин Спејси е обвинет за нови три сексуални злоупотреби. Скотланд Јард во истрагата наведува дека Кевин нападнал мажи во Велика Британија, а покрај ова стојат и претходни обвинувања на сметка на Спејси. Со…

Read More

Бобан Рајовиќ ги исмеја Џака и Шаќири

Од поразот на Швајцарија против Шведска и испаѓањето од Мундијалот, особено задоволен бил српскиот пејач Бобан Рајовиќ. Швајцарската фудбалска репрезентација го заврши своето учество на Светското фудбалско првенство во Русија, во осминафиналето, по поразот од…

Read More

(Видео) Снимил светлина на небото за време на силна бура

Додека Американецот Соло Доло на „Фејсбук“ во живо го снимал почетокот на бурата, на небото меѓу облаците забележал  нешто што се поместува. На снимката се гледа како бурата се приближува до едно гратче во Алабама.…

Read More

(Фото) Се сончала среде свадба

Една девојка го уништила фотографирањето на еден венчан пар откако одбила да се тргне од местото на кое се сончала. Бесот на гостите воопшто не ја вознемирил девојката во бикини. Таа лежела на пешкирот и…

Read More

ЦИА знаеше за распадот на СФРЈ, а сега предвидува и крај на ЕУ

ЦИА и американската невладина организација Стратфор прогнозирале распад на денешната ЕУ на неколку групи. Стара и нова Европа. Новата треба да се насочи кон САД и да претставува сојуз на православни земји. Западниот блок или…

Read More

На небото во ист ден ќе прелетаат 202 000 авиони

На страницата FlightRadar24 е објавен неверојатен податок дека на 30 јуни во светот ќе бидат забележани повеќе од 202 000 летови, а на небото истовремено ќе прелетаат 19 000 авиони. Споменатата страница ги следи сите…

Read More

Телохранителот на Черчил на смртната постела открил тајна за НЛО

Голем број теоретичари на заговор тврдат дека Винстон Черчил наредил специјален тим да го истражи зголемениот број пријавени летечки чинии на небото, но дека резултатите од овие истраги бие скриени. Черчил основал специјален тим познат како…

Read More

Опра Винфри: Претседателската функција ќе ме убие

Американската водителка Опра Винфри потврдила за британски „Вог“ дека нема да се кандидира за претседателските избори во САД во 2020 година, велејќи дека тоа би ја убило. „Во таа политичка структура, сите лаги, ср**а, ужаси,…

Read More

Деведесет проценти од светскиот отпад доаѓа од 10 реки

Научниците откриле дека 90% од светскиот пластичен отпад пристигнува од само 10 реки, Осум се од Азија, а две од Африка. Светските влади ширум светот се занимаваат со глобалните проблеми со пластичното загадување во океаните,…

Read More

(Видео) Босанец измисли нов начин на миење автомобили

Дека мрзеливоста може да надвладее кај секој од нас можеби најдобро покажува примерот на еден Босанец, кој по своја мерка измислил систем за миење автомобили. Дали недостигот на средства за работа или поради мрзеливоста, овој…

Read More

Паднал од крузер и минал 22 часа на отворено море

Триесет и тригодишно момче од Филипините е пронајдено во водите во близина на Куба, откако претходно паднало од крузер. Момчето минало 22 часа на отворено море. Норвешкиот крузер веднаш бил запрен откако дознал за исчезнувањето,…

Read More

Милица призна дека имала секс со дечко истиот ден кога го запознала

Милица Тодоровиќ во емисијата на Огњен Амиџиќ одговорила дека имала секс со момче истиот ден кога го запознала. Пејачката во „Амиџи шоу“ одговараше на провокативните и интимни прашања во играта „Тверкај или одговарај“. „Милица, колку…

Read More

Кина разви дронови што наликуваат на гулаби

Технолошките напредни дронови произведени во Кина изгледаат како гулаби и се движат како вистински птици. Кина го зголеми нивото на безбедносна контрола со помош на јата технолошки напредни дронови кои изгледаат како птици. Овие небесни…

Read More

Изгубените момчиња во Тајланд сакале да се потпишат во пештерата

Британски „Скај њуз“ пренесува дека младите 12 фудбалери и нивниот тренер од Тајланд кои девет дена беа загубени во пештерата веројатно влегле во истата и покрај забраната за време на дождовната сезона со цел да…

Read More

Научниците открија планета многу слична на Земјата

Научниците откриле дека планетата Кеплер-186ф е многу повеќе слична на Земјата, отколку што претходно се мислело и дека истата може да биде населена од страна на човекот. Кеплер-186ф е егзопланета, што значи дека се наоѓа…

Read More

(Фото) Сања Куџет го покажа синот

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Куџет, по успешната сезона во шоуто, заедно со синовите Андрија и Страхин и својата посилна половина Немања Живојиновиќ замина на одмор. Сања, која не сака премногу да го покажува…

Read More

Северна Кореја тврди дека испратила човек на Сонцето

Државната агенција на Северна Кореја објавила вест дека станала првата земја во светот која успеала да испрати човек на Сонцето! Сонцето е единствената ѕвезда од нашиот Сончев систем чија маса е поголема за 100 пати…

Read More

(Видео) Андрија Милошевиќ како балетан

Андрија Милошевиќ во новото видео што го објави на „Инстаграм“ танцува на  песната на Нирвана Smells Like Teen Spirit. Српскиот актер ги израдува фановите, а на фотографијата напиша дека изгледа како насмеан балетан. Видете ја…

Read More

(Фото) Јапонија најголем победник на Мундијалот

Навивачите на Јапонија, кои доживеаја разочарување по поразот на нивната репрезентација од Белгија со 3:2, не се одвикнаа од убавите навики што ги красеа на Мундијалот во Русија. На трибините тие доаѓаа со кеси кои…

Read More

(Фото) Разголената Катарина ги скара фановите на „Инстаграм“

Македонскиот топ-модел  Катарина Ивановска се потсети на времето кога снимала реклама за шпанското издание на „Вог2. Облечена во проѕирно бикини, Катарина се потсети на времињата кога беше постојано ангажирана  на светските модни писти, но се…

Read More

(Фото) Бекамови ја изненадија својата ќерка со пони

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам (43) и неговата сопруга, креаторката Викторија Бекам (44), се во брак дваесет години и заедно имаат четири деца. Нивната ќерка Харпер наскоро ќе го прослави седмиот роденден, а Дејвид и Викторија…

Read More

Руски политичар со коњ доаѓа на работа

Рускиот народ се крена на протестни акции против високите цени на горивата. Локалните политичари од Камачатка, Михаил Пучковски во знак на протест против виските цени го продал својот автомобил и купил коњ. Сега животното го…

Read More

Меланија заработила милион долари од своите фотографии

Меланија Трамп по стапувањето на нејзиниот сопруг на должност на претседателското место на САД заработила илјадници долари на основа на договорот со фотоагенцијата „Гети имиџис“, според кој водечките медиуми индиректно му плаќаат на семејството Трамп,…

Read More

Пронајдени исчезнатите момчиња во пештера во Тајланд

Дванаесетте момчиња и нивниот фудбалски тренер кои се загубија во пештера во Тајланд беа пронајдени живи, објави тамошниот регионален гувернер. „Сите се на безбедно. Тие се лоцирани од специјални единици“, изјави Наронгсак Осотанакорн. Децата сѐ уште…

Read More

Даниел Субашиќ: Јас повеќе не сум Србин

Ѕвездата на хрватската репрезентација голманот Даниел Субашиќ повторно се најде во жижата на јавноста поради своето потекло, но и поради својата преубава сопруга. По победата над Данците, во јавноста повторно почнаа да се раскажуваа приказни…

Read More

Џиџи Хадид и Емили Ратајковски на одмор во Миконос

Светските модели Џиџи Хадид и Емили Ратајковски летните топли денови ги минуваат на грчкиот остров Миконос. Двете беа поканети по повод отворањето на луксузен шопинг центар. Додека престојуваа на грчкиот остров, тие не пропуштија да…

Read More

Марија Шерифовиќ го наполни стадионот Кошево во Босна

Преку 50000 фанови од цела Босна и Херцеговина присуствуваа на Кошево на концертот на Марија Шерифовиќ. Пејачката поради лошите временски услови беше принудена да го помести големиот спектакл за еден ден, но дождот и во…

Read More

Америка ќе плати скапо ако се обиде да го украде пазарот со нафта на Иран

Првиот потпретседател на Иран, Есках Џахангири, изјавил денеска дека иранските власти ќе дозволат на приватните компании да извезуваат сурова нафта со цел да им помогнат во надминувањето на проблемите со санкциите кои САД повторно ги…

Read More

Љубовницата на Ескобар открила како нарко-босот ја освоил

Вирџинија Ваљехо е една од најпознатите љубовници на прочуениот нарко-бос Пабло Ескобар. За својата љубов кон Ескобар, Вирџинија пишува во својата книга Loving Pablo, Hating Escobar (преведена како „Го сакам Пабло“). Ескобар постојано бил цел…