Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Видео) Пријателите снимија песна за Маринко Маџгаљ: Никогаш нема да те заборавиме

Четири години по смртта на глумецот Маринко Маџгаљ, неговите пријатели ја снимија песната „Животот е лотарија“ и испратија порака дека никогаш нема да го заборават. Песната ја напиша неговиот најдобар
Read More

Глумецот Том Холанд одгледува пилиња оти во супермаркетите нема јајца

Актерот Том Холанд, кој глуми „Спајдермен“ во последните филмови за суперхеројот на „Марвел“, на својот инстаграм-профил се пожали дека во супермаркетите нема јајца среде пандемијата на коронавирус. З
Read More

(Видео) Пијана Пинк сама си ја скрати косата

Поп-пејачката Пинк на своите следбеници на Инстаграм им се пофали со новата фризура, која сама си ја направила додека била пијана. Во видеото што го објави на инстаграм-профилот, пејачката кажа дека з
Read More

(Фото) Карлеуша во „купаќи“ Версаче по дома, изолацијата не мора да е досадна

Додека речиси цел свет е на пауза поради коронавирусот, па сите изолирани седат дома , Карлеуша најде начин да се забваува. Среќа што се соцјалните мрежи. Попларната пејачка сподели слики и видеа на к
Read More

Sвездата на „Мојата голема грчка свадба“ не отиде на погребот на татко ѝ заради коронавирусот

Глумицата Ниа Вардалос (57), најпозната по улогата во филмот „Мојата грчка свадба“, не можеше да отиде на погребот на нејзиниот татко, Гус Вардалос, поради коронавирусот. Нија последен пат го посетила
Read More

Џенифер Гарнер на прошетка со децата

Добитничката на „Златен глобус“ Џенифер Гарнер во вторникот го напушти домот и отиде на сончева прошетка со својот осумгодишен син Семјуел во близина на населбата во која живее во Лос Анџелес. Подоцна
Read More

Таткото на Серена и Венус Вилијамс ги оставил сопругата и синот без пари и храна

Лакиша Вилијамс (39) го обвини својот сопруг Ричард Вилијамс, таткото на познатите тенисерки Серена и Венус Вилијамс, дека не ѝ помогнал во одгледувањето на нејзиниот син. Лакиша вели дека Ричард ја
Read More

Шенон Доерти лута: Ние се бориме со ракот, а вам ви е тешко да седите дома!

Актерката Шенон Доерти, која ја паметиме по улогите во „Беверли хилс“ и „Волшебнички“ со години се бори со ракот на градата. Таа  вели дека многу ја плаши оваа ситуација со пандемијата на коронавирусо
Read More

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението од кралската палата е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран Ковид-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата,
Read More

(Фото) И Цеца го прифати предизвикот, па објави слика кога била дете

Деновиве на социјалните мрежи кружи предизвик за објавување на фотографии од нашето детство. Ниту славните не останаа имуни, па почнаа и тие да објавуваат свои спомени. Цеца го прифати предизвикот, па
Read More

Вуди Ален: Криев дека сме во љубов со посвоената ќерка, жена ми ги најде еротските фотографии

„За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига“, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во посветата на својата 22 години помлада сопруга. Во нов
Read More

Меган ќе го позајми гласот во „Симпсонови“

Американскиот продуцент и сценариост Ал Џин ја поканил Меган Маркл да се приклучи во култната анимирана серија Симпсонови за да го позајми својот глас на некој од ликовите. Претходно прашина се крена
Read More

Меган ќе го позајми гласот во „Симпсонови“

Американскиот продуцент и сценариост Ал Џин ја поканил Меган Маркл да се приклучи во култната анимирана серија Симпсонови за да го позајми својот глас на некој од ликовите. Претходно прашина се крена
Read More

Почина првиот дечко на Џенифер Лопез

Дејвид Круз, првиот дечко на Џенифер Лопез, почина на 51 година од болест на срцето, пишуваат американските медиуми. Дејвид и Џенифер ја почнале врската во 1984 година, уште додека оделе во средно учи
Read More

(Галерија) Фолк-пејачките го прифатија предизвикот: Покажаа какви невести биле

Фолк-пејачките го прифатија предизвикот што деновиве се шири на „Инстаграм“ да објават слики од нивната свадба. Прва почна Тања Јовановска – Трајкова, која објави слика од свадбата, па ја предизвика и
Read More

(Галерија) Седи дома и пиј вино да преживееш: Катарина Ивановска со двете деца во изолација

Катарина Ивановска ги почитува препораките и седи во домашна изолација заедно со своето семејство. Атрактивната манекенка споделува фотографии  за да прикаже како ѝ минуваат деновите со двете деца, 6-
Read More

Почина Алберт Удерцо, легендарниот уметник зад стриповите „Астерикс и Обеликс“

Францускиот цртач на стрипови и автор на еден од најпродаваните стрипови на светот „Астерикс“,  Алберт Удерцо, почина на 92 годишна возраст од срцев удар. Веста за неговата смрт ја пренесе неговиот зе
Read More

Тајно се омажи глумицата Мишел Вилијамс

Глумицата Мишел Вилијамс во тајност се омажила со режисерот Томас Кали, пишуваат американските медиуми. 39-годишната Мишел и Томас се видени со бурми на рацете, по што медиумите почнаа да пишуваат дек
Read More

Глумецот Алекс Родригез стана татко

Глумецот Адам Родригез стана татко. Ова е негово трето дете. Тој откри дека неговата сопруга Грејс се породила и дека добиле син што ќе се вика Бриџмонт Бернард. Двојката има и две ќерки, Џорџи Деј и
Read More

(Видео) „Северина чисти по дома“, се фали Кеба по социјалните мрежи

Свекрвата на Северина, Олја објави видео на социјалните мрежи од хрватската пејачка, како го чисти нивниот дом во Белград додека се во изолација од коронавирусот. Северина ги дезинфицираше и исчисти с
Read More

Весна Бејби : Како е да имате болно дете со лекови кои чинат половина административна плата?

Актерата Весна Бејби Петрушевска се огласи на својот профил на Фејсбук, откако беше најавено намалување на платите на административците. Еве го нејзиниот статус во целост: „Падна снег и конечно малку