Read More

(Фото) Мелита се вери на Санторини!

Некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ се пофали дека е на Санторини, во Грција. Таа сподели серија фотографии и видеа од нејзиниот одмор, и покажа дека таму не е сама. Мелита се погрижи да покаже на Инстаграм,…

Read More

Брена не ја покани Карлеуша на свадба

Српската пејачка Јелена Карлеуша не беше поканета  на свадбата на Александра и Филип  Живојиновиќ. Српските медиуми сепак, ја прашаа Карлеуша што мисли за свадбата на годината. Јелена јавно им упати честитка. -Им честитам од срце…

Read More

(Видео) Лила леташе над Охрид

Водителката Лила Филоповска се пофали дека летала со параглајдер над Охрид. Таа сподели видео и фотографии. Вели ова и било прв пат, а под фотографиите напиша „Кој летал , знае“. Водителката осмислила се, па за…

Read More

Момче од Белгија ќе запише факултет на осум години

Момче од Белгија матурираше на осумгодишна возраст, откако ја комплетираше шестгодишната средношколска програма во рок од година и пол. Лоран Симонс од Остенде, чиј татко е Белгиец, а мајка Холанѓанка, има коефициент на интелигенција 145…

Read More

Заев на камп во Халкидики

Премиерот Зоран Заев беше на одмор на Халкидики, објави грчкото радио „Тесалоники“. Тој е заедно со својата сопруга Зорица, а друштво им првале вицепремиерот Кочо Анѓушев со сопругата. Како што известува грчкото радио, Заев преноќил…

Read More

Месечен хороскоп за јули

Овен Јули за овните носи многу случувања кои се поврзани со групни активности и пријателите. Тие ќе имаат поголема желба да работат во група со своите колеги, но ова е област која исто така може…

Read More

(Фото) Внуката на Одри Хепберн убава на баба си

Ема Катлин Хепберн Ферер е внука на актерката и модна икона Одри Хепберн. 24-годишната девојка се занимава со мода, а првиот моден едиторијал го сними 2014 година, за магазинот Harpers Bazar. Модните дизајнери ја споредуваат…

Read More

Луис Хамилтон сними дует со Агилера

Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон, сними дует со светската ѕвезда Кристина Агилера. Песната „Пајп“ е дел од осмиот албум на пејачката. 33-годишниот Хамилтон, кој го напишал текстот на песната, се појавува под псевдонимот ХНДА. Агилера…

Read More

(Видео) Вежби на манекенките за топ тело

Тренерот на познатите модели и нутриционист Ребека Луис, има цел да ги мотивира луѓето од целиот свет да вежбаат и да ги сменат животните навики. Нејзиниот Јутјуб канал е полн со видеа со вежби за…

Read More

Научниците ќе создадат диносаурус за 10 години

Научниците тврдат дека можат да создадат жив диносаурус и за најмногу 10 години, инспирирани со генетските инстражувања на палеонтологот Д-р. Алан Грант, лик од филмовите „Парк од времето на Јура“. Д-р. Џек Хорнер, кој работел како консултант…

Read More

(Видео) Сите сакаат селфи со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин е поголема ѕвезда на Мундијалот од најголемиот број фудбалери, пишува „Дејли меил“. „Сите сакаат селфи со шефот“, велат тие. На интернет се појави и видео на кое кралеви, претседатели на држави,…

Read More

(Видео) Направил куќа во пештера стара 700 години

Анџело Мастропиетро самиот си изградил сопствено место за релаксација и бегство од секојдневието. 37-годишниот маж од Австралија решил да избега од градот и брзиот начин на живот во 2007 година, кога му била дијагносицирана мултоиплекс…

Read More

Ќерка на Химлер работела за германската тајна служба

Гудрун Брувиц, ќерка на еден од најозлогласените нацисти, Хајнрих Химлер, две години работела за германската разузнавачка служба БНД. Агенцијата потврдила дека Гурдун била нивни член од 1961 до 1963 година, но под друго име. Бурвиц…

Read More

(Фото) Фолк-пејачките завршија во ноќен клуб

Фолк-пејачките Татјана Лазаревска, Адријана Кеш и Сани Апостоловска вчеравечер се дружеа во еден од скопските ноќни клубови. За дружбата се пофалија со неколку слики на социјалните мрежи. „Многу љубов на една слика“, напиша Адријана покрај…

Read More

(Галерија) И вака се носи „адидас“

Твитерџиите ги бива за се, па и за мода. Деновиве на оваа социјална мрежа хит се папарацо-фотографии од луѓе што искобинирале тренерки адидас со штикли или чевли. „Хит за ова лето“, „Сребрени адидас за мажи…

Read More

(Фото) Цветанка Глигорова некогаш на „Макфест“, денес згодна и популарна во Кавадарци

Во 1995 година на „Макфест“ Цветанка Глигорова ја испеа „Не биди слеп“, една од најубавите македонски песни. Имаше 16 години, ама ја освои публиката. Брзо потоа се повлече од јавноста, почна да студира, роди ќерка,…

Read More

(Видео) Симпсонови предвидуваат финале Мексико – Португалија

На социјалните мрежи деновиве се споделува видео од анимираната серија „Симпсонови“ во кое семејството на Хомер и Марџ гледа најава за финалниот меч на Мундијалот во Русија. Видеото покажува дека во финалето на годинашното светско…

Read More

(Фото) Брена и првата жена на Боба гушнати во кафеана

Лепа Брена и Зорица, првата жена на Боба Живојиновиќ се сложуваат одлично. Најпрво Брена на својот инстаграм-профил објави слика од свадбата на Филип на која е со Зорица и Борка, мајката на Александра Пријовиќ. Неколку…

Read More

Уапсен актерот Раде Шербеџија

Глумецот Раде Шербеџија е уапсен минатата недела во Калифорнија поради возење во пијана состојба, пишува „Ти-ем-зи“. Полицијата го застанала неговото возило откако забележале дека за малку ќе удрел и во неколку паркирани возила. Според истиот…

Read More

Дневен хороскоп за 30 јуни

Овен Обидете се, на личностите кои ви значат, да им дадете до знаење дека може да сметааат на вас. Вашата комуникација доаѓа до израз, особено со жените. Ако сте во зрелите години може да соработувате…

Read More

Ќерката на Курт Кобејн ќе пее со „Нирвана“

Легендарните „Нирвана“ најавија дека по четири години повторно ќе свират заедно на концерт во Чикаго, а овојпат со нив ќе пее и ќе свири на гитара Френсис Бин Кобејн, ќерката на Курт Кобејн и Кортни…

Read More

(Видео) Со песна од Калиопи 5-годишниот Љуба победи на „Пинкови ѕвездички“

Пеејќи ја песната „Бато“ од Калиопи 5-годишниот Љуба Станковиќ победи во четвртата сезона на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Тој во финалето, што се одржа вчеравечер во Белград, пееше против Дражен Бековиќ. Дражен, пак, ја…

Read More

Принцот Филип ја изневерувал кралицата Елизабета

Во книгата „Бракот на кралицата” поранешната ѕвезда од реалните шоуа лејди Колин, пишува дека принцот Филип со години ја изневерувал кралицата Елизабета. Таа напишала дека Елизабета уживала во сексот, а дека останала невина до првата…

Read More

Љубовен хороскоп за јули

Овен Ако сте во врска: Искористете го периодов со партнерот да отпатувате на одмор или на друг начин да пронајдете време за заедничка забава. Вашиот партнер малку ќе се сомнева во вас и под лупа…

Read More

(Видео) Македонка втора на „Војс“

Пеејќи го хитот на Витни Хјустон, Greatest Love of All, Македонката од Австралија, Изабела Пејџ Јосески, го освои второто место на популарното музичко талент шоу „Војс Австралија“. Таа во финалето освои само неколку гласа помалку…

Read More

SpaceX испрати робот со вештачки интелект во вселената заедно со Falcon 9 (ВИДЕО)

Робот со вештачка интелигенција отпатува кон Меѓународната вселенска станица заедно со ракетата Falcon 9, истрелана од авиобазата Кејп Канаверал, Флорида,

The post SpaceX испрати робот со вештачки интелект во вселената заедно со Falcon 9 (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Уапсена глумицата Сузан Сарандон

Холивудската ѕвезда Сузан Сарандон учествуваше во женскиот марш во Вашингтон беше меѓу 575 жени уапсени во четвртокот. Жените протестираа против политиката на имиграција на Доналд Трамп за нулта толеранција и седеа во знак на протест…

Read More

Брена и Тони Цетински на „Струмица опен“

Од 10 до 19 август ќе се одржи седмиот „Струмица опен фестивал“. Главни ѕвезди на фестивалот ќе бидат српските пејачи Лепа Брена, Марија Шерифовиќ и Саша Ковачевиќ и хрватскиот музичар Тони Цетински. Освен нив во…

Read More

Сатурновата месечина Енцелад ги подржува основните услови за живот

Користејќи примероци собрани а подоцна и анализирани со спектрометарот на Касини леталото на НАСА, научниците пронајдија големи органски молекули богати

The post Сатурновата месечина Енцелад ги подржува основните услови за живот appeared first on USB.mk.

Read More

Алачки се пофали дека ќерка ѝ издржа 4 години во брак

Македонската фолк-пејачка и водителка на емисијата „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, преку „Фејсбук„ се пофали дека нејзината ќерка слави годишнина од брак. Таа објави фотографија од свадбата на Грациела. „Денот кога пред 4 години рекоа…

Read More

(Видео) Падна снег во Бугарија

Вчера во бугарскиот град Смолијан падна првиот снег. На „Фејсбук“ веднаш се појавија видеа од виулицата со коментари „Среќна Нова година. Од утре со скии на работа“. Освен во Бугарија, снег среде јуни падна и…