Author: Александра Георгиев

Read More

(Фото) Надица Георгиева љуби во Венеција

Поранешната манекенка Надица Георгиева и менаџерот Иво Јанковски летово беа на одмор во Италија од каде споделија фотографии. Тие се пофалија дека секој миг го користат за да уживаат во заедничкиот одмор во Венеција. Дека…

Текстот (Фото) Надица Георгиева љуби во Венеција е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) По две години пауза, Туна се враќа со секси спот  

Туна Сејдиу по две години пауза го промовираше видеото за темата Chonga. Со оваа песна и видеоспот таа најавува дека се враќа на музичката сцена. Песната е снимена на албански јазик, а видеото веќе има…

Текстот (Видео) По две години пауза, Туна се враќа со секси спот   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина Екрем Хусеин, доајенот на македонскиот балет

Почина доајенот на македонскиот балет Екрем Хусеин по долго боледување. Имаше 75 години. Екрем Хусеин беше еден од омилените уметници во Македонската опера и балет (МОБ). Тој беше активен во балетскиот ансамбл до пред 4…

Текстот Почина Екрем Хусеин, доајенот на македонскиот балет е превземен од Reporter.mk.

Read More

Каролина снима спот во Стара чаршија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева снима нов спот. Интересни кадри од снимањето Каролина сподели на својот инстаграм-профил. Облечена во бел фустан, пејачката се шеташе низ Старата скопска чаршија, а потоа возеше и велосипед низ Скопје. Интересно е…

Текстот Каролина снима спот во Стара чаршија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Трифун Костовски на 71 година се враќа на музиката

Поранешниот скопски градоначалник и бизнисмен Трифун Костовски (71) по неколку години пауза се враќа на музиката. И овој пат тој ќе соработува со неговиот долгогодишен пријател Александар Митевски, кој на социјалните мрежи објави нивни заеднички…

Текстот Трифун Костовски на 71 година се враќа на музиката е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Елизабет Харли топлес во Грција

Познатата актерка Елизабет Харли (53) е во Грција на одмор од каде на својот инстаграм-профил објави видео. Во најновото видео Харли скока од водата во базен во Грција, покривајќи ги голите гради. Attempting to swim…

Текстот (Видео) Елизабет Харли топлес во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Томашевиќ во Паланка за Денот на рударите

Познатата српската пејачка Јелена Томашевиќ на 27 август ќе одржи концерт во Крива Паланка со почеток во 21 часот. Концертот е на Градскиот плоштад, а Јелена гостува по повод одбележувањето на Денот на рударите. Пред…

Текстот Томашевиќ во Паланка за Денот на рударите е превземен од Reporter.mk.

Read More

“Бубалици“ завршува во 2019

Една од најпопуларните американски серии „Бубалици“ ќе ги емитува своите последни епизоди наредната година, и со тоа конечно ќе заврши серијата. Последната, 12. сезона ќе почне на 24 септември и се очекува да заврши во…

Текстот “Бубалици“ завршува во 2019 е превземен од Reporter.mk.

Read More

Филмот за Ријана во кината за два месеца

Американскиот директор, Петер Берг, открил дека неговиот долгоочекуван документарец, кој го следи искачувањето на Ријана до нејзината слава, ќе го има во кината за отприлика 2 месеца. Петер, за овој документарен филм прв пат ги…

Текстот Филмот за Ријана во кината за два месеца е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Астон Мартин“ повторно ќе го изработува автомобилот на Џејмс Бонд

„Астон Мартин“ повторно ќе произведе 28 нови реплики на еден од најпознатите автомобили во историјата, „астон мартин ДБ5“, кој во филмот „Голдфингер“ од 1964 година го возеше Шон Конери. Легендарниот автомобил ќе биде опремен со…

Текстот „Астон Мартин“ повторно ќе го изработува автомобилот на Џејмс Бонд е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ракометарот Филип Кузмановски во љубов со Моника

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски веќе неколку месеци е во љубов со Моника. Тој се пофали и на социјалните мрежи дека е вљубен, а објави и неколку заеднички фотографии.  Двојката веќе неколку месеци се заедно…

Текстот Ракометарот Филип Кузмановски во љубов со Моника е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Сопругата на Мијалков со накит Клеопатра

Примабалерината Александра Мијалкова, сопруга на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, сè уште ја живее Клеопатра. Балетската улога со која таа прослави јубилеј 25 години кариера не ѝ дозволи да им одолее на прстенот и синџирчето…

Текстот (Фото) Сопругата на Мијалков со накит Клеопатра е превземен од Reporter.mk.

Read More

Немав намера да зборувам за Арета, вели Мадона по критиките за говорот на Ем-ти-ви наградите

По вчерашните критки за говорот во чест на Френклин на Ем-Ти-Ви видео наградите , се јави Мадона, да ја каже својата страна. Таа вели дека никој од неа не побарал, ниту таа имала намера да…

Текстот Немав намера да зборувам за Арета, вели Мадона по критиките за говорот на Ем-ти-ви наградите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Кајли Џенер го покажа својот плакар за чанти

Според „Форбс“, Кајли Џенер е на прагот да стане најмладата личност која сама стекнала богатство од милијарда долари и сето тоа е резултат на големиот успех што го постигна нејзината компанија Kylie Cosmetics. Во време…

Текстот (Галерија) Кајли Џенер го покажа својот плакар за чанти е превземен од Reporter.mk.

Read More

Проблеми со новиот „Џејмс Бонд“, режисерот пред снимањето си даде отказ

Британскиот режисер Дени Бојл се откажа од режирање на новото продолжение од серијалот играни филмови со тајниот агент 007 поради „креативни разидувања и разлики“, изјави во вторникот продуцентот на повеќемилионската франшиза. „Мајкл Џ. Вилсон, Барбара…

Текстот Проблеми со новиот „Џејмс Бонд“, режисерот пред снимањето си даде отказ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Seavus доделува стипендии за модни дизајнери и визуелни артисти

Од Seavus едукативниот и развоен центар и Џолев и уметностите ги најавија уписите за втората генерација визуелни артисти и модни дизајнер. Оваа година предвидени се 20 места за студентите од Академијата за визуелни уметности кои…

Текстот Seavus доделува стипендии за модни дизајнери и визуелни артисти е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Нема алкохол за синот на Дани

Поп-пејачката Дани Димитровска е на летување со синот Лазар. Таа се пофали на социјалните мрежи дека се заедно во хотел со „ол инклузив“ понуда. Таа на шега напиша дека Лазар следниот месец ќе наполни 18…

Текстот (Фото) Нема алкохол за синот на Дани е превземен од Reporter.mk.

Read More

Анџелина расположена за шопинг со ќерките

Анџелина Џоли води жесток судски спор за старателство и алиментација со поранешниот сопруг Бред Пит. Но,  актерка не дозволува проблемите да ѝ ги уништат моментите со децата и деновиве често е фотографирана како ужива во…

Текстот Анџелина расположена за шопинг со ќерките е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Молња удри во НЛО во Калифорнија

Молња наводно удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали. На снимката објавена на „Јутјуб“ се гледа како громот го осветлува и удира во летало кое според амитканските медиуми наликува на НЛО.…

Текстот (Видео) Молња удри во НЛО во Калифорнија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Не гледав каде го ставам, Дејвид Духовни прозборе за зависноста од секс

Познатиот актер Дејвид Духовни (58) повеќе од една година ужива во љубовта со 33 години помладата поранешна фудбалерка Моник Пендлбери. Тој е татко на две деца, кои ги има од бракот со претходната сопруга. Парот…

Текстот Не гледав каде го ставам, Дејвид Духовни прозборе за зависноста од секс е превземен од Reporter.mk.

Read More

Прва стрип-колонија во Македонија

Во Велес од денес до сабота ќе се одржи првата стрип-колонија во Македонија. Според организаторите, колонијата е еволутивен напредок во организирањето на традиционалниот стрип-салон, кој секоја година се организира во Велес. На првата стрип-колонија ќе…

Текстот Прва стрип-колонија во Македонија е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Софт сел“ снимија нова песна по 15 години во пресрет на прошталниот концерт

„Софт сел“, иконите на синтпоп звукот од 80-ите години, неодамна ја објавија првата песна по 15 години пауза. Насловена „Поларна светлина“, таа доаѓа додека дуото Марк Алмонд-Дејв Бол се подготвува за прошталниот концерт, што ќе…

Текстот „Софт сел“ снимија нова песна по 15 години во пресрет на прошталниот концерт е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хармоникаш собра богатство од бакшишот на свадба

Хармоникаш на свадба во Србија го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера. Се работи за хармоникашот Милош, кој собра богатство на свадба, па дури и лежеше на парите…

Текстот Хармоникаш собра богатство од бакшишот на свадба е превземен од Reporter.mk.

Read More

Велевска со децата избега од Охрид

Откако покрена бракоразводна парница и потврди дека се разведува од сопругот Марјан, Елена Велевска со децата замина на одмор. Таа веќе неколку дена е во Грција, каде реши да се одмори и да си ги…

Текстот Велевска со децата избега од Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

Добрила од Дојран на 90 години стана модел

Победничката на регионалното шоу „Никогаш не е доцна“, Добрила Ивановска Чабриќ, стан заштитно лице на брендот BM design. Добрила отсега па натаму на своите настапи ќе биде облечена во оригинални модни креации. Победничката на музичкото…

Текстот Добрила од Дојран на 90 години стана модел е превземен од Reporter.mk.

Read More

Себичниот говор на Мадона ги налути обожавателите на Арета Френклин

Обожавателите на Арета Френклин ги преполнија социјалните мрежи со илјадници негативни коментари упатени кон Мадона (60), која вчеравечер одржа 10-минутен говор на доделувањето на видеонаградите на Ем-ти-ви во Њујорк. Таа беше обвинета дека себеси се…

Текстот Себичниот говор на Мадона ги налути обожавателите на Арета Френклин е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Џенифер Лопез едвај ги задржа солзите откако ја прими Ем-ти-ви нагрдата

Синоќа на Џенифер Лопез ѝ припадна честа да ја прими престижната награда „Michael Jackson Video Vanguard Award“, која им се доделува на музичари со големи постигнувања во светот на музиката и филмот. За време на…

Текстот (Видео) Џенифер Лопез едвај ги задржа солзите откако ја прими Ем-ти-ви нагрдата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ова е вторпат да ја изгубам и најдам бурмата, раскажа Дејан за прстенот пронајден во Охрид

Откако во медиумите и на социјалните мрежи се појави веста дека на плажата „Акапулко“ во Охрид е најдена бурма на која стои изгравирано „Monika+Dejan 28.07.1998“, почна акцијата да се најде сопственикот на венчалниот прстен. По…

Текстот Ова е вторпат да ја изгубам и најдам бурмата, раскажа Дејан за прстенот пронајден во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Рита Ора во лезбиски бакнеж на Ем-ти-ви наградите

Вчеравечер во Лос Анџелес беше одржано доделувањето на Ем-ти-ви наградите. Ѕвездата на вечерта беше Рита Ора, која на црвениот килим се појави речиси гола.Таа на себе имаше транспарентен фустан под кој носеше гаќички, но не…

Текстот (Фото) Рита Ора во лезбиски бакнеж на Ем-ти-ви наградите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Станија си дојде дома, се присети на детството кога го убиле татко и

Српската старлета Станија Добројевиќ дојде од Америка, но овој пат во посета на Хрватска, во местото Вочин, каде што пораснала. Таа е родена во хрватското место Вировитица, но живеела во Вочин. Решила да ја посети…

Текстот (Фото) Станија си дојде дома, се присети на детството кога го убиле татко и е превземен од Reporter.mk.

Read More

Криси Тиген со децата на идиличен одмор во Бали

Летниот одмор на Криси Тиген, Џон Леџенд и нивните две мали деца во Бали заврши. За време на престојот на идиличниот остров, 32-годишниот модел и 39-годишниот пејач постојано споделуваа фотографии и видеа со кои им…

Текстот Криси Тиген со децата на идиличен одмор во Бали е превземен од Reporter.mk.

Read More

Марија со награда за најдобар глас на фестивалот „Тра-ла-ла“

Марија Спасовска повторно го освои интернационалното жири на Интернационалниот фестивал „Тра-ла-ла“ кој се одржа во Охрид и Битола. Таа на Гала концертот кој се одржа во Битола  беше прогласена за Best Voice од Претседателот на…

Текстот Марија со награда за најдобар глас на фестивалот „Тра-ла-ла“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Чолиќ и Аки на вино кај Љубе во Хрватска

Познатите балкански музичари Здраво Чолиќ и Аки Ракимовски му дојдоа на гости на поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски во вилата во Хрватска. Тој ги пречека познатите пејачи со црвено вино во својата вила…

Текстот (Фото) Чолиќ и Аки на вино кај Љубе во Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Јелена Ѓоковиќ изненади во бикини

Јелена Ѓоковиќ е на одмор во Шпанија, во летувалиштето Малага, а  секој слободен момент го користи да се опушти  додека нејзиниот сопруг настапува на турнирот од мастерс серијата во Синсинати. Таа е заедно со синот…

Текстот (Фото) Јелена Ѓоковиќ изненади во бикини е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ивона остана без фустан

Новинарката Ивона Талевска веројатно ќе остане без црвениот фустан што го капарисала во „Сити мол“ оти извесна Нерџи била побрза во шопингот од неа. Па така на социјалните мрежи осамна фотографија од парагон на којшто…

Текстот (Фото) Ивона остана без фустан е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Првата жена на Трамп неугледна без шминка шета низ Сан Тропе

Бизнисменката Ивана Трамп (69), која му беше прва на жена на Доналд Трамп, шокираше со својот изглед во монденскиот Сен Тропе. Облечена во фустан со цветен дизајн, таа прошета со своето куче во елитното одморалиште…

Текстот (Фото) Првата жена на Трамп неугледна без шминка шета низ Сан Тропе е превземен од Reporter.mk.

Read More

Алек Болдвин ја искара ќерка си оти го покажува газот на мотор

Ќерката на холивудскиот актер Алек Болдвин, моделот Ајрланд Бесинџер Болдвин, на „Твитер“ објави провокативна фотографија од себе во црни бикини на мотор. По ова следеше и коментар на нејзиниот татко, кој не ја одобрува сликата.…

Текстот Алек Болдвин ја искара ќерка си оти го покажува газот на мотор е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тригодишно девојче има коефициент на интелигенција 171

Родителите на тригодишната Офелија, Натали и Бен, ја зачлениле својата ќерка во Менса, друштвото на високоинтелигентни луѓе, иако биле свесни дека ќе ги обвинуваат оти премногу ја форсираат. Просечен коефициент на интелигенција на луѓето е…

Текстот Тригодишно девојче има коефициент на интелигенција 171 е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Скопјанката Дина промовираше секси спот

Младата и атрактивна поп-пејачка Дина Шабани го промовираше својот нов видеоспот за песната „ Мамасита“ . Видеото на Дина, која е од Скопје, има 150 илјади посети за 24 часа. Во спотот покрај пејачката се…

Текстот (Видео) Скопјанката Дина промовираше секси спот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Тангата на Палашоска го возбуди Благоја Грујовски

Фолк-пејачката Џесика Палашоска е на летување во Анталија, Турција, од каде сподели фотографија во едноделен костим за капење во полутанга варијанта. Меѓу бројните комплименти и коментари што ги доби фолк-пејачката, во очи падна оној на…

Текстот (Фото) Тангата на Палашоска го возбуди Благоја Грујовски е превземен од Reporter.mk.

Read More

По пет години, Дејан ја најде бурмата изгубена во Охрид

На плажата „Акапулко“ во Охрид вчера во водата во езерото туристи нашле венчален прстен. На него е изгравирано „Mоника+Дејан 28.07 1998”. По објавата на социјалните мрежи, се јави сопственикот на венчалниот прстен, Дејан, кој раскажа…

Текстот По пет години, Дејан ја најде бурмата изгубена во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Сани ја покажа постарата ќерка

Постарата ќерка на фолк-пејачката Сани Гроздановска, Викторија, наполни 9 години. Пејачката на социјалните мрежи ѝ напиша емотивна порака. „Мојата поддршка, мојата другарка, мојата среќа, мојата душа и срце, моето сè. Мојот свет денес полни 9…

Текстот (Фото) Сани ја покажа постарата ќерка е превземен од Reporter.mk.