Author: Александра Георгиев

Read More

(Фото) Јована без шминка се пофали дека се во Грција  

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована Јоксимовиќ се сликаше без шминка и сподели фотографија на Инстаграм. Таа се пофали дека со сопругот Жељко и децата се на одмор во Грција. Обожавателите пак, и дадоа комплимети…

Текстот (Фото) Јована без шминка се пофали дека се во Грција   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заедничка свирка на синовите на Џон Ленон и Пол Макартни

  Синовите на Џон Ленон и Пол Макартни, Шон Оно и Џејмс, на Инстаграм објавија заедничко селфи и ги изненадија фановите на „Битлси“. Познато е нивното долгогодишно пријателство, а фотографијата е снимена за време на…

Текстот Заедничка свирка на синовите на Џон Ленон и Пол Макартни е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Рита Ора без гаќи дојде на настан на УНИЦЕФ

Светската пејачка Рита Ора дојде без гаќи на настанот на УНИЦЕФ во Италија . Медиумите пишуваат дека вчеравечер пејачката дојде облечена во шарен фустан со длабоки отвори, под кој нема долна облека па и ја…

Текстот (Фото) Рита Ора без гаќи дојде на настан на УНИЦЕФ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Арета Френклин, од разорен дом и татко блудник до светска слава

Toм Ленард, дописникот на „Дејли мејл” од Њујорк, ја раскажа приказната за кралица на соулот – од разорен дом и татко свештеник швалер преку бременост на 13-годишна возраст до светска слава – и животна борба…

Текстот Арета Френклин, од разорен дом и татко блудник до светска слава е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тони Цетински вечер во Струмица

На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица вечер почнуват завршните музички вечери на седмото издание на „Струмица опен фестивал“. По отворањето први ќе настапат македонските пејачи Тамара Тодевска и Владо Јаневски. На полноќ ќе настапи хрватскиот…

Текстот Тони Цетински вечер во Струмица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Шон Пен има девојка стара колку неговите деца

Славниот глумец е на хавајски остров, Оахо, со својата девојка Лејла Џорџ, каде слави роденден. Актерот денс полни 58 години, а медиумите пишуваат за неговата врска со 32 години помладата актерка, која е на возраст…

Текстот (Фото) Шон Пен има девојка стара колку неговите деца е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Кендал Џенер покажа дека и малите гради се секси

Кендал Џенер, познатиот топ-модел, се соблече топлес и уште еднаш без комплекс покажа дека и малите гради се секси, пишуваат светските медиуми. И кога не е топлес, Кендал е интересна за јавноста. Особено нејзините модни…

Текстот (Фото) Кендал Џенер покажа дека и малите гради се секси е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Карлеуша наполни 40 со смешна порака

Таа во моментов со своите ќерки е во Хонконг, а утринава таа се пофали и со честитка која ја добила за роденден од своите ќерки. „Драга мамо, се најубаво за твојот роденден ти посакува твојата…

Текстот (Фото) Карлеуша наполни 40 со смешна порака е превземен од Reporter.mk.

Read More

Висел на жица со часови на срушениот надвозник во Џенова

Трудницата Џулија Органо опишала како нејзиното момче, со кое чека бебе, го преживело рушењето на мостот во Џенова држејќи се за жица 20 метри над земјата. 29-годишниот Џанлука Ардини се држел така со часови иако…

Текстот Висел на жица со часови на срушениот надвозник во Џенова е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Бали Бег со нов имиџ во Солун

Турскиот актер Бурак Озчивит, познат како Бали Бег, е во Солун, Грција. Тој беше фотографиран како се шета со неговата сопруга, актерката Фахрије Евџен. Медиумите пишуваат дека актерот  го сменил имиџот и дека веројатно тоа…

Текстот (Фото) Бали Бег со нов имиџ во Солун е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џенифер Лопез се облече како Барби

Откако се вратија од одморот во Италија, Џенифер Лопез и Алекс Родригез им се вратија на работните обврски. Парот беше фотографиран додека го напушташе студиото на NBC во Њујорк. 49-годишната музичка ѕвезда беше облечена во…

Текстот (Фото) Џенифер Лопез се облече како Барби е превземен од Reporter.mk.

Read More

Цеца: Ниеден пејач не сакаше да ја сними „Кукавица“

Цеца Ражнатовиќ оваа година ќе прослави 30 години постоење на музичката сцена. Неодамна таа во едно интервју се присетила како во 1991 година направила пауза и одлучила да ги промени соработниците со кои дотогаш соработувала,…

Текстот Цеца: Ниеден пејач не сакаше да ја сними „Кукавица“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Скриени страсти на Ирена Спировска

Познатата водителка Ирена Спировска, со параглајдер леташе над Скопје. Таа објави нови фотографии на својот Инстаграм профил и уште еднаш потврди дека е зависник од адреналин. Не е тајна дека таа има страст кон планинарењето…

Текстот (Фото) Скриени страсти на Ирена Спировска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Владо Јаневски ќе пее на Широк сокак

Македонскиот пејач Владо Јаневски и  дуото „Бенг ла декс“ се главните ѕвезди на осмото издание на настанот „Широк сокак во бело“ во Битола, кое годинава ќе трае два дена. Настапот на Јаневски е закажан за…

Текстот Владо Јаневски ќе пее на Широк сокак е превземен од Reporter.mk.

Read More

Горан Бреговиќ: „Во војната го изгубив богатството“

Горан Бреговиќ денес е еден од најистакнатите музичари. Сепак, иако има сè што сака, Горан се сеќава на детството во кое не било така. „Целиот мој живот имам страв од сиромаштија. Тоа не е како…

Текстот Горан Бреговиќ: „Во војната го изгубив богатството“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Неда Украден во бикини

Српската пејачка Неда Украден иако е во седмата деценија, облече бикини и се пофали на социјалните мрежи. Легната на гумен чамец, пејачката им кажа на обожавателите дека сè уште ги користи топлите денови и дека…

Текстот (Фото) Неда Украден во бикини е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Неповторлива изведба на хитот на Модерн Токинг

Неповторлива изведба на култната ‘You’re My Heart, You’re My Soul’ од Модерн Токинг. Видеото кое се врти по социјалните мрежи е вистинсско освежување и измамува насмевки, заради емоциите со кој човекот ја пее  песната. Ова му…

Текстот (Видео) Неповторлива изведба на хитот на Модерн Токинг е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Неповторлива изведба на хитот на Модерн Токинг

Неповторлива изведба на култната ‘You’re My Heart, You’re My Soul’ од Модерн Токинг. Видеото кое се врти по социјалните мрежи е вистинсско освежување и измамува насмевки, заради емоциите со кој човекот ја пее  песната. Ова му…

Текстот (Видео) Неповторлива изведба на хитот на Модерн Токинг е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Ѕвездите на Гранд“ ги бараат македонските пејачи

„Ѕвездите на Гранд“ ги бараат македонските пејачи Стефан Величковски и Огнен Здравковски. Понудено им е да настапувата и оваа сезона, откако лани постигнаа успех во музичкото шоу. Претходната сезона, победата ја однесе охриѓанецот Ристе Ристески,…

Текстот „Ѕвездите на Гранд“ ги бараат македонските пејачи е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Брижит Макрон во жешки панталончиња

  Емануел и Брижит Макрон се на летен одмор. Парот престојува во тврдината Fort de Brégançon, која е официјална летна резиденција на француските претседатели од 1968 година. 65-годишната француска прва дама беше пресретната од група…

Текстот (Фото) Брижит Макрон во жешки панталончиња е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) По 40 години се собраа актерите на „Брилијантин“

Изминаа точно 40 години од премиерното прикажување на култниот  филм „Брилијантин“. Филмската екипа од еден од најромантичните филмови на сите времиња се обедини повторно за да го одбележи овој специјален ден. Главните актери Џон Траволта…

Текстот (Галерија) По 40 години се собраа актерите на „Брилијантин“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сија се појави без перика

Светската пејачка и текстописец Сија во вторникот вечер на настан на Нетфликс, во Лос Анџелес се појави без перика и на прв поглед скоро никој не ја препозна. Светската ѕвезда, која со години под перика…

Текстот Сија се појави без перика е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лила се опушта со пушење

Познатата водителка Лила Филповска со кафе и цигара се опушта на Паљури на првиот крак во Грција. Во пењоар над црниот костум за капење, водителката се пофали дека деновите ги минува во луксузниот „Miraggio“ спа…

Текстот (Фото) Лила се опушта со пушење е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Љупка и Спејко снимија провокативно видео

Вљубениот пар, модната блогерка Љупка Митрова и Дарко Спејко, снимија видеоспот. Двојката повторно најде начин да биде во центарот на вниманието. Љупка и Спејко, кого публиката го памети како победник на регионалното шоу „Големиот брат“,…

Текстот (Видео) Љупка и Спејко снимија провокативно видео е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дани ослабе  

Поп-пејачката Дани Димитровска летово го искористи за да го доведе телото во форма. Не е тајна дека таа внимава на килограмите, а дека е прилично ослабена се гледа и на фотографиите што често ги споделува…

Текстот (Фото) Дани ослабе   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Вонбрачната ќерка на Бреговиќ е негова копија  

Горан Бреговиќ стана татко многу млад, а неговата најстара ќерка, Жељка, денес се повеќе личи на него. Легендарниот музичар ја доби својата ќерка во деведесеттите години, со Сарајка Јасенкова која успешно се занимаваше со танц.…

Текстот (Фото) Вонбрачната ќерка на Бреговиќ е негова копија   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Вонбрачната ќерка на Бреговиќ е негова копија  

Горан Бреговиќ стана татко многу млад, а неговата најстара ќерка, Жељка, денес се повеќе личи на него. Легендарниот музичар ја доби својата ќерка во деведесеттите години, со Сарајка Јасенкова која успешно се занимаваше со танц.…

Текстот (Фото) Вонбрачната ќерка на Бреговиќ е негова копија   е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Каролина секси во Прилеп

Поп-ѕвездата Каролина Гочева во бели жешки пантолони дојде во Прилеп, од каде сподели фотпографија на социјалните мрежи. Се пофали дека фотографијата и ја направила Лилика Стрезоска, која изминатив период ја фотографира поп-ѕвездата. Каролина и овој…

Текстот (Фото) Каролина секси во Прилеп е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најсмешните твитови за фризерката на Кирацоски

По објавата дека генералниот секретар на СДСМ, Александар Криацоски си ја вработил фризерката во МЕПСО, а потоа од таму излегоа со вест дека била хигиеничарка со плата од 19.200 денари им се отвори работа и…

Текстот Најсмешните твитови за фризерката на Кирацоски е превземен од Reporter.mk.

Read More

Северина во Штип, главна ѕвезда на “Пастрамајлијада“

Хрватскта пејачка Северина, ќе биде главна ѕвезда на традиционалната штипска „Пастрамајлијада“ која ќе се одржува на  21, 22 и 23 септември. Освен Севрина, на манифестацијата ќе настапат Влатко Стефановски, групата „Ван Гог“, Северина, „Амадеус бенд“…

Текстот Северина во Штип, главна ѕвезда на “Пастрамајлијада“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Милица Тодоровиќ со танга во Охрид

Српската пејачка Милица Тодоровиќ е на одмор во Охрид, од каде се пофали со нова фотографија. Легната покрај базен, со танга бикини, пејачката прати поздрав од Охрид. “Добро газе“, и напишаа обожаватлите покрај фотографијата на…

Текстот (Фото) Милица Тодоровиќ со танга во Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Калиопи по благослов во Острог

Mакедонската поп-ѕвезда Калиопи Букле деновиве беше во посета на познатиот манастир „Свети Василије Острошки”, во Црна Гора. Од таму сподели фотографија, велејќи дека „се чувствува благословена и секогаш благодарна“. Острошкиот манастир е еден од најпосетуваните…

Текстот (Фото) Калиопи по благослов во Острог е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ена Веко си дојде во Скопје

Првата македонска рап-пејачка Ена Веко, која долги години живее во Сиднеј, Австралија, си дојде во Скопје. Дека е тука, дознавме од нејзината фризерка Наталија, која се пофали дека Веко е во Скопје и сподели неколку…

Текстот (Фото) Ена Веко си дојде во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Виена прогласена за најубаво место за живеење во светот

Главниот град на Австрија, Виена, го победи Мелбурн и беше прогласена за најпогоден град за живеење на светот. Ова е првпат еден европски град да го предводи годишното рангирање што го прави британската група Економска…

Текстот Виена прогласена за најубаво место за живеење во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Емина и Мустафа се смирија

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се повторно заедно, јавија турските медиуми. Двојката која неодамна се разведе, заедно се сликани  деновиве на јахта. Откако се појави фотографијата, медиумите веднаш беа преплавени со веста за познатата двојка.…

Текстот (Фото) Емина и Мустафа се смирија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шеикот од Катар, Ал Тани на одмор во Хрватска

Катарскиот шеик Хамад бин Калифа Ал Тани со семејството крстари по Јадранското море, уживајќи во луксузот кој им го пружа 125-метарската јахта „Катар“ која е изградена во 2010 година. „Катар“ моментално е 14-та по големина…

Текстот Шеикот од Катар, Ал Тани на одмор во Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Масимо: „Ја оставив дрогата заради ќерка ми“

Хрватскиот музичар Масимо Савиќ еднаш објасни дека дрогата не била негов избор, туку експериментирал со неа бидејќи таа била во мода. Сепак, тој знаел дека порано или подоцна ќе престане да ја користи доколку сака…

Текстот Масимо: „Ја оставив дрогата заради ќерка ми“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

3 тајни за долга врска што може да ги научите од Французинките

Одржувањето на здрава врска не е едноставно и многу е важно да имате трпение и волја. Еве што советуваат Французинките за да не им згасне љубовота… Обврските нека причакаат Тешко да се постигнува ова секојдневно,…

Текстот 3 тајни за долга врска што може да ги научите од Французинките е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Визер“ укинува летови од Скопје и од Охрид

Нискобуџетскиот авиопревозник „Визер“ ја укинува продажбата на билети за двe од своите авионски линии надвор од Македонија една седмица откако Владата го поништи тендерот за доделување финансиска поддршка за авиопревозници, пишува порталот Ex YuAviation. Продажбата…

Текстот „Визер“ укинува летови од Скопје и од Охрид е превземен од Reporter.mk.

Read More

Рапер пушел „трева“ на бина во Косово, па го уапсиле

Раперот Екшн Бронсон е уапсен во Косово бидејќи на сценски настап пушел марихуана на бината. Според полициските извештаи, раперот ја запалил „цигарата“ и кусо потоа ја фрлил во публиката. Марихуаната е забранета во Косово, па…

Текстот Рапер пушел „трева“ на бина во Косово, па го уапсиле е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонскиот филм „Јавачи на коњи“ е прогласен за најфилм во САД

Филмот „Јавачи на коњи“, социјална драма по сценарио на Никола Кузелов и во режија на Марјан Гавриловски, доби награда за најдобар филм на филмскиот фестивал „Fam Fest International 2018“ во Северна Каролина, САД. Како победник…

Текстот Македонскиот филм „Јавачи на коњи“ е прогласен за најфилм во САД е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Селма Хаек секогаш е секси

Актерката Селма Хаек повторно покажа дека е секи. Таа објави фотографии од летниот одмор на кој е со сопругот, францускиот милијардер Франсоа Хенри Пинаулт. Најголемо внимание првивлече фотографија на која е со темносино бикини, во…

Текстот (Фото) Селма Хаек секогаш е секси е превземен од Reporter.mk.