Author: Александра Георгиев

Read More

(Фото) Mинијатурни бикини хит за летото

Хит на плажата за ова лето ќе бидат минијатурните бикини, кои оваа сезона се препорачуваат на многу модни брендови. Експертите од светот на модата препорачуваат дека овој модел сепак не е за сите жени, особено…

Read More

(Фото) Децата на Енрике и Ана во различни дресови додека играа Русија и Шпанија

Во домот на Енрике Иглесијас и Ана Курникова владее навивачки амбиент додека трае Светското првенство во фудбал, а особено кога се натпреваруваат нивните родни земји. 37-годишната поранешна тенисерка сподели фотографии од нивните деца дза време…

Read More

(Видео) Колинда влезе во соблекувалната на фудбалерите на Хрватска    

Откако ја победија Данска, пласманот на Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство меѓу првите го честиташе претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која влезе во соблекувалнта на фудбалерите. Секому поединечно со гушкање, Колинда им оддаде…

Read More

Прва средба на Беквалац со сопругот кој ја истепа  

Денеска почна судењето на Лука Лазукиќ, по повод обвинувањата дека извршил семејно насилство, кога ` нанел телесни повреди на Наташа Беквалац. Лазукиќ се товари дека на пејачката ` нанаел лесни телесни повреди ноќта меѓу 12…

Read More

(Фото) Дарко Димитров опуштено со ќерката на Цеца

Македонски текстописец, композитор и музички продуцент Дарко Димитров ` ја направи првата песна на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца. Неодамна споделија и заедничка фотографија, кога Анастасија заедно со Цеца дојдоа во Скопје заради снимањето на…

Read More

Убиен е познатиот рапер Смоук Дог

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти. Смоук Дог е најпознат по преработката на хитот „Trap House”, за кој…

Read More

Тажна свадба на Ванеса Паради

Шармантната француска актерка, пејачка и модел Ванеса Паради (45) се омажи со филмскиот продуцент Самоил Бенчетри (45). Таа претходно беше 14 години во љубов со Џони Деп, со кого има две деца. Свршувачката беше во…

Read More

(Фото) Се омажи Сузана Манчиќ

По 18 години врска, познатата водителка Сузана Манчиќ вчера се омажи со грчкиот банкар Симеон Оцомокос. Вечавката беше во црква на островот Пилион. Манчиќ  изјавила за српските медиуми дека нема да го менува своето презиме…

Read More

Хороскоп за 2 јули 2018

Овен Во текот на оваа недела ќе преовладуваат измешани чувства кај вас. Еден ден едвај ќе чекате да го видите партнерот, а веќе наредниот ќе ви оди на нерви. Пробајте да ги избалансирате работите и…

Read More

(Фото) Тамара го откри полот на бебето

Пејачката Тамара Тодевска е бремена со второто дете. Таа сподели видео но и фотиографија на својот Инстаграм профил. Но сликата на 33-годишната пејачка и нејзиниот сопруг Александар пишува дека бебето е момче, а Тамра јавно…

Read More

Се огласи Шербеџија по веста за апсењето

Холивудската ѕвезда Раде Шербеџија заврши во американските медиуми откако порталот „ТМЗ” објави дека познатиот актер е уапсен поради возење под дејство на алкохол, а во автомобилот имало и шише виски.Шербеџија за „Ало” го демaнтира апсењето…

Read More

(Фото) Се разголе Манасков меѓу плскавиците на скара  

Македонскиот ракометар Дејан Манасков, кој играше и за „Вардар“ и за Металург, се пофали дека го бива и за скара. Горе гол, само сто престилка, на фармерка и папуча, ракометниот репрезентативец се пофали со плескавиците…

Read More

 Вајнстин му должи милион долари на Де Ниро

Обвиненијата против Харви Вајнстин не стивнуваат, а еден од последните скандали беше предизвикан после изјава на актерот Роберт Де Ниро, во која тој тврди дека продуцентот му должи милион долари. Во текот на изминативе неколку…

Read More

(Фото) Фатиме вљубена

Во едноставен црвен фустан искомбиниран со црни штикли , вчеравечер во Прилеп, специјалнта јавна обвинителка Фатиме Фетаи повторно привлече внимание. Таа беше во Центарот за современа ликовна уметност во Прилеп, каде во домот за култура…

Read More

(Видео) Елена стана традиционална

Фолк пејачата Елена Велевска ја промовираше својата нова песна “Македонијо мајко страдалнице” на Јутјуб каналот. Овој пат таа се реши за типична македонска фолк песна, без модерни звуци, по кој Елена е прознатлива. „Колку и…

Read More

(Фото) Маргарита ја опушти Марјана

Познатата манекенка и лото девојка, Марјана Станојковска, е на одмор. Таа сподели нова фотографија на својот Инстаграм профил, за да каже дека ужива на плажа и се опушта со коктел „маргарита“.  Ѝ ова е уште…

Read More

Дебела пара за Меган, рипнаа трошоците во кралскиот двор

Поради Меган Маркл трошоците на кралското семејство скокнале за 40 отсто, пишуваат британските медиуми. Пресметки покажале дека сумата што принцот Чарлс ја троши финансирајќи активности на принцот Вилијам и Кејт и на принцот Хари се…

Read More

Серена Вилијамс ќе го напушти тенисот

Серена Вилијамс сака второ дете. Тaa дури и мисли да го напушти спортот и да се концентрира на мајчинството. “Не сум сигурна дали сакам да играм откако ќе се роди уште едно бебе. Но, за…

Read More

(Фото) Алачки го покажа синот

Македонската фолк-пејачка и водителка на емисијата „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, неодамна преку „Фејсбук„ се пофали дека нејзината ќерка прославила годишнина од брак. Таа објави фотографија од свадбата на Грациела. Овој пат, таа сподели фотографија…

Read More

Алесандра Амброзио на фудбал

Алесандра Амброзио и Изабел Гулард, кои беа меѓу Ангелите на Викторија Сикрет, се појавија на натпреварот меѓу Бразил и Србија. И двете привлекоа внимание на трибините облечени во дрес од националниот тим. Дресот на Алесандра,…

Read More

Ед Ширан ќе одговара за плагијаторство

Британскиот пејач Ед Ширан мож да добие казна од 100 милиони долари за плагијаторство откако компанијата Structured Asset Sales (SAS), која поседува дел од правата на песната на Марвин Геј, од 1973, со наслов „Let’s get…

Read More

Фолклорниот ансамбл „Китка“ најдобри на фестивалот „Пеце Атанасовски“

Фолклорниот ансамбл „Китка“ од Истибање е добитник на Гран при нагрaдата за најдобар целосен настап на годинашниов 44.фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“, што заврши синоќа на Рудина кај Долнени Гајдата на Пеце,…

Read More

Амал Клуни: Јас сум бегалец од Либан

Пред неколку дена, Амал Клуни беше во Торонто, каде што се одржа Меѓународниот фестивал на уметност. На местото на настанот, активистот за човекови права одлучи да се справи со тежок проблем поврзан со мигрантите, вели…

Read More

(Фото) Мелита се вери на Санторини!

Некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ се пофали дека е на Санторини, во Грција. Таа сподели серија фотографии и видеа од нејзиниот одмор, и покажа дека таму не е сама. Мелита се погрижи да покаже на Инстаграм,…

Read More

Брена не ја покани Карлеуша на свадба

Српската пејачка Јелена Карлеуша не беше поканета  на свадбата на Александра и Филип  Живојиновиќ. Српските медиуми сепак, ја прашаа Карлеуша што мисли за свадбата на годината. Јелена јавно им упати честитка. -Им честитам од срце…

Read More

(Видео) Лила леташе над Охрид

Водителката Лила Филоповска се пофали дека летала со параглајдер над Охрид. Таа сподели видео и фотографии. Вели ова и било прв пат, а под фотографиите напиша „Кој летал , знае“. Водителката осмислила се, па за…

Read More

Момче од Белгија ќе запише факултет на осум години

Момче од Белгија матурираше на осумгодишна возраст, откако ја комплетираше шестгодишната средношколска програма во рок од година и пол. Лоран Симонс од Остенде, чиј татко е Белгиец, а мајка Холанѓанка, има коефициент на интелигенција 145…

Read More

Заев на камп во Халкидики

Премиерот Зоран Заев беше на одмор на Халкидики, објави грчкото радио „Тесалоники“. Тој е заедно со својата сопруга Зорица, а друштво им првале вицепремиерот Кочо Анѓушев со сопругата. Како што известува грчкото радио, Заев преноќил…

Read More

(Фото) Нема зима за Мелита, тигрести бикини во поплавена Грција  

Некогашната водителка Мелита Ракичевиќ, се пофали дека не и смета ладното време во Грција. Таа објави неколку фотографии и се пофали дека има нови бикини со животински принт. И овој пат го сврте вниманието на…

Read More

Цела ноќ служеа пијачки за децата со посебни потреби

Елена Ристевска, Дани, Весна Петрушевска , Билјана Петровска, Анкица Стојановска, Горан од Ар-ен-си бенд, Лена и Бојан Маротов, вчеравечер беа  келнерки и ги служеа гостите во познатиот скопски ресторан „Еквилибриум“. Цела ноќ наплаќаа пијачки и мезе,…

Read More

Спотот на Анастасија Ражњатовиќ сниман во Скопје за 20 илјади евра

Анастасија Ражнатовиќ пред месец дена во Скопје го сними спотот за својата прва песна. Во спотот се појавува и манекен од Бразил. Сето ова чинело 20 000 евра. „Целото сценарио го смисли самата Анастасија, која…

Read More

Сулејман го седна Зоки Фаци на сепаре

Новинарот Зоран Василевски, или познат како Зоки Фаци, се дружеше со актерот Халит Ергенч, познат по улогата на султанот Сулејман од серијата „Величествениот“. Се запознале во дискотеката „Сорти“ во Истанбул, Турција. Зоки ни раскажа за…

Read More

Преку ноќ ме откачија од „Гранд“, се пожали Милица Тодоровиќ

Српската пејачка Милица Тодоровиќ и некогашна победничка во „Ѕвездите на Гранд“ раскажа во јавноста како забраниле нејзината музика да се пушта во „Гранд“ продукција. „Немав настапи, морав сама да ги барам. „Гранд“ никогаш не ми даде…

Read More

Лето од недела

Од недела ќе биде претежно сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, главно во планинските подрачја. Минималната температура ќе достигне 16, а максималната 32…

Read More

Арманд Aсанте падна на шармот на новинарката Тања Трајковска

Тања Трајковска, познатата телевизиска новинарка, се пофали на социјалните мрежи дека актерската ѕвезда Араманд Aсанте (68) ѝ ветил дека ќе дојде во Скопје. Тања и Асанте деновиве се сретнале на островот Хвар во Хрватска. Но,…

Read More

(Фото) Манакенка се сликаше гола пред Ѕидот на плачот во Ерусалим

Белгиската манекенка е притворена од полицијата во Египет бидејќи позирала гола пред древните храмови, нешто слично направила и’ покрај Ѕидот на плачот во Ерусалим за изложба која е неодамна отворена во нејзината земја. Фотографијата на…

Read More

Презимето ги скара Филип и Александра

Неколку месеци пред свадбата Александра Пријовиќ ги закажала настапите за летниот период со моминското презиме. Но, Филип од неа барал да го земе неговото презиме и да настапува како Александра Живојиновиќ. Двојката долго време разговарала…

Read More

Руски музичар неподносливо смрдел во авион, морале принудно да слетаат  

Рускиот музичар Андреј Сучилин предизвикал принудно слетување на авион на компанијата „Трансавија“ поради неподносливата миризба што се ширела од него. „ Мирисаше како да не се избањал со недели. На неколкумина патници им се слоши“,…

Read More

Добри сме со бебето

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска роди син. Породувањето било во една од скопските болници, а синот го доби името Петар. “Добри сме со бебето. Изборот на името е моја и на сопругот желба,…

Read More

Ограбена пејачката Кристина Арнаудова

Пејачката Кристина Арнаудова вчера била ограбена на Клиниката во Скопје додека нејзината баба ја сместувала во една од собите на Клиничкиот центар. Додека ја сместувале нејзината баба ѝ ја украле чантата во која имало паричник…