Author: Александра Георгиев

Read More

(Фото) Кардашијан пак се разголе, новото селфи собра 4 милиони лајкови

Иако вети дека веќе нема да објавува провокативни фотографии, Ким Кардашијан (38) повторно не издржа. Старлетата објави ново селфи во бикини поради кое собра над 4 милиони лајкови, кратко откако ја објави фотографијата. Таа претходно…

Read More

(Фото) Ќерката на Хурем иста како мајка си

Славната турска актерка која се прослави со улогата на Хурем Султан во серијалот за Сулејман Величествениот, Мерјем Узерли, секој слободен момент во животот го поминува со својата ќеркa.   Мерјем досега ја криеше малата Лара…

Read More

Јапонска принцеза се откажа од круната за да се мажи со трговец

Јапонската принцеза Ајако, ќерката на покојниот принц Такамодо, одлучила да се омажи за трговецот Кеиј Морију и поради тоа мора да се откаже од титулата, но за возврат ќе добие помош во вредност од неколку…

Read More

Џенифер Лопез опуштено на семеен одмор

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се заедно повеќе од 1 година и многу често го поминуваат времето заедно со своите деца. Овој пат тие сите заедно уживаат на одмор, а Џеј Ло е забележана како…

Read More

Се породи Гордана Јанкуловска

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска роди син. Породувањето било во една од скопските болници, а бебето и мајката биле добри. Бебето, по желба на двајцата родители, ќе го носи името Петар. Ова е…

Read More

Александра Пријовиќ откри за малерот пред свадбата

Пејачката Александра Пријовиќ, која пред една недела се омажи за Филип Живојиновиќ, на српските медиуми им раскажа дека неколку дена пред свадбата била многу нервозна оти имало проблем со велот што требало да стигне од…

Read More

(Фото) Драгана Мирковиќ се потсети кога била невеста

Српската пејачка Драгана Мирковиќ пред 19 години се омажи за Тони Бјелиќ, а фотографиите од нивната свадба се појавија дури по неколку години. Неодамна на инстаграм-профилот Носталгија се појави фотографија од српската пејачка. Таа се…

Read More

Пит и Дикаприо, прва слика од снимањето на првиот заеднички филм

Леонардо Дикаприо објави слика на неговиот инстаграм-профил на која тој и неговиот колега од филмот, Бред Пит, изгледаат како дел од „хипи Холивуд“ периодот кој се случуваше во Холивуд во времето кое го обработува Once…

Read More

Богдановиќ е смрдеж, газдите лути оти градоначалникот им го руши „Бастион“

Денеска во Центар почна рушењето на терасата на познатиот кафе-бар „Бастион“. Со шампањ, кој симболочно го отворија во знак на револт, и маици на кои беше напишано  „Имаме план за живот во Центар“, вработените од…

Read More

(Фото) Златан Ибрахимовиќ се соблече гол

Една од најголемите фудбалски ѕвезди и моментално член на ЛА Галакси, Златан Ибрахимовиќ ќе биде една од 16-те спортски ѕвезди кои се соблекуваат голи за „ЕСПН“. Ибрахимовиќ позираше потполно гол и ќе се појави на…

Read More

Ладна војна на војвотките во кралското семејство

Светските медиуми деновиве на големо пишуваат за несогласувањата меѓу сопругите на двајцата браќа принцови. Според нив, односот меѓу војвотките од Кембриџ и Сасекс од пријателски преминал во натпреварувачки бидејќи Кејт Мидлтон наводно одбива да ѝ…

Read More

Лезбиското љубовно писмо на Мадона оди на продажба  

Љубовното писмо кое Мадона го напишала во 1991 година наскоро ќе се продава на аукција. Поп-кралицата писмото го напишала за манекенката Аманда Казалет, која страсно ја бакнуваше во славниот спот за песната Justify My Love…

Read More

Путин има вонбрачна ќерка!

Рускиот преседател, Владимир Путин, имал и трета ќерка од неговата врска со гимнастичарка Кабаева, пишуваат некои светски медиуми. Но, ова не е официјално потврдено, како што не е потврдена и неговата сегашна љубовна врска со…

Read More

Македонка стана најубава жена на Европа и Азија

Емилија Димитровска од Скопје е меѓу 10-те најубави жени од Европа и Азија,  на изборот за убавина „Мис туризам Евроазија 2018“. Изборот се одржуваше во Анталија, Турција. Емилија успеа да се пласира меѓу десетте најубави,…

Read More

Никол Кидман ја откри тајната на среќниот брак

Славната актерка Никол Кидман и кантри-музичарот Кит Урбан се во среќен брак веќе 12 години. Тие деновиве ја прославија годишнината од бракот. По нејзиниот пропаднат брак со актерот Том Круз, актерката ја пронајде среќата со…

Read More

Обложувалниците „Моцарт“ ќе донираат современа медицинска опрема на Клиниката за детски болести – Скопје

Спортските обложувалници „Моцарт“  и  Универзитетската клиника за детски болести во Скопје потпишаа меморандум за соработка според кој обложувалниците се обврзуваат сите средства од донаторската кампања „Заедно можеме сè“ да бидат наменети за набавка на неопходна…

Read More

(Фото) Сопругата на Сашо Мијалков славеше роденден

Примабалерината Сандра Мијалкова неодамна го прослави својот 45. роденден. Роденденската забава била во едно скопско кафуле,  каде што Сандра заедно со сопругот Сашо Мијалков, поранешен шеф на УБК, и нивни блиски пријатели го прославиле роденденот.…

Read More

Ако Србија го победи Бразил, ќе трчам гола

Српската пејачка Јелена Карлеуша, сопруга на српскиот фудбалски репрезентативец Душко Тошиќ, на социјалните мрежи напиша дека доколку Србија вечерва го победи Бразил, натпревар кој се игра вечерва на Мундијалот во Русија, таа ќе трча гола.…

Read More

(Видео) Девојки симулираа секс на хауба среде Скопје

Две девојки облечени во бикини симулираа секс миејќи автомобил на паркингот кај салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Видеото, кое неколку дена се врти на социјалните мрежи, предизвика големо внимание во јавноста. Девојките имаа секс-перфоманс, симулираа…

Read More

Наоми Кембел тагува по Мајкл Џексон

Мајкл Џексон почина на 25 јуни 2009 година поради срцев удар, само десет дена пред еден настап, како дел од турнејата во лондонската О2 арена, за која беа распродадени сите 50 концерти. По повод годишнината…

Read More

Данка од песната на Тома Здравковиќ е позната српска презентерка

Тома Здравковиќ ја посветил славната кафеанска песна „Данка“ на легендарната српска презентерка на Дневник – Данка Новоиќ. Но, кога таа слушнала дека песната е за неа, многу се налутила, раскажала водителката. „Кога слушнав дека таа…

Read More

Перуанки со голи цицки навиваа на Мундијалот

Перуанките ги кренаа маиците и со голи гради навиваа на трибините за Перу на Мундијалот во  Русија. Тие ја напрвија првата топлес-изведба на трибините од мундијалските стадиони, но, за жал, не успеаја да се израдуваат…

Read More

(Фото) Тамара на фамилијарно бањање

Поп-пејачката Тамара Тодевска е во Грција на одмор. Таа објави семејна фотографија на која е со сопругот Александар и ќерката Хана. Пејачката повторно е бремена и неодамна тоа го потврди и за медиумите. Освен одморот,…

Read More

Елена и Весна келнерки за една ноќ

Елена Ристевска, Дани, Весна Петрушевска  в четврток вечер ќе се облечат како келнерки и ќе служат во познатиот скопски ресторан „Еквилибриум“. Тука со нив, во улогата на келнери, но и пејачи ќе бидат Билјана Петровска,…

Read More

(Видео) Симеон Коруновски е новиот миленик на тинејџерките

„Каде сме“ е насловот на новата песна на младиот пејач Симеон Коруноски. Песната е направена во соработка со композиторот и продуцент Иле Спасев. За песната се снимаше и спот, а кадрите се направени на приватен…

Read More

Модна блогерка реши да живее гола во џунгла  

Познатата блогерка Фрили, која претходно уживала во богатството, денес заедно со своето момче одлучиле светскиот џет-сет да го заменат со живот во џунгла во Јужна Америка од каде секојдневно објавува постови на „Инстаграм“ преку кои…

Read More

(Фото) Гоца Тржан топлес во Грција

Познатата српска пејачка Гоца Тржан во моментов е на летен одмор во Грција, на вториот крак, Ситонија, каде е заедно со својот сопруг Рашо и ќерката. Таа објави фотографија на својот инстаграм-профил, на која покажа…

Read More

Жените од Саудиска Арабија слават, седнаа зад волан по неколку децении

Жените од Саудиска Арабија слават по улиците откако ја добија можноста да возат за првпат по последните неколку децении. Ваквиот пресврт доаѓа откако кралството ја укина единствената светска забрана за жените да управуваат моторизирани возила.…

Read More

Брена ја раскажа љубовната приказна со Боба Живојиновиќ

Љубовната приказна на Лепа Брена и Слободан Боба Живоиновиќ почнала во 1986 година. Двајцата велат дека имале впечаток дека судбината ги споила. „Кога се сретнав со Боба ми се допаднаа неговата спонтаност и искреност и…

Read More

Адел се пишмани, спрема нов албум

  Британската поп-ѕвезда Адел почна да работи на нов албум, што ќе биде нејзино прво издание од „25“, што излезе пред три години. Триесетгодишната Адел веќе ги одржала првите состаноци со продуцентите и планира да…

Read More

Гога Секулиќ трудна на 41 година

Српската пејачка Гога Секулиќ е бремена. Таа ова го потврди за српските медиуми, односно дека чека бебе со својот партнер Урош Домановиќ. „Многу сум среќна!” –изјавила Секулиќ. И додала „се чувствувам одлично бидејќи дознав пред…

Read More

Јапонец среде Белград со хрватски дрес

Јапонец облечен во хрватски дрес се прошета среде Белград, на Калемегдан. Фотографијата стана хит на социјалните мрежи, а ја објавија и сите регионални медиуми. Јапонскиот турист го фотографирале минувачите, а тој се чудел зошто привлекува…

Read More

Следува лето без пеколни температури

Можеби нема да има толку високи температури на какви што сме навикнати во летниот период, но, сепак, долгорочните прогнози најавуваат дека овој јули ќе биде сончев и топол. Иако прогнозите кои се однесуваат на подолг…

Read More

Циклонот Силвија вечерва засилува, многу дожд и пад на температурите

Вистинска есен на стартот на летото најавуваат синоптичарите. Метеоролозите најавуваат дека циклонот Силвија ќе се интензивира, а првиот воден „бран“ можеме да го очекуваме уште вечерва, и тоа во западните и јужните краеви на земјата.…

Read More

(Фото) Здравкица секси фудбалерка

Водителката Здравкица Милиќ објави фотографија стара 8 години на која е облечена во фудбалски дрес. Таа ја сподели фотографијата во престрет на Мундијалот. „Фотографијата е стара, ама ете одлично дојде сега поради Светското првенство во…

Read More

Миленко: Докторатот на Груевски е препишан

По објавата дека експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација, се јави и водителот Миленко Неделковски со тврдење дека докторатот бил украден. Тој објави…

Read More

Бугарски манекен се возбудува на Цеца

Фолк-пејаката Цеца Ражњатовиќ неодамна со гламурозна забава го прослави својот 45. роденден. Фолк-пејачката често на „Инстаграм“ објавува фотографии од својот живот, а на нејзината најнова секси фотографија не остана имун ни бугарскиот манекен од нејзиниот…

Read More

(Фото) Жељко – детето кое заработувало со хармоника

Познатиот српски пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ своите музички почестоци ги врзува за хармониката. Уште како дете го засакал овој инструмент, а хармониката и настапите со неа му ги донеле и првите пари во животот.…