Author: Александра Георгиев

Read More

Поради Латас ѝ се скрши потпетицата на Фатиме

Се скрши потпетицата на обвинителката Фатиме Фетаи денеска за време на судењето на Драган Павловиќ – Латас во кривичниот суд во Скопје за предметот за бесправно изградени викендички во Зеленико. Обвинитеклата се најде затечена откако…

Read More

Пенелопе Круз заштитно лице на Шанел

Пенелопе Круз стана бренд-амбасадор на Шанел. Беше објавено дека таа е главната ѕвезда од рекламните фотографии за колекцијата 2019. „Тоа е толку иконски бренд и Карл е гениј и му се восхитувам за сè што…

Read More

Мила Кунис: Двапати годишно се разведувам

Актерката Мила Кунис изјави за „Космополитен“ дека е вознемирена поради шпекулациите за развод од нејзиниот сопруг Ештон Качер. „Не читам ништо за себеси. Не знам што точно пишуваат, но јас сега барем еднаш годишно ‘сум…

Read More

На бањање среде Скопје

Топлото време денес измами неколку момчиња кои дојдоа да се избањаат на фонтанта кај Жена-парк во ГТЦ. Тие се разладуваат кај споменикот на децата бегалци. Не е првпат во Скопје фонтаните да се искористат како…

Read More

(Фото) Спенџарска се испоти

Водителката Јелена Спенџарска се пофали дека напорно вежба за да има згодно тело пред да замине на летување. Таа сподели фотографија од вежбањето на Кејот на Вардар. „Ова се моите последни подготовки пред да ми…

Read More

(Видео) Карлеуша за во порно филм

Од пред неколку дена на „Јутјуб“ каналот е ставено ново видео од настап на српската пејачка Јелена Карлеуша. Таа пее пред своите обожаватели, но поради облеката и  однесувањето на сцената на социјалните мрежи се коментира…

Read More

Три дена до фестивалска слобода во Дојран

Од 6 до 8 јули во Дојран ќе се одржи музичкиот „Д фестивал“. Од „Пасворд продукција“ велат дека ова се три дена резервирани за фестивалската слобода. Тие очекуваат неколку илјадници пријатели, преку 100 изведувачи кои…

Read More

(Видео) Родителите ме избркаа од дома, останав на улица

Девојката која јавно пушеше марихуана и снимката ја сподели на социјални мрежи, Моника Ристеска, е избракна од дома. Од пред неколку години таа не живее со родителите, кои кога и ја нашле марихуаната  засадена во…

Read More

(Фото) Мелита од обична девојка стана силиконска кукла

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ им стана инспирација на корисниците на социјалните мрежи. Веројатно заради големата трансформација во изгледот последниве години. Таа во моментов е  на Санторини во Грција, од каде го преплаве Инстаграм со фотографии…

Read More

Хороскоп за 3 јули 2018

Овен   Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја личност која ја почитувате ќе предизвика голем отпор. Токму туѓите инсистирања ќе направат да почнете да размислувате за некои лоши…

Read More

Каролина во Антички театар во Охрид

Поп-ѕвездта Каролина Гочева и нејзиниот бенд ќе имаат двочасовен open air концерт во Охрид на 11-ти август во Античкиот театар. На концертот Каролина ќе ги отпее сите песни од албумот „Извор“, кој го промовираше зимата,…

Read More

(Видео) Мартинија е музата на Лозано

Поп-пејачот Влатко Лозановски го промовираше видеото за новата песна „Јако, јако“ . Автори на песната се Лазар и Магдалена Цветковски . Спотот се снимаше во аквва паркот „Фантази“ во  Кушадаси – Турција, а го режираше…

Read More

(Видео) Елена Андоновска ги оживеа песните на Васка Илиева

Пејачката Елена Андоновска го промовираше својот нов музички проект “Кој што ме чуе да пеам”. Албумот содржи десет песни кои се преработки на македонски народни песни испеани од познатите македонски доајени Васка Илиева, Вања Лазарова,…

Read More

Лоба во бапски „купаќи“ на Санторини

Поп-пејачкта Викторија Лоба е на одмор во Грција. Таа деновиве постојано споделува фотографии и видеа од одморот во Санторини. Лоба се пофали со сè, од тоа каде шета, каде се сунча, каде лежи…..Фановите постојано ѝ…

Read More

Последната сезона од „Игра на тронови“ ќе биде најкрвава досега

Софи Тарнер им навести на фановите да очекуваат многу крв во последната сезона на „Игра на тронови“. Дваесет и двегодишната британска актерка, која осум сезони ја игра Санса Старк, откри дека финалето на серијата ќе…

Read More

(Фото) Mинијатурни бикини хит за летото

Хит на плажата за ова лето ќе бидат минијатурните бикини, кои оваа сезона се препорачуваат на многу модни брендови. Експертите од светот на модата препорачуваат дека овој модел сепак не е за сите жени, особено…

Read More

(Фото) Децата на Енрике и Ана во различни дресови додека играа Русија и Шпанија

Во домот на Енрике Иглесијас и Ана Курникова владее навивачки амбиент додека трае Светското првенство во фудбал, а особено кога се натпреваруваат нивните родни земји. 37-годишната поранешна тенисерка сподели фотографии од нивните деца дза време…

Read More

(Видео) Колинда влезе во соблекувалната на фудбалерите на Хрватска    

Откако ја победија Данска, пласманот на Хрватска во четвртфиналето на Светското првенство меѓу првите го честиташе претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која влезе во соблекувалнта на фудбалерите. Секому поединечно со гушкање, Колинда им оддаде…

Read More

Прва средба на Беквалац со сопругот кој ја истепа  

Денеска почна судењето на Лука Лазукиќ, по повод обвинувањата дека извршил семејно насилство, кога ` нанел телесни повреди на Наташа Беквалац. Лазукиќ се товари дека на пејачката ` нанаел лесни телесни повреди ноќта меѓу 12…

Read More

(Фото) Дарко Димитров опуштено со ќерката на Цеца

Македонски текстописец, композитор и музички продуцент Дарко Димитров ` ја направи првата песна на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца. Неодамна споделија и заедничка фотографија, кога Анастасија заедно со Цеца дојдоа во Скопје заради снимањето на…

Read More

Убиен е познатиот рапер Смоук Дог

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти. Смоук Дог е најпознат по преработката на хитот „Trap House”, за кој…

Read More

Тажна свадба на Ванеса Паради

Шармантната француска актерка, пејачка и модел Ванеса Паради (45) се омажи со филмскиот продуцент Самоил Бенчетри (45). Таа претходно беше 14 години во љубов со Џони Деп, со кого има две деца. Свршувачката беше во…

Read More

(Фото) Се омажи Сузана Манчиќ

По 18 години врска, познатата водителка Сузана Манчиќ вчера се омажи со грчкиот банкар Симеон Оцомокос. Вечавката беше во црква на островот Пилион. Манчиќ  изјавила за српските медиуми дека нема да го менува своето презиме…

Read More

Хороскоп за 2 јули 2018

Овен Во текот на оваа недела ќе преовладуваат измешани чувства кај вас. Еден ден едвај ќе чекате да го видите партнерот, а веќе наредниот ќе ви оди на нерви. Пробајте да ги избалансирате работите и…

Read More

(Фото) Тамара го откри полот на бебето

Пејачката Тамара Тодевска е бремена со второто дете. Таа сподели видео но и фотиографија на својот Инстаграм профил. Но сликата на 33-годишната пејачка и нејзиниот сопруг Александар пишува дека бебето е момче, а Тамра јавно…

Read More

Се огласи Шербеџија по веста за апсењето

Холивудската ѕвезда Раде Шербеџија заврши во американските медиуми откако порталот „ТМЗ” објави дека познатиот актер е уапсен поради возење под дејство на алкохол, а во автомобилот имало и шише виски.Шербеџија за „Ало” го демaнтира апсењето…

Read More

(Фото) Се разголе Манасков меѓу плскавиците на скара  

Македонскиот ракометар Дејан Манасков, кој играше и за „Вардар“ и за Металург, се пофали дека го бива и за скара. Горе гол, само сто престилка, на фармерка и папуча, ракометниот репрезентативец се пофали со плескавиците…

Read More

 Вајнстин му должи милион долари на Де Ниро

Обвиненијата против Харви Вајнстин не стивнуваат, а еден од последните скандали беше предизвикан после изјава на актерот Роберт Де Ниро, во која тој тврди дека продуцентот му должи милион долари. Во текот на изминативе неколку…

Read More

(Фото) Фатиме вљубена

Во едноставен црвен фустан искомбиниран со црни штикли , вчеравечер во Прилеп, специјалнта јавна обвинителка Фатиме Фетаи повторно привлече внимание. Таа беше во Центарот за современа ликовна уметност во Прилеп, каде во домот за култура…

Read More

(Видео) Елена стана традиционална

Фолк пејачата Елена Велевска ја промовираше својата нова песна “Македонијо мајко страдалнице” на Јутјуб каналот. Овој пат таа се реши за типична македонска фолк песна, без модерни звуци, по кој Елена е прознатлива. „Колку и…

Read More

(Фото) Маргарита ја опушти Марјана

Познатата манекенка и лото девојка, Марјана Станојковска, е на одмор. Таа сподели нова фотографија на својот Инстаграм профил, за да каже дека ужива на плажа и се опушта со коктел „маргарита“.  Ѝ ова е уште…

Read More

Дебела пара за Меган, рипнаа трошоците во кралскиот двор

Поради Меган Маркл трошоците на кралското семејство скокнале за 40 отсто, пишуваат британските медиуми. Пресметки покажале дека сумата што принцот Чарлс ја троши финансирајќи активности на принцот Вилијам и Кејт и на принцот Хари се…

Read More

Серена Вилијамс ќе го напушти тенисот

Серена Вилијамс сака второ дете. Тaa дури и мисли да го напушти спортот и да се концентрира на мајчинството. “Не сум сигурна дали сакам да играм откако ќе се роди уште едно бебе. Но, за…

Read More

(Фото) Алачки го покажа синот

Македонската фолк-пејачка и водителка на емисијата „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, неодамна преку „Фејсбук„ се пофали дека нејзината ќерка прославила годишнина од брак. Таа објави фотографија од свадбата на Грациела. Овој пат, таа сподели фотографија…

Read More

Алесандра Амброзио на фудбал

Алесандра Амброзио и Изабел Гулард, кои беа меѓу Ангелите на Викторија Сикрет, се појавија на натпреварот меѓу Бразил и Србија. И двете привлекоа внимание на трибините облечени во дрес од националниот тим. Дресот на Алесандра,…

Read More

Ед Ширан ќе одговара за плагијаторство

Британскиот пејач Ед Ширан мож да добие казна од 100 милиони долари за плагијаторство откако компанијата Structured Asset Sales (SAS), која поседува дел од правата на песната на Марвин Геј, од 1973, со наслов „Let’s get…

Read More

Фолклорниот ансамбл „Китка“ најдобри на фестивалот „Пеце Атанасовски“

Фолклорниот ансамбл „Китка“ од Истибање е добитник на Гран при нагрaдата за најдобар целосен настап на годинашниов 44.фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“, што заврши синоќа на Рудина кај Долнени Гајдата на Пеце,…

Read More

Амал Клуни: Јас сум бегалец од Либан

Пред неколку дена, Амал Клуни беше во Торонто, каде што се одржа Меѓународниот фестивал на уметност. На местото на настанот, активистот за човекови права одлучи да се справи со тежок проблем поврзан со мигрантите, вели…

Read More

(Фото) Мелита се вери на Санторини!

Некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ се пофали дека е на Санторини, во Грција. Таа сподели серија фотографии и видеа од нејзиниот одмор, и покажа дека таму не е сама. Мелита се погрижи да покаже на Инстаграм,…