Read More

Наоми Кембел тагува по Мајкл Џексон

Мајкл Џексон почина на 25 јуни 2009 година поради срцев удар, само десет дена пред еден настап, како дел од турнејата во лондонската О2 арена, за која беа распродадени сите 50 концерти. По повод годиш
Read More

Данка од песната на Тома Здравковиќ е позната српска презентерка

Тома Здравковиќ ја посветил славната кафеанска песна „Данка“ на легендарната српска презентерка на Дневник – Данка Новоиќ. Но, кога таа слушнала дека песната е за неа, многу се налутила, раскажала вод
Read More

(Фото) Поранешните девојки на Бали Бег

Пред да се ожени за актерката Фахрие Евџан, еден од најпопуларните турски актери Бурак Озчивит бил во врска со неколку актерки и манекенки од Турција. Со Зејнеп Дорткардешлер, која е исто така актерк
Read More

(Фото) Тамара на фамилијарно бањање

Поп-пејачката Тамара Тодевска е во Грција на одмор. Таа објави семејна фотографија на која е со сопругот Александар и ќерката Хана. Пејачката повторно е бремена и неодамна тоа го потврди и за медиумит
Read More

Елена и Весна келнерки за една ноќ

Елена Ристевска, Дани, Весна Петрушевска  в четврток вечер ќе се облечат како келнерки и ќе служат во познатиот скопски ресторан „Еквилибриум“. Тука со нив, во улогата на келнери, но и пејачи ќе бидат
Read More

Цеца откри што мисли за свршеницата на синот

Во едно скорешно интервју фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ откри дека ѝ се допаѓа Богдана Родиќ, свршеницата на синот Вељко. Цеца рекла дека таа и Богдана се согласуваат одлично. „Таа е атрактивна и убав
Read More

Елвис Присли е жив!

Музичката легенда Еливс Присли умрел на 16 август 1977 година, но голем број луѓе веруваат дека тој е сè уште жив. Според една од теориите на заговор,  кралот на рокенролот ја излажирал својата смрт.
Read More

Македонските одбојкари избркани од Медитеранските игри во Шпанија

Македонската репрезентација во одбојка е казнета  поади недолично однесување, дивеење и недисциплина  на Медитеранските игри во Шпанија. Затоа тие се избркани од Игрите и ќе се вратат во Скопје.  Од М
Read More

(Фото) Гоца Тржан топлес во Грција

Познатата српска пејачка Гоца Тржан во моментов е на летен одмор во Грција, на вториот крак, Ситонија, каде е заедно со својот сопруг Рашо и ќерката. Таа објави фотографија на својот инстаграм-профил,
Read More

Жените од Саудиска Арабија слават, седнаа зад волан по неколку децении

Жените од Саудиска Арабија слават по улиците откако ја добија можноста да возат за првпат по последните неколку децении. Ваквиот пресврт доаѓа откако кралството ја укина единствената светска забрана з
Read More

По 40 години, Кичо Слабинац ја сретна својата „прекрасна црна жена“

По 40 години, пејачот Крунослав Кичо Слабинац се сретна со белграѓанката Мирјана Антоновиќ за која ја напишал песната „Заради една прекрасна црна жена“. Неговата прва љубов, како што ја нарекува, лани
Read More

Динча стана татко

Српскиот фолк-пејач Милан Динчиќ – Динча стана татко. Неговата сопруга Јелена вчера роди момче, кое ќе се вика Вукан. Ова е прво дете на Динча и на Јелена. Двојката се венча годинава во април. Т
Read More

Дневен хороскоп за 26 јуни

Овен Имајте на ум, особено денес, да не се водите од пишаните правила, туку малку заобиколете ги. Направете свој животен план, според своите мерила и правила. Вие сте премногу мотивирани и креативни з
Read More

Галичани направија модерна свадба

Годинашните младенци на галичката свадба, Тања Лепческа и Златко Димовски, дваесет дена пред венчавката во Галичник, направија класична свадба. Тие се ванчаа викендов, па со своите семејства и пријате
Read More

Адел се пишмани, спрема нов албум

  Британската поп-ѕвезда Адел почна да работи на нов албум, што ќе биде нејзино прво издание од „25“, што излезе пред три години. Триесетгодишната Адел веќе ги одржала првите состаноци со продуце
Read More

Гога Секулиќ трудна на 41 година

Српската пејачка Гога Секулиќ е бремена. Таа ова го потврди за српските медиуми, односно дека чека бебе со својот партнер Урош Домановиќ. „Многу сум среќна!” –изјавила Секулиќ. И додала „се чувствувам
Read More

Јапонец среде Белград со хрватски дрес

Јапонец облечен во хрватски дрес се прошета среде Белград, на Калемегдан. Фотографијата стана хит на социјалните мрежи, а ја објавија и сите регионални медиуми. Јапонскиот турист го фотографирале мину
Read More

Следува лето без пеколни температури

Можеби нема да има толку високи температури на какви што сме навикнати во летниот период, но, сепак, долгорочните прогнози најавуваат дека овој јули ќе биде сончев и топол. Иако прогнозите кои се одне
Read More

Циклонот Силвија вечерва засилува, многу дожд и пад на температурите

Вистинска есен на стартот на летото најавуваат синоптичарите. Метеоролозите најавуваат дека циклонот Силвија ќе се интензивира, а првиот воден „бран“ можеме да го очекуваме уште вечерва, и тоа во запа
Read More

(Фото) Здравкица секси фудбалерка

Водителката Здравкица Милиќ објави фотографија стара 8 години на која е облечена во фудбалски дрес. Таа ја сподели фотографијата во престрет на Мундијалот. „Фотографијата е стара, ама ете одлично дојд
Read More

Фустан со сензори откри колку жените се изложени на непожелни допири (ВИДЕО)

Експериментот беше спроведен во Бразил, а со поддршка од пијалакот „Швепс“ За задник, за половина, за раменици, за раце, врат… против нивна воља беа допирани три девојки што учествуваа во експе
Read More

Миленко: Докторатот на Груевски е препишан

По објавата дека експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација, се јави и водителот Миленко Неделковски со тврдење дека
Read More

Неделен хороскоп од 25 јуни до 1 јули

Овен Поради обврските кои ќе ги имате неделава, можеби ќе немате толку слободно време за пријателите, нo треба да се потрудите секогаш да имате барем малку време за нив. Не постои нешто што релаксира
Read More

Бугарски манекен се возбудува на Цеца

Фолк-пејаката Цеца Ражњатовиќ неодамна со гламурозна забава го прослави својот 45. роденден. Фолк-пејачката често на „Инстаграм“ објавува фотографии од својот живот, а на нејзината најнова секси фотог
Read More

Џорџина Родригез му направи роденденска журка на најголемиот син на Роналдо

Додека Кристијано Роналдо е посветен на ангажманите околу Светското првенство во фудбал, Џорџина Родригез ги презеде семејните обврски и му организира роденденска забава на најголемиот син. Својот осм