Читам само: Зезалица

Read More

Хороскоп за 16 март

ОВЕН Ве очекува период во кој ќе имате нови деловни дилеми. Важно е добро да анализирате. Се заљубивте во личност која е многу различна од вас. Поведете сметка за очите. БИК Може да очекувате дека ќе
Read More

Филмот “Психо“ слави 60 години, култната сцена била снимана седум дена

На  16 јуни 1960 на премиерата на „Психо“ во Њујорк, публиката занемела, а повеќе никој не се туширал исто како и претхосно.  Рекламната кампања која лично ја смислил Хичкок, го позиционира филмот как
Read More

Координатор за интимност при секс сцени-професија во подем во Холивуд

  Координатор за интимност е професија што не постоеше до пред неколку години, но изминативе две години стана потреба во филмската индустрија. Тие се обучени „надгледувачи на работа“ и им помагаа
Read More

(Видео) Долг аплауз од балконите за лекарите и медицинските сестри во Мадрид

Нешто слично како и во Италија каде луѓето кои се во домашен карантин пееја од своите балкони, во Шпанија,  во Мадрид се аплаудираше. Вчера околу 22 часот, 19 секунди траеше аплаузот од балконите и пр
Read More

Хороскоп за 15 март

  Овен  Љубов Држете се само до она што знаете дека е проверено и стабилно. Се друго може да се смени во дел од секундата. Кариера Не се занимавајте со она за што интуитивно чувствувате дека нема
Read More

Kога е најдобро да побарате зголемување на платата според хороскопскиот знак

  Сакате да заработите повеќе пари на работното место? Експертите советуваат дека зголемување на плата можете да побаате еднаш годишно, а многу е важно за тоа да го одберете вистинскиот момент. Д
Read More

Зошто повторно ги сакаме Конверс патиките

За некои, овие патики се класика која никогаш не излегува од мода. Настанале на почетокот на 20 век во Америка кога биле наменети за кошаркарите, „старките“ денес се омилена врста на обувки кај многу
Read More

Седи дома со Милчо: Сите филмови на Манчевски на МРТВ во поддршка против коронавирусот

Филмови на македонскиот режисер Милчо Манчевски деновиве ќе се прикажуваат на МРТВ. Тој на својот Фејсбук профил објави дека како поддршка на вонредните мерки за корона вирусот неговите филмови ќе се
Read More

Хавиер Солана заразен со коронавирус

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Хавиер Солана, е примен во болница откако бил позитивен на тестот за коронавирус, пренесе Ројтерс. Извори на агенцијата тврдат дека здравствената состојба му се
Read More

Данскиот милијардер на кого му беа убиени трите деца во Шри Ланка доби близнаци

Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен, на кого минатата година му беа убиени трите мали деца во терористички напад во Шри Ланка, доби близнаци. Тој со сопругата Ен Холч Полвсен станаа родители на дв
Read More

(Видео) Фудбалерот Салах трчаше гол на улица по поразот од Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Ливерпул, Салах, по поразот од Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони, во средата трчаше гол низ улиците на Ливерпул. На „Твитер“ се споделува снимка од Египјанецот, но засега не е познат
Read More

Краток боб – повторно е во мода

Краткиот боб се разликува од традиционалниот боб по должината. Одговара скоро на сите жени без разлика на обликот на лицето, бојата на косата или квалитетот. Краток боб – како изгледа? Како што и само
Read More

(Фото) Кина испрати медицински персонал и опрема да им помогне на Италијанците со коронавирусот

Кина испрати медицински персонал и опрема да им помогне на Италијаните во битката со коронавирусот. Екипа на кинески експерти и санитетски материјал со „чартер лет“ во четвртокот полета од Шангај за Р
Read More

(Видео) Бојко Борисов тврди дека Бугарија е спремна за коронавирусот, па маската ја стави преку очи

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера изјави дека Бугарија е спремна да се справи со коронавирусот, но наместо заштитната маска да ја стави на уста, тој ја стави преку очите. Видеото на кое бугарскио
Read More

(Видео) Во килибар стар 99 милиони години е најден череп на најмалиот диносаурус

Черепот на најмалиот диносаурус на светот што наликува на птица е пронајден во килибар стар 99 милиони години. Главата на ова суштество е помала од најмалата птица на светот, вилицата била полна со ра
Read More

Порнхаб на Италијанците им нуди бесплатен премиум пристап за време на карантинот

Еден од најпопуларните светски порно сајтови, Порнхаб, ќе им овозможи на италијанските корисници бесплатен пристап до премиум содржините сè додека во земјата трае карантинот заради коронавирусот. „Ако
Read More

Да помогнеме во време кога не се оди во школо – Унко и семејството на Горан Стефановски дозволија МРТ пак да ја дава „Бушава азбука“

Режисерот Слободан Унковски заедно со семејството на Горан Стефановски ѝ дадоа дозвола на МРТ да почне бесплатно да ја репризира серијата „Бушава азбука“. Овааа идека наиде на поздрав и предизвика поз
Read More

Италијански сопружници кои биле заедно 60 години починаа од коронавирус два часа еден по друг

Италијанската брачна двојка Севера Белоти (82) и Луиџи Карара (86) починале од коронавирусот во период од два часа, пренесуваат италијанските медиуми. Еден од нив починал во 9 часот и 15 минути, а дру
Read More

Дневен хороскоп за 13 март

ОВЕН  Доаѓаат тешки денови за вас кога е во прашање работата. Загрижени сте најмногу заради финансиите. Пред вас е неповолен период за работа. Време е да донесете некои одлуки со партнерот. Се мислите
Read More

(Видео) Коронавирусот е победен во Вухан

Последните две привремени болници кои беа изградени во Вухан, во кинеската провинција Хубеј, епицентарот од каде се појави епидемијата на коронавирусот, беа затворени во вторникот. Тоа значеше и затво
Read More

Корона откажа сè – и журки, концерти, кафулињата ќе работат до 18 часот

По објавените заклучоци, мерки и препораки на македонската влада, со цел превенција од ширење на корона вирусот, се откажуваат сите најавени настани, концeрти, журки.  Така и најавените мартовски конц
Read More

Дневен хороскоп за 12 март

ОВЕН  Многу лесно и умешно со помош на вашите колеги ќе ги решите сите проблеми кои ги имате на работа. Меѓу вас и партнерот постојат многу несогласувања, но до компромис секогаш може да се дојде.